Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

Ceberus

Klasický románový film dějově přesahující několik desetiletí, který musí tradičně stát hlavně na příběhu a na kostýmech. Neeson prodává své štěněčí oči, Rush svůj přísný pohled a Danesová svou nevinnou tvář. Předlohu jsem nečetl, takže autenticitu posoudit nemůžu. ()

Armin82

Abych pravdu řekl, tak jsem příjemně překvapenej. Na snímek jsem narazil v televizi a co si budem nalhávat, do televize se kolikrát dostane jen odpad (teda až na pár vyjímek), ale tohle byl pěknej film. Snímky, který se odehrávaj v daleké historii mě vždy zaujmou a když je to ještě podtrženo kvalitním hereckým výkonem, tak jsem spokojenej. Liam Neeson byl výbornej a jeho konkurent Geoffrey Rush teda vůbec nebyl o nic horší. Za mě velmi slušných 80% ()

Nocturno culto

Rush s Neesonem perfektní, okouzlující Thurman s Danes, skvělá hudba mistra Poledourise, dobrá výprava ale zasadit děj francouzské revoluce na Hradčanské náměstí mi přišlo drobet nešťastné, proto ta jedna hvězda dolů .. ()

mira.l

Bylo to výrazně lepší než nekonečná muzikálová verze z r. 2012. Myslím, že velmi dobré zpracování, po všech stránkách. ()

junxi91

Nové zpracování reálného dramatu Bídníci, tentokrát v anglo-americkém podání. Působila na mě trochu krutěji a syrověji, než ty dvě předchozí. Fantina to má jako tvrdě pracující žena a prostitutka těžké, a navíc je smrtelně nemocná a umírá. Její dcera Cosetta je zase týrána svými opatrovníky, kteří si z ní dělají otrokyni ve svém zájezdním hostinci. Jean Valjean okradne starého biskupa a ještě mu dá přes nos. Setkává se se starým známým Javertem, který sice potírá zločin, ale nejvíce spadeno má na chudé a slabé, jako správná policajtská sketa. Navíc se děsně podezřívavý a myslí si, že mu starosta někoho připomíná. Dobrotivý starosta, který se stal z Jeana Valjeana, se sám udává u soudu a Javert se jej chystá zatknout. Jeanovi se však povede utéct, ujme se Cosetty, ta vyroste v krásnou ženu a zamiluje se do mladého revolucionáře. Prostě staré dílo v novém hávu, jinak bych to asi nenazval. A také mi připadalo, že ten konec byl o něco šťastnější, než v předchozích verzích. Tento film má také nezanedbatelnou českou stopu! ()

Dexx

Velmi vydarena adaptace. Geoffrey Rush jako Javert je naprosto dokonaly, a ani Neeson a ostatni nehraji vubec spatne. ()

Ninivius

Povinnou četbu jsem nestíhal a tak jsem si pustil film.Říkal jsem si, že to nebude žádná pecka a že bych se na to nedíval kdybych nemusel. Ale Bídníci nakonec překvapili a ke konci už jsem byl opravdu zvědavý jak to dopadne.Liam Neeson a Geoffrey Rush byli oba skvělí a nakonec bych i mohl říct že se mi to líbilo :) ()

sWONDER

Vedel som že Bedári sú známe dielo, ale to boli asi tak všetky moje informácie. Čítať to určite nebudem, ale film ma veľmi bavil. Príbeh Valjeana ma okamžite upútal a bol som zvedavý, ako sa bude vyvíjať ďalej. Vyvíjal sa nadmieru zaujímavo... Druhá polovica je síce málinko slabšia, ale vynikajúce herecké výkony, dobová atmosféra a skvelí príbeh robia tento film nezabudnuteľním. ()

xenopus

Podle toho, jak jsem si pamatoval film někdy z roku 1999, kdy jsme na něm byli se školou v kině, jsem ho před lety ohodnotil absolutním hodnocením. Po znovuzhlédnutí před několika dny už to vidím střízlivěji, přesto silnější 4*, protože tu máme výborné herecké výkony hlavní dvojice i některých vedlejších postav (U. Thurman a C. Danes), jemnou režii nebo hudbu, která scény výborně dokresluje, ale přitom na sebe nestrhává pozornost. Místy se Praha nebo Kutná Hora připomene a od podívané odpoutá, ale jinak jsem byl vtažen do děje hodně a to i přesto, že si pamatuji, jak to celé dopadne. A to se cení. Knihu jsem nečetl a ani nechci, zvlášť po tom, co mám v plánu v dohledné době zkouknout ještě tuto verzi. ()

nmarca

Příběh Jeana Valjeana mne fascinuje už dlouhá léta, o to přísněji hodnotím jeho filmové adaptace. Zde mě nesmírně rušily jak české exteriéry (revoluce na Hradčanském náměstí :-)), tak podivná politická korektnost (černoch jako Enjolras... nééé!) a pozměněný konec. Tahle negativa přebila i jinak výborné herecké obsazení a slušný scénář, který dokázal tohle literární veledílo zhustit do dvou hodin. V televizi film nepohorší, na plátně mě to spíš rozčilovalo. ()

MirkaP

Bála jsem se dívat se, od jisté doby mám z adaptací velké obavy. Přilákalo mě hlavně obsazení a rozhodla jsem dát jim šanci. Nakonec mě to velmi příjemně překvapilo, vlastně moc. Oceňuji i useknutý konec, protože to, co po něm následovalo, mi vždy kazilo dojem z celé záležitosti, to si Jean Valjean fakt nezasloužil. 85% ()

jafuska

Neviděla jsem současnou verzi Bídníků a lituji toho, tady tato starší verze, ta mě teda dostala fakt klobouk dolů, nádherný děj plný emocí, zvratů, naděje, ale i zklamání, herec Liam Neeson se této role ztvárnil velice dobře a tato role mu moc slušela a užil si ji jak se na něho patří. Jen se podívat na novou verzi, a budu fakt spokojená. Pro mě nádherný večerní zážitek. ()

Maica

Moje hodně nízké hodnocení je velmi subjektivní. Může za to: 1) nechuť k Victoru Hugovi po přečtení Zvoníka od Matky Boží, 2) teplota, 3) Claire Danes a Hans Matheson (ať už sami nebo zvlášť). Čili, jindy by se mi film možná docela líbil, ale teď jsem byla jen znechucená a rozladěná. ()

subic

První soudobé americké zpracování s celkem hvězdným obsazením. Liam a Geoffrey standard, zato Uma bída. Zajímavostí tohoto zpracování je i značný počet českých tváří ve vedlejších roličkách. Přes to všechno jde o takové spíš lepší televizní zpracování, top zůstává verze s Jeanem Gabinem a Hosseinova verze s Lino Venturou. ()

Tominni

Zdařilá adaptace románu Victora Huga v ponuré atmosféře předrevoluční Francie. Sledujeme prolínání osudu Jeana Valjeana, bývalého galejníka, který se dokáže změnit a Javerta, který ho celou dobu nemilosrdně pronásleduje. Výborné herecké výkony L.Neesona a G.Rushe. Vytknul bych jen snahu dostat se blízko dvěma hodinám a s tím spojené okrájení původní látky, vynechání několika postav atd. ()

Gamekeeper77

Za mě nejlepší zpracování románu. Kam se hrabou Ventura s Gabinem s jejich přehodnocenýma prosťoučkýma verzema. Druhá, revoluční půlka mě moc nebere ani tady, ale to je bohužel chyba Hugova. Jako celek však super. 87% ()

Squib

Kdyby celý film byl jako první polovina,nikdy by se nestalo, že jsem ke konci usnula a kdybych to nečetla, nevěděla bych, jak to dopadne. Ale vzhledem k tomu, že jsem to četla a konec znám, ani mě to nemrzí. Aspoň jsem taky jednou spala dýl jak 5 hodin v tahu. ()