John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

Ceberus

Wow. Po celou dobu jsem si říkal, že je to docela povedený akční kus. A pak na mě Sly v samotném závěru hodil tu těžkou depresivní deku z vietnamské války, což mě dost oslnilo - ten Rambův monolog byl jednoznačně vrcholem filmu, až je skoro kontrastem proti víceméně "laciné" nehluboké akční stránky filmu. Samotný závěr tedy tvoří jednu plnou hvězdu z mého hodnocení. ()

Armin82

První Rambo je určitě jeden z těch lepších dílů,ale nechci tvrdit,že nejlepší...zajímavej nápad,jak válečnýmu veteránovi rupne v kouli po tom,co si na něm američtí policajti honí ego a pak si je všechny pěkně povodí, udrží u obrazovky asi každýho :)Nějak se vrtat ve scénáři nebo ve kvalitách herců asi nemá smysl,ale vždy se na Ramba rád podívám :) 80% ()

danny_21

....a zrodila se legenda. Kdo z nás dnešních třicátníků nekoukal na Ramba s obdivem a otevřou papulí velkou jako kredenc. Jasně nejkvalitnější díl série, spíše akční drama, kdy to ještě nebylo jen o vystřílení všech nepřátel Amerického impéria :-) a takový John se mi líbil daleko víc než Vietnamský a Afghánistánský. Původní Morellova kniha taky není k zahození, těžko si ale už dokážete představit Ramba jinak než v podání Slye. 85 % ()

RajAthen

Paradoxně viděn jako poslední z celé série. o to větší bylo - milé - překvapení. zajímavě načrtnutý, ač nijak složitý děj a poctivá akce 80. let. Co bych však rád podtrhl (a krapet zavzdychl), že dnes by podobný snímek nespatřil světlo světa (tedy pokud nebude někdo tak zoufalý, šílený a nesoudný, že by zkoušel remake), jelikož zde není love story, hlavní hrdina není tak docela bez bázně a hany, Jerry Goldsmith již, bohužel, nemůže přiložit magickou ruku k dílu a na čistě akční film není akce tolik. Poslední poznámku nemíním nijak špatně, ba naopak, jelikož akce zde dokresluje postavu hlavního hrdiny a světe div se, není samoúčelná! Kdy jste něco podobného viděli ve filmu posledních let? Takto se rodí legendy, jíž se J.Rambo stal. ()

Demonic189

Rambo ma minimalne jedno plus u mna. Ze nepozabijal tych vsetkych TOTALNE ZMAGORENYCH "policajtov"....ja by som to tam snaď vsetko vystrielal. Inak film paradny i dnes! ()

Acrobat

Stalloneho vstup do UnHollywoodu bol priam ikonostický. Spojiť na minimálnej úrovni tvrdé väzby spoločnosti k odpadlíkom a následný tuhý, ľudsko-zvierací boj v priľahlej lesnej húštine pozoruhodnej americkej prírody s Vietnamom vyrazil vtedajším masám dych. Nám mladším vyrazil v neskoršej dekáde tiež. Nemožno na tomto mieste napísať nič, čo by nebolo pitvané dávno predo mnou. Snáď len dodám, že patrím rovnako k tej skupine ľudí, ktorá videla na konci Stalloneho v trochu netypickej póze – skrátka mŕtveho. Horkosť na duši v podobe konečného guľometu je oprávnená, avšak pojmovú značku, trademark, frazeologické spojenie („Ty si ale Rambo“ „Nehraj sa na Ramba“, etc) pomohli vytvoriť až nasledujúce snímky, ktoré už teraz v kvadrológii tvoria nezabudnuteľnú postavu dejín filmov. Skromný jednotkový John mal najväčšie sympatie, v ďalších sériách neupadá, ale sa len militarizuje. ()

Rawar

Srdce rvoucí akční klenot o nejslavnějším vojenském veteránovy, který se vrací z války jen proto, aby zjistil že z ní není úniku. Jednu válku vedl ve Vietnamu, další začíná v klidném horském městečku s nabubřelým šerifem a jeho nohsledy. Je to v podstatě velice skličující a smutný film ale vždy bude patřit mezi mou naprostou špičku, protože se v něm skrývá nejdůležitější poselství o svobodě, kterou Vám nikdo na světě nemůže odepřít ()

Azog

Rozhodně se jedná u kultovní zážitek. Film je akční, strhující, napínavý. Perfektní partyzánská válka. Na druhou stranu je zde i poukázáno na status nedoceněného válečného hrdiny, který se vrací domů z pekla a chce "jen klidně žít" a na situaci na uzavřeném městečku, kde si hledí "vlastních záležitostí". ()

Nocturno culto

Tohle je naprostá ikona žánru, každý z nás si hrál na svého Ramba ..Na tenhle film se mohu dívat pokaždé, stojí mi to za to ..Jedna z nejlepších Stalloneho rolí.. ()

Sweat55

Stejně jako predátor jednička je tohle parádní pecka, která nikdy nezestárne. Holt se prostě neserte s Johnem Rambem. A hlavně se ho nepokoušejte dát do vězení !!! ()

ZnalecH

Krátké, stručné a výstižné. Akce, příběh a Rambo. Myslím, že není třeba dlouhých řečí a ani Rambo by si to nepřál. Proto ho můžeme jen tajně obdivovat a přemýšlet, jak mohlo vzniknout něco tak velkolepého jako je tento film. ()

markotter

Když jsem byl mladší, tak jsem samozřejmě hodnotil výš. Teď, s odstupem času nemůžu zavírat oči nad tím, jak byli ti policajti stupidní a jak Rambo vždycky v mžiku unikl z obklíčení 200 lidí. Nehledě na herectví Stalloneho :-). A to závěrečné pobrečení na plukovníkově rameni... ()

rublik05

První díl, první krev celé série s Johnem Rambo. Banální zápletka plně funguje a dokáže zaujmout i po více než třiceti letech. Vhodně zvolené nadčasové téma (vzdor proti šikaně) ztvárněné do určité míry realisticky a oproti jiným podobným filmům tento nekončí happyendem, ale s pocitem bezradnosti, nespravedlnosti a nepochopení. Už při první minutě si Rambo diváka získá na svou stranu a po celou dobu trvání filmu mu fandíte v jeho boji o přežití s arogantními a tupými policajty. Velkým plusem je též jeho celková role antihrdiny (nepochopen společností). 9/10. ()

Homer.p

Legenda z legend akčního žánru, která dokazuje že dobrý příběh, skvělé herecké výkony a hudba “oscarových” parametrů vydá za více, nežli stovky mrtvol a různé technické vymoženosti, výbuchy a takové ty akrobatické fighty, automobilové honičky a podobné blbiny. Ten konec je dojímavý až k slzám (myšleno bez ironie). ()

Nix

Co se stane, když jednomu z nejlepších vietnamských veteránů rupne v kouli? Začne válku s vesnickými policejními burany a ukáže jim, jak likvidoval nepřátelské jednotky. Jedna z největších klasik žánru, tady je Stallone utržený ze řetězu a k tomu má nejednu psychickou újmu, tady poteče krev. ()

dustur

Film ktorý som veľmi veľakrát videl, a film pri ktorom sa čudujem že som ešte neohodnotil. Ale keďže má dnes narodeniny ( 06.07 ) Sylvester Stallone, tak som si povedal že to vynahradím. A spravil som veľmi dobre, lebo ešte aj po rokoch je to výborný akčný film , s výborným Sylvesterom Stallonom , a s výborne slizkým Brianom Dennehym ( ktorý od prvého momentu ako prišiel na scénu bol odporný - takže za mňa výborný záporák ). A kultovému filmu akým je Rambo tak jednoznačne plné hodnotenie. Takže za mňa ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

TheRay97

Sylvester Stallone si přivlastnil roli Ramba a naplno zahrál svou hlavní úlohu. A klobouk dolů, takový film se jen tak nevidí. Svým způsobem je velmi prostý, ale přesto geniální. Smrtelná mašina ženoucí se dopředu plnou parou vpřed. Jeden z legendárních a silných filmů, kterému by každý měl dát šanci. ()

neo93

První film o kultovním hrdinovi, Johnu Rambovi. Sylvester Stallone poprvé jako válečný veterán  z Vietnamu, který se vrací domů a jemuž se dostane pouze nevděku a nepochopení. Docela dlouhou dobu jsem snímek neviděl, proto jsem si už některé scény nepamatoval, resp. jejich přesné zobrazení. Nelze ovšem nezapomenout na úvodní zatčení a držení Ramba na  policejní stanici na maloměstě, tak především následný "lov" na jeho věznitele v hustých lesích. Zde se nám v pravém světle ukazuje, čeho všeho je schopný.  Na druhou stranu mě trochu zamrzelo, že si už tolik nepohrál s národní gardou, která byla na něj vyslána.  To však ve výsledku nevadí, v závěru snímku nám to vynahrazuje. Rambo, i po těch letech stále baví a jako úvodní filmové seznámení s nezdolným strojem na zabíjení a s jasným poselstvím vyrovnávání se s následky vietnamské války, stále skvělý. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)