Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Allka

Mně se to líbilo... Uznávam, že to nebylo geniální jako původní Nebezpečné známosti a možná tam všechno bralo až moc rychlý spád, ale já jako sedmnáctka tak moc velký nároky ještě nemam, takže jsem spokojená, nic víc jsem od tohohle filmu nečekala... ()

MOONNY

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je pro mě naprostým kultem. Uvědomuju si, že po filmové stránce má spoustu chyb, ale v jistých mezích obsahuje určité kouzlo, které mi brání dát míň jak za pět hvězd. Podstatným odůvodněním mého hodnocení je jeden z nejlepších filmových konců ve filmu vůbec. Kombinace pomsty, kostelové scény a písně Bitter sweet symphony je prostě srdcovka. ()

Kam-El

Ak sa v jednom filme objavia také hviezdy ako Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Reese Witherspoon, Selma Blair a Joshua Jackson, vznikne z toho skvelý príbeh plný intríg, zhýralosti, sexu a pomstychtivosti zo strany rozhýčkaných tínedžerov. Prostredníctvom jednej stávky, ktorú uzavrú nevlastný súrodenci Kathryn a Sebastian je v hre Jaguar z roku 1956 a samotná Kathryn, ktorú ako jedinú nemôže dostať Sebastian do postele. Neskôr sa stretnete s nevinnou pannou Annette, ktorá dokáže pekne zamiešať karty a urobí rozruh medzi znudenými boháčmi. Film je plný zvratov, doprevádzaný soundrackom od Placeba a kto má rád nečakané a nekonvenčné zakončenia, si príde na svoje. ()

AnyLae

Film, který naprosto uchvátil moji duši. Tenhle příběh jsem viděla snad ve všech zfilmovaných podobách a já osobně si myslím, že tahle verze je jedna z nejlepších. Nevadí mi, že je zasazený do současnosti, naopak, spíš v tom vidím nový rozměr. Od skvělých výkonů až po přirozené charisma... po dokonalý hudební doprovod. Jako divák jsem si nemohla na nic stěžovat. Je málo filmů, co umím nazpaměť... tenhle je jedním z nich. ()

Freemantle

Zprvu jsem si říkal, že "Velmi nebezpečné známosti" bude jedna z mnoha puberťáckých komedií, obsahující hlášky, které budou se sladkou chutí v ústech opakovat děti na druhém stupni základních škol, a u které se já budu nudit a snažit se pomocí mysli posunout čas vpřed k vytouženému konci. Mýlil jsem se. A docela příjemně. Palec nahoru dostává silně přitažlivá Sarah Michelle Gellar, jíž role "neukojené bestie" sedla více než dokonale, a nesmírně (alespoň co se tohoto filmu týče) sympatická Reese Witherspoon. Ryan Phillippe, coby synek zazobaných rodičů a ukázka (možného) amerického zbohatlického drbana, kterému by na začátku téměř každá žena nejraději natrhla prdel, zahrál bez jakýchkoli výtek. Intrikánský příběh je příjemně okořeněn city, které jsem upřímně nečekal. Tento film je, dle mého názoru, jeden z těch, co nikdy nezestárnou, zejména pro opravdu pikantní příběh, velmi přitažlivé a líbivé herecké obsazení, několik opravdu nezapomenutelných dialogů, jak jinak, než sexuálně mířených, výbornému soundtracku a... opravdu dobrém, leč malinko smutném, konci. ()

Rodin

Celkem slušný do dnešních dnů přenesený Valmont. Ale jen celkem slušný. Toporné herecké výkony ponechme stranou (vévodí Reese), nicméně z tohoto materiálu by dobrý režisér opravdu mohl vytěžit mnohé. Nestalo se. 55%. ()

DadysGirl

Co na tom, že dnes už hrají maminky a tatínky... Dřív se taky uměli bavit (nepochybuju o tom, že to umí dodnes)... Dobrý herci, dobrej soundtrack, dobrej film... Kathryn byla můj vzor... I když samozřejmě jsem fndila vztahu mezi Sebastienem a Annette (taková škoda, že jim to nevydrželo v reálu!!), tak prostě musím uznat, že Kathryn je TA, která si obdiv zaslouží, nakonec je to i ta, která nejvíc nešťastná... A to ve všech adaptacích... Howk! ()

jadran90

Jak se asi baví dospívající americká mládež vyšší třídy? Tak o tom film je. Na začátku to vypadalo na pornofilm pro začátečníky, ale nakonec se z toho vyklubalo působivé drama s neopakovatelnou atmosférou. Zápletka je celkem jednoduchá a je nám předhozena hned na začátku. Postupně se však mění s tím, jak se vyvíjí postavy. A za práci s nimi si zaslouží režie velkou pochvalu.Na straně pekla stojí Sarah Michelle Gellar, která s nevinnou tváří tahá za provázky loutek. A dělá to podstatně rafinovaněji než zabíjí upíry. Jejím opakem je Reese Witherspoon. Chválím za skvělý herecký výkon. Mezi ní a hlavním mužským hrdinou Ryanem Phillippem to funguje a budoucí manželství se nezapře. Ten mezi oběma ženami pendluje. Vztahy jsou podávány přirozeně, ale tak, aby byl vždy vidět určitý cíl dané postavy. Ano, vztahy můžou být zajímavé! Zdravím Primu s jejími VKV.:-D Z originálu se podařilo zachovat vše podstatné, jako jsou intriky, zkaženost, erotický náboj, nechutné bohatství... Soundtrack jako by dělali dva různí lidé. Z první půlky filmu si nepamatuju žádnou píseň, ale v té druhé byla hudbu excelentní. Colorblind a Bittersweet Symphony obzvlášť. Tady se ukazuje, že stačí celkem jednoduchý nápad poctivě realizovat a úspěch se dostaví. Co dodat? Hodnocení: 80% ()

ANTYCHRYST

Máte vražedně krásné nohy... Můžu Vás obejmout ? Ten film fáákt můžu, pro mě naprosto srdeční záležitost. Krásní, bohatí a zvrhlý. Naprosto dokonalá dvojka Sebastian (Ryan Phillippe) a jeho nevlastní sestřička, krásná mrcha Kathryn (Sarah Michelle Gellar) rozjedou svou bezduchou hru plnou intrik ,napětí a lechtivého jiskření. Neodolatelná filmová panna Annette (Reese Witherspoon) ovšem není tak jednoduchý úlovek jak se z kraje zdá. Rozkošná, mlaďounká a hloupoučká Cecile (Selma Blair) je k sežrání. Celej film je doplněn o nejvíc luxusní soundtrack, kde flák střídá flák. A nakonec dle mého názoru jedna z nejlepších a nejsilnějších filmových scén - rozloučení v kostele a všichni se začínají zvedat, odchází no a v tu chvilku začne hrát song: Verve - Bitter Sweet Symphony = husina a mrazení po celém těle a slzy v očích... po každý když ten song slyším, vidím před sebou tuhle Nej... scénu z kostela. 100 % Jáá ten film žeru :) Tohle je fakt velká nostalgie a vzpomínky na mládí :) ... Nechci tě políbit sem ale chci tě líbat tady dole :) :) ()

Monty2729

Film, který má všechny předpoklady pro to sklouznout do ohraných klišé a patetických vyznání. Překvapivě se toto nekoná a mi tak můžeme shlédnout poměrně dobře zpracované drama. Herecké výkony se mi také líbily, především mrcha v podání Sarah Michelle Gellar byla opravdu "na zabití". ()

megan017

Jsem fanynka Sarah M.Gellar a to ne kvůli Buffy, přemožitelce upírů(která mi mimochodem šíleně lezla na nervy), ale právě díky Kathryn Merteuil, která je naprosto bezvadná. Skvěla napsáná postava, která má do příběhu co dát. Film patří mezi mé nejoblíbenější, nejen díky intrikám, sexu a humoru, ale díky příběhu propracovaném ve všech detailech. ()

darthhokro

Perfektně převedený příběh do současnosti. Výborný soundrack od Placeba a The Verve. Sarah Michelle Gellar je neskutečně sexy. Ale nejvíc mě baví Selma Blair, které tu mladou naivní blbku děsně žeru. ()

celticek

Slaboduchá rádoby romantika pro teenagery. Nejvíc je pilotní song od Placebo, pravého kára a finální track od Verve. Všechno mezitím je něco otřesného, film se snaží být sexy, ale vyzní to spíše uboze, o nějakém sexappealu nemůže být ani řeč! Jak tohle může někdo srovnávat s Valmontem nebo s Malkovichovým výkonem - to mi hlava nebere. ()

crap

Nemůžu jinak než dát plný počet, OST mě provázel celou pubertu a doteď, když si ho jednou za čas poslechnu, vyvolává ve mě značnou krásně smutnou melancholii. Co se týče filmu samotného, dojemnější milostné drama z moderní doby zlaté mláděže aby člověk pohledal.. na tohle v tv prostě vždycky s nadšením a ráda přepnu. ()

Duke90

Po předchozích dvou kouscích od Frearse a Formana jsem byl na tuto novodobou verzi dost zvědav a nakonec u mě uspěla asi ze všech nejlépe! Ze začátku jsem v tom viděl jen namyšlené a nesympatické bohaté mazánky, kterým bych nejradši vpálil jednu pěstí (hlavně Sarah Michelle Gellar), ale postupem času se z toho vyklubalo velice slušné zpracování klasického románu v novém hábitu a dokonce bych nakonec i pochválil Ryana Phillippa za skvělý herecký výkon, což se mi předtím ani trochu nezdálo. V kombinaci s jedinou slušnou duší v těle Reese Witherspoon a parádním soundtrackem (závěr s bittersweet symphony mě položil) mě nakonec film natolik příjemně překvapil, že musím udělit všech pět hvězd! ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“