Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Compadre

Velmi nebezpečné známosti jsem doteď vůbec neznal, takže když to z televize vyhřezlo vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu, ale docela mě to bavilo..mam dojem že už jsem něco podobnýho někde několikrát viděl. Sarah Michellle Gellar působí strašně studeně a svinsky a ten její brácha, kterýho chce celou dobu zincestit tak jako taky..vypočítavost sama..prostě celou dobu se tvářej jak největší Casanovové a strašně překvapivě se kluk do oběti ulítlé sázky zamiluje..konec se mi ale zamlouval, tam to tý svini pěkně natřeli. ()

JohnSmith

Přiblížit literární klasiku mládeži a zasadit ji do současnosti, nebyl vůbec špatný nápad a tah. Upřímně se mi to líbilo víc, než Formanův Valmont. ()

Sany33

Príbeh: Dokáže láska otočiť ľudský charakter o 360°? Herecké obsadenie: Nemal som absolútne výhrady proti kastingu. Každá postava sa hodila do svojej roviny. Prevedenie: Úžasne zahraný incestný vzťah medzi Sebastianom a Katheryn, ktorý je v konfrontácií z čistou láskou medzi Sebastianom a Annette. Aby sa vyplnil priestor kde by mala byť vata, sa do príbehu pridáva ďalšia postava a síce naivka Cecile. Pocity: Hnus zo vzťahu medzi bratom a sestrou strieda pohoršenie nad stávkou o vienko Annette. Jednoducho sa jedná o multipocitovú záležitosť, ktorá je ale servírovaná tak aby z toho divák nemal vo finále v hlave guláš. Pridaná hodnota: Asi nikto by netipoval záver. To je aj dôvod prečo som sa rozhodol o plný bodový zisk. A keď si k tomu pripočítame ešte pocit zadosťučinenia, tak nie je o čom. Smiech cez slzy, ako v skutočnom živote. 95% ()

VanTom

Znuděně cynický, zvrácený přístup k bohatým moderním vysokoškolákům závislým na reputaci (a sexu) až překvapivě sedí, ovšem jen do určité chvíle. Zásadní proměny postojů k lásce a vztahům v nich totiž uzrají hrozně rychle, po pár dnech se prostě stanou (jako jó, jsou mladí, zažívají to prvně, ale stejně… :)) – a vyhrocené finále už svou dobu značně minulo (čímž nemyslím jenom 90. léta). Nicméně Sarah Michelle Gellar si svou manipulativní mrchu vychutnává opravdu žhavě. ()

cross

Nic víc, než jen skvěle předělaná klasika tak, aby se líbila co nejpubertálnějšímu publiku. A narozdíl od spousty jiných takto udělaných filmů je tento snímek zabávný a stylový. ()

davidek

Začátek filmu mi připoměl teen seriály z Ameriky, ale postupem času se mi film začal líbit. Závěr filmu mě dostal a kdykoliv slyším song od Verve Bittersweet Symphony, vzpomenu na tenhle film. ()

horacko

Intrigy, falos, laska, klamstva. Spociatku to znie ako dalsia z tych nudnych telenoviel. Ale opak je pravdou. Film je velmi dobre spracovany a koniec filmu si urcite vychutnate. U mna tato snimka zabodovala az na 5*. ()

JoseBenes

Rozmýšlel jsem se mezi čtyřmi a pěti, ale na druhé shlédnutí musím dát jistých pět. Je to ujeté, sprosté, hříšné...a plné citu. Postupná přeměna Sebastiana z týpka, co si rád fotí sexy ženské nohy na obyčejného zamilovaného kluka je působivá, stejně jako jeho mrcha ségra, která vypadala ze začátku jako úplná světice, ale pak se vybarvila. Nemůžu zapomenout ani na skvělý soundtrack (což je u mě základ dobrého filmu) a závěrečnou scénu, při které si říkáte - tak tohle je bomba. ()

zajda404

Přijde mi trošku škoda, že byl film natočen pro teenagery. Kdyby tolik nesázeli na sexualitu Sarah Michelle Gellar, určitě by snímek stoupl v ceně... a to nejen u mě. Příběh ale nemá chybu. Reese Witherspoon a Selma Blair působí vážně 'panensky', Ryan Phillipe narušeně a již zmiňovaná SMG je vážně mrcha. Mezi všemi hlavními postavami přeskakuje ta správná jiskra... vychytat pát těch levnějších momentů a bylo by to určitě solidní romantické drama. ()

noiseaux

Na tento film bych mohl koukat pořád dokola. Samozřejmě, postrádá jistou míru realičnosti, ale některé filmy prostě mají své kouzlo a tohle je příklad za všechny. Navíc skvělý soundtrack - hlavně Bitter Sweet Symphony v závěrečné scéně dokáže vzít za srdce. ()

Elleannie

Tohle je pro mě srdeční záležitost. Nevím proč, ale tenhle film jsem si zamilovala hned od prvního zhlédnutí a dodnes se na něj ráda dívám znovu. Nemůžu napsat nic negativního, protože na něm nic takového nevidím. Líbí se mi zpracování, herecké obsazení (hlavně díky tomuto filmu jsem si oblíbila Reese), námět.... a takhle bych mohla pokračovat dál. Přišlo mi to reálné - ukázka naivity a nevinnosti, následovaná prvními zkušenostmi ve všech oblastech, pohrdání a láska, která téměř vše zachrání.. Taky hudba má svůj podíl na mém poutu s tímto filmem, jemná melodie "Colorblind" či "The bitter sweet symphony", která udělala konec filmu o trochu krásnější.. ()

