Základ je jasný: pokuď se vám líbila Nuda v Brně, ani tenhle film vás nezklame, i když jsou dost jiné. Scénář sice nejspíš vznikal pod nějakým tvůrčím přetlakem a režijní stavba je natolik komplikovaná, že možná na konci ani nebudete vědět, že vám autoři už na začátku poměrně jasně ukázali, jak to dopadne. Hlavní je, že je to opravdu vtipné, dobře natočené a hlavně parádně zahrané. Pokuď budete dávat pozor, objevíte mraky odkazů na jiné (nejen české) filmy a třeba dojdete k závěru, že si autoři střílejí i z tohohle. Pozoruhodný film.(10.10.2005)

Na tenhle snímek jsem se opravdu těšila. Mám ráda změny a i když ne přímo ty filmové, že bych musela skákat od žánru do žánru, čas od času v sobě cítím, že těch emotivních zahraničních dramat je moc a já potřebuji oddech pořádným českým snímkem. Tenhle film je neskutečně podceněným dílem. Nuda v Brně od stejného režiséra patří k mým nej., takže jsem si ani na vteřinu neříkala, že tohle by mělo být nijak horší, ale ani lepší. A trefila. Asi jako každý, koho tenhle snímek nadchnul, musím říct, že tohle určitě není komedie. Ano, svým způsobem je, jakmile přišel Krajčo na scénu, stačilo že promluvil a mě cukaly koutky, hraje úžasně! Stejně tak Budař, jako vždy, ti dva jsou opravdu dvojka kok.tů, jak bylo ve filmu několikrát zmiňováno. Neuvěřitelně se doplňují. Jedinné, co mi na filmu opravdu vadilo, byla ta hluchá místa, jako by ten film byl špatně poskládaný, ony herecké výkony opravdu neměly chybu, ale způsob, jakým to bylo natáčeno, mi až do konce neseděl - konec byl úžasný, tudíž film hodnotím kladně, velmi kladně, ale nebýt jej, tak by to byla nudná podívaná, která by mě zklamala. Takhle tomu tu nesourodost a občas hodně špatný střih, můžu odpustit, a ráda. Ono jak jsem psala v úvodu - zase takovej únik od dramat to nebyl, protože tohle bylo poměrně dost silné dílo, které vypovídalo o vážných věcech, jen bylo okořeněno humorem, ale prostě krásný .. a ty detaily, no jo, Hanča Zagorová musela mít radost .. :)) A scéna v supermarketu? Super, stejně tak jako důvod nakoupit kondomy! :))(26.7.2008)

Jsem na vážkách, jak hodnotit. Ten styl vyprávění byl takový, že sem občas nechápal, co se tam snaží autor vůbec říci, až potom ke konci mi došlo, že ona je to vlasně taková skládačka, že se něco stane až potom a tak. Dál nevim, co si pořádně myslet o kamarádství obou hrdinů, protože ti tu jsou vylíčeni takovým stylem, kdy je Budař pořádně na přes držku, a rozhodně v tom moc není vidět, proč by měl být na něj Krajčo tak moc citově závislej. Nadruhou stranu Budař je tak moc na přes držku, až je z toho řada momentů, kterým jsem se ve filmu smál. Příběh je to celkem netradiční, asi sem rád, že nějaký takový film vnikl. Nechtěl bych moc srovnávat s Nudou v Brně, to tomuhle filmu asi škodí, ale tam ta celková poetika filmu byla vyladěna z mého pohledu lépe.(10.11.2009)

Není to film pro každého, má dost vyhraněný a specifický humor, který já ale prostě můžu, no.(17.2.2007)

"Víš, že je možný bejt závislej na televizi?...Já ti říkám bojuj s tím ty vole!" Špetka neurvalosti, lidské tuposti, krutosti a pořádná nálož humoru v podání dvojky Jana Budaře a (především zpěváka) Richarda Krajče. Mělo to svůj náboj a několikrát jsem se skutečně nasmála, ale bohužel tomu tak trochu něco chybělo. Jan Budař společně s Miroslavem Donutilem a pár dalšími znělými jmény, mě opět utvrdili o svých hereckých přednostech, kterým je třeba věnovat svou pozornost (i na úkor občasné psychické újmy způsobené českou kinematografií jako celkem). Potěšila mě znělá hudba od Jana Budaře.(17.3.2013)