rozpas

Proč mám po shlédnutí filmu takový silný pocit, že to celé je jisté volné pokračování nějakého komixu, který jsem bohužel nečetl..??? Říkám si, že to snad spraví druhá projekce, ale to je teď - 5 min po shlédnutí zcela vyloučený stav. Takže pro mě naprosto nepochopený snímek. Sorry Richarde. ()

Kaylar

Po tisících zhlédnutých filmů a tisících přečtených knih už jen zřídkakdy narazíte na něco, co by vás překvapilo, zasáhlo do hloubi duše a měli jste pocit, že je váš život náhle obohacen. Takto se tomu v mém případě stalo u filmu Donnie Darko. Snímek patří mezi ty, které stojí a padají na atmosféře - buď na diváka zapůsobí tak, že ho totálně srazí na kolena nebo ho naopak nikterak nezaujme. Je jisté, že patřím to té první skupiny. Stejně jisté je i to, že pouhé jedno zhlédnutí filmu opravdu nestačí... ()

Fill98

Panečku, to byl ale zajímavý film! V prvé řadě všechna čest režisérovi, film hezky zrežírovaný, herci rovněž hráli velmi obstojně. Ačkoliv jsem velký fanda filmů o astrální projekci a cestování v čase, bohužel se ztotožňuji s názorem uživatele Renton. Film mě nechal naprosto chladným a ať dělám, co dělám, víc než 3* z toho rozhodně nevymačkám. (55%) ()

Diamonts

Opravdu miluji ty filmy, u kterých po zhlédnutí nepochopím pointu, která se skrývá po celý čas za snímky. Je to důkaz toho, že film nám chce ukázat nějakou hlubokou myšlenku, nad kterou bychom se obyčejně ani nepozastavili. Když jsem se dívala na tenhle film, po jeho skončení jsem dokázala jen zavřít pusu, (která dosud byla otevřená jako vrata) a zmohla se jen na: "Co to jako bylo?" Což bylo neklamným znamením, že si film zaslouží maximální počet hvězdiček. ()

Vaelor

Donnie Darko ve vás po prvním shlédnutí zanechá spoustu pocitů a otázek. Pokud si tento film nepustíte nejméně 2x, tak všechny souvislosti určitě nepochopíte. Já jsem člověk, co si ty nejlepší filmy nerad pouští opakovaně, a protože mě Donnie Darko vážně uchvátil, tak jsem si musel informace potřebné k tomu, abych ho úplně pochopil, přečíst na internetu. A teprve potom vám dojde, jak geniální tento film je. Toto je vážně brilantní práce Richarda Kellyho! A Jake Gyllenhaal je naprosto excelentní! ()

agent_R.M.

Asi jeden z nejzásadnějších filmů, jaký jsem kdy viděl...Ostatně díky tomuto snímku jsem se dopracoval až k Lynchovi :) ()

padina odpad!

Takhle to dopadne, když se scénárista/režisér magistr Kelly namísto tvoření Sirael montuje do (kvantové?) fyziky. ()

CHONZAA

"Proč nosíš ten pitomý kostým králíka?" "A proč nosíš ten pitomý kostým člověka?" Film, který není vůbec obyčejný. Film, který je temný. Film, který je úžasný. A i když ho nepochopíte. Stejně budete ten film milovat. ()

Luccaesa

Ano...dejme tomu, že vezmu v potaz rok výroby tohoto filmu a přihlédnu tak k tématu, které mě však zase tak neuchvátilo, leč podobné typy filmů zde jsou a jsou i lépe zpracovány. Samozdřejmě výraz hlavního hrdiny musí prostě působit jak jinak než věrohodně...pak ano, slabé dvě hvězdy. ()

Jirkacek

Donnie Darko. Kdo to je a o co v tomto stejnojmenném filmu vlastně šlo ? Se závěrečnými titulky to nebylo jasné ani mně, ani mým dvěma spolu trpitelům u TV. Ač jsem celý děj pozorně sledoval, lovil každé slovo, snažil se pochopit určité náznaky, nic jsem nevypozoroval a zíral jsem na to jako surikata na ledové závěje. Zkrátka udělal jsem chybu, že jsem si před začátkem nedal pár šluků zelené travičky či pár lahví slivovice. Možná bych vše pochopil, porozuměl záměru režiséra Richarda Kellyho a naladěn na stejnou notu bych se u filmu pobavil. Takhle to byla nuda a 113 minut života uplynulo vniveč. Puberťák Donnie Darko, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který mu řekl, že se blíží konec a že musí udělat několik trestných činů, u mne zůstal nepochopen. Ať udělal cokoliv, nemělo to logiku. Líbilo se mi sice, že se ve škole nebál ozvat a neplynul pouze hloupě s davem, ale co tím vlastně získal ? Každopádně stále trpěl schízou a nepomohla mu ani jeho psycholožka. A ta situace, že na začátku filmu unikl smrti, když mu do postele spadl motor z letadla a na konci se vrátil v čase a nechal se stejnou situací zabít, tomu nerozumím. Pořád jsem čekal, že přijde nějaké vysvětlení a ono nic. Donnie bojoval se svými démony a my mu na to skočili a sledovali jeho životní etapu. Škoda, že pokud tím režisér něco sledoval, neodkázal to podat rozumným způsobem. Takhle zemře nepochopen a já jednou zemřu s tím, že jsem jej taky nepochopil. Když jsem si četl jiné komentáře, zjistil jsem, že stejný problém mají i ostatní diváci a někteří byli tak zblblí, že filmu dali pět hvězd. Za co ? Další věc co nechápu. Nejsem stejný blázen a tak ode mne Donnie Darko dostane pouze jednu nepochopenou hvězdu * a to hlavně za dobré herecké obsazení a za.......vlastně nevím ani za co. Chápete to ? ()

peter.m

"Každý tvor na Zemi umiera sám." Aj ja sám, umieram neskonalou túžbou vrátiť čas po tomto "filozofickom" skvoste. Snažil som sa nájsť v Donniem Kárkovi nejaké posolstvo alebo vysvetlenie, márne. Asi to bude tým, že som len Bc. Možno docenti s piatimi hviezdičkami to pochopili a vysvetlia to aj samotnému režisérovi. PS: názor mojej pani: "Ani sám režisér nevie o čom to je???" ()

MATTcz

Tak a co se týče mého pohledu, tak film má velmi svižné tempo, a všechno jen odsípá, celý film tak nějak připomíná hudební klip, protože kamera je taková neobvyklá, a proto se mi to velmi líbilo. A co se týče příběhu tak mě děj vtáhl velmi rychle, zkrátka Donnie je tak trošku na dně, a začíná se hroutit a vídá ve svých haluškách nějakého zajíce. Připadalo mi to už od začátku takové celé ''mindfuck'' a to já rád. A hudba která ve filmu zní, je opravdu skvělá naprosto skvělý výběr hudby, takový jsem snad v žádném filmu neslyšel. A samozřejmě nesmím zapomenou že ve filmu je takový menší ''easter egg'' a to Kingovo IT, nebo Raimiho Evil Dead. Opravdu skvělý snímek od režiséra Richarda Kellyho, opravdu se nedivím že tento snímek se řadí mezi kůltovní, proto se oddneška řadí mezi moje kultoviny. A co se týče cestování časem, tak tento film to opravdu skvěle ukazuje. Doporučuji se podívat 🐰 ()

walsidal

„Proč máš tu pitomou masku králíka?“ „A proč ty máš tu pitomou masku člověka..?“ „Donnie Darko“ patří mezi nemnoho filmů, které mám rád proto, že nemají jednoznačnou interpretaci a nechávají ji do jisté míry na divákovi. Každý si z filmu odnese to, k čemu se dopracoval sám. Za typický film z kategorie takovýchto filmů považuji „Mulholland Drive“. Pokud bych měl filmu Donnie Darko něco málo vytknout, pak to vyplyne právě z porovnání s tímto filmem, jakkoliv nechci srovnávat nesrovnatelné, protože Lynch a Kelly se opravdu srovnávat nedají. „Mulholland Drive“ kromě všech mnohoznačností má v sobě navíc jakýsi permanentní náboj tušení něčeho tajemného, neblahého, zlověstného, co udržuje diváka po většinu filmu v napětí i v nejistotě, že za tím vším, co sleduje, se skrývá cosi temného, což se na konci i potvrdí. Takové vnitřní napětí v „Donnie Darco“ do určité míry chybí. To je ale asi tak jediné, co se filmu dá vytknout. Jinak je tahle směs psychodramatu, komedie, scifi, hororu i romantiky jedinečným zážitkem zejména pro fanoušky sourozenců Gyllenhaalových, z nichž především postava Donnieho je něco, co se nevidí každý den. Například neustálé změny jeho výrazů, odrážející složité duševní pochody, kterými prochází. Divákovi je pak ponecháno ke zvážení, do jaké míry jsou jeho myšlenky projevem představ, snění, halucinací, duševní poruchy, nadpřirozených schopností nebo geniality, anebo ode všeho něco. Jakkoliv cestování v čase do minulosti odporuje teorii relativity, tady to nevadí. Mimo jiné proto, že toto cestování je tu provázeno řadou zajímavých filosofických úvah, třeba při rozhovoru Donniho s učitelem (Noah Wyle). Ve filmu je řada scén, o jejichž obsahu jsem si napoprvé nedokázal udělat jednoznačný názor. Třeba závěrečná scéna s nenápadným pozdravem Donniho matky, přítelkyně a kluka ze sousedstaví mi dlouho vrtala hlavou, ale druhé zhlédnutí filmu pomohlo. Ostatně tak se pozná mimořádný film: Tedy že hned po prvním zhlédnutí máte potřebu vidět ho znovu… ()

Sukuba

Nikdy jsem nechápala všeobecné nadšení kolem tohoto filmu. Líbí se mi výtvarná stránka věci a... a to je tak vše. ()

abanek

Ja musim priznat,ze uplne nevim o cem to bylo...Podobny pocit jako po Lynchovo filmech...Ale pekne se na to kouka,zajimavej film...Navic jedina role kde muzu Patricka Swayze 😀 ()

Elanornegra

Nadcasove obsadenie, Jake Gyllenhaal to zahral famozne. Take pokorne, mysticke, malomestianske, ale zaroven jemne filozoficke sci-fi. Videne v roku 2019 a aj tak musim uznat, ze cas tu hra malu rolu ak je takyto scenar. Len to musim este nejak stravit. Film na viac pozreti urcite. Za zaver aj soundtracky, nostalgiu daneho obdobia a pubertalneho Donnieho, ktory to dotiahol az do kralicej nory, skoda ze nikto nevie kam vedie. 95% ()

stativ

Už dlouho na mě žádný film tolik nezapůsobil. Donnieho jsem pouštěl bez jakýchkoli očekávání. Vlastně jsem ani nečetl, o čem je. Jen jsem viděl jeho pozici v žebříčku. Od začátku jsem měl dojem, že je to nějaká podivnost. A že to je podivnost. Naprosto perfektní, těžko uchopitelná, podivnost. Normálně bych přemýšlel o tom, jaká byla kamera, herci a podobné víceméně objektivně hodnotitelné věci. Ale Donnie Darko je o pocitu, když film skončí. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz