Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Figu

Lepší animák nám devadesátý léta za mě nenabídly!!! Moje kreslená láska dětství! Woody a Buzz se stali mojí top dvojkou do doby, než se mě v hlavě vyklubal fotbalovej svět a vystřídala je dvojice Siegl / Lokvenc. Jako klučík jsem si představoval, že při mým hlubokým spánku, či návštěvě školních lavic, moje hračky doma řádí, dělaj bordel a kujou pikle na křečka. Holt fantazie k dětství patří. I když moje žena není dvakrát z Toy Story odvázaná, mě se dodneška líbí moc a vždy mě připomene něco, na co jsem s přibývajícím věkem už dávno zapomněl... 90% ()

rakovnik

Přiznám se, že jsem ani netušil, že jsem první film série Toy Story dosud neviděl. Takže když jsem známý název spatřil v televizním programu, přepl jsem televizi a příliš ji nesledoval. Udivil mě pouze rok vzniku. Tu jsem zjistil, že mi děj nic neříká. Až poté jsem usedl k telezivi a sledoval film mě neznámý, ačkoli je vlastně revoluční, v současnosti nicméně zastaralý. Animace se sice posunula o dost jinam, nicméně film je zpracovaný úžasně a příběh silný a dětem (stejně jako dospělým) blízký. ()

shyster

Na Pixar prostě vynikající. Vtipy jsou dokonalé. Každý záběr je vždy opatřen ještě nějakou věcičkou navíc, která ještě víc umocní danou scénu. Příběh je třošku slabší. P.S. Málem bych zapomněl zmínit...revoluce v animaci, první animák atd.:-D ()

O´Neill

První díl úžásné trilogie, na kterou vzpomínám jen v dobrém, a nejlepším! Vzpomínka na dětské léta, vtípky a prostě...ta nostalgie! Za mě bezkompromisně plný počet. ()

Streeper

"You've Got A Friend In Me..." Pohádka po, které jsem se vždy krásně starala o své hračky, protože jsem se bála, že by ožili a nějak mi to vrátili a navíc jsem jim nechtěla ubližovat, aby je to nebolelo. Tohle by mělo vidět každé dítě, aby se staralo o své hračky tak jako Andy. Nádherná pohádka, animace a postavy. ()

Trainspotter

"Koukej na mě! Vidíš ten klobouk? Já jsem paní Nezbytová!" Pro mě jedna ze srdcovek; bylo mi tehdá 10 let, poprvé jsem byl bez dospěláků v kině (s mladší ségrou) a hltal každý políčko té neuvěřitelné animace s tak suprovým námětem, že jsem svejm hračkám nevěřil ani fň a dával si na ně bacha, i když jsem se k nim choval docela pěkně. A když přišly Vánoce, pod stromečkem jsem Buzze Raketáka nenašel, za to však origoš véháesku, kterou mám do teď. Pět hvězd - jeden z mých nejoblíbenějších animáků! AR:1,85:1 - Digital;) ()

ifa

Tento animák musí dostat snad každého, Woody a Buzz nepřekonetelní " hračkáči ". Tak si tak říkam, co kdyby hračky skutečně žily.:-) Můj bíly králíček, jáky by měl asi charakter? ()

TomikZlesa

Když animák, tak jedině od Pixaru, sice už staré, ale i tak perfektní, zábavné a vtipné..no asi nejvíc se mi líbil Sid, takový spravný hajzlík. ()

C0r0ner

Už mnohokrát jsem se rozplýval nad genialitou Pixaru. Teď ale přichází těžká váha, která od roku 1995 začala určovat to, jak by měl vypadat animovaný film. V následujících minimálně deseti letech byla totiž ostatní studia díky Toy Story (vyjma Shreka) v troskách a ani omylem nebyla schopna dosáhnout téhle dokonalosti. Když jsem to kdysi viděl poprvé, tak jsem nevěřil, že to, co sleduju, je vážně pravda. Ta animace, příběh, emoce, vtipy, napětí - všechno bylo naprosto neskutečné a dokonalé. Ne nadarmo se z toho stala nejnosnější žíla Pixaru. Zaslouženě! 100% ()

Cheeter

Jestli se nepletu, tak Toy Story začaly počítačové animáky tak, jak je známe dneska. Vidět dnes klasickou animaci, kterou jsem zažil ještě jako dítě, prakticky nelze. Dnešní generace je už asi nezažila vůbec. Film mě bavil od začátku do konce, akorát zápletka mi přišla moc jednoduchá, ale to u pohádky vadit nemusí. ()

Flynn

Tak jsem si po dlouuuhatánské době pustil zase Toy Story, oba díly za sebou a prostě jsem se bavil, hromada odkazů na jiné filmy u kterých se pousměje nejeden dospělý... Tohle se Pixaru fakt šíleně povedlo, vzhledem k tomu, že je to jejich první celovečerák je to trefa přímo do černého... prostě bomba u které se baví snad všichni.... ()

lakikaki

Film, ktorý začal éru animovaných filmov a latku nastavil sakramentsky vysoko. Musím tiež pochváliť slovenský dabing, ktorý je zvládnutý dokonale a je asi najlepším slovenským dabingom všetkých čias. A ešte mi nedá nedodať: "Do nekonečna a ešte ďalej!" ()

Wormboy

Velmi prijemny a vydareny pixarovsky celovecerny debut s peknym pribehom, naplneny skvelym humorom a jednou detskou izbou s genialne odpornymi hrackami. ()

MarekT

Animovaný film, který sice k mé nelibosti pohřbil hodně hluboko pod zem klasickou ručně kreslenou animaci, nicméně zároveň se jedná o srdcovou záležitost, nebo chcete-li, Vesmírnou odysseu mého dětství (kdybych měl tehdy svůj profil, Toy Story by bylo v topce), s pěkným příběhem, kterému neubližuje ani citelná pixarovská moralita (jeden z mála filmů, kde jsem to ochoten prominout), propracovanými charaktery všech hraček (film zapříčinil, že jsem neměl jako menší oblíbenou hračku, jelikož žádná nebyla tak sympatická jako zdejší ensemble) a v našich končinách i, jak už bývá zvykem, výborným českým dabingem (mj. Michal Dlouhý, Pavel Soukup, Petr Oliva, Mirko Musil). ()

danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší filmová píseň - "You've Got a Friend In Me" - Hudba a text Randy Newman ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy