Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Sympatické je, že se Mostow nesnaží "trumfnout" Camerona, protože jeho parketa jsou spíš řemeslně slušné akce bez větších ambicí. Film pojal v poněkud odlehčeném duchu, což mu značně pomáhá. Ke kvalitě pak rozhodně přispívá velmi slušný konec, který zároveň otvírá vrata k dalšímu dílu série.(2.11.2005)

Vzhľadom k predchádzajúcim dvom dielom kultovej akčnej sci-fi nádielky nemôžem ísť pod štyri! Určite celá T3 nebola chyba len Mostowa a ja skladám pred ním klobúk, že na seba vzal toľkú zodpovednosť, veď povedzme si pravdu, pochybujem, že aj keby si za režisérsku stoličku sadol sám Cameron, ťažko by sa dvojke priblížil. Išlo tu hlavne o scenár a ten bol teda pomerne slušne spísaný, hlavne zo začiatku. Arnie už ale tiež nieje to čo býval, predsa len to guvernérovanie sa mu asi páči viac ako kedysi jeho preslávená kondička. Nevadí, ak by sa ale niekedy mal točiť ešte T4, som zvedavý ako sa scenáristi vykrútia zo záveru T3ky! 80%.(22.5.2006)

Mostow věděl, že lepší než první dva díly být trojka nemůže, tak aspoň přidal důraz na humor. Stejně tak osobitost a genialita velkého Jima mu chybí, ale aspoň se snažil. Škoda, že i při obřím rozpočtu vypadá Vzpoura strojů nepříliš rozmáchle. Závěr naštěstí dojem podstatně vylepšuje. 70%(29.5.2009)

Kristanna je tak trošku bohyně ..(23.5.2008)

Jako akční film obstál T3 obstojně, jako následník legendy však hodně zklamal. Mostow sice servíruje vizuálně atraktivní podívanou, jaká se od filmu čekala, ale nedá se říct, že by i po dvanácti letech (za kterouž to dobu urazily trikové technologie světelné míle cesty) nějak výrazně překonal Cameronův masterpiece. Co se obsahové stránky týče, je to samozřejmě odvar - příběh je chaotický a vyloženě horkotěžce vykonstruovaný, na plné čáře u mě zklamal zlý Terminátor TX v podobě umělé Kristinny Loken, kterého jsem se ani na okamžik nebál (narozdíl od démonického T-1000) a podobný problém jsem měl u většiny castingu (Stahlův Connor a jeho budoucí manželka v podání Claire Danes byli k uzoufání nevýrazní a necharizmatičtí)... To co filmu dodává potřebný terminátorský říz je starý dobrý, toporný guvernér, jehož angličtina se za těch dvanáct let pobytu v americe povážlivě zhoršila (což je skvělé :-D). Všechnu zábavu ve filmu obstarává on, stačí aby na pár minut zmizel z plátna a rázem máte sto chutí jít tloct špačky... T3 je nejspíš zklamáním, ale je alespoň zábavným zklamáním s nostalgickým nádechem, vracejícím vzpomínky na jeden úžasný film z počátku devadesátých let a pozoruhodným koncem. A to dnes není málo. 50%(1.12.2006)