Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

Chipsonator

Liam Neeson se role Jeana Valjeana zhostil výborně stejně tak jako Geoffrey Rush role nekompromisního Javerta a jejich vystupování na scéně je prostě herecký koncert. Co se týče zbytku hereckého osazenstva, tak své role zahráli též velmi slušně. Atmosféra dobové Francie je parádní a příběh má dobré tempo a celý film odsejpá. Ale přesto musím říct že nejnovější filmové muzikálové zpracování se mi přeci jen líbilo víc. 80% ()

Loki_Six

"Reform is a discredited fantasy. Modern science tells us that people are by nature, law breakers or law abiders. A wolf could wear sheep's clothing but he's still a wolf." ()

BlueZero

Nefrancúzske spracovanie francúzskeho románu. Aj kvoli tomu, že film mal len 2 hodiny, ma nedokázal vtiahnuť tak do deja ako verzia s Depardieu-om. A Claire Danes sa mi v roli Cosette vôbec nepáčila. Videl som len dve sfilmované verzie tohto skvelého románu a boli medzi nimi určité rozdiely, asi by som mal prečítať knihu, aby som vedel, že jak to vlastne bolo. ()

wosho

Tak takhle by měla vypadat každá adaptace klasické literatury.Škoda jen,že se to větčinou nestane,tak buďme rádi za tento kousek od Augusta. ()

KOCOUR-1

4+1* .. hvězdička navíc je za osobní vztah k filmu .. jako skoro hlavní postava jsem uveden i v titulcích pod kodovym jménem - A dalsí ... :) ()

Paity

Parádní film. Souhlasím, že to není tolik dobré, jako fransouzská verze, ale stále to má perfektní úroveň. A hlavně Geoffrey Rush je opět neuvěřitelný. Mezi "historickými filmy" tenhle patří hodně vysoko. ()

pjotr76

Dávám pět, tohle je jedno z nejlepších zpracování slavného románu. Troufám si tvrdit, že zcela srovnatelné s Gabinovou verzí, o třídu lepší než verze s Depardieum. Ve filmu exceluje můj oblíbenec Liam Neeson. ()

Arach.No

Bylo by to i o hvězdičku víc, nebýt toho debilního konce. Vím že za to může Hugo, ale bylo to fakt strašný! Fízl se tak dlouho žene za "hrdinou", aby mu na konci daroval milost a zabil se sám = kravina! Tomu by neuvěřilo ani malý děcko na tripu! Ještě ke všemu, když revolucionáři toho fízla chytnou, tak mu asi tak 4krát vyhrožují, jak ho zabijou atd. A NIC se nestane! Samý kecy a a nic víc! Takhle podělanej konec jsem už dlouho neviděl! ()

Sairina

Takovéto pojetí Bídníků se mi moc nelíbí. Jeana Valjeana hraje Liam Neeson, který se na tuhle roli vůbec nehodí, není ani obří silak a ani nevypadá jako galejník. Mrtvá nevěsta zde dostala až moc prostoru, asi proto že je to Uma, a její herecká dcera taky nějak nezazáří. Jediný herecký výkon, který se mi opravdu líbil, stvořil Geoffrey Rush. Komisař Javert v jeho podání byl úžasně věrohodný. Bohužel je mi líto scénáře, který se většinou drží podle předlohy, ale někdy škobrtne takovým způsobem, že změní cekový význam děje. Velmi kladně na tomto filmu hodnotím především české lokace a herce. ()

Itar

S touhle látkou a herci by si v případě neúspěchu měl režisér nechat setnout hlavu... To se naštěstí neděje a mně jakožto divákovi nepolíbenému ostatními adaptacemi vzali Augustovi bídníci dech. Především potom bezkonkurenční Geoffrey Rush, jehož Javert je velice blízko slůvku dokonalý. Režie nechává většinu práce na hercích a občas to všechno podbarví klasicky znějící Poledourisovy tóny. Jediná škoda je zkratkovitosti děje v první půlce filmu. Natáhnout stopáž klidně ještě o jednu hodinu a jednalo by se o monumentální snímek. Takhle jde "jen" o v rámci mezí citlivě natočený film podle vynikající předlohy s neméně dobrými herci. ()

Hanes88

Tak tahle verze Bídníků se opravdu povedla. Jen za těch pár hluchých míst dávám o jednu hvězdu méně, ale jinak určitě vřele doporučuji. 80%. ()

Darik

Velmi poutavé a pěkně zpracované dílko, které asi nejvíc zaujme hudbou, která jakožto doprovod ke skvělému příběhu je naprosto úžasná. 80% ()

Paldiny

Málokedy sa stretnete s tak predvídateľným filmom, kde každý pohľad, každý skutok Vám prezradí čo príde s nasledujúcou scénou. Na pohľad televízna produkcia tomu nepridá (revolúcia trpí najviac) a film poteší iba dobrým obsadením zásadných rolí. Neviem ako je to s predlohou Victora Huga či bola rovnako naivná (postava Jeana Valjeana je stelesnením dobra), hlúpučká (ostro sledovaný revolucionár sa potajme stretáva s jeho dcérou) a nelogická (komisárovo chlapské gesto). Tu to prekypovalo situáciami, kde sa Vám chcelo kričať po hlavných protagonistoch a ich úprimných skutkoch, ktoré možno uľavili ich svedomí, svetu nepriniesli zhola nič. Veď len hlavná postava a jej priznanie sa súdu nedáva vôbec žiadny zmysel. Dnes uznávaný starosta s trestnou minulosťou sa rozhodne pre záchranu jedného pomäteného prosťáčika udať a tým zbaviť svojho vysokého postavenia, popri čom by na jeho poste mohol pomôcť stovkám iným ľuďom a pokračovať v splácaní dlhu spoločnosti v roli Matky Terezy akú si zvolil. Nie, on sa musí priznať a vydať do role vyhnanca. A čo tí Bedári, kto to vlastne boli ?? Dej sa im akosi nevenoval. Svoje publikum si film ale nájde, vidím to najmä v starších ročníkoch, ktoré vyrastalo na Angelike a podobných typoch. Tí v ňom objavia istý druh klasiky, teda myslím, že by moja starká mala z Bedárov veľkú radosť. ()

Yardie

Myslím si, že je to nejlepší novodobé zpracování Bídníků. Ostatní zpracování se na něj koukají jen z dálky. Výborné herecké výkony a skvělá atmosféra filmu. Viděl jsem to několikrát a jsem ochoten se na to dívat znovu a znovu. Opravdu výborný kousek! Howgh! ()

lareinna

Veľmi pekne spracovaný román, kde hlavnú postavu Valjeana výborne stvárnil skvelý Liam Neeson. Jeho snaha žiť normálny život po tom, čo z neho vláda urobila zločinca a trestanca pre ukradnutý bochník chleba a zobrali mu 19 rokov života, stále stroskotala na tom, že vždy natrafil na toho policajta Javerta - a to je jediné čo mi liezlo neskutočne na nervy počas celého filmu - ten policajt. Hrozne mi šiel na nervy.. ()

Vejrrr

Jeane Valjeane, bratře, teď už nepatříš zlu. Tím stříbrem jsem vyplatil tvou duši. Vykoupil jsem tě ze strachu a nenávisti. Vracím tě zpátky Bohu .......................... Tento příběh je nad většinu ostatních. Zpracování je mnoho, ale můj obdiv si získalo právě toto. ()

LBsmoke

na můj vkus strašně osekané a epické scény jsou někdy až přezpříliš.. jo něco se povedlo něco ne.. miluju bídníky a sem rád že každá z adaptací co sem viděl je úplně jiná, dokonce i různými detaily děje se liší.. samozřejmě ta americká je nejjednodušej stravitelná.. ()