Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

mistr97

Toy Story jsem jako dítě neviděl (nebo si to nepamatuji), takže moje první shledání s tímto filmem proběhlo až v dospělosti, a tak ve mně nevzbuzuje žádnou nostalgii. Bohužel musím říct, že mě sledování vůbec nebavilo. Na dobu vzniku film sice nabízí skvělou animaci, která mě neurazí ani dnes, ale zklamal mě příběh. Navíc obě hlavní postavy jsou vzhledem ke svým negativním vlastnostem nesympatické. Jak by se mi tedy mohl líbit? Obsahově dle mého střízlivého názoru nezajímavé, chvílemi až otravné, především za zpracování a trochu za nápad dávám alespoň 35 %. ()

Jirkacek

Předem se přiznám, že nejsem příznivec animovaných filmů a na nějaký z nich se podívám opravdu jen občas. V drtivé většině je to pak něco českého nebo od studia PIXAR, které se podepsalo i pod tento snímek s názvem Toy Story: Příběh hraček. A hned to pro ně byla trefa do černého, neboť se stal jedním z nejoblíbenějších animáků všech dob. A i mně se kdysi příběh oživlých hraček natolik líbil, že jsem pro něj snesl z filmového nebe nejvíce hvězd, co to šlo. S odstupem dvou desítek let jsem se rozhodl podívat se na tento skvělý filmový počin podruhé, abych jednak mohl napsat zasvěcený komentář a případně změnit své maximální ohodnocení. Moc jsem si toho nepamatoval a tak jsem seděl dychtivě před televizní obrazovkou a celých 80 minut se bavil výborným nápadem a perfektním, byť jednoduchým scénářem. Vše začalo představením malého chlapce Andyho, který si pochopitelně rád hrál se svými hračkami, nicméně netušil, co se odehrává za dveřmi svého pokoje, když jej opustí. V té chvíli totiž všechny ožili a to včetně panáčka s bramborovou hlavou, umělohmotného dinosaura Rexe či sympatické pastýřky, která milovala Andyho neoblíbenější hračku, což byla figurka kovboje jménem Woody. Když se v domě chystala oslava dalších Andyho narozenin, hračky měly strach, že Andy dostane nějakou novou hračku, která zaujme jejich místo. A stalo se, neboť chlapec dostal figurku Buzze Rakeťáka, nicméně nakonec si jej ostatní hračky brzy oblíbily. Neměl ho rád jenom Woody, protože Buzz se místo něho stal Andyho nejoblíbenější hračkou. Buzz však netušil, že je jenom hračka, myslel si, že je skutečný a chtěl se vrátit na svoji planetu. Jednoho dne Woody vyhodil ze žárlivosti Buzze z okna, čímž si ale znepřátelil ostatní hračky, které ho dokonce chtěly zabít. K tomu však nedošlo, protože si Andy Woodyho vzal s sebou do restaurace a při zastávce cestou se na benzínové stanici Woody popral s rakeťákem, který před jejich odjezdem skočil na dodávku. Během rvačky jim ale rodina odjela do slavné pizzerie, do které se díky chytrému plánu kovboje záhy společně oba dostali. V restauraci rakeťák objevil automat s hračkami, do něhož vlezl v domnění, že tak najde cestu na svou planetu. Kovboj vleze za ním a v té chvíli je oba ulovil zlý kluk Sid, který bydlel v domě vedle Andyho a který hračky mučil a ničil. Odnesl si je domů, kde Woody a Buzz zažili několik horkých chvil, ať už při vlastním poškození či při setkání se starými děsivými hračkami Sida. Navíc je po domě honil Sidův pes Scud, který byl trénovaný na ničení hraček. V jednom okamžiku se Buzz z televizní reklamy dozvěděl, že je jen hračka a byl z toho zdrcený a pokusil se jako blázen vyletět z okna, ale spadl a ulomila se mu jedna ruka. Woody se pokusil přejít do sousedního domu po drátech s vánočními světly, ale ostatní Andyho hračky světla shodily dolů, protože kovboje mezi sebou nechtěly. Sid si pak domů přinesl raketu na odpálení, kterou připevnil k Buzzovi a se kterou ho chtěl druhý den vypustit. Woody se o Buzze, který se stal jeho jediným kamarádem, bál a přesvědčil Sidovy strašidelné hračky a spolu s nimi Buzze zachránil. Andyho rodina se zároveň přestěhovala a Woody znovu získal důvěru a přátelství ostatních hraček a všechny pak byly šťastné v novém domě. Jednoduchý příběh skončil a já s úlevou zjistil, že animák po těch letech neztratil ze svého kouzla. Sice jsem už všechno to hemžení neprožíval jako kdysi, ale přece jen jej stále mohu považovat za perfektní animovaný snímek s nepřehlédnutelným výchovným aspektem. Suma sumárum, původní hodnocení filmu Toy Story: Příběh hraček jsem měnit nemusel a tak mu stále zůstalo všech pět hracích hvězdiček *****. () (méně) (více)

opatstviolov

Nejsem moc fanoušek animáků, většinou se u nich nudím, ale tohle... Tohle je prostě vynikající. Každá sekunda naplno užitá. 10/10 ()

LaVolpe

Rovnako ako keď som to videl ako malý, tak aj teraz cítim, že to má to pixarovské čaro, tie emócie a nestarnú. Na svoju dobu nadčasový príbeh a myšlienka, ktorá dodnes zostáva aktuálna a môžu si z nej zobrať ponaučenie ako aj mladí, tak aj starší diváci. ()

Dedincan

Mám dojem, že teraz som túto animovanú klasiku videl po prvý raz. Z detstva si pamätám tenkú obrázkovú knihu vytvorenú zo snímok tohto filmu. Mal som ju celkom rád, až sa čudujem, že som sa k filmu dostal až teraz. Bolo zaujímavé vidieť, ako hračkárski hrdinovia po rokoch ožívajú z dovtedy statických obrázkov. Potešil aj slovenský dabing a veľmi dobre zvolený hlas Petra Lipu do tónov Randyho Newmana. ()

Haros69

Copak jste jsi nikdy nepřáli, aby Vaše oblíbená hračka ožila? Tady ze mě mluví moje dětské já, protože Příběh hraček miluji od dětství a zbožňuji ho pořád. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy