Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Drewina

Tenhle filmbude vždy můj oblíbený, neboť je to natočeno, klasicky nejsou tam ty typické hollywoodské triky atd... a navíc je to zobrazení lásky dvou lidí, kteří pocházejí z různých poměrů a bojují za svou lásku. ()

steews

Je to prostě film, na který se budu moct dívat znova a znova a pokaždé se mi bude líbit a na závěrečnou scénu se kouknu alespoň dvakrát a pak ještě na youtube. Nejde o žádný světoborný film, ale už to, že se líbí mojí babičce i mamce, s chutí si ho pustíme s holkama na pyžamové party a jsem si jistá, že ho bude znát i další generace, to už o něčem vypovídá. Krom toho jde o jeden z nejlepších soundtracků vůbec. ()

lubica1995

Frances nebude sedieť v kúte. Kto nemá rád príbeh o sivej myške a dokonalom tanečníkovi?? Ak by sa natáčal dnes, nepochybne by bol plný sexu ( realistických záberov na holý zadok tanečníka a úžasné prirodzené poprsie úžasnej krásky.. a raz za čas by si aj zatancovali pred zrkadlom, kde by každý z nich pozeral sám na seba, aký je krásny ) dokonalého úžasného Happy endu s epilógom: starí a krásni v najväčšom americkom dome v podnájme na hojdačke s vnúčatkami. Preto je super, že to ešte nikoho nenapadlo. Krásny príbeh, krásne postavy, krásne dielo. ()

doogiemus odpad!

Aj keď si týmto hodnotením naštvem manželku, musím ísť s pravdou von. Nedokázal by som so sebou žiť, kebyže pomlčím alebo zaklamem. Po dlhých dlhých rokoch som bol pritlačnený k tomu, aby som si to pozrel. A dočkal som sa toho, čo som predpokladal, že sa mi dostane. Odpadu. Neveriacky som krútil hlavou nad žužu presladenými scénami a koncami. Hnevala ma naivita postáv a tie tancovačky........dodnes mi filmy tohto tanečného typu dokazujú plytkosť ľudstva. "Tanec dáva životu zmysel", "Ach, tá vášeň...".....keď si tak predstavím s takouto filozofiou napr. nejakého dôchodcu či hendikepovaného človeka, tak sa musím smiať. K tomu všetkému prišli puberťácke reakcie a kecy a ja som sa s vypätím síl pokúšal udržať večeru v sebe. S plnou vážnosťou vo mne vznikol odpor voči tomuto filmu kvôli jeho odkazu. Tento film zobrazuje všetko to, čo neraz vo mne vyvoláva pohŕdanie, aj keď sa ho snažím potlačiť. Nemôžem inak, len hodnotiť podľa môjho úsudku. ()

ssarka

ale no tak lidi..je to přece Johny a Baby...vykašlete se na rozbory scénáře nebo dialogy...to musíte cítit srdcem..:) ()

kamislava

Všechny Step Up se můžou jít bodnout, protože Dirty Dancing bude navždy můj top tanečních filmů. Jennifer Grey je na začátku tak roztomile levá, ale to se minimálně s finální scénou ztratí. Patrick Swayze je neskutečně sexy jak na začátku, tak na konci, to zůstává neměnné. Na „Baby nebude sedět v koutě." se vždy těším od úvodních tónů. Soundtrack je taky parádní, ani tady nemám co vytknout. Zkritizovat bych mohla český dabing sestry Baby... pardon, Francis, ale ta díky bohu moc nemluví, takže se to dá v pohodě přetrpět. ()

Mark1983

Třeba na poprvé to může vyznít dosti emociálně pro některé zasněné jedince,nic ve zlém,ale já tenhle film bral jako jeden z těch lepších tak na začátku školních let. Jinak tohle je spíše ženský žánr,jelikož bych si tohle sám nepustil. ()

Stoupa07

Ještě před pár lety bych dal 4*, ale doby se mění a tak jen 3. Ženy mého života tento film milují. Já ze začátku jsem tolik netrpěl jako dnes. Asi v očekávání toho, že mne pochválí za moji trpělivost a že hláška, Bejby nebude sedět v koutě, zpestřila nudu společnosti, ve které bych nebyl ani minutu... tedy myslím tu společnost ve filmu. Ne mojí rodiny nebo mých bývalých lásek...8-) ()

Sansnom70

Patrick se u nás proslavil hlavně dvěma filmy a to Duchem a Hříšným tancem. Myslím že oba tyto filmy se u nás stali klasikou a není fanynka která by je v televizi vynechala když běží. Nemusím se na ně sice dívat každý den, ale jak děj filmu tak písničky v něm jsou opravdu povedené. Myslím si že hodnocení které tento film má mu poprávu náleží. Kdo máte rádi romantické filmy s tancem, tak určitě neváhejte a tento film si určitě pusťte. :o) ()

trojkolka

Což o to, film je to dobrý, ale asi bude něco na tom, že se Johny a Baby během natáčení zrovna moc nemuseli, protože když se člověk na ně podívá, opravdu nemá pocit že by tam byla harmonie a úsměv... Nějak to prostě není ono. Písničky super, hlášky pokulhávají, ale nějak k tomu patří. Je to taková klasika a ráda se na ni podívám znovu. ()

KraLuban

Je to vlastně příšerná blbina, ale i tak, zároveň, KLASIKA VŠECH KLASIK:). Patrick ve vrcholné formě, dobře se na to kouká a především...jeden z nejlepších soundtracků všech dob. Plus kultovní hlášky (celkem 2:)): 1/přinesla jsem meloun a 2/bejby nebude sedět v koutě. Jak říkám, blbina pro pubertální dívky. A přesto to i po těch letech žeruu:)!! ()

Nellie Lovett

I po těch letech je to prostě pořád dobré. Je to vlastně zajímavé, že navzdory dnešní záplavě romantických, tanečních a tanečně-romantických filmů je Hříšný tanec pořád jeden z nejlepších. A možná úplně nejlepší. ()

ta*jemna*

Když jsem byla mladá, tak jsem absolutně nechápala všeobecnou oblíbenost této obskurnosti a styděla jsem se za to. Teď, když už jsem stará, absolutně nechápu všeobecnou oblíbenost této obskurnosti a nestydím se za to. To je vše, co k tomu můžu říct. Hvězdu dávám ža fakt dobrej soundtrack. ()

lingering

Souhlas s kiddo, až se nechce věřit, jak moc je film sociálně uvědomělý a otevřeně kritický vůči kapitalistické realitě střední třídy. ()

KuceraJohny

Tenhle film mě naprosto uchvátil. Nečekal jsem to, film jsem si pustil z povinnosti. Nikdy jsem ho neviděl akorát jsem věděl o co se jedná. Jak se však ukázalo byl jsem snad jediní z okolí kdo ho neviděl. Teď už jsem jako ostatní a také film zbožňuji. Zápletka není nijak složitá, ale na filmu netáhne zápletka, ale dnes už ikonické scény jako je zvedacka nebo věta "Baby nebude sedět v koutě ". Hrisny tanec je snímek snad s nejlepším výběrem hudby. Každá píseň co ve filmu zazní je skvělá. Na filmu se mi též líbí ta stará nedokonalost co nakonec dělá film dokonalý, něco podobného má i snímek Rocky. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme