Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

cross

Pro obyvatele Moravy je tohle nadpozemská klasika všech klasik. A vůbec nesejde na tom, jak je film dobrý sám o sobě! ()

Gazi

Samozřejmě u tohoto filmu nemůžeme mluvit o dějových nebo režijních kvalitách, ale vše předčí „herecké“ obsazení filmu. Bolek nehraje „vidláka“, on jím prostě je! Dokázal z vesnického chlapíka Bohuše, jenž k bohatství přišel, vyždímat neskutečný počet nezapomenutelných hlášek. Za zmínku stojí i výkony Miroslava Donutila a Dagmar Veškrnové-Havlové. Jedná se o komedii a já se u Dědictví aneb Kurvahošigutntag opakovaně bavím, takže účel splněn. ()

Jacob23

Skoda,ze hodne lidi nepochopilo jak trefnou a zabavnou sondu do male ceske polistopadove duse se Chytilove podarilo natocit.Smekam!.Je to stejne jako u Samotaru jenz taky nejsou klasickou komedii(ikdyz i takhle uspeli)a v zaveru pusobi celkem horce.Polivka x Donutil(ten kontrast!)jsou naprosto uzasni!Tak...a ted si Vas kupim secky! ()

ABCD Marta

Hlášek jak na prvého mája, vtipnosti na rozdávání a herecké výkony perfektní...co víc si přát? Prosím Vás, nemáte něco k pití? Já mám taký hlad, že nemám s kým spat! ()

IvyH

Film, který je tak nabitý hláškami, že možná ani nevíte, že některé vtípky jsou právě odtud. Mně je tak blbě, že nemám ani tužku. ()

ganz

Neodvážil bych se jinak, než za 5. Hlášky z tohoto filmu jsou pro mě nezapomenutelné a velmi často se s přáteli v pokročilém alkoholickém stavu bavimé pouze podle vzoru Bohuše. Bolek zde hraje svou životní roli ( alespoň pro mě). ()

masw

Nejlepší česká komedie, a možná taky nejlepší český film vůbec. S tebou mě baví svět SUCKS!!! ()

ghatos

Nejlepší komedie v dějinách českého i československého filmu. Geniální, nepřekonatelné...takový český Shawshenk :) . Znám to nazpaměť. 100%. ()

Pražák

"Paní doktorko, věříte v Boha?" - "Ne, nechápu jak vůbec někdo může věřit! Nikdy ho nikdo neviděl." - "Však vašů píču jsem taky nikdy neviděl a věřím, že ju máte!" ()

PollyJean

Tenhle film zraje jak víno. Poprvé, někdy v 90. letech se mi moc nelíbil, ale teď s každým novým shlídnutím, je pravdivější víc a víc. Sice je zaobalený do spousty hlášek, které zlidověly, ale veselý ten film vlastně moc není. Je to krutá sonda do určitých mentalit a jednou to snad budou dávat jako dokument doby. Jak to ta Chytilová dokázala tak skvěle vyhmátnout? ()

J-o-k-e-r

Geniální pohled na svět očima typického českého ''burana'', jenž k penězům přišel, v podaní excelentního B. Polívky. Nutno připomenout ještě výkon M. Donutila...''Pivo ale rychle nebo tady zdechnu!'' :D ()

Ravi

Mám tento film moc rád, protože je to jeden z mála českých kultovních filmů, kde nacházím dokonalý cit pro humor, nejen ve scénáři, ale i v hereckých projevech. Nikoho, kdo pochází ze vsi (já), tenhle snímek nemůže urážet. Smějí se úplně všichni. 100% = 5/5 ()

Kosmik 1

Kultovní komedie, kde Bolkovi sedla role asi nejlíp, co jsem kdy viděl. Hláškama narvaných 120min, o zábavu není nouze ani v jedné minutě. „Mně je tak blbě, že nemám ani tužku.” :-) A nejlepší je ta sestava u stolu v restauraci: "Guláš s pěti knedlama ja....já si dám taky to médium......mě dones pivo, ale rychle nebo tady zdechnu.....já su nažraný, mě jenom pivo......jak děláte srnca, srnca tu nemáte?......a mě aj guláš aj pivo......ee pivo a rum!" :-D :-D :-D ()

Autogram

Su boháč? Su!Buranstvo zbohatlíkov je v malej dedinke viditeľné viac ako v meste, ale správanie je rovnaké. Spústa skoro až kultových hlášok, len na konci filmu už scenárista nevedel, ako to celé ďalej podať a normálne ukončiť, tak trochou mysteriózna si to uľahčil. Netreba pochybovať o tom, že Bolek by si dal panáka slivovice aj s Bohom. Keď dnes, 20 rokov po vzniku filmu, už vieme, ako dopadlo skutočné podnikanie Polívku s pštrosmi, tak je otázne, či v postoji k majetku svoju filmovú postavu neinšpiroval sebou samým. – Tak a teď si vás kúpim všecky! ()

Dagoussek

"...Nech ňa, nic nebude...Ty pudeš !...To je vůl, kaviárový tousty...Však vašu p**u sem taky neviděl a věřím, že ju máte !...Bez bab, chlapi, řeklo sa bez bab...Můj hadraplán?...":-) a plno dalších nezapomenutelných hlášek v této vtipné komedii s Bolkem. Viděla jsem ho už tolikrát, že bych ho mohla dabovat. Ač musím přiznat,že druhá půlka filmu mě už tolik nebaví. ()

Jaro.Krafcik

Jeden z naj českých filmov. Ktorý šiel prednedávnom v telke. Bolek Polívka a jeho životný výkon. Škoda že pokračovanie je už slabšie, ale tak klasika môže byť len jedna. Dodnes scénky a hlášky z filmu pozná skoro každý. 4* ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů