Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

luka4615

Rambo tentokráte kosí Rusy v Afghánistánu a je to vážně pekelná nuda. Třetí Rambo je, co se kvality zpracování týče, o několik tříd horší než předchozí dva díly. Tohle se bohužel moc nepovedlo. Škoda. „Are you insane? One man against trained commandos... Who do you think this man is? God?“ ()

Lucasion

"What's that? - It's blue light. - What does it do? - It turns blue." Finále tehdejší 80desátkové trilogie je u konce. Rambo III je stejný jako II v bleděmodrém. Sly jen vyměnil džungli za poušť. Ač nechce, tak stejně se John vydává do Afghánistánu zachránil přítele. Jeho legendární postava nabila zde vrcholu a kromě vypracovaných svalů můžeme chválit i počet zabití. Ten se opět zvednul a trojka je skoro celé jedna akční scéna. Nechybí hláškování a drsné průpovídky. Přesto považuji trojku za nejslabší z celé série. Emoce na mě nefungují a atmosféra z První krve se už vytratila. Jde čistě o akční zábavu a myslím, že i tu dvojka zvládla lépe. Jelikož větší, ne vždy znamená lepší. A sice i když vidíme parádní výbuchy a více vystřílených kulek, tak stejně mi tu chybí ten šmrnc. Navíc si nemohu pomoci, ale jak v případě Scary Movie a Vřískotu, tak já tu už moc často vidím Žhavé výstřely. Pak ne všechno lze brát tak vážně. Přes to všechno, ale mám sérii Ramba rád. [Kino 4K] (70 %) ()

ScarPoul

Veľmi dobré a vzhľadom na to že je to trojka tak sa to vyrovnáva predchádzajúcim dielom. Už to není jednotka ani dvojka, ktoré ak by som to mal tak povedať boli aj akčné aj sa tam riešilo vnútro hl. hrdinu. Nehovorím že tu nie ale taký poctivý akčnák som už dlho nevidel a podľa mňa sa asi najviac približuje k 5*. Crenna tu konečne dostal dosť priestoru a ako vidno je si toho vedomí aj ho patrične využíva. Sly je ako obvykle skvelý či už ako nesmrteľný hrdina s dierou v boku alebo ako fantastický scenárista , kde oproti dvojke nebolo ani jednoho hluchého miesta. Kurtwood smith ma strašne čudný ksicht aj meno ale po tých rokoch sedemdesiatych mám pre neho určitú slabosť. Finálna bitka je fantastická a k tomu až by som povedal zimomriavková hudba od fantastického Goldsmitha. Jediné čo troška podkopáva film je réžia ale není to až také zlé ako mohlo byť. Fantastické ba až pamätné scény- vypálenie rany, súboj v tábore. finále a odstrelenie vrtuľníku šípom si budem ešte dlho pamätať. Rambo FOREVER ()

Lacike

V tretom diely sa Rambo zo seriozneho bijaku na ktory sa hrala jednotka, nadobro zmenil na blockbusterovu zabavu v ktorej Rambo vystriela stovky protivnikov a popritom hlaskuje ostosest so svojim partakom v boji plukovnikom Trautmanom. Mne tato zmena nikdy nevadila, pretoze je to fakt zabavny film, ktory ma bavi od prvej do poslednej sekundy. Nepotrebujem predstierat, ze som intelektual, ktoremu nieco take nevonia alebo ho serie, ze to je recyklacia dvojky v ovela velkolepejsom prevedeni. Rambo odhodil pretvarku a naplno ukazal, ze zaner jeden svalovec vs. cela armada je tupa zabava a nic viac a ani menej. Vietnam je uz nadobro vyrieseny, takze tentoraz ide nakopat zadky rusom v Afganistane. V tomto nemal Sly najstastnejsiu ruku. Akokeby nestacilo, ze bojuje proti rusom v dobe perestrojky, ked uz prestavali byt vnimani za ultimativne svine, tak este naviac pomaha buducim clenom Al-Kaidy. Ale o to vtipnejsie to dnes pôsobi. Aj ked je zapletka tupa, tak je aspon podana trochu obsiahlejsie ako v minulych dieloch, ktore mi vzdy ubehli az prilis rychlo. Po kratuckom milostnom vztahu v dvojke nadviaze tentoraz Rambo otcovsky vztah s malym chlapcom. Ale nastastie prilis dlho vo filme neotravuje. Väcsi priestor dostane Trautman s ktorym Rambo v boji vytvori skvelu partacku dvojku, ktora popri koseni rusakov zabavne hlaskuju. Miestami som mal pocit, ze sledujem skôr film s Arniem ako so serioznym večne zamindrakovanym Slyom. Prave preto mi tento diel tak sedi. Hlavnym plusom je akcia, ktorej je dostatok a je neskutocne velkolepa. Navnadi uz komorny uvod v ktorom Sly dokaze, ze ak by trenoval, tak by sa nestratil ani v MA filmoch. No a po presune do Afganistnu a povinnom zoznameni sa s domorodcami - buducimi obetami, ktore bude treba pomstit, nastane skoro nonstop vybusne inferno v ktorom hra prim poriadne opancierovany a vyzbrojeny rusky vrtulnik. Spominat jednotlive sceny nema zmysel. Je to jedna pecka za druhou, ale uplny top je finale vrtulnik vs. tank. Aj ked to znie absurdne, tak je to neskutocna bomba. Treba si uvedomit, ze to nie je vojnovy film, ale akcna blbina vo vojnovych kulisach. Ked to akceptujete, tak sa budete bavit. Samotny Sly tu ma neskutocnu kondicku. K tomu si neodpusti povinne samoliecenie. Tentokrat priestrel boku. Z postav zaujme este Afgansky pomocnik, ktory vyzera jak Klingerove dvojca. Nesmie chybat ani poriadne hnusny rusky velitel a jeho odporna nabuchana gorila. Hudba je uz tradicne v tejto serii spickova a ponuka mnoho nadhernych motivov. Takze vysledok je perfektna akcna zabava v neopakovatelnom tupom osemdesiatkovom style. 8/10. ()

PROROK14

Rambo tretí a stále rovnaký. Veľa nepriateľov, veľa vystrelených nábojov a mnoho a mnoho mŕtvych. Je síce pravda, že už ma to začína trocha nudiť ale pozerať sa na Ramba ako kosí nepriateľa je vždy zábava. 70% ()

Terva

Film už nebyl tak úspěšný, co se týče Zlatých malin, ale Sylvester jí stejně neunikl. Nejhorší film, režie, scénář a Richard Crenna ve vedlejší roli se museli spokojit jen s nominací. ()

JohnCZ

Ačkoli tentokrát už bez politického podtextu, pořád se jedná o poctivý akčňák - tentokráte z atraktivního Afghánského prostředí. Krom hromady klasické akce na diváky čeká i stealth scéna, která má sice ke slovnímu spojení "rambo styl" poměrně daleko, ovšem patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Že nezklame ani Goldsmithův hudební doprovod nemusím snad ani zmiňovat. ()

m.krudenc

Pohled na Afghánistán je prostě americký. Vem to čert. Důležitější je, že Rambo 3) oplývá mnohými akčními scénami. Kdy si se říkalo, že do války v Iráku, nemusí Amerika posílat celo armádu, ale stačí poslat, Ramba a Terminátora. Tento film opravdový návod jak by to mohlo dopadnout. ()

corpsy

Najdrahší film svojej doby. A je to na ňom vidieť. Bombastická akcia a nákladná výprava. Síce nie tak zábavné ako RAMBO 2, ale predsa vysoký nadpriemer akčného žánru. Boli doby keď sa točili pecky ako ja táto. ()

Marek1991

Tento film si mali Američania púšťať pred inváziou do Afganistanu, propaganda o dobrých povstalcoch, mudžahedínoch, len tu trocha zabudli na Bin Ládina, na Taliban, na Tora Bora, na čestnosť tých, čo sa ako samovražední atentátnici odpaľujú, čiže je jasné, že opäť išlo o americký pohľad na cudziu vojnu, kde oni sú samozrejme tí dobrí. Áno, Afganistan bol pre Sovietov ako Vietnam pre USA, akurát v predchádzajúcom dieli to z toho nevyplývalo, naopak robia obludy zo Sovietov. Skrátka z časti mali pravdu, no z časti podľa mňa propaganda, najmä tie emočné chvílky. Opäť hlavná postava zvládne to, čo by iná nedokázala, prežije priam až nemožné a protivníci sú neschopní. Samozrejme nemôže chýbať súboj s nejakým silákom, či boj proti nelogicky správajúcemu sa vysoko postavenému veliteľovi. Nemám rád čiernobiele filmy, najmä u Američanov, ktorí toho majú na svedomí veľmi veľa. Spotený silák s veľkou zbraňou a veľa zabíjania, žeby si tu niekto niečo kompenzoval? Podľa mňa ďalší filmový trapas. ()

Falcor

Nádherný plakát (jen koukněte na to rozvržení), kteý vystihuje celý akční děj filmu. V tom je navíc plno výplně a proslovů o odvaze utiskovaných Afghánců a o odvaze jejich US zachránce - bohužel. ()

Torision

Mno, je to jiný než předchozí díly a nejspíš je to neslabší dosavadní díl, ale až na pár hluchejch míst a několik debat s posvátnými bojovníky musím napsat, že i napotřetí mě Rambo nezklamal. Protože především poslední hodinka je vyloženě rambovská. Ať už je to rozsekání celýho Ruskýho komanda, kropení v helikoptéře nebo klasický střílení šípů s výbušným hrotem, který úplně žeru. " Co to má bejt ?" - " Modrý světlo." - "A co to dělá ?" - "Svítí modře." Rambo Rulez ()

Marsik

DVD 6 (AJ) - Ty jo, jsem docela překvapen. Místní hodnocení 60% a mě to po pravdě přišlo stejně dobrý jako dvojka. Bylo to zase trochu jiné, ale po té akční stránce jsem byl nad míru spokojen. Protože akce střídá akci, Stallone to pořád neskutečně krájí a pořád se s nikým nesere. Příjemné zavzpomínání, ani se mi nechce věřit, že je to 25 let stará záležitost. 80% ()

kikuka

..z hladiska sucasnej medzinarodno-politickej situacie je tp teda peknea ironia a to aj bez zaverecneho venovania "to the noble people of afganistan" (skoro ako maly mudzahedin s nefritovym buddhom na krku)..svojim sposobom sa Rambo III stava poslom mieru sikovnejsim nez Winetou a Old Shatterhand dokopy a s postavickou, ktoru mozno predvadzat bud v sexy ciernom tank tope alebo "hore bez".. :)..celkom fajn..padlo mi to lepsie ako telenovela poskuske ;) ()

Turiec

"This film is dedicated to the gallant people of Afganistan. Tento film je věnován chrabrým lidem Afgánistánu." O 15 rokov neskôr aká obrovská zmena pohľadu chrabrých Američanov na chrabrých Afgáncov... ()