Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Paity

Tři hvězdičky jen za úctu k předchozímu "dílu" Mr. Beana, který nás, kteří můžeme jeho humor, dokázal vždy rozesmát. Tohle byla ale skutečně katastrofa. Už nikdy více prosím. ()

Hanys_

Zatímco u jednotlivých skečů brečím smíchy dodnes, tohle filmové dobrodružství už docela zestárlo. Jako člověk se pořád ještě zasměje, ale tak nějak tomu chybí ta údernost Beanových kraťasů. ()

Bafo

Vtipne avsak beanovy serialy jsou o tridu lepsi... Proste je videt ze bean je postava z kratsich skecu a ne na cely film... Pribeh se totiz tak nak rozplyva a vysledek jako celek neni to prave... ()

Zik2

Jsem trochu rozpolcený. Na jednu stranu mě opět potěšil genialní Rowan Atkinson a ve filmu bylo několik scén, při kterých jsem se srdečně zasmál, což se mi nestává zdaleka u každé komedie. Na druhou stranu bylo několik scén recyklovaných (bouchání pytlíku zvratek v letadle už tu opravdu bylo!) a místy byl film příliš kýčovitý (mírný kýč snesu, ba někdy potěší, ale tohle už bylo moc). 55 % ()

Hanes88

Prostě seriál je seriál. Nicméně člověk se na to dokouká až do konce a navíc se u toho opravdu párkrát zasměje. ()

Wishkah

Ve chvílích, kdy má Rowan Atkinson sólo, tak to funguje. Jeho gagy jsou skvělé a zábavné. Ale film prostě nedrží jako celek. Příběh je vycucaný z prstu a jediné co tu stojí za zhlédnutí je právě jen Mr. Bean ()

Paldiny

Filmová verzia nemá razanciu televíznych epizód, ale Atkinson pozná fanúšikov a vie čím si ich získa. Keď sa to tak vezme väčšina použitých gagov sú len variáciou už existujúcich, pričom aj hlavná zápletka bola vo veľkej miere použitá v nezverejnenej epizóde z knižnice. Neustále prúsery sú však natoľko vtipné, že ak im toto repete odpustíte čaká vás jazda ako hrom. Uchopenie rozprávania s typickým hollywoodskym rodinným vyvrcholením je čistou limonádou pre amerického diváka, tých ostatných viac poteší trefná satira umeleckého biznisu. Bean aj keď je na plátne prakticky nonstop vďaka fantastickému Petrovi MacNicolovi nenesie celé bremeno sám. Ak vlastníte originál, alebo skoro-originál odporúčam pustiť nepoužitú scénku z lietadla aká predchádzala presadnutiu špekúna o sedadlo dopredu. Tá nanešťastie padla za obeť povinnej kratšej, ale inak prijateľnej minutáži. Čo sa týka celovečernej komédie, tá zas síce ničím neprekvapí, zato príjemne pobaví a tých sentimentálne založených možno aj dojme a to bolo jej zámerom, či sa mýlim? ()

orkadimenza

Co si budeme namlouvat, Atkinson je neskutečný fenomén, ovšem kvalitu tohoto snímku sráží na průměr mluvené slovo, a také zbytek obsazení v čele s Peterem MacNicolem. Když Rowan promluví, tak tím poruší svou brilantní mimiku a já si nedokázal jeho katastrofu užít tak jako gagy v seriálu (kde mu, rovněž, show nekazí ostatní herci). Však si zkuste představit, jak by vypadal Kid, kdyby v něm Chaplin mluvil...Asi by to nebylo úplně ono. ()

peetriss

Několik velmi povedených fórů Mr. Beana zbytečně rozředěných v 80minutové omáčce, do které se v závěru přimíchalo víc cukru, než je zdrávo. Klasická Beanova půlhodinka, zařazená do některé z jeho minisérií, by byla určitě šťastnějším řešením. A tak hlavním smyslem tohoto celovečeráku zůstává producentsky lákavý kasovní potenciál. Několikrát jsem se ale opravdu zasmál, a proto by měně než tři hvězdy byly odě mne nespravedlivé. ()

dehlie

film je postavený na beanovom nezabudnuteľnom tupom ksichte a jeho gagoch. je tam samozrejme ta americká rodinná omáčka, ktorá kazí celkový dojem, ale u mňa rozhodne za 4. a mám rád túto pasáž z beanovho popisu obrazu: a prečo dal tento človek toľko vašich amerických dolárov za tento obraz? pretože to je obraz Whistlerovejj matky! ()

kebom

Americké vyksichtené tváre ma v tomto filme neskutočne obťažovali. Ako inak, Peter MacNicol v ksichtení sa a s večne otvorenou hubou, naozaj vedie. Na niekoľko fórov otravná nuda so scénkami, ktoré som už kedysi videl. ()

Zyne

pokaždé když vidím Whistlerovu matku upravenou panem Beanem, tak se musím chechtat jak zběsilý...a už jen za tu dávku blaha pro moje nervy si tento film tohle hodnocení zaslouží ()

Ollie235

Oproti seriálu to není až takový rozdíl a to je jenom dobře. Vtipných situací rozhodně není málo a Atkinson je opět skvělý. ()