RumbleFish

Like the naked leads the blind. I know I'm selfish, I'm unkind. Sucker love I always find, Someone to bruise and leave behind. All alone in space and time. There's nothing here but what here's mine. Something borrowed, something blue. EVERY ME and EVERY YOU... ()

Koryntos

Moje vzpomínka na internát, když jsme s kámoškou na tento film od pondělka do čtvrtka koukaly asi 20x,stopovaly jsme video a kochaly se pohledem na zadek Ryana Phillippa. Navíc skvělý soundtrack a opravdu infantilní písnička známá snad ze všech maturitních plesů, která nám hrála při nástupu, mimo jiného jsme tam měly i soundtrack ze Shreka. Vždycky se mi jako první vybaví scéna, kdy si Joshua Jackson piluje v posteli nehty, role gaye mu sedla, jako poklice na hrnec. ()

Ravi

Asi mě poznamenalo, že jsem na tom byl v divadle. Mám dojem, že S. M. Gellar ze sebe neumí vydat jedinou kladnou nebo zápornou emoci. Pořád se tváří stejně, žádný záchvat vzteku, žádný křik, nic. Jen sexy pohled a cibulí vyvolané slzy. R. Phillippe je jen další z řady Valmontů, v jehož přerod se dá dost těžko věřit. Je to těžká role, uznávám. Vžít se do někoho, kdo je pěkný parchant a zahrát to tak, aby jeho proměna a obměkčení srdce bylo uvěřitelné, není práce pro jen tak kdekoho. Ani to jiskření mezi Annette a Sebastianem nefunguje, i když Reese je z celého obsazení asi nejlepší. Jednoznačným pozlátkem na filmu tak zůstává perfektní výběr hudby. 45% = 2/5 ()

Autogram

Zo začiatku prudko atmosférické zhýralými mravmi a vzťahmi aj keď iba s jemnými náznakmi erotiky. Postupne sa atmosféra vytrácala a bola nahradzovaná vtipnými hláškami a výjavmi uletených postáv až po premenu takmer na tínedžerskú polo-romantickú sladkosť. Až tak ďaleko to našťastie nedošlo a nahor to ťahala najmä hlavná postava Kathryn. Môžeme len s nostalgiou spomínať na koniec minulého storočia, keď sa pre takmer-dospelých-mladých ešte natočilo aj niečo iné ako prcičky a podobné klony. --- A len pre zaujímavosť, spoznal niekto vo filme pri prvom pohľade legendárnu Formanovu sestru Ratchedovú, keďže už nebola celkom v najlepšej forme? Ja určite nie. ()

Ichabod

Psal se rok 1999 a filmů pro teenagery krom hororů a různých prciček do kin asi nechodilo tolik. Přesto hodnocení tady po patnácti letech vypovídá samo za sebe. Herecké vcelku neokoukané tvářičky se na obalu DVD jeví jako otrávení a životem unavení padesátníci libující si v charakterové velmi pokřivených a mnohdy až dekadentních sexuálních praktikách, O to větší překvapení je, že jsou to jen rozmazlení spratkové pár let po překonání puberty. Kathryn a Sebastian jsou nejlepší filmový sourozenecký pár, jejichž zábavou jsou psychologické manipulace mladých lidí z dobře situovaných poměrů, které chtějí nejen sexuálně zneužít a zahodit, ale ještě obdařit pořádnou ostudou s co největší napáchanou škodou v podobě ztrápených rodičů apod. Prostě nářez ! . Tenhle námět historie již několikrát přepracovala před Kumblem i po něm, ale tahle verze je asi onou verzí pro mou generaci. Jeden z nejlepších písnickových soundtracků, a paradoxně (vzhledem k technické jednoduchosti) si i Shearmurovo score občas pustím. Ačkoliv Ottmanova původní hudba nepoužitá ve filmu má taky něco do sebe, ve filmu by nefungovala ani z poloviny tak dobře. Ryana Phillipeho jsem už pak nikdy neviděl tak dobře hrát a to vlastně platí i pro Reese Witherspoon toho času manželku Ryana. Scéna "You were just a conquest" je jedna z nejlepších "romantických" scén co jsem kdy viděl :-))) btw uvítal bych, kdyby ten komu jsem půjčil origo DVD s tímhle filmem mi ho vrátil :(( ()

vyfuk

No jako... stejně by bylo lepší, kdyby si Bastík nechal od sestřičky vykouřit a pak si nechat dát oprc. I tak nakonec film dopadl v celku dobře. Z úchylné sázky a následných intrik se vyklubala totální vymašťárna, kdy Seb asi tak nějak pro všechno i vše ztratil. A pak zase našel. Nebudu tady nějak vířit vody kolem toho jak je tohle blbý nebo ne. Tohle je asi trochu inteligentnější verze Jedovatého břečťanu. Ten závěr je přeci jenom v celku dnes již až kultovní. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“