Oko 2

Hong Kong / Singapur, 2004, 90 min

Yuet-Jan Hui

Decha Srimantra

For ME 86%(24.1.2008)

Wang Mun po prvním Oku už asi transplantaci rohovek nedostala, takže tentokrát sledujeme příběh mladé módní novinářky Joey, která je tak trochu nevyrovnaná, takže lítá po obchodech, kde nakupuje spoustu blbin jen aby utratila spoustu peněz a nakonec se pokusila o sebevraždu ve svém hotelovém pokoji. Duchy začne vídat hned poté, takže už nastupuje jenom schéma známé z prvního Oka, kdy občas duch bafne, občas někde stojí a hlavně čím se příběh dostává dál tím se vyskakování duchů stupňuje. Rozdíl je ale hlavně v tom, že Joey si brzo uvědomí, že jsou to duchové a taky má několikrát příležitost kouknout o co jim vlastně jde, což je docela zajímavá věc a hlavně je tato nová motivace duchů jasně odlišná od předchozího dílu. Na diváka teda čeká pár bafacích šoků za hlasitého zvuku bez nějaké snahy o něco originálnějšího, stejně jako v prvním dílu, ale kvalitou se to tolik neliší. Hlavním tahounem je tedy zajímavý těhotenský námět a pár zajímavých scén s tím spojených jako třeba útok úchyla nebo scéna ve výtahu. Většinu postav a hereckých výkonů člověk nemusí moc řešit, protože největší důraz padá na Qi Shu a ta hraje docela slušně, i když nevím jestli je to tím, že nevěděla jak to zahrát a tak byla občas zmatená, nebo jestli to bylo tím, že to zahrála tak dobře protože její postava byla celou dobu zmatená a hrozně nevyrovnaná :). Příběh postupuje přímočaře dopředu a sice se objeví občas nějaká lehčí hloupost jako chování Joey a ty skokanské kousky na konci, ale překvapivě zábavně se na to kouká a dokonce by to fungovalo i jako nevtíravý a nenásilný protipotratový film. :)(25.10.2010)

• iamek

Rozhodně lepší než nudný první díl, ale taky žadná sláva. Možná bych dal více hvězdiček, ale odradilo mě od toho nesympatická hlavní hrdinka, která mi po pár minutách lezla neuvěřitelně na nervy svým neustálým křikem a zmateností. Ona vidí duchy všude možně i v místech kde by normální člověk nevlezl, ale hlavní hrdinka se pořád každého ptá jestli toho ducha taky nevidí. V podobných snímcích už od půlky filmů hlavní představitelka tenhle problém ani neřeší.(7.6.2010)

Podle mě jde o stejně kvalitní horor jako byla jednička. Já se jen tak něčeho neleknu, ale tenhle film mi dal zabrat. Oceňuji, že Eye 2 nevykrádá jedničku, ale jde jinou cestou. Dobrý horor.(13.1.2005)

Horrory z ázijskej produkcie už nie sú pre mňa tak exotické ako pred pár rokmi. Zvykol som si na ich štruktúru a preto už ma nedokážu tak podmanivo zaujať. Podivne napätá atmosféra, plíživá kamera, niekoľko podarených ľakačiek, šokové nazvučenie a des naháňajúce prízraky duchov. Tak je tomu aj v tomto snímku bratov Dannyho a Oxide Pongovcov. Ale niekedy rád začriem aj do týchto vôd horrorového subžánru. "Oko 2" mi prišlo celkom vhod. V žiadnom prípade ho však neodporúčam tehotným ženám. ***(20.11.2009)