Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

Reloadet

Tento film mne velmi zaujal, nejen díky celkově vydařenému snímku v režii Ridley Scotta, ale také díky dokonale vytyčeným ctnostem, které by si měl každý člověk chovat na prvních místech, vždyť co by člověk byl bez míru a který z lidí dnes rozezná co je dobré a co zlé, jen správná víra a dar rozumu nás drží na správné cestě. To je podle mne hlavní pointa filmu. Také vynikající výkon Orlanda Blooma v roli Bailiana, kde mě naprosto přesvědčil. Ať si tvrdí kdo chce co chce, tento film zůstane mezi mou elitou i nadále. ()

Gumeny

Akosi sa mi ten film páči čím ďalej, tým viac. Herci hrali skvelo (Kevin McKidd mohol dostať väčšiu rolu), bitky pekne veľkolepé, krása po vizuálnej stránke a k tomu skvelá hudba (môj obľúbený soundtrack). Nakoniec ani nemám čo vytknúť. Dobrý príklad, aké zbytočné sú náboženské vojny a vojny celkovo. Odporúčam Director's cut. ()

ill

Takhle to dopadá, když hlavní roli ve "velkofilmu " dostane neherec. O nudné formě a plytkém obsahu nemluvě. ()

gruzmi00

Film, jehož přitažlivost pro mě skončila se smrtí Liama Neesona. Od té doby jsme nuceni poslouchat bezduché projevy Orlanda Blooma. Jeho postava je závaží, která táhne celý snímek nemilosrdně ke dnu. Nemohl jsem si k němu vytvořit žádný vstah a byl pro mě jen věšákem na fráze, které slyšel během svého života, přičemž za úplně největší tragédii považuji tupé opakování myšlenek, které mu sdělil jeho otec před svou smrtí. ()

Bornd

Film má své mouchy jako zdlouhavý děj, některé nudné scény a málo emocí. Ale jinak je to skvělá podívaná s parádními bitvami a výpravou. ()

B3njamin

Mě se to líbilo. Teda musím říci, že jsem nikdy neviděl tu zkrácenou verzi, ale ta prodloužený se mi líbila. Sice ty bojové scény byli trošku slabší, asi trilogii Pána Prstenu nic jen tak nepřekoná, ale tady to možná i překonala Troja..Herecké obsazení se mi taky líbilo, škoda jen že L. Neeson nedostal trošku delší prostor. ()

superzurda

To nejlepší z celého filmu se objeví hned na začátku. Mrazivé a depresivní atmosféře gotické Evropy neubližuje ani Orlandův pěstěný vzhled. Ten sice vypadá spíš jako fotbalista než jako kovář, ale budiž. Při přesunu do pouště se temnota trochu projasní, avšak zůstávají zbytky v podobě malomocného krále, který má možná symbolizuje beznaděj doby. Doby, kdy se podle Ridleyho kvitovala čest, odvaha, slušnost, úcta a respekt k druhému. Možná ano, možná je to jen pohádka. ()

DansteR

"It is a kingdom of conscience, or nothing."...Očekávaný velkofilm, který je asi trochu zklamáním. Pro mě osobně, protože se hodně zajímám od dobu křižáků atd. byl film naprosto úžasný a žral jsem ho od začátku do konce i když má přes dvě hdoiny. Ovšem pro obyčejného diváka je to spíš jen pokus o druhého gladiátora. Něco se povedlo něco ne, přinejmenším Království Nebeské je zbytečně dlouhé a občas se najdou slepá místa kde se nic pořádného neděje, navíc Orlando působí hrozně "sebestředně" a ostatní postavy jsou zmíněny až moc okrajově. Jediné co se možná trochu dotahuje na gladiátora je hudba a perfekní moudra a duchaplné hlášky. Jako nadšenec musím dát ty 4 hvězdy, ale jinak by to bylo tak 50% ()

peaceNwar

Divácka nevďačnosť v praxi. Keď nedostanú čo chcú a namiesto hektolitrovej stredovekej akcie im príde pod ruky nejaký životopisný príbeh, ktorý je viac o dnešnej náboženskej neznášanlivosti než o Richardovi Levom Srdce, zúria a odsúdia film pod nálepkou "nuda nad nudou" do filmových pekiel. Naozaj pekná vďačnosť na to, že sa konečne nejedná o doják ako Braveheart a Gladiator, ale o nejaký vážny pokus s odkazom... No, nič, na rozčuľovanie už hádam došiel priestor :D Na tomto filme obdivujem neuveriteľnú vyváženosť medzi filozofickým zážitkom z Blade Runnera a akcie ako vyšitej z Black Hawk Down. Okrem toho tu nájdete zoskupenie prvotriednej hereckej scény (Áno, Orlando skutočne hrá), na konci aj poriadnu stredovekú bitku a ku všetkému formálnu dokonalosť, na ktorú sme si u Ridleyho zvykli. Skúste sa raz aj odosobniť a prijať to, čo Vám chceli tvorcovia povedať, skúste raz aj chápať, dozvieť sa niečo, nielen žrať. Umenie predsa nie je len o zábave, no tak :( ()

Misterioso

Ridley Scott a další z řady jeho propadáků/nepropadáků. Pro někoho nemastný, neslaný snímek, pro druhé zas dokonalý zážitek. Těžko říct, která skupina převažuje, ale jedno vím jistě. Kdyby všichni diváci viděli Director´s cut, suverénně by převládala skupina druhá. Director´s cut je totiž skutečně o mnoho jiný, nezamlčuje určité dějové skutečnosti, jde více do hloubky, je o dost silnější. Komu neseděl příběh, ať věří, že s rozšířenou stopáží dostane úplně jiné grády. Ať ale vidíte jakoukoli verzi, zůstává vám dokonalá hudba (slast pro uši) Harryho Gregsona-Williamse, nádherné oči Evy Green (a její dobrý výkon), výborný záporák Brendan Gleeson jako Reynald de Chatillon a výborné bitvy. Nesmím také zapomenout na samotného Ridleyho, který nám představil úžasné vizuálno jako vždy. A tentokráte zanechal i něco k popřemýšlení. Orlando Bloom - to je kapitola sama pro sebe. Většině odpůrců "Království" je trnem v oku především on, podle mého však svou roli zahrál dobře (až na okamžiky, kdy se snaží burcovat k bitvě, tam se mi zkrátka nehodí) a hraje přesně to, co bylo dle mého potřeba. Pro mě jako milovníka "historických" filmů pětihvězdičková lahůdka. ()

kacer4

Dlho som čakal na nejaký film o križiackych výpravách. A konečne je tu ešte od takého režiséra akým je Ridley Scott. Úvod je trochu nudnejší, no potom je to už celkom kvalitný dej. Výborná už spomínaná réžia, vynikajúca kamera a aj herci celkom ušli. Až na jedno meno. To v hlavnej úlohe. Čo tam robil Orlando Bloom? Podľa mňa je to herec, ktorý sa hodí akurát do úlohy Parisa v Tróji, ako rozmaznaný nerozvážny syn. Ale to historického vojnového veľkofilmu? To bol zlý výber. Kvôli nemu dávam 70%. Inak by som dal 90. ()

Flamik

Kontroverzní film. Ačkoliv mě téměř celou dobu bavil, tak vlastně nevím proč. Každá bitva trvala asi tak třicet vteřin, z toho 25 tam byl O Bloom, který ač kovář, tak superhrdina. První den jeho výpravy když se bojovalo ještě nanečisto tedy ne, ale za ten jeden den udělal ohromný pokrok a nikdo ho nemůže zabít. Nakonec se z něj stane v Africe vysoce postavený muž, který vymyslí důmyslné obrané mechanismy a tak vlastně zachrání všechny lidi v Jeruzalému. Ale jak sem napsal na začátku, celou dobu sem to žral. ()

Jack_F.

Viděl jsem to kdysi a pamatoval jsem si jenom solidní bitvy(To bylo asi tím, že jsem viděl film od půlky). Teď jsem se na to kouknul znova(od začátku) a musím říct, že to není tak špatné. Sice tu je dost nuceně vložených "citátů" a některé scény působí hrozně toporně(pasování žebráků na rytíře) ale jinak to není až taková hrůza. ()

RyxiraAmy

Ze začátku to vypadalo jako nic moc, těsně po první třetině to začalo být zajímavé a ke konci úroveň opět klesla. Saladdin je sympaťák, což se rozhodně nedá říci o Balienovi, který je tak trochu moula a má všechny klasické vlastnosti kladných hrdinů, od soucitu se slabými až po nezdolnou odvahu, zvlášť vezmeme-li v úvahu, že se až donedávna živil jako kovář. Vlastně celý tenhle film taková krvavější pohádka, kterak chudý kovář ke slávě přišel. Občasné úvahy hlavního hrdiny o bohu si aspirují na něco víc a rovněž jeho rozhovor se Saladdinem před Jeruzalémem nejsou úplně marné, ale všechno to opět shazují jinak všudypřítomná klišé (hromadné pasování na rytíře - kdo to kdy viděl?). Postava Evy Green, jakkoli ji mám jako herečku ráda, mi tady vůbec nesedí (proč si proboha stříhala ty vlasy?) a něco mi u ní chybí. Mrzí mě, že Jeremy Irons nedostal víc prostoru, i kdyby měl bídně pojít před branami svatého města, protože on byl jednou z mála pozitivních věcí, jaké jsem tady objevila. Kromě jeho role se mi líbila i postava malomocného krále a Sibylina bratra. Balienovo podstoupení města Saladdinovi je scéna celkem vydařená, návrat do Francie opět trochu pokulhává a závěrečný odkaz na dnešní dobu mi přijde úplně mimo mísu. Slabších 60%. ()

p.a.douch

Orlando je plytkej, ale zbytek stojí za to. Doporučuji režisérský sestřih. Výprava dobrá, kostýmy taky. Tenhle film mám rád a líbí se mi. Fakta trochu nesedí, ale dá se to vydržet. Hlavní historické postavy podle skutečnosti. Balian doopravdy existoval a vedl obranu Jeruzaléma, narodil se ovšem v Jeruzalémském království. Rod Ibelinů byl v Jeruzalémském království významným rodem. No zpět, film mě zkrátka zaujal, Ridley je dobrý režisér. 90 %. ()

benqsiemens

Tady je jasně vidět, že když máte vynikající scénář, dobrej nápad a dostatek prostředků, tak vám to ani Bloom v hlavní roli nemůže posrat. ()

vofo

Famózní podívaná, která to schytala kvůli obsazení Orlanda Blooma. Neprávem. Director´s cut měl jít do kin. Opravdový velkofilm. Nejlepší od Gladiátora. ()

Martas81

Jelikož mam rád historické filmy bylo pro mě Království nebeské jasnou volbou.Tomu filmu není co vytknout až na hlavního hrdinu.Výprava je fantastická. ()

wick

Viděl jsem nejdříve zkrácenou verzi, která se mi moc nelíbila, tak jsme si sehnal prodlouženou verzi, která měla napravit dojem z průměrného snímku, ale ani poté se hodnocení nemění. O období křižáckých výprav se zajímám, i tak je film dosti zmatený a zůstává jen výprava a vizuální stránka, jak je u Scotta zvykem. ()

DonFrolimo

Jen z úcty ke Scottovi dotáhnu hodnocení na průměr - pomáhá tomu nákladná a bohatá výprava a to málo, co je poskytnuto skvělým hercům ve vedlejších rolích (Neeson, Thewlis, Irons, Green). Zbytek už je celý proti velkolepému záměru. Velkofilm je to jen stopáží. Orlando Bloom, který krade místo všem okolo sebe, aniž by dokázal zahrát sebejednodušší scénu. Nepůvodní hudba místy až nevkusná (ve smyslu naprosto nepatřičná). Hloupoučký příběh (že je znásilněná historická autenticita - to je mi putna, co postrádám je autenticita fikční) s těžko uvěřitelnou motivací postav a plytkými replikami. Rozplizlost a utínání pracně budovaných epických scén. Vidím tam snahu a záměr, bohužel právě jen s patřičnou úctou k režisérovi. Kdybych od něj nic neznal a měl toto shlédnout zcela nezávazně, možná mě tolik nesklíčí zklamání, zato bych byl rovnou přesvědčený o tom, že za tím musí stát spíš nějaký packal než zkušený a ostřílený hráč. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze