Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

misulka03

Nemám ráda moderní adaptace typu Romeo a Julie s revolverem, bohužel se mi vždy vybaví toto. Ale tohle nebylo vůbec špatné. A to tvrdím i s tím ohledem, že jsem poměrně nedávno viděla Valmonta s Colinem Firthem. A pro mě naprosto skvělé herecké obsazení, které k postavám výborně sedlo. Některé situace jsou v porovnání s historickou adaptací vtipné. ()

kocik1

Pořád si lámu hlavu s tím, jaká je vlastně cílová skupina tohoto počinu. De Laclosovi čtenáři hádam nikoliv. Jeho román jsem četla ve dvaceti a do dneška je pro mě nepřekonatelný svým jemným předivem intrik a nedořečených manipulací. Tady je vše řečeno na plnou hubu, navíc ve filmu jako že pro puberťáky. No to už pro ně můžeme příště natočit klidně rovnou teen porno. ()

MJMilan

Kdybych tento film viděl jako náctiletý, pravděpodobně by z toho byla podobná modla jako American Pie. I na dnešní dobu ucházející kus ... sexem a intrikami neurazíte asi v žádné době. ()

fantoci

V první řadě chci říct že co se mi na tomhle filmu hodně líbilo, tak to by la hudba. Ten kdo dělal hudbu své práci rozumí, má vkus a ví co je to skloubit dobrou hudbu s dobrým filmem. Znám taky jednoho kluka co dostane skoro každou, ale už tři roky se marně modlím, aby se našla nějaká co by mu ukázala trochu jinou stránku života a nebo mu aspoň "natrhla pr..." teda jako udělala z něj idiota. Je s podivem, že i když to o něm všichni ví vždycky se najde nějaký telátko co mu to zbaští.Vlastně kravička. Na tenhle film bych určitě nešel do kina na rande prorože prvně by mi přítelkyně nadávala že sem ji vzal na blbost a pak by mi brečela na rameno půlku filmu jak je to romantický. Film je to opravdu skvělej a určitě si ho ještě někdy pustím a pak možná ještě jednou. ()

matezzz

Až na pár relativních drobností se mi to dost líbilo. Některé teenagereovské filmy jsou pěkné pitomosti, tady to naštěstí neplatilo. Konec jsem opravdu nečekal, o to víc to vylepšilo můj dojem z filmu. Ten byl dobře naladěn také výborně zvoleným soundtrackem. Hlavně ten slaďák od Coldplay... Oprava, je to song Colorblind od Counting Crows. ()

Mr.Ripley

"I hate it when things don't go my way. It makes me so horny." Geniální v tom nejzvrácenějším a nejperververznějším slova smyslu. ()

Doudis19

Příjemná vztahovka okořeněná pěknými tvářičkami a několika slušnými "sviňárnami". Moc hezky se na to kouká a film uteče rychleji než Ryan Phillippe po souloži. Jediná výtka za kterou však snímek vzhledem k předloze nemůže je osud právě postavy Ryana Phillippa. ()

Lachtaan

Po takovém úctyhodném množství zhlédnutých filmů musí divák umět ocenit především originalitu, výjimečnost či unikátnost. A právě tato tří nepřímá synonyma se v pozoruhodném kousku Cruel Intentions sešla a okamžitě mě vtáhla do nevídaného děje, který se samosebou nezavděčí každému, jak už bylo řečeno vícekrát pode mnou, zaujme hlavně obyčejné teenagery, kteří jsou u filmu záměrně kvůli jakémusi erotickému nádechu. Ten, ačkoli je zcela pochopitelně většinou očekáván, se však nedostaví a i k mému zklamání se v poslední čtvrtině dostáváme k otřepanému námětu láskyplného romantického dramatu, jež dost sráží předchozímu půvabu filmu jeho významnost. Jsem ale na druhou stranu nesmírně rád, že jsem tenhle postarší rest dohnal, po letech se setkal s krásnou Sarah Michelle Gellar a oslavil tři roky zde na ČSFD tak příjemnou filmovou záležitostí. ()

Honzíno

Rádoby hrozně hustej (jenže ale) popcorn pro teenagery. Celkově šedivej průměr. Na tři hvězdy pozvedá CI více než příjemný soudtrack, který oživil či nakopl několik rádiových hitů. ()

arbitr

Valmont je mnohem lepší, ale pro mladé je tahle verze jistě lákavější zboží v krásném obalu. Řemeslně průměrný film, který těží napůl z eroticky dusného scénáře svých dospělejších příbuzných a z druhé poloviny z teenadrovských reálií. ()

Mrkvič

tenhle film prostě miluju. Bezvadný herci, navíc v době, kdy to nebyly žádné hvězdy, fantastická hudba! a hlavně oproti originálu odvážnější (nevlastní sourozenci), ale to je dáno prostě dobou. Nebyl jsem poznamenám tím,že bych to s něčím srovnával, prostě jsem si mohl užít (a to už asi 4x) bezvadný film. ()

lucieK

Mě se naopak libí, že byl příběh o Valmontovi přenesen i do moderní doby. Dokonalé propracování postav, spousta dobrých herců a k tomu všemu ještě jeden z nejlepších soundtracků všech dob, to všchno děla z Velmi nebezpečných známostí skvělý film. ()

Kamkon

Nejlepší role Sarah Michelle Gellar. Tak přesvědčivou mrchou jsem dlouho neviděla. Moderní zpracování se povedl, herecké obsazení, hudba a atmosféra rovněž ()

Tucqa

Pokud máte očekávání, že uvidíte v moderní verzi Valmonta něco lepšího, než v té staré, tak ne. Mi osobně chybí to kouzlo typu "souboj na život a na smrt", nebo cudnost některých postav a konec přejetí autem tedy pro mě není vůbec propracovaný... Navíc polonahá Sarah Michelle Gellar... No... Mohla by se trochu víc oblíkat... Naštěstí film zachraňují poslední dvě scény, díky kterým dám 4*. ()

RonaMidu odpad!

asi takhle....větší trapárnu jsem dlouho neviděla,ale nutil mě někdo na to koukat,když jsem si přečetla obsah?nenutil,tudíž dobře mi tak :-)...jen hudba byla místy super ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“