Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Tak trochu zklamání. Po výborně jedničce (dala jsem 4*) a bombastické dvojce (za 5*) musím třetí díl ohodnotit jen 3*. Zkrátka bez Camerona to není ono. Akční scény ničím nepřekvapí, scénář je pouze dobrý a herci i Arnie-kulturista průměrní. Dokážu si představit, jak by s "tímhle" zatočil James Cameron, ale ten bohužel režii trojky odmítl. Škoda...BTW na obranu J. Mostowa musím dodat, že ten závěr nebyl špatnej a dá se z něj celkem dobře vyjít do čtvrtého dílu.(5.4.2005)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $150,371,112Tržby Celosvetovo $433,371,112Tržby za predaj Blu-ray v USA $620,056 //počet predaných kusov 47,844Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Jonathan Mostow len potvrdil že je veľmi zručný režisér a poradil si aj z úžasne rozpracovanou témou od Camerona a natočil veľmi poctivé pokračovanie, ktoré má všetko čo si pravý fanúšik série môže priať /videl v kine 2x: 85%/(18.5.2005)

Tenhle film se mi celkem líbil, a přiznám se, že za to může Arnie. Rozhodně je to jeden z jeho lepších filmů z posledních několika let. Že to nebyl úplnej propadák (a uznejme, že po třetím převaření čajovýho pytlíku už toho opravdovýho Earla Greye nezískáte) je hlavně asi i proto, že tvůrci jemně parodovali předchozí díly. Viz třeba jen obvyklá neobvyklá scéna sehnání si oblečení a brýle, které nesmí chybět pro celkový výsledný efekt. Děj je sice trochu unavenej, je vidět, že přestože se filmaři snažili, aby z toho nebyla blbina, slabej scénář jim stále podrážel nohy, ale i tak se to dá. A jak už jsem řekl, dle mě je to Arnieho zásluha, protože co si budeme povídat, charisma má vážně veliký a ani jeden z těch dalších proti a spoluhráčů mu nemůže nijak konkurovat.(5.3.2006)

Asi budu opakovat některé již přítomné komentáře, ale tenhle film byl dělán tak, aby nikoho neurazil. Napětí střídá úsměvné situace, děj má švih, i výprava filmu je dotažená do konce ... Prostě nikoho tenhle výsledek zřejmě nepřekvapil, je to to, co jsme čekali a taky jsme to dostali.(16.4.2004)

Sympatické je, že se Mostow nesnaží "trumfnout" Camerona, protože jeho parketa jsou spíš řemeslně slušné akce bez větších ambicí. Film pojal v poněkud odlehčeném duchu, což mu značně pomáhá. Ke kvalitě pak rozhodně přispívá velmi slušný konec, který zároveň otvírá vrata k dalšímu dílu série.(2.11.2005)