Pennyzka

Na mě možná až moc fantasy. Ale celkově určitě dobrý námět, kde se setkává minulost, přítomonost a budoucnost. ()

kubyno

Výborná atmosféra a zpracování, originální, opravdu paráda. Navíc to co předvedl Jake Gyllenhaal je úctyhodné, vynikající a u samotného režiséra - no coment. ()

Pavelos

Tomuto filmu asi trochu zhorším hodnocení, protože jsem z toho nebyl zase až tak moc odvařen:-( Přišlo mě to hodně podobné filmům typu The Butterfly Effect nebo Eternal Sunshine of the Spotless Mind.. A bohužel Donnie mě nijak nepřekvapoval, což se u předchozích snímků stávalo.. Možná kdybych je neviděl dříve, třeba by hodnocení bylo lepší;:-) Ale.... s tím se už nedá nic udělat.. Na konci jsem měl pocit, že jsem ten film dostatečně nepochopil, takže až se na něj někdy v budoucnu podívám znova, tak třeba své hodnocení trochu poupravím;-) Do té doby pouze za 3*.. ()

JK-Stinger

Vcelku povedené sci-fi s koncem, který si musí každý domyslet podle svého. Nečekané, napínavé, přemýšlivé i lehce strašidelné. Výborný Gyllenhaal, ale ani ostatní herci nezaostávají. Psycho až do konce a asi nejstrašidelnější králík, kterého jsem kdy viděl. ()

Gagner

Přiznám se, že jsem to asi nepochopil a jestli pochopil, tak se ptám: o čem to bylo ? Na co si to hrálo ? Ano, přikovalo mě to k obrazovce, že jsem se za cely film ani nekoukl na čas (proto jedna hvězda), ale .... no nevím, druhá projekce osvítí mou mysl. Pochopil jsem to tak, že to je jakási temná Americká krása křížená s Magnólií ? Pro mě zklamání a sestříhaná slátanina, která si hraje na chytrou ... sorry Jake ()

LuccinyFilmy

Film s šestosmyslovským "Aha, tak takhle to bylo" koncem má správně tajemnou a napjatou atmosféru, nicméně spojovat jakéhosi Boha s fyzikou se mi příčí. ()

Tochal

Již dlouhou dobu se mi nestalo, že jsem ve tři ráno zapnul film, očekávaje, že do půl hodinu usnu, nakonec jsem ale celý bez jediného ošití vydržel, a co víc dokonce jsem si jej po skončení pustil ještě jednou. NIKDY, opravdu nikdy jsem neviděl natolik komplexní film. Na plátně sledujeme opulentí hostinu obrazů, předmětů, postav a dějů, žádný z nich však nevstupuje do hry náhodně, ždáný z nich nezůstává bez významu, žádný z nich neluje osamoceně vesmírem. Každý jeden bod vve filmu se explicitně (méně často) či implicitně (mnohem častěji) váže k desítkám, stovkám, tisícům dalších bodů, táhne je za sebou a nechá se táhnout jimi. Více než cokoliv jiného charakterizuje Donnieho slovo mozaika, mozaika nekonečná ve své velikosti o obsahu, přesto však celistvá. Děkuji za to. ()

RomanHyde

"Proč nosíš ten pitomý kostým člověka?".. V téhle větě, která zazní v Donnie Darkovi, je vlastně obsaženo vše podstatné. I kdyby Richard Kelly nenapsal a nenatočil už nikdy nic dalšího, tak u mne se zapsal mezi nesmrtelné. A je neuvěřitelné, že to zvládl v 25 letech a realizovat za 28 dní!! Dokázal v tomto úžasném snímku zanechat svůj velký otisk a odkaz i s obrovským filosofickým přesahem. Povedlo se mu to, co se i ostříleným režisérům nepodaří za celou jejich tvůrčí kariéru a dokázal to s neuvěřitelnou lehkostí. Řadím Donnieho do té nejvyšší kategorie, tam kde je Nebe nad Berlínem, tam kde jsou Kieslowští, Tarkovští. Těším se na další projekce tohoto skvostu a na objevování toho, co jsem nestačil pochytit. Donnie Darko je epochální, hluboký, mrazivý a přitom jemný a aktuální .. čím dál více ... a vlastně: " Proč nosíme ten pitomý kostým člověka?" ()

