Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

Andre.w

Pro někoho to může být překvapivé hodnocení, ale je pravda, že sem asi jako jeden z mála měl možnost vidět Director´s cut. Tím pádem se tohle hodnocení nevztahuje na kinoverzi a většina to může ignorovat. Přestože Orlando standardně nepodává přesvědčivé herecké výkonny, v tomhle velkofilmu předvedl aspoň herecký průměr, což značí, že to byl jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů vůbec. Přiznejme si, že většina z Vás co tu negativně hodnotí Bloomův výkon štve, že tak dobře vypadá. Výprava je famózní a většina lokací ve filmu vypadá až pohádkově krásně; je to takový magický realismus na plátně. Co filmu moc nepřidává je bohužel zřejmá polarizace charakterů na jasně dobré a jasně zlé (snad jen Sybilla zůstává někde mezi.) Monssignor, templáři, francouzská šlechta - ti špatní, rytíři Antiochského království, král, Balian a jeho družina - ti hodní. Obecně skoro všude kde se příběh točí kolem templářů jsou vždy vykresleni jako špatní (otázka je, do jaké míry je to odůvodnitelné). Až na pár menších nepřesností bych si dovolil tvrdit, že film vesměs historii neprzní. Příběh je zajímavý a tempo vyprávění je schopné udržet velmi dobře divákovu pozornost pravidelným střídáním akčních fází a fází spíše budovatelských. Rozhodně se zde jedná o velmi povedený historický velkofilm. ()

Honzad007

Za mě velká spokojenost patřící k nadprůměru historických velkofilmů. I proto nechápu rozporuplná zdejší hodnocení. ()

Charlie.Harper

Tak presne takto ma vyzerať film z doby templárov. Nijaké vykreslovnie reality ale skutočný fakt ako tvrdo to v tej dobe vyzeralo. Príbeh o zrade a priateľstve ktorý ma plne vtiahol do obdobia rytierov a zanechal vo mne silný dojem. Jeden z najlepších historických filmov. ()

veverysiak

Majster Scott nemusí nikomu dokazovať svoje kvality, jeho produkty ho zaradili medzi legendy filmového priemyslu, to je jedna strana mince, tá druhá je komplikovanejšia a zradnejšia, a síce oprávnenosť fanúšikov jeho postupov pri udržiavaní a prekračovaní kvality pri jeho nových počinoch, preto sa nikdy nevyhne kritike a porovnávaniu so sebou samým, tak to využijem aj ja a pomôžem si úmerou s tiež historickým veľkovýpravným Gladiátorom, asi najväčší rozdiel je v charizme hlavných predstaviteľov, to však pre mňa nebolo až tak rušivé, charakterové vlastnosti Maxima a Baliana sú dosť odlišné, ale napriek tomu trošku tvrdší herecký typ by v Kráľovstve nezaškodil, no a druhý rozdiel je v pocite naplnenosti pomerne dlhej minutáže oboch filmov, pokiaľ Gladiátor mi ubehol tak, že bez problémov by som dokázal na jeden šup absorbovať ďalších možno sto minút rozvinutia príbehu, v Kráľovstve by som radšej nejaké minúty ubral, ale rozhodne to nebola nuda, alebo zbytočné naťahovanie, jednoducho prístup k vykresleniu určitej dejinnej udalosti nie je zameraný na akčnosť a zidealizovanie boja medzi dobrými a zlými, ale na vykreslenie historických súvislostí s citovým podmazom komplikovaného vzťahu dvoch hlavných heterosexuálnych postáv, takže 80%. ()

E.T.Martin

Nejlepší historický velkofilm od dob Ben Hura a Lawrence z Arábie. A to už je nějaká doba, co tyhle slavné kousky vznikly. Epický příběh v nádherně exotických kulisách vypráví o touze po toleranci a míru v dobách, které těmto hodnotám příliš nepřejí. Jedinou chybou je obsazení Orlando Blooma do hlavní role. Mladý hezounek podává matný výkon, až se chce říct, že i někteří koně hráli své role výrazněji. Naštěstí to zachraňuje celá plejáda dalších herců, kteří Orlanda zastiňují podobně jako pankrácké mrakodrapy náš nebohý třípatrový panelák. ()

marco69h

Mnohí skritizovali film ako prepadák... no nenazval by som ho tak. Odvážiť sa poukázať na rozporuplnosť Križiackych výprav je odvaha! Ridley Scott len zvýraznil túto rozporuplnosť... Áno v mene Boha ideme dobiť Jeruzalem a vrátiť ho do kresťanských rúk ... a použijeme na to prostriedky, ktoré sú ohavné! Skvelá atmosféra, fantasticky vykreslený ranný stredovek... veľmi zaujímavo podkreslené hudbou... Obraz, hudba a magavýprava ma v tomto snímku jednoznačne presvedčili, že Scott to vie! JA SOM JERUZALEM! Úžasné! Áno dávam jednoznačne 5 hviezdičiek. Páčilo sa mi to a je to pozerateľné i viackrát. ()

brodži

Scott Ridley ukázal, že je opravdu režisérem na svém místě udělal dobrý film. Film je opravdu dobrý ale , co je horší je bohužel realita toho, že hlavní postava Blooma je nejdříve hodně v pozadí a dominují vedlejší postavy kdy on sám dostane možnost se předvést až na konci celého filmu. Ale i tak je to povedený velkofilm se spoustou skvělých efektů.4* ()

HennessyVSOP

Opravdu nesouhlasím s 69% procenty. Film má několik velkých plusů - není pro katolický a podává alespoň trochu objektivní fikci (tzn. nekoukáme na klišé že muslimové jsou ti zlí a křižáci jsou spasitelé Jeruzaléma). Za druhé perfektní kostými a výprava, která je úchvatná. Za třetí herecké výkony, samotný Orlado Bloom je sice jen lehký průměr, ale Eva Green, Liam Neeson, Irons, Csokas... mnozí další hrají výborně. Kapitolou samo o sobě je děj. Uznávám že sestříhaná verze utrpěla, directors cut dodává filmu punc dokonality, ale i původní sestříhaná kinoverze je dle mého názoru dostatečně dobrá, aby si film 5 hvězd zasloužil. 85%, DC verze 95% ()

Hrus

Nedostal jsem, co jsem čekal - historický velkofilm se spektakulárníma bitvama nebo soubojema a trochu tou krví. Místo toho sem dostal dlouhý film bez děje a bez akce (beru v poměru se stopáží) s ostudně obsazeným holčičím obličejem Orlando Blooma v hlavní roli. Blooma rád nemám a navíc do téhle role už svojí chabou konstitucí (a tím ksichtíkem) vůbec nepasuje. Film se nám toho snaží dát hodně, ale ve skutečnosti nám nedává skoro nic, jen nudu. ()

david666

no musím říct, že tento film je roztahaný až běda. Orlando si tady vystačí s jedním zasmušilým výrazem po celou dobu a jeho přerod ve vůdce je násilný a těžko uvěřitelný. Ještě, že to zachraňují bojové scény a Eva Green. ()

Carlos.Meo

Existují epické historické filmy lepší, jistě, ale také jsem už viděl horší. A i když tu hodně lidí kroutí hlavou nad Orlandem, tak mě prostě nevadí. Vlastně mi na tomhle filmu vadilo pramálo věcí. Asi jsem povrchní, co už nadělám:-) ()

brasek

Z celkového pohľadu si myslím, že tento snímok má dosť ďaleko od historického veľkofilmu. Režisér Ridley Scott nedokázal vniesť ducha doby do deja a k samotnému deju... prostý kováč, ktorý sa stane chrabrým hrdinom? To bola trocha iná doba a pre iných hrdinov. Výprava, kamera, strih, kostýmy... to sú veci, ktoré sa mi páčili... ale naivný príbeh o Balianovi to bol des. Na druhej strane keď som film videl druhýkrát už na mňa tento príbeh nepôsobil až tak desne, ale o to viac bol nezáživný. ()

Holusacek

Až doted přemýšlím jak je možné,že jsem se u historického velkofilmu Ridleyho Scotta, v hlavní roli s Orlandem Bloomem a hvězdým obsazením mohl nudit.Jen co film začal,ucítil jsem,že to nebude nic dobrého a taky že nebylo.Začátek se ještě dal sledovat,ovšem v momentě kdy se Orlando ocitl na poušti v Jeruzalémě začala chabější scénka za druhou.Ani hudba mého oblíbeného skladatele Harryho Gregsona-Williamse u mně nic nespravila.Takovýto pokles u Scotta jsem nečekal,a jak někdo mohl u filmu vydržet s prodloužením 192minut mi také bloumá hlavou,když já jsem u něj vydržel necelých 43minut.=30%-2hvězdičky za průměrný začátek,ale ta poušt vše zkazila. ()

dthwinter

Ale no tak! Tohle je přece na hony vzdáleno šedému, ba i modrému pásmu. I s mou slabostí pro historické filmy (zvlášť ty, které se alespoň v základních momentech historie drží) musím jednoznačně hodnotit výše. Pravda, Orlando Bloom nebyl ten pravý pro tuto roli, nicméně kvalitní herecký výkon podal, taktéž i hlavní záporák mi do celkového obrazu příiš nezapadl, ale určitě to není takový nedostatek, který by shodil celý film. Naopak obsazení ostatních postav (Neeson, Irons, ale především Eva Green - to byla trefa do černého) to bohatě kompenzuje. Také pár (dobrá, možná i více) dialogů je zbytečných, někdy až vyloženě trapných, ale který snímek vydrží 3 hodiny se smysluplnými rozhovory. Ztvárnění bitev hodnotím jednoznačně kladně, žádné zbytečné záběry, pravý bitevní zmatek - inu Ridley Scott. Čili výborný film s párem nedostatků. 85% (Director´s cut 90 %) ()

dusa77

Nejslabší historický film...tohle že natočil Ridley Scott? režisér Gladiátora? tomu nemůžu věřit a o co se tu pokoušel Orlando Bloom to už vůbec nechápu. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze