Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

• Česko Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (více)

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s mohutným černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlým imitátorem zvuků Larvellem Jonesem, drobnou a nesmělou černoškou Laverne Hooksovou, která dokáže svůj tichounký dětský hlásek nahradit v případě potřeby hurónským řevem. Nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem policejní akademie. Ostatní chtějí svého velitele podpořit - znemožní Harrise, Lassardovi zajistí další službu v čele akademie a ještě přitom stihnou dopadnout bandu zlodějů diamantů. (TV Nova)

lennyd

Velitel Lassard je těsně před odchodem do důchodu (nutno podotknout, že na tomto odchodu má velký podíl kapitán Harris), ale ještě je pozván do Miami, na kongres policejních velitelů, aby zde obdržel nějakou tu cenu. Samozřejmě nenechá své věrné doma, a vezme je s sebou (a kapitán Harris samozřejmě nemůže zůstat pozadu i s věrným Proktorem). Jenže si roztržitý Lassard na letišti vymění zavazadlo se zloději diamantů, a tak mají všichni o zábavu postaráno ... Pro filmy jako je tento mám jednu teorii - někoho z filmového štábu napadne, že by nebyla marná dovolená někde (třeba na Miami). Jenže všichni mají hluboko do kapsy, a tak je potřeba svou dovolenou nějak zaplatit - třeba tím, že si v rámci dovolené natočíme film, který s velkou pompou uvedeme do kin - a náklady jsou doma. Přesně tak na mne PA5 působí - takto zapeklitý příběh by vymyslela i má jednoroční dcera a většina z těch, kteří dělali Policejní akademii Policejní akademií již poznala kam série kráčí (Steve Guttenberg). Jediným pozitivem na celém filmu zůstává snad jen roztomile roztržitý Lassard... ()

anli

Pátý díl série,kde se tvůrci daří vše oživit změnou prostředí,což se částečně daří.A výskyt gangsterů filmu taky hodně pomáhá a je opravdu vtipný.Vše dohromady přineslo i bez Stevena Guttenberga malé(opravdu ale malé)oživení série,která tak ještě úplně nