Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Arnold je ve formě...Obrovský ropočet není na první pohled vidět. Potěší ovšem minimum digitální akce a především příjemné odlehčení jemným humorem...Hlavním plusem filmu je však scénář, který elegantně ukončil (doufejme) výbornou sci-fi sérii...Bohužel se o závěru nemůžu rozepsat, proto řeknu jen jedno - vše do sebe logicky zapadne a je to přijatelné i pro milovníky původních filmů. Takže co víc si přát?(2.2.2004)

Je to skvelý akčný sci-fi film s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý je posledným dielom s jeho účasťou. Má výborný príbeh o mladom Johnovi Connorovi, ktorý žije potulným životom dúfajúc, že vojna so strojmi bola zažehnaná, ale z budúcnosti opäť prichádza najmodernejší model terminátora, ktorý sa mu dostane na stopu, ale aj klasický terminátor, ktorý ho má ochrániť. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce dej je aj kvôli krátkej dĺžke priamočiarejší ako v dvojke a prakticky polovicu filmu len opakuje jej koncept, ale stále to funguje výborne a navyše zvyšok filmu znázorňuje, čo sa udialo pred súdnym dňom a to ešte v tejto sérii nebolo. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Nie je už taká rozmanitá a nápaditá ako v predchádzajúcom diely a niektoré akcie sa už prakticky opakujú, ale stále sú veľmi dobre natočené a hlavne veľkolepé scény sú skvelo zvládnuté, takže som rozhodne spokojný. Najviac sa mi páči celá cestná naháňačka so žeriavom alebo akcia na cintoríne. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Schwarzenegger už pôsobí trochu zostarnuto, ale pre film je stále veľkým plusom, poteší aj Nick Stahl, Claire Danes a ani Kristanna Loken ako T-X nesklame. Čo sa týka réžie, tak Jonathan Mostow sa samozrejme Cameronovi nevyrovná a namiesto temnejšieho prevedenia prvých dvoch dielov je už trojka typicky blockbusterová, ale dopadlo to obstojne a technická stránka je prvotriedna, rozpočet je vidieť. Toto pokračovanie je výborné, za dvojkou určite zaostáva, ale po nej je to najlepší diel série, ktorý pobaví aj viackrát. 86%(9.6.2011)

srovnávat to s prvním a druhým dílem to opravdu nemá cenu... byl to spíše komediální akční sci-fi thriller :) ale mě se to i tak líbilo :) vidět Arnyho jako klaďase.. byla příjemná změna.. opět si na rameno hodil "lehké" břemeno, tentokrát rakev :) akčních scén se taky dočkáme.. ale co mě v hlavě nejvíce uvízlo: "Řekni to mý ruce!" :-D(1.4.2009)

Vzhľadom k predchádzajúcim dvom dielom kultovej akčnej sci-fi nádielky nemôžem ísť pod štyri! Určite celá T3 nebola chyba len Mostowa a ja skladám pred ním klobúk, že na seba vzal toľkú zodpovednosť, veď povedzme si pravdu, pochybujem, že aj keby si za režisérsku stoličku sadol sám Cameron, ťažko by sa dvojke priblížil. Išlo tu hlavne o scenár a ten bol teda pomerne slušne spísaný, hlavne zo začiatku. Arnie už ale tiež nieje to čo býval, predsa len to guvernérovanie sa mu asi páči viac ako kedysi jeho preslávená kondička. Nevadí, ak by sa ale niekedy mal točiť ešte T4, som zvedavý ako sa scenáristi vykrútia zo záveru T3ky! 80%.(22.5.2006)

Tenhle film se mi celkem líbil, a přiznám se, že za to může Arnie. Rozhodně je to jeden z jeho lepších filmů z posledních několika let. Že to nebyl úplnej propadák (a uznejme, že po třetím převaření čajovýho pytlíku už toho opravdovýho Earla Greye nezískáte) je hlavně asi i proto, že tvůrci jemně parodovali předchozí díly. Viz třeba jen obvyklá neobvyklá scéna sehnání si oblečení a brýle, které nesmí chybět pro celkový výsledný efekt. Děj je sice trochu unavenej, je vidět, že přestože se filmaři snažili, aby z toho nebyla blbina, slabej scénář jim stále podrážel nohy, ale i tak se to dá. A jak už jsem řekl, dle mě je to Arnieho zásluha, protože co si budeme povídat, charisma má vážně veliký a ani jeden z těch dalších proti a spoluhráčů mu nemůže nijak konkurovat.(5.3.2006)