Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Arnold je ve formě...Obrovský ropočet není na první pohled vidět. Potěší ovšem minimum digitální akce a především příjemné odlehčení jemným humorem...Hlavním plusem filmu je však scénář, který elegantně ukončil (doufejme) výbornou sci-fi sérii...Bohužel se o závěru nemůžu rozepsat, proto řeknu jen jedno - vše do sebe logicky zapadne a je to přijatelné i pro milovníky původních filmů. Takže co víc si přát?(2.2.2004)

Jaký mělo smysl čekat 12 let na film, který vám po dvanácti hodinách vyšumí z hlavy? 60% Zajímavé komentáře: ScreamJay, Visáč, Scrytcher, Vronsky, Zombo, tekedozai(29.7.2005)

Jako akční film obstál T3 obstojně, jako následník legendy však hodně zklamal. Mostow sice servíruje vizuálně atraktivní podívanou, jaká se od filmu čekala, ale nedá se říct, že by i po dvanácti letech (za kterouž to dobu urazily trikové technologie světelné míle cesty) nějak výrazně překonal Cameronův masterpiece. Co se obsahové stránky týče, je to samozřejmě odvar - příběh je chaotický a vyloženě horkotěžce vykonstruovaný, na plné čáře u mě zklamal zlý Terminátor TX v podobě umělé Kristinny Loken, kterého jsem se ani na okamžik nebál (narozdíl od démonického T-1000) a podobný problém jsem měl u většiny castingu (Stahlův Connor a jeho budoucí manželka v podání Claire Danes byli k uzoufání nevýrazní a necharizmatičtí)... To co filmu dodává potřebný terminátorský říz je starý dobrý, toporný guvernér, jehož angličtina se za těch dvanáct let pobytu v americe povážlivě zhoršila (což je skvělé :-D). Všechnu zábavu ve filmu obstarává on, stačí aby na pár minut zmizel z plátna a rázem máte sto chutí jít tloct špačky... T3 je nejspíš zklamáním, ale je alespoň zábavným zklamáním s nostalgickým nádechem, vracejícím vzpomínky na jeden úžasný film z počátku devadesátých let a pozoruhodným koncem. A to dnes není málo. 50%(1.12.2006)

Nemôžem si pomôcť, ale dvojkou to malo rozhodne celé skončiť. Terminátor 3 je už len nepekným varením z vody. Hlavný záporák nežného pohlavia síce vypadá naozaj pekne, ale nejako som ho nebral veľmi vážne. Problém som mal aj s mladým Johnom Connorom ktorý mal vačšie gule keď bol ešte decko. Nesadli mi tie postavy a nesadli mi ani herci. Celá časť pôsobí tak trochu ako paródia (film obsahuje aj dosť viac či menej vydarených humorných scén). Za pochvalu stojí hlavne veľmi vydarená akcia na ktorej ten obrovský rozpočet naozaj vidieť. Úplný priemer a čakal som viac.(13.3.2012)

Není to ani moc zklamání, protože jsem takový výsledek čekala. Minimálně první polovina je taková trochu parodie. Je pravda, že člověk se celkem pobaví a zasměje, ale ta tam je atmosféra původních Terminátorů a s tím se odmítám smířit. Tohle je vlastně jen průměrný akční film, s pár hláškami, vesměs špatnými hereckými výkony a několika celkem zdařilými scénami. Film si dokáže užít asi člověk, co se smíří s tím, že tenhle výtvor nemá s původními Terminátory moc společného. Škoda, že celý film nevypadá jako jeho závěr, který je jednoduše úžasný.(18.6.2003)

• - Kristanna Loken nabrala takmer 7 kíl svalovej hmoty pre svoju rolu T-X. Takisto sa zúčastnila pantomimického kurzu, pretože jej rola vo filme veľa nehovorí. (ladko)

• - Na otázku ohledně scénáře před premiérou filmu Arnold odpověděl: "Víte, nic vám neprozradím, ale děj filmu je zamotanější, než rakouský preclík." (X Type)

• - Stejně jako v předchozích dílech, i zde má postava terminátora (Arnold Schwarzenegger) motocykl. (Chrustyn)