waits

Jak kdyby se David Lynch pokoušel natočit film pro teenagery. Nebudu předstírat, že jsem se lehce vypořádal s možnými interpretacemi (po shlédnutí pro případné promýšlení různých výkladů doporučuji pročíst diskusi k filmu), co na mě ale zapůsobilo byla atmosféra filmu. Ten film je prostě divný, tak divný, jak to umí právě třeba Lynch,a tahle divnost si mě podmaní tak, že nepotřebuji dojít ke správnému vysvětlení, film mě ovlivní sám o sobě a to tak, že vidím svět z jiné perspektivy. A kdyby v závěru chybělo posledních pět minut, možné variace výkladů by se ještě mohutně rozšířily. Andrewsova hudba, včetně starých pecek z 80.let (úvodní The Killing Moon od Echo and the Bunnymen, Love Will Tear us Appart, od Joy Division, Duran Duran, Head over Heels a Mad World od Tears of Fears , ta druhá ve verzi Garyho Julese), Evil Dead v kině, to všechno zážitek prohlubuje. Viděl jsem kratší verzi a do delší se pustím taky. ()

kdosizrosy

Možná jsem ignorant a nejspíš zase poplavu proti proudu, když řeknu, že mě ten film nechal takřka ledově chladnou. Sice uznávám, že jsem hodně vybíravá a celkem silně zaměřená proti oblasti sci-fi filmů, ale tohle mi vážně nic nedalo, jen pár myšlenek, nic víc. I přes to, že Jake jako trpící zajda s velkou hlavou hraje skvěle a všechno je tak pěkně vystavěno. Maličko lepší 3*. P.S.: uznávám ale, že úvodní 'The Killing Moon' nemá chybu a dokonale vystihuje tu atmosféru. ()

urke

Miluju těch 90% komentářů tady, ve stylu: „Jéé, já jsem to vůbec nepochopil, ale bylo to tak úžasné. Proč? No, prostě úplně boží.“ Grrr!! Přiznám se, taky jsem to nepochopila (doufám). Možná jsem ani nechtěla. Možná je chyba ve mně, že tomu nedokážu dát víc hvězdiček, ač se snažím sebevíc. Každopádně tenhle film mě doháněl k šílenství, nesnášela jsem ho po celou dobu, ale pořád jsem doufala, že na konci bude něco tak dokonalého, že mu celý ten děsný průběh odpustím. Konec – BUM – největší vztek. Možná se ještě někdy donutím pustit si to znovu a dát tomu šanci. Možná. ()

Atheas odpad!

Nerad píšu komentáře k filmům,které se mi nelíbí, ale tady tento snímek se mi zdá nějak nadměrně nadhodnocený. Děj byl až nehorázně nudný, celá ta myšlenka mi přišla nějaká divná. Ztratil jsem tím sobotní večer, až mě to rozčílilo. Protože jsem se tak těšil,bude to něco mega. A ono nic, jen nuda, nuda, nuda. Jde vidět, že lidé kopírují komentáře a hodnocení aby nevypadli z řady pitomců.Konec ()

Harpy

síce neviem či som správne pochopila, ale tak nejak mám pocit že to ani nie je podstatné....keď film skončil premkol ma pocit presne taký, ako vždy ked si pozriem niečo čo sa mi páčilo a ukojilo to moje vizuálne, sluchové vnemové a myšlienkové chúťky... ........tento film si pozriem minimálne ešte raz ()

TheGunner

Je to skvělý snímek, ale asi nedokážu jeho úplnou genialitu posoudit po první projekci. Opravdu je to docela složité. Jinak ve filmu asi 23 letá Maggie Gyllenhaal je vážně k nakousnutí. ()

Stanley619

Před filmem jsem neměl ani nejmenší tušení o čem to je a do čeho jdu. Navnadilo mě zdejší vysoké hodnocení. Hned po shlédnutí jsem zůstal sedět s "otevřenou hubou". Něco takového mě už hodně dlouho nedostalo. Za nedlouho jsem si to musel pustit znova, protože mi ještě pár věcí nedocházelo. Naprosto mě to uchvátilo! Hlavně "mladík" Jake Gyllenhaal, který to zahrál, jako starý mazák, klobouk dolů. Jenom škoda, že další filmy Richarda Kellyho nejsou ani z poloviny tak dobré... 89% ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz