,,hele nešlap nelámej, jo,, Film chvílemi dost vtipný, chvílemi dost praštěný. Přes to, napodruhé už jsem se i smál forkům, u kterých jsem napoprvé bezmála kroutil hlavou. Zejména Josef Mareš v podání Richarda Krajča mě pobavil daleko víc, než původně. Je pravdou, že divák na tento styl musí být opravdu velmi dobře naladěn a mít na tento druh humoru chuť(30.3.2009)

Koukám, že tenhle film aspiruje na místo v žebříčku nejrozpornějších filmů na ČSFD:) V zásadě musím souhlasit se Shadwellovým a AngelAngieným komentářem. Velice osvěžující podívaná v českém prostředí. Celou dobu jsem se smál jako zkouřenej, ačkoli jsem si uvědomoval vážný podtón, který se filmem nesl. A v závěru se to pak nějak zadrhlo, humor zcela absentoval a přišlo něco, co Hrubeše katapultovalo do výšin, v nichž bych ho do té doby nehledal. Tahle inverze se vážně povedla. Hlavní duo hraje ve svých dost netypických rolích špičkově a ne že ne:) Když tak nad tím uvažuju, vlastně je to podobná podívaná jako o tři roky mladší V Bruggách.(17.6.2008)

Film je přesto občas trošku utahaný a občas by to chtělo přísnějšího střihače. Ale jaktože to nedostalo ani jednu nominaci na Zlatýho lva?! Vždyť Donutil a Janžurová byli naprosto dokonalý!(7.2.2006)

Jeden z mála povedených českých filmů, u kterých se i člověk od srdce zasměje. Vřele doporučuji na pošmourné nedělní odpoledne...(7.9.2014)

Poněkud překombinované jako Doblba!, poněkud rozbředlé jako Příběhy obyčejného šílenství, ale vtipnější a s vyrovnanějšími hereckými výkony. "Peru bílý!"(28.9.2005)