Hooligans

• USA Hooligans (více)

marivet

Končně se mi Elijah zjevuje jako pan herec a né jen jako Frodo Pytlík. Jeho cit pro tuto roli mě nadchl a hlavně ta atmosféra Rowdies, jo to můžu. United, United, United. Dáme góla dáme. ()

mijano

Tak takýto pohľad na futbal som ešte nezažil, ale veľmi sa mi to páčilo. Tie bitky boli úplne realistické, a nie že by som bol fanda násilia, ale boli proste skvelé. A myslím, že medzi hooligans dlho dobrovoľníkov nehľadali.... ()

Muso

Uf tak tento film sa mi nehodnotí lahko.Celkovo docela vydarený námet, dobrá kamera hlavne pri bitkách a skvelý soundtrack, ktorý výborne dopĺňa to čo sa práve na obraze odohráva.´Frodo´hraje čo sa odneho očakáva ale určite sa mi viac pozdával Charlie Hunman v roli predáka ´firmy´. Na druhej strane sú tu určité defekty v postupe deju, naivné rozhovory hlavne po bitkách a celý cliché záver od tej finálnej bitky. A aj za ten konec, ktorý ani nešokuje ani nezaujme je to na takých 70%. ()

kanalek

Úplně klasický, předvídatelný příběh, zabalený do zajímavého kabátu.Prostředí anglických ulic a narvaných putyk.Opilecké párty, fast foody s pravou anglickou snídaní, pouliční bitky, to jsou drobnosti, kvůli kterým se film stává atraktivním.Navíc obsazené Wooda do role začínajícího pouličního rváče je také geniální.Pár silných momentů film nabídne a tudíž rozhodně za shlédnutí stojí! ()

glaedrr

Není to film o fotbale,bitkách,ani pití...je to film o stylu života,subkultuře...a je zatraceně dobrej...ne všem prostě stačí přijít domů z práce a pustit televizi,nebo otevřít knížku..někdo hledá opravdové přátelství,možnost opřít se o někoho kdykoli to bude potřebovat,dobrodružství,život na hraně,hrdost a čest-a tyhle věci já v tom filmu viděl.. "V souboji tváří v tvář nesmíš uhnout a bojovat za svý!"..Něco může bolet,nebo třeba i zabít,ale už jen postavit se tomu a neuhnout stojí za život....Pro mě úžasnej film,kterej podtrhuje neméně dobrá hudba. ()

pierre9

Napriek tomu, že futbal mám rád, toto s futbalom podľa mňa až tak nesúvisí. Futbaloví chuligáni sú však určite vítanou témou pre psychológov. Tento film je však lahôdkou pre každého filmového fanúšika. Niet čo vyčítať. ()

vlasto24

Ďalšie americké klišé o suchopárnom outsiderovi prirodzene uznávajúcom autority, ktorý sa dostane do partičky z mokrej štvrte a stane sa z neho vodvazový rebel. Tvorcovia tento námet zo zaujímavého prostredia zploštili do vyumelkovaného sveta, kde je všetko podriadené ich zámeru príbeh o priateľstve a odvahe (a všetkých tých "pravých amerických hodnotách") podať dramaticky, dojímavo ale hlavne nie moc drsne. Američania berú šport ako rodinnú zábavu a pod fanúšikovskou vášňou a klubizmom si predstavujú obliecť si šál "svojho" týmu a hybaj ho na zápas vysokoškolskej ligy amerického futbalu. A takto to potom vypadá, keď chcú natočiť film o anglických rowdies. Len som krútil hlavou akéže to tvrdé jadro má ten slávny West Ham. Ak bolo niekomu cez 25, nebol pekne oblečený a upravený, tak tam bol len omylom. A koľko ich dokopy bolo?! Veď to má náš druholigový manšaft viacej hardcore skalných... Ak sa Karel Smyzcek pýta Proč? tak Elijah mu týmto odpovedá: pro toto ne. ()

Tomasson93

Pohled na reálný život fotbalových hooligans! Elijah Wood mi do té role vůbec neseděl, nakonec to zvládl slušně, ale myslím, že Charile Hunman ho přehrál. ()

benqsiemens

Mě to úplně debilní nepřipadlo, dokonce jsem se divil, že to na konci bylo Elijahoj, tomu klukoj ušatýmu, celkem k uvěření. Dějově jsem se bavil, zápletka sice byla od začátku jasná, nic převratnýho a zvratovýho, prostě nic co by se nedalo očekávat. Lepší průměr ()

Evbad

Nejdřív jsem si myslel, že to bude jen bezduchý fim, který staví na ukázkách násilí a vyražených zubů 100x jinak. Ale ono se to nějak zvrtlo. Co pro někoho může být adorace fotbalového násilí, je v tomhle filmu pro mě jeho strašná obžaloba. A nebýt Wooda, kterému jsem jeho výkon prostě nevěřil, bylo by to za 5/5. ()

Elassar

Velmi surrealistický film, ale také velmi povedený. A musím uznat, že mě citová linie filmu dostala ( tedy až na ten konec, to už bylo asi trošku moc). ()

DwC

Výborný film, po shlédnutí se ve mně vždy mísí zajímavé pocity. V podstatě jde o jakousi sondu do života fotbalových hooligans. Úžasná choreografie rvaček, výborné herecké výkony Elijaha Wooda a Churlieho Hunhama. Povedený závěr. Film, který rozhodně zaujme. ()

Flamik

Tak sem to viděl znovu, den před tím než na Spartu přijel Baník, hrozně mě to nakoplo a tak sem šel. Ne, o tom že to sou kreténi, o tom netřeba dlouho mluvit, ale na druhou stranu, aspoň většina z nich nedělá do normálních lidí, kteří o to nestojí. Co se týče filmu, tak o tom taky netřeba dlouho mluvit.. Pecka. ()

Braga

Není nic lepšího, než dát někomu pořádně do držky Tak tímhle se řídí skupinky hooligans, neboli party fanoušků fotbalových týmů, kteří si to chtěji rozdat trochu jinak, než jen překřikovaním v hledišti. Do jedné takové anglické grupy se připlete amík právě vyhozenej z harwardu. Tak to je začátek, celkem zajímavéh snímku, ve kterém nemusíte na ránu pěstí dlouho čekat. Tak trochu mi, ale nesedí postava Eliahe Wooda, pro jeho fyzické parametry, myslím, že by ta role slušela, někomu přec jen trochu většímu. jinak se na to dá docela dobře koukat, ale asi jen jednou. ()

Silblade

Tak Frodo umí rozdávat rány a kopance. Celkem zvláštní, ale jinak už ani E. Wooda vidět nebudu, pro mě to je hobit s chlupatýma nožkama a tím to hasne.:D Jinak film mě docela bavil, dokázal udržet moji pozornost celou hodinu a 40 minut, co trvá. Bitky jsou pro mě nepřehledný, kamera roztřesená, chaotická, snadno se v nich zakryje (ne)schopnost herců se bitkařsky předvést. Někdo to může brát jako výhodu, já jsem ale fanoušek statičtější kamery (vyjma "found footage" hororů), kde si můžete vychutnat jednotlivé kopy a údery, kde se lépe pozná, jestli tam herec jen nemává rukama, ale skutečně rozdává rány a kde přesně vidíte kdo komu dává na prdel. Příběh byl celkem uvěřitelnej, jen pochybuju o tom, že by se nováček tak brzy a (téměř) bezproblémově začlenil do tak úzkého kolektivu.:) ()

Krystowski

Oproti Football Factory spíše méně realistické, nicméně zábavné. Jen Eliah Wood do toho filmu prostě vůbec nesedí. 3+ ()

Ondrisko

jedinečný film ktorý vás dostane a taktiež aj dojme, a po jeho vzhliadnutí si dvakrát rozmyslíte či sa oplatí ísť rozbíjať hlavý obuškom na tribúnu úplne cudziemu človeku. Elijah Wood týmto filmom výstupil z role Tolkienovho Froda (aj keď tej sa asi nikdy nezbaví) a musím povedať že sa mi páčil aj ako futbalový výtržník, ktorý sa postaví medzi dva rivalské fankluby, ktoré sa nezastavia pred ničím. ()