Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Sobě odpusťte a mně dejte vinu !! Za mé milosrdenství.." Viktora Huga hodně ctím, a tak k adaptacím jeho děl přistupuji jen velmi nerad.. Nedá se tvrdit, že by tenhle pokus dánského režiséra Billeho Augusta oživit jeho Bídníky, skončil zrovna fiaskem, nicméně platí především za ukázkově rutinní záležitost s poněkud v jistých pasážích unaveným scénářem, kterou pozdvihá snad jen skvostný výkon tradičně jisté Umy Thurman.. Jakkoli některé nejlepší snímky dokáží diváka přímo vtáhnout do daného období minulosti, tento jej zvládá přenést tak maximálně do hodiny dějepisu.. Případně literatury.. ()

Terva

Přepis klasického románu Victora Huga. V hlavních rolích Liam Neeson a Uma Thurmanová. Scénář : Rafael Yglesias ()

corpsy

Adaptácia, ktorá sa skôr hodí rovno do televízie a nie na široké plátno. Ono viem, že to nieje dobrodružný film, ale ani ako ľudská dráma mi toho veľa nového respektíve emocionálneho nepriniesla. ()

Tryskomyš

Vzhledem k tomu, že jsem tento film viděla mockrát, pokaždé v jiném zpracování s jinými herci, tak mi toto dílo nepřijde nijak vyjímečné. Je sice zpracováno dobře, ale nijak zvlášť nevybočuje z průměru. ()

schizmo

Jedna z nejpovedenějších adaptací o životním příběhu člověka, jaký se dnes už nerodí... Herecký koncert dvojice Neeson / Rush je minimálně stejně vysoko jako pojetí a zpracování celého filmu, který jsem poprvé viděl někdy na střední škole místo povinné četby a od té doby ho mám rád... ()

fannah

Nejdokonalejší zpracování románu, jaké kdy bylo natočeno. Ohromující herecké výkony, především Geoffreyho Rushe a Umy Thurman, některé české exteriéry udělají z jinak průměrného filmu opravdový zážitek. No a to co v hudbě předvádí Basil Poledouris, to je naprostá dokonalost... ()

NinonL

Liama Neesona mám velmi ráda a v roli propuštěného zločince nebyl špatný. Nelíbila se mi Uma Thurman v roli Cosetty. Mezi mými Bídníky asi na 2. místě, po Jeanu Gabinovi. Líbila se mi ponurost a temnota, prostupující celým dílem. ()

Karlas

Dá se vůbec tento nádherný a hluboký příběh některou z adaptací zkazit? Zatím ne a je báječné, že se to žádnému przniteli doposud nepodařilo a každý film s tímto názvem má své kouzlo. Gabin a Ventura jsou sice nedostižní, ale i tento kousek s vynikajícím hereckým obsazením je moc pěkný. ()

Laxik

Nikdy bych nevěřil, že něco takového můžu nějakému příběhu vytknout, ale tohle bylo až příliš osudové. Ano, je to velký příběh z jiného století, ale to ho neomlouvá. Vyhrocený kontrast mezi Valjeanem a Javertem a propletenost jejich osudů ale není jediná vada na bídné kráse Bídníků. Ještě větší problém představuje postupně se snižující kvalita filmu, kdy začínáme na něčem výtečném a propadáme se až do hluboké stoky zklamání (a výkalů) jménem Seina. Uvěřitelnost charakterů i přes klasicky dobré (nic víc, nic míň) výkony Neesona a Rushe úpí a já si jakožto neznalý předlohy kladu otázku, může-li za to hlavně nutnost smrsknout mamutí román do dvou hodin. Nejspíš ano. Na závěr můžu dodat jen jedno. Naštěstí se tam nezpívá. ()

Orlau32

Nejlepší BÍDNÍCI jsou z. roku 1958 v hlavní roli s Jeanem GABINEM. A to jsem viděla všechny filmy s názvem "Bídníci". Do této role dnes těžko najdete představitele, který by charismatickému Gabinovi konkuroval. Dosud se ještě nenarodil. Tím neříkám, že ostatní filmy jsou špatné....jsou jenom jiné a té době špatně konvenují. ()

René.girl

Liam Neeson, Geoffrey Rush a Uma Thurman to nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Jen ten konec mi přišel trošku odfláknutý. 80% ()

kajas

Zručně natočená adaptace, pěkná výprava a kostýmy, v podstatě bezchybné herecké výkony (hlavně pánů Neesona a Rushe), ale emocionálně poněkud prázdné. Hooperův muzikál mě semlel mnohem víc. ()

dyfur

.....ďalšie  (koľké už...?)  spracovanie Bedárov.....a zasa nudne prerozprávaný notoricky známy román.... ()

maverick10

Velice silny, poutavy a realisticko-romanticky pribeh o nespravedlnosti francouzske burzoazie v 19.st. Film ktery vznikl podle dila francouzskeho spisovatele V.Huga se opira o velice silne vykony hl. predstavitelu L.Neeson, G.Rush nebo U.Thurman. To jsou pilire ktery vyzdvyhuji tento snimek nad ostatni. Jen mi tady chybi jeste jeden pilir (pro me dost dulezity)a tim je hudba. Kdyby jen slozil hudbu Claude-Michel Schönberg, ktery vynikajicim zpusobem slozil hudbu k muzikalu LesMiserables, tak by tento film urcite ode mne dostal hvezdicek 5. ()

Aljak

Les Misérables od Victora Huga je jednou z mojich srdcoviek. Tento príbeh je tak výborný, že snáď nikdy neomrzí. O to viac som aj náročnejší pri hodnotení každú adaptáciu tohto veľdiela. Myslím, že tento film bol spracovaný relatívne kvalitne, keď vezmem do úvahy aj rok jeho vzniku. Výprava, kulisy a kostýmy sa skutočne vydarili. Prekvapilo ma, že to bolo celé točené v Česku, takže za to palec hore! Liama Nessona moc nemusím, ale Jeana zahral dobre. Avšak Geoffrey Rush v podobe Javerta ma až tak nebavil. Čo sa týka reprodukcie diela, tak tu bolo viacero odchyliek a "skratiek", ktoré tomu až tak neprospeli, ale samozrejme tá ústredná kostra diela bola našťastie zachovaná. Každopádne, dobré spracovanie, aj keď tomu predsa len chýbala nejaká umelecká invencia v prevedení. ()