Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Brigitte

Naprostá klasika. Jeden z mých nejoblíbenější filmů. Jeho kouzlo spočívá nejen ve výborném hereckém obsazení, radost pohledět, romantické zápletce, ale také v úžasných tanečních kreacích, které by chtěla umět snad každá fanynka tohohle filmu a v HUDBĚ. Ta je prostě naprosto dokonalá a nesmrtelná. Stejně tak hláška "bejbi nebude sedět v koutě". Závěr filmu je třešničkou na dortu, ten si vždy užívám nejvíc, pecka. ()

bombit odpad!

Všechny postavy mimozemského původu, doba zcela neurčitelná (něco mezi 1928 - 1999) a ve finální scéně Šajzikovy výrazové námluvy s prvky klingonského baletu - nechápu, proč není film správně zařazen do kategorie Mysteriózní/Sci-Fi. ()

pornohavo

Tento film je svojím spôsobom kultový, aj keď dnes sa už môže zdať príbeh trochu gýčovitý. Tanec, dobrá hudba, romantika. Kto videl film na konci socializmu, dá mi za pravdu. Ja som bol práve na strednej a prežíval prvú lásku :) Ešte aj po rokoch mám slzu v oku. "Shes Like the Wind" ()

Amellia

,,Já tyhle lidi znám Bejby, jsou bohatí a nafoukaní, nebudu mne poslouchat." ,,Tak proč teda nepritvrdíš, nedonutíš je?" ,,Protože tenhle flek potrebuji i príšti rok!" ,,Nikdy jsem neznal človeka jako ty, veriš tomu ze zmenis svet, nekdo je v prusvihu ty mu pomuzes..." Ano scenar je proste skvely, akoby ho pisal sam zivot. Vsade okolo nas je to, kedy by sme chceli, chceli, chceli niekomu tak vypindat, ale bohuzel, situacia je napr. taka, ze ,,tenhle flek potrebuji i pristi rok. V jednoduchosti je krasa, kiez by takychto "moraloviek" bolo viac. Super film a klasika s uzasnym scenarom a nametom. ()

louie100

Asi najlepší romantický a hudobný film v jednom aký som kedy videl, hlavne kvôli hudbe. Dodnes mám nemecké Bravo s Jennifer a Patrikom z roku 1987. Viem, že pre mnohých je to kultový film, ale je to len klasická americká rozprávočka. 65%. ()

Mountain

Romantická limonáda, která je klasikou pro tento žánr. Okouzlující Patrick Swayze coby instruktor tance a nenápadná Jennifer Grey. Už několikrát jsem zmiňovala, že mám vždy snad ke každé romantice výhrady, tady se jistě také nějaké najdou, ale v tomhle případě jsem se je rozhodla ignorovat. Přiznám se, že Hříšný tanec jsem viděla mnohokrát a nikdy se mi neokouká. Ve filmu je celá řada skvělých scén, včetně finále, které zbožňuji. Není potřeba se příliš rozepisovat, výborný snímek, který je legendární a vždycky bude! ()

Izabellka

Moc se mi líbí. Obsazení herců je bezva. Hudba byla perfektní, nejvíc se mně líbí písnička Hey Baby a ta závěrečná. Tenhle film je prostě klasika. Nejlepší je ten závěr jak tancujou. Prostě báječnej film a těm kdo ho neviděli tak ho doporučuju i druhej díl. ()

Suukuk

Jeden z filmů staršího data, který ocení hlavně Ti, kdo na něm vyrůstali, jsem jednou z nich. Mladší generace má už jiný pohled, který vytváří dnešní doba. Tanec, šarm Patricka a romantika mě dostaly) ()

evita_

Moje detstvo ...Keď som bola chorá, púšťala som si to na videokazete aj trikrát po sebe. A samozrejme som chcela vedieť tancovať tak ako Baby a mať presne také biele šaty v ktorých dali s Johnnym posledný tanec :) Už len pre tie spomienky to bude u mňa navždy za 5 hviezdičiek. ()

verbal_cohle

Velmi naivní (v některých ohlednech 50-shades naivní). Tance mi ale přišly zajímavé, přestože tomuto umění vůbec nerozumím (a tudíž ho obvykle ani neumím docenit). ()

MiLuka

Pro mě má Hříšný tanec vyšší dimenzi v podobě Patricka Swayze. Vidět ho tančit je umělecký zážitek, na který se nezapomíná. Z tohoto důvodu a díky skvělé hudbě nebude Hříšný tanec nikdy jen další "romantickou slaďárnou". Jeho Johnny je stejně neodolatelný, jako Patrick sám. Srdeční záležitost. ()

Ajbell

Síce nie som veľký fanúšik romantických filmov, no tento sa dostal až na priečku medzi moje najobľúbenejšie filmy vôbec. Nenútené romantické scény, krásny príbeh skúšanej lásky, skvelý výber hudby a tanečné scény robia tento film taký výnimočný. Podľa mňa asi najkrajší filmový pár 80. rokov ()

Parisienne09

Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem film jako teenager viděla poprvé! Celá naše parta holek z gymplu byla totálně unesená. Coby studentky z té nejslušňáčtější třídy z těch slušňáckých jsme to prožívaly naplno:-) Vynikající hudba, výborně vystavěný scénář a skvělé hlášky “Kde se to ty děcka naučily?” :-) Každé zhlédnutí je pro mě milou exkurzí do studentských let. ()

Dakota1978

Téměř kultovní taneční film, který si získal srdce všech romanticky založených dívek a žen (možná i některých mužů). Za mě rozhodně fajn, báječná taneční hudba, krásná kamera, dobré herecké výkony. Jen je evidentní, že chemie mezi hlavními představiteli neexistovala. Patrick Swayze herecky ještě Ok., ale já osobně mám problém s Jennifer Grey alias "Baby", podle mě jedna z největších castingových chyb, za mě bohužel unylá, nehrající, bez jiskry a bohužel ani sexy. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme