Hooligans

• USA Hooligans (více)

MiniRecenze

Protože jsem viděl druhý díl,rozhodl jsem se vidět i první.Je to sice starší snímek,ale můžu Vám říct,že není vůbec špatný.Herci hrají hodně přesvědčivě a scénář je ve své podstatě napínavý.To samé platí i o atmosféře,která Vás pohltí.Jen u konce jsem se trochu klepal do čela...Viděl jsem,oba díly a musím,říct,že mě tahle "sérka" chytla,zřejmě dám šanci i třetímu pokračování. PŘÍBĚH!!! ()

PatrikP4

Zajímavá ukázaka jak Hooligans v Británii po všech svejch přísnejch zákonech pravděpodobně fungují. Přes tejden piloti, makléři, úředníci atd. a o víkendech hovada co se napijou zazpívají si a poperou se. Pete a Bover jsou hodně dobrý, akorát Wood mi moc nesedí v té roly nebo spíš ani v tom filmu. ()

Drakersss

Po několika letech jsem se na film znovu podíval, byl jsem odhodlaný dát 5 hvězdiček a po zhlédnutí se můj názor na film takřka nezměnil. Nejsem příznivcem Hooligans a ani nemám moc v oblibě fotbal. Děj se sice výrazně točí okolo fotbalu (pochopitelně) ale naštěstí na hřišti strávíme zhruba pár minut. Jak by každý čekal ve filmu jsou nejdůležitější potyčky jak jsou zpracované ? Perfektně ! Nejednou mi naskočil mráz po zádech a to je velmi pozitivní hlavně z důvodu že jsem nikdy nebyl příznivcem těchhle "Fanoušků" fotbalu. ()

Kub21

Jo,takhle to u chuligánů chodí.Rychlé bitky a zároveň psychický tlak zasazený do pichlavého prostředí.Myslím si, že tento film popisuje nejpřesněji realitu fotbalových bitek, což není lehké při takové velké konkurenci filmů založených na toto téma. ()

buchannon

Bylo by skutečně velmi nízké napsat zde, že Frodo Pytlík nám o pár centimetrů povyrostl, že zmužněl a že se těsně po pubertě zhlédl v tvrdém jádru fanoušků kopané, pardon... fotbalu. Bylo by to skutečně nízké, a proto v tomto komentáři o Frodovi Pytlíkovi nepadne půl slova... ()

Franki69

Nepatřím k dost početnému davu lidí, fascinovaných násilím. Ovšem i když zrovna mě nelákají souboje MMA, UFC nebo BOXu, beru jako fakt že existuje sportovní byznys s nehorázně mnohamiliardovým tržím a reklamním obratem. Má diváky a jsou jich miliony. No a stejně tak mají diváky filmy, v kterých se nešetří ranou pěstí do ksichtu. Takže především pro ně je Green Street Hooligans. O fotbalových rowdies, sdružujících se v bitkařských kamarilách, oddaných některému ze slavných londýnských fotbalových klubů a domlouvajících se na rvačky v ulicích, aby za svůj klub „udělali výsledek“. Prostě se dobrovolně, rádi a často ve větších skupinách servou kdekoli do krve a jako koně. V tomhle filmu zazářili Elijah Wood a Charlie Hunnam. Hodně jsem ocenil nejen to, jak oba své pitoreskní postavičky, závislé na rváčském adrenalinu zahráli, dost mě oslovil exteriér, obraz oprýskaného, ušmudlaného dělnického Londýna, nasnímaného tak, aby se mu turisti vyhnuli obloukem. A ty surové pěstní rvačky jsou natočené nasyrovo, zblízka, chaoticky a jakoby bez choreografie, ukazující explicitní surovost a zuřivost všech, kdo se bitky účastní. Kamera a střih je fenomenální, skoro každou ránu jsem cítil. Není divu, že se film dočkal pokračování (i když osobně nechápu proč). Tenhle snímek zkrátka za vidění stojí, výhružně trčí z průměru a ode mě má 80%. ()

Easykill

Green street už bude za chvíli kultovní záležitost. Velice dobře fungující drama. Transformace frodo pytlíka na frodo mydlíka se povedla a je uvěřitelná. Ostatně všechny herecké výkony tady jsou fajn a role sedí. I když fotbal vyloženě nesnáším tak hooligans mě nenechaly chladným. Prostě kvalita.. ()

PavHer

Frodo válí! Ano Elijah Wood se touto rolí zbavil svého klaďáckého vzezření, známého z trilogie Pána Prstenů, a představuje se nám jako drsný fotbalový fanoušek z prostředí britských hooligans. Výborné drama o surovosti života na hraně se zákonem. Jediné, co se mi nezdálo je, že by s takovou postavou dokázal přeprat partu o hlavu vyšších grázlů. 80% ()

mess

V celku kvalitne natočený film. Keďže som v jednom týždni videl toto aj starší film s rovnakým námetom The Football Factory, musel som porovnávať. GSH je lepší, menej povrchný film, a vidiet froda ako dostane po papuli s boxerom bolo jednoducho nezabudnutelne. Bitky boli jednoznačne lepšie natočené. A aj Claire bola šarmantná ako vždy. takže to má za 4*. ()

Olivier

Frodo Pytlík přicestuje po předčasně ukončených studiích v USA do Anglie, kde se od místních rowdies učí, co je to skutečný život. Místy neskutečně patetické, plné klišé a naivní (hooligans jsou v civilu roztomile uvědomělí hoši), přesto musím říct, že jsem si Huligány dokázal perfektně užít. Nenudíte se a i ta stokrát viděná klišé v rukou schopného režiséra pořád ještě dobře fungují. Dokonce ani to ponaučení na závěr mi tu tentokrát nevadilo. ()

Kratasedf

Ukázka toho, že život u někoho má nesmyslný směr a cíl (pro mě nesmyslný směr a cíl). A pak si to každý uvědomí, že život není jenom to jedno co ho zajmamalo od 15 let, fotbal. Ale to, že je taky něco jiného si uvědomí pozdě. ()

SpeedyL

Rozhodně mě dosti překvapuje, že takovýto film je pod hranicí 80%. A přijde mi dost nepřiměřené, kolik lidí tento film odsuzuje jako nějaký plochý filmeček o fotbalu a pouličních rvačkách =(. Kdybych složení filmečku rozložil podle toho, na co se dle mého názoru režisér soustředil, tak by samotný fotbal nedostal víc jak 10%, pouliční rváčky možná 15% a zbylých 75% se věnuje hooligenskému folkloru a „psychologickému“ zpracování smýšlení těchto lidí. Proto dost nechápu, že ti samí lidé, kteří přiděli Klubu rváčů 5* dají tomuto filmu 3*... ale zase je jasné, že každý si z filmu odnese to svoje a hodně lidí film předběžně odsoudí kvůli rvačkám a fotbalu. Výborně oživil film Elijah Wood a fakt supr zahrál Charlie Hunnam, akorát ta jeho smrt v závěru byla možná trochu „smutně zbytečná“. Podle mě ale stejně 85%. ()

Paul_Banks

Film, který je mi hodně blízký. Sám jsem velkým fotbalovým fandou a není tomu tak dávno, co jsem také stal na rozcestí a rozhodoval se, jestli zůstanu "obyčejným" fanouškem z kotle, nebo se stanu členem skupiny vyznávajících "třetí poločasy". Vybral jsem si první možnost a dodnes jsem rád. I když si mnohdy říkám, jestli tu druhou možnost nezkusit, Green Street Hooligans, potažmo také Cass či Football Factory mě utvrdí v tom, že jsem se rozhodnul správně. Život chuligánu se totiž nedá nazvat jinak, než jen (větším, či menším) srabem, jejichž jediný životní cíl je jasný. Přesto tyto lidi neodsuzuju, do jisté míry je i chápu a soucítím s nimi. ()

onde

Výborně natočené, s parádní atmosférou a strhujícím závěrem, který jen dokazuje, že tento typ fanouškovství je uplná demence. Obvzlášt za zmínku stojí Bilbo Pytlík, který přesvědčil, že to není jenom týpek, co se hodil do Pána prstenů... ()

pavont

Realisticky natoceny film z prostredia futbalovych chuliganov vas udrzi v pozornosti cely cas a hlavne zaverecna bitka je skvela. ()

picháček

britská angličtina se mi začíná čím dál tím víc líbit! film o chuligánech "sakka" působí s woodem možná trochu nerealisticky, ale jinak vše sedí. závěrečná scéna s woodovou hymnou west hamu v amerických ulicích zakončená pokřikem "united" mě dostala. ()

veere

Ale jo, celkem dobrý to bylo, možná se mi to líbilo i o něco víc než Football Factory. Nebýt únavného úvodu a nevalné cca první třetiny, byl by to možná můj nejoblíbenější fotbalový snímek. Navíc docela dobrý závěr. V čem má ale FF jasně navrch, tak to je humor a syrovost, tady se nic z toho nedostavuje, jen stylizace. ()

Trescha

Jako fanoušek fotbalu,dávám plné hodnocení.Ikdyž čekal jsem nějakou prostoduchou černo černou komedii v duchu Footbal Factory a dostal jsem excelentní drama o přátelství v kruhu fotbalových šílenců.Někdo zde píše že Eli Wood je špatný hooligan a tak to má být,myslim že svou roli zvládl famózně;-) ()