Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

::::::::::::::::::: Já myslím, že se to Jonathanovi povedlo. Ve filmu je stejná atmosféra jako ve dvojce, a to je co říct . . . Komické prvky tam skvěle pasovali . . . Guvernér na své roky pořád vypadá skvěle . . .(19.2.2008)

Akční parodie fenoménu Terminátor. A překvapivě to docela i funguje. Přesto se i tento film nakonec přehoupne do vážnější polohy a důstojně uzavře terminátoří mytologii. Tedy upřímně doufám, že uzavře.(11.1.2005)

Hodně těžký úkol měl před sebou Jonathan Mostow, protože navázat na pokračování Jamese Camerona, to chce člověka s pořádnou sebedůvěrou a patřičným technickým umem... myslím, že se mu to podařilo, příběh se zase posouvá o kus dál a odkrývá tak další část největší války, co kdy lidstvo pamatuje. Film staví na tíživosti situace, dlouhých( né nudných!) a vysvětlujících dialozích, krásné, avšak herecky trochu nevyzrálé Kristanně Loken, překvapivě vtipných momentech, skvělých vizuálních efektech a samozřejmě na strojových hláškách Arnolda Schwarzennegera. Nejlepšími pasážemi třetího dobrodružství jsou demoliční scéna s obřím jeřábem, pro sérii charakteristická přestřelka Arnold vs zbytek(tentokráte na hřbitově) a pak samotný závěr, který je opravdu špičkově zpracován a který si Arnold naprosto užívá(rozmlácená kapota auta, souboj s TX). Závěrečný osvětlující monolog Johna Connora je v kompozici s obrazy začínajícího Soudného dne prostě výborný. Co víc si přát?? Snad jen další pokračování:) 200 miliónů dolarů(rozpočet)/433 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(11.3.2007)

Výborné pokračování. Vtipné scény byly opravdu vtipné (Arnold a brýle, Arnold nakupuje, Arnold psychologem), zároveň ale podle mě neshazují tyto scény film do žánru parodie či komedie - je to jen trocha nadhledu a humoru v akčním thrileru. Dechberoucím způsobem natočená honička s jeřábem (při jejím rázném zakončení jsem zíral s otevřenou pusou). Arnold je takový jaký má být, Stahl a Danesová jsou celkem O.K. a Lokenová jen ujde - Robert Patrick byl jako záporák působivější. Trochu jsem nepřekousl snadnost její terminace, vzhledem k tomu jak předtím ukazovala svou nezničitelnost.(13.8.2003)

Jaký mělo smysl čekat 12 let na film, který vám po dvanácti hodinách vyšumí z hlavy? 60% Zajímavé komentáře: ScreamJay, Visáč, Scrytcher, Vronsky, Zombo, tekedozai(29.7.2005)