Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

TopsyKreets

Dovolím si povedať, že tento film má stále veľkú obľubu u divákov aj po všetkých rokoch. Sex, túžba, drzosť, neustále prekračovanie hraníc slušnosti, láska a dokonca aj nevinnosť - toto všetko tu nachádzame. Ryan Phillipe si dozaista získal sympatie najmä ženskej časti publika, nielen svojím šarmom ale aj premenou, ktorou si počas filmu prešiel. Reese Witherspoon predstavuje nevinnosť hraničiacu s naivitou mladého neskúseného dievčaťa. Zaujímavá kombinácia prinesie prekvapenie. ()

Wooke

Veľmi nebezpečné známosti je film, ktorý som žiaľ nevidel do konca a preto je možno drzosť komentovať a vôbec hodnotiť ho, ale predsa to robím. Videl som väčšiu časť a dovolím si tvrdiť, že to bolo napínavé a drsné, no inak nič viac. Odpustte mi, moje komentáre aj tak vždy stoja za prd, ale tento film ma nejak moc nezaujal. Snáď len lesbická scéna bola úsmevná. ()

kslaww

Víte s kým si začínat a s kým ne? Kdo vás miluje opravdu a ví to vůbec. Co člověk neudělá pro lásku....nebo pro sázku. ()

Brano

Nechápem čo toto robí v rebríčku top 200! Jedná z top hlúposti, čo som videl. Žiadny zmysluplný dej a ešte k tomu to mal byť aj thriller? Príbeh o bohatom a chorom faganovi, ktorý je závislí na sexe. Preťahuje jednu ženskú za druhou a tiež ho láka incest so svojou ségrou. Aspoň keby nato vhodného herca obsadili a nie Ryana Phillippea, ktorý mi prišiel ako taký ťuťko. Chcelo to výraznú postavu typu Stifler (Seann William Scott) a vniesť aj trochu humoru, aby divák už po pár minútach nezaspával od nudy, ako to je pri tom suchárovi. Tento film by som ohodnotil najradšej odpadom. Ale 1* dám za skvelý záverečný soundtrack. Jediná vec, čo ma vo filme zaujala. Vidieť to už rozhodne nechcem. Zaradil by som ho do top najnudnejších a najnezaujímavejších filmov, aký som doposiaľ videl. ()

Petule3

No...neříkám, že to byl špatný film, ale na můj vkus to bylo moc "suchý"...polovinu filmu jsem byla napjatá, jak to vlastně dopadne, že intriky budou fakt hlubší než se zdá a ono nic. Typický americký film, ve kterém chybí překvapivý závěr a to mě moc nebere. Sarah byla úžasná, o tom žádná. Ryan se mně osobně vůbec nelíbí, takže to mě asi taky ovlivnilo, ale je fakt, že erotický náboj to mělo! No a Reese, standardní výkon. Možná, že jsem od toho čekala víc, než bych měla a proto mě to vlastně nakonec trochu zklamalo...raději si pustím starou klasiku z ´88 roku, to by mohlo být opravdu zvrácené a k zamyšlení. ()

AgnesDee

Ať si říká kdo chce co chce, tenhle snímek je naprosto úžasný. Postavy, jak pozitivní, tak negativní, jsou velmi sympatické a herci je zahráli opravdu výborně. Ryan Phillippe jako šílený děvkař s démonským úsměvem je prostě okouzlující a jeho roli i jeho pozdější charakterní postup mu věříte, protože to prostě dokázal dokonale zahrát. A Reese Witherspoon jako inteligentní panna? Dokonalá. Když si ji představím v jejích pozdějších rolích jako "blondýnka Elle", musím říct, že dost poklesla. Tohle byla prostě role, která jí padla, a nemusela ze sebe dělat šílenou blonďatou pipinu. Sice je zde pár romantických klišé (fotbalista, co je gay, ale nechce to přiznat, děvkař, který se zamiluje), ale mile to promineme. A Sarah Michelle Gellar jako šílená nevlastní sestra? Dokonalá, šílená, trochu hloupá. Ale skvělá. ()

kotasbk

Nevím, co si představujete, že to bude přesně podle předlohy nebo co. Když je něco uplně přesně podle knihy, tak se vám to azs nelíbí, protože jste si t představovali jinak, vaše fantasie byla jinačí ve vykreslení postav a tak dále. Když je něco volně navazující a přeneseno do našeho věku, tak se vám to tak nelíbí, potože to není podle předlohy. Tak kurva, lidi, vyberte si, co vlastně chcete. Tenhle film má výborné herecké obsazení. Říkejte si co chcete, ale je to tak. Netuším, co se vám na to nelíbí, když je tam Reese (ano hrála nějakou růžovou pprávničku na harvardu) a Sarah (Buffy lovkyně upírů) no a co, že hráli v průměrných filmech nebo seriálech. Do téhle role se daleko víc hodí, než některé mega stars, které vy máte rádi a mají jen jméno a jejich výkony stojí za piču. Vždycky hodnotím filmy podle soundtracku (ano trochu nevěrohodné hodnocení, ale furt lepší hodnotit tak než podle jméno, kdo tam hraje) Takže se vrátím k songům z tohle filmu. Co víc si přát? Máte tam the verve a konci, Placebo atd. Pokud se vám nelíbí The verve a jejich symphonie, tak na tomhle světě není pro vás místo. Nemáte sluch ani zrak, jak je vidět. ()

Sasulka3

Ma srdecni zalezitost.... Typicka sladarna. Pohadka pro dospele, kdy zlo skodi velke lasce. S poradnou davkou intrik, romantiky a humoru...Jen ten konec by mohl byt sladsi :) ()

konysua

Hele, já to beru jako vzpomínku na velmi mladá léta, kdy mi polovinu filmu stál Vilda. To původní porno z roku '88 jsem ještě neviděl. 9/10 ()

PlayEasy

Překvapivě velmi inteligentně rozehraná intriková hra, ze které jsme chtě nechtě nespustili ani na moment oči (názor, že teen filmy jsou pokaždé pitomé je pouze zastaralý stereotyp) a zkrátka nás bavilo sledovat, co si tvůrci vymyslí v příštích minutách (díky za ten uspokojující závěr!). A co víc, Ryan Philippe je v rolích rozmazlených playboyů NAPROSTO přesvědčivý! 90% ()

hrumsrt

Těsně před začátkem nového tisíciletí se Joss Whedon rozhodl, že se pokusí uvést na seriálová plátna jeden z nejkultovnějších seriálů vůbec, který dal jeden z základů moderního seriálového vnímání - jistě, šlo o Buffy, přemožitelku upírů. Kde se hlavní role zhostila mladičká neokoukaná Sarah Michelle Gellar. Není tak divu, že z jistého úhlu konec devadesátek patřil jí. A i proto se dostala i k moderní adaptaci legendárního románu Nebezpečné známosti, jenž ve své době pobouřil vlastně celou tehdejší obec. Čeští překladatelé si to ještě povýšili o slovíčko "velmi", ale i tak původní rukopis zůstavá... Příběh dvou nevlastních sourozenců, snobů teenagerů, zkažené mládeže, která roztáhne nohy před vším, co lze. Oba už si dosáhli všeho, žádná kořist pro ně není dost. A tak vyjdou s pravdou ven, že jediný čím to můžou povýšit je už jen zmocnit se jeden druhého. Že však ale ještě jeden z nich není úplně zkažený a v nitru pořád dobrý je překážka, která celou sázku může zbořit. Snové obsazení, kde kouzelná brunetka SMG s vyzdviženými košíčky, pozvedává můj mladický crush na Buffy k nebesům. Jenže ona není jen bohyně, ale i brilantní herečka, kdy právě zde dokáže s tou svojí elegantní dravostí uhrát herecké absolutorium. Chemie, jakou je ona schopna vytvořit prakticky s každým na place, ať už je kteréhokoli pohlaví, je úžasná. Příkladem jest omamující lekce francouzského líbání SMG se Selmou Blair, aneb jedna z nejerotičtějších scén vůbec. A právě tohle je jedna z největších kvalit filmu, když vášnivé až "erotické" scény zvládají provést úplně bez explicitna, ale i přesto fungují na výbornou. Zvláštní kouzlo, které přidává esence takové archaické doby, pak pozvedává film až do magična. Jaká energie a vášeň čiší vlastně z každé scény, ať už je to zásluhou bravurního hudebního výběru, či právě skvělými hereckými výkony. Ženské hrdiny jsou si skvělou kombinací hereček, která každá nabízí právě ten svůj herecký talent a svůj sex appeal, ale ani jedna nezakrývá druhou. Neotřele, vulgárně ale přesto nakonec citlivě završí celý příběh.. Nebo ne? Scénaristický šok nakonec přinášející onu satisfakci, ke které by možná nedošlo. Všechno je růžové, každý smilník patří do pekla.. Jen právě pro tyhle kousky to sklidilo a sklízí takový ohlas. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, který sice není schopen přinášet neustále nové poznatky, avšak i přes svoji přímočarost vždy zaujme. Navíc s absolutně podmanivým soundtrackem. Teen wibe to jistě má, ale jde o nejchytřejší a nejpoteičtější snímek z tohoto žánru! Extrémní srdcovka! 100% ()

Bilky

Ježiš, to môžu vychváliť len tí, čo nevideli ani jednu historickú adaptáciu od VADIMa, FREARSa či FORMANa a majú organizmus pri BEVERLY HILLS a MELROSE PLACE. ()

swoulen

Můj nejoblíbenější film za časů težké puberty. Oblíbený i dodnes, i když už z něj nejsem tak odvařená jako tenkrát. Dobře, přiznávám, Ryanova prdelka je pořád stejně hot. Ale sem tam už vidím, že herci byli mladí a některé scény jim prostě nevěřím. Jenže dojem zůstavá a u závěrečné scény občas zase zamáčknu slzu. Kvalitní soundtrack. ()

Dee_One

Jeden z mych kdysi oblibenych teenage filmu a zaroven jeden z nejprijemnejsich soundtracku :) ...aneb neco na tom filmu je ,) ()

hwnd

Velmi příjemné překvapení od adaptace, od které jsem zas tolik nečekal. Rozhodně nadprůměrná sonda do zlaté mládeže a Buffy je prostě kočka, takže 4x*. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“