Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

annevelyn

Na první pohled laciný děj dokáže i vzhledem ke svému stáří pořád zaujmout skvělou muzikou i zajimavými osudy. A navíc kdo by odolal pousmání nad momentem, kdy Patrick Swayze řekne: "Baby nebude sedět v koutě". Zkrátka stará nenáročná klasika pro příjemný večer po perném dni. ()

tomkat

Jednoduché počty: 3 hvězdičky za celkovou průměrnost filmu (ovšem zručně udělaného), a 1 navíc za to, jak se filmu povedlo stát se kultovním a kolik generací s ním už vděčně vyrůstalo. Jo, všimli jste si taky, jak se náhled na taneční kreace a to, co je "dirty", s ubíhajícími desetiletími mění? ()

CrazyAdinn

"Baby nebude sedět v koutě." Úžasná atmosféra, neuvěřitelná chemie mezi Jennifer Grey a Patrickem Swayze, skvělá hudba, perfektní taneční sestavy a poutavý romantický příběh. Miluju to! ()

gerojmanus

Kdo by neviděl tuhle pohádku:-) Já snad stokrát a pravda je, že kdo to v minulosti nežral, nebyl normální..Jo proste se to docela povedlo a po tak hvězdným začátku kariéry si Patrick asi takovej konec nezaslouzil..:-( ()

dawit86

můj druhý nejoblíbenější hudební film (po Pomádě) Patrick Swayze společně s Jennifer Grey zde prodávají svůj talent, škoda že zbytek své herecké kariery promrhávají v béčkový filmech (vyjímkou u Patricka je Duch) Každopádně platí, že i kdyby Swayze ani Jennifer Gray za celý zbytek života nenatočili už vůbec nic. Na tento jejich výkon se nikdy nezapomene! ()

effulka_kebulka

Snad klasika všech klasik. Příběh o ošklivém kačátku Baby a floutkovi Johnym, kterého Baby přivede k pokoře. Když se nad tím člověka zamyslí, tak se po celou dobu filmu nic moc neděje, ale co člověka přinutí dodívat se do konce je ta muzika. Nebýt jí, tak se v polovině člověk zvedne a jde si uvařit kafe, ale takhle máte pocit, že nutně musíte najít někoho s kým byste si hned střihli nějakou tu taneční kreaci. ()

baby1978

Film bych ohodnotila 60 %. Stačí jeden excelentní výkon Patricka Swayzeho, jedna atraktivní a sympatická Jennifer Grey (co na tom, že jako herečka je těžce podprůměrná) a v neposlední řadě dynamické a chytlavé písně, jež celý snímek provázejí a kvalitní film, který by za jiných okolností nebyl kvalitní je na světě. ()

Tess.s

Kľúčový kontrast dvoch charakterov je náznakom zobrazený už úvodných ružových titulkoch, prechádzajúcich cez čiernobiely obraz. Na jednej strane máme totiž slušné ockovo dievčatko Baby a na strane druhej odviazaného Johnnyho. Tento príbeh lásky, dvoch naoko rozdielnych ľudí, ma oslovil už keď som ho videla prvýkrát a kľudne ho môžem pozerať znovu a znovu. Pomerne jednoduchý námet je totiž veľmi dobre spracovaný, má kvalitnú hudbu, choreografiu a vynikajúce herecké obsadenie. Preto to považujem za kvalitný romantický film. ()

Barney

Nemám rád romantické filmy, nesnáším hudební filmy, nemusím nějak moc dramata. Ale nemůžu jinak, než dát 4 hvězdičky, ten film má prostě něco do sebe. ()

JARDAHONDA

Nízkorozpočtový snímek, který má fan club spíše u ženského pohlaví,,,,,,, i na mě zapůsobil velmi pozitivně. Hezky natočený hudební snímek, který raketově odstartoval vzestup na filmová plátna dnes už legendárního Patricka Swayzeho se stal kultovní záležostí **** ()

Bojinda

Přinesla jsem meloun. ... Přinesla jsem meloun!?! Jen tahle momentka by mi stačila na to, abych se díval každý rok znovu :) ()

CarlaBrunn

Dokonala filmova seansa. Naivna Baby zachranuje Johnyho svet. Film plny dirty tanca, iskier vasne, pohladu na svet ludi z najnizsej a vyssej vrstvy. Nebudem fabulovat, pohlad na krasne svalnate telo a pohyby Patrika Swayzeho mi neboli neprijemne. Hudba a tanecne kreacie v mnohych pasazach vo mne podnecovali chut na romantiku a urcite sa jeho dalsim sledovanim chut bude len zvacsovat. ()

karmenka

K detstvu ma viazu spomienky na Modru lagunu, Janu Eyrovu a - Dirty Dancig! Netusim, kolko krat som mala tu cest zhladnut tento film, niekedy davno na video kazete, potom ho uz zacali davat aj s tym prisernym ceskym dabingom v telke, ked vysiel na DVD prilozeny k nejakym novinam, kupila som si ho pre istotu 2x, ak by s tym jednym nieco stalo. A doteraz ma cestne miesto u mna v pocitaci. Milujem Dirty Dancing kvoli atmosfere, skvelemu a nesmrtelnemu soundtracku, nadhernemu Patrickovi, krasnemu pribehu... A navzdy mu budem verna. Prvy z top 5 mojich filmov! ()

borboleta

Nejsem si jistá, jestli to je šťastným výběrem hlavních protagonistů, povedeným soundtrackem nebo nějakou podprahovou ingrediencí působící na podvědomí, každopádně něčím nás holky tahle pohádka tak naočkovala, že i přes to, že příběh logicky skřípe skoro všude a je plný neuvěřitelně tupých blábolů ("Bejby nebude sedět v koutě" pokládám za jeden z největších), tak stejně jsme stále ochotné dívat se, jak Baby s Johnnym tančí a div u toho neroníme slzy. A přestože tenhle slaďák hrozně žerem, tak se na něj díváme potají tak, aby si toho mužská část našeho okolí nevšimla a my před ní neztratili naši intelektuální tvář;) ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme