hnkflknk

Tenhle film je prostě divnej a tim je jedinečnej. Ovšem od ostatních divnejch pseudointelektuálních filmů drží diváka přisátýho na obrazovce od začátku do konce. Co se tam děje, to jsou sice samý divný věci, ale aspoň to je "děj", děj který, co se týká množství obsažených námětů, nemá obdoby. ()

Phillo

„Suck a fuck Donnie...“ Film, ktorý zaplnil toľko položiek v mojom „zozname“ naj... Jeden z filmov, ktorý vás dokáže ovplyvniť a dokonca aj zmeniť uvažovanie nad svetom ako takým. Jeden z filmov, o ktorom dokážete rozmýšľať aj dlho po ňom. Jeden z filmov, ktorý by som neodporučil každému. Od úvodnej jazdy na bicykli po nádherný soundtrack, je to film, ktorý upúta neformálnosťou a geniálnym hereckým obsadením. Za ten pocit po filme kedy ničomu nerozumiete, ale aj tak máte v sebe úžasný pocit sa to oplatí. A možno, že ani nepochopíte, alebo ho pochopíte až s odstupom času keď nad ním budete stále a stále rozmýšľať. Toľko zážitkov a pri tom ide „len o film“. ()

Pawlisman

Velice zvláštně komponovaný snímek. Herci, hudba (pop-rock), scéna, děj... Film typický jako hollywoodský mysteriozní (sci-fi-filozofický). Prolínání nadpřirozeného a reality je velice jemné a zábavné a nedosahuje tak např. přílišných Lynchových nepochopitelností. 9/10 ()

bidja

Zádumčivé a při každém novém podívání se otevírají nové úhly pohledu. Dobrá muzika umocňuje dobré scény. ()

kluk z Na

Čekal sem pár let, než sem tento film sehnal.Byl sem plný očekávání.Moje očekávání bylo tak velké, až sem měl strach, že budu zklamán,ale byl sem nadšen.Herecké výkony jsou vznešené a to co mi tento film dal, myslím ten pocit z něj, to je právě to, proč na filmy koukám... ()

kukentipla

O čem to je? Pokud vás z postele vytáhne obří králík a chvíli nato do vašeho pokoje spadne motor letadla, garantuji vám, že tady není něco v pořádku. A co kdyby jste mohli cestovat v čase. Co já NATO? Málo kterej film mě pasadí na zadek. Donniemu se to povedlo. Tenhle film zraje jako víno. Čím vícekrát ho vidíte tím je lepší. Není zde nic prvoplánovité tady se musí myslet. A Jake je skvělej. ()

werus

Jak ubíhaly minuty, film se mi líbil víc a víc a konec vás.. rozseká. Hodně se mi líbil Jake Gyllenhaal jako Donnie. Hodně se mi líbil příběh. Hodně se mi líbila hudba. A to všechno v průběhu filmu sílí a sílí, až na konci máte co dělat sami se sebou – nevíte jestli se máte smát nebo brečet, takže většina zůstane jen tak zírat a přemýšlí, jak to teda bylo myšleno. Já brečela. Donniemu dávám bez mrknutí oka 5 hvězdiček, protože miluju filmy, které dokážou vyvolat emoce a donutí vás přemýšlet. Rozhodně jsem tento film neviděla naposledy. ()

cherita

Richard Kelly dokázal nemožné. Skloubil dohromady sci-fi, rodinné drama, středoškolskou komedii a thriller, přidal chytrý scénář, živoucí postavy a děsivě vyhlížejícího králíka a celé to zabalil do mysteriózní atmosféry, která vás -když se necháte- naprosto pohltí a nedá vám spát ještě dlouho po skončení filmu. Nevím, jestli je to všechno zásluhou vyjímečných schopností režisérských nebo jenom příznivou konstelací hvězd, ale i kdyby tenhle chlap už do konce života nenatočil nic, co by stálo za povšimnutí, tak za Donnieho má můj neutuchající respekt. Kapitola sama pro sebe je potom Kellyho geniální práce s hudbou -ať už je to původní náladotvorný soundtrack nebo osmdesátkové hity- funguje tak dokonale, že by i Trainspotting mohl závidět. A komu piano verze mad world nezpůsobila mrazení v zádech, ten je s největší pravděpodobností mrtvý. ()

klokyn

Je ten film dokonalý, alebo nedomyslený? Ha? Po druhom pozretí už viem, že je to tá prvá varianta a tak dávam plný počet. ()

lucyeee

Ze začátku filmu jsem si řekla : nic moc!!Ale pak se mi ten filom velice zalíbil!!Je to zajímavý a pěkný film,který je doprovázen vynikající hudbou!! ()

husokachna

Nemám rád, když se mnou někdo hraje nefér hru. A tenhle film ji myslím hrál. A myslím taky, že se dělá chytřejším než je. Ale vím, že to dělá zatraceně dobře a zatraceně stylově. Neptejte se o čem to je, neptejte se proč se na to dívat, prostě se na to podívejte. A i kdyby nic, tak Jake je sympaťák a je fajn se na něj koukat. ()

Gore

Po zhlédnutí director's cut verze musím říct, že podruhý už bych to ani vidět nechtěl. Není to špatnej film, ale na můj vkus moc vyumělkovanej. Sourozenecké duo Gyllenhaalů bylo skvělé, Malone sladká a Barrymore v nezvyklé roli, ale přesto to na mě moc dojem neudělalo. ()

Carodej_pes

Po první a zatím jediné projekci 113ti minutové verze dávám 4 hvězdičky za hodně fikaně natočený příběh o lásce (k holce, jenž pro něj znamenala "celý svět"), zabalený navíc do mého oblíbeného mysteriózna (Davida Lynche připomínající opravdu jen jemně). Pátou hvězdu dávám za naprosto unikátní soundtrack, který je společně s OST k Dannyho parťákům, Pulp Fictionu a Vesmírné odysee jedním z nejkvalitnějších, jaký jsem kdy slyšel. ()

Furmi

Skvelý snímok pripominajúcu krásnu miešaninku "Znamení" a "Osudového Dotyku". Neopísateľná atmosféra ma náramne prekvapila a tak isto aj hudba ktorá ju perfektne dotvára a veľmi presvedčiví herecký výkon Jake-a Gyllenhaal-a v hlavnej úlohe Donnieho Darka. Vo filme do seba krásne všetko na konci zapadá ako puzzle a donútilo ma to takých poslených 5 minút sedieť ticho a s otvorenými ústami a priblblým výrazom na tvári. A je to zrobené tak príjemným a krásnym spôsobom že menej ako 5* mi to ani dať nedovolí. ....BRAVO.... - (Po 3. zhliadnutí sa film prebojoval do mojej TOP-KY...Nerád sledujem filmy ešte raz, iba výnimky ale Donnie Darko je druh filmu ktorý človek na prvý raz nestrávy na 100% a neodhalí všetky jeho skryté momenty čo napraví 2. po prípade až tretia projekcia po ktorej môj zážitok s tohto filmu bol absolútne neopísateľný bežnými slovami) - 93% ()

Andresito

Pokud jste někdy nějaký film nazvali slovem divný, rychle se mu omluvte. Divný totiž určitě nebyl. To Donnie Darko je divný. A tím divný myslím divný v tom dobrém slova smyslu. Je to totiž jeden z těch snímků, který nestačí vidět jednou, ale musíte ho sjet minimálně dvakrát a pak ještě omrknout directors cut, abyste ho pochopili (i když ne každý ho pochopí stejně). Já mám za sebou teprve první projekci a takhle mě nedostal žádný film už hodně dlouhou dobu. Hlavními devizami snímku jsou bezpochyby skvělý scénář a režie Richarda Kellyho (v pětadvaceti kobouk dolů) a herecký výkon Jakea Gyllenhaala. A to nejen jeho, ale i představitelů vedlejších rolí, které jim sednou jako ulité. Atmosféra je budována výborně a film skončí přesně tak, jak fanoušci podobných filmů doufají. Totiž tak, že ho nepochopíte. A v tom je jeho největší plus. Nutí vás přemýšlet. Pouštět si ho znova a znova a doufat, že teď už si snad spojíte všechny souvislosti, No, hodně štěstí. 90% ()

JM87

Tenhle film měl nezaměnitelnou atmosféru, chvílama jsem koukal s otevřenou hubou a říkal jsem si "Tohle je krásnej film, úžasnej..." Tohle už se mi nestalo několik let, jen mě bohužel trošku zklamal úplně nepochopenej konec, ale to nebrání 5ti hvězdičkám, to co se tam dělo předtím bylo fakt jedinečný. Skvělý scifi, který tě kua vtáhne do děje. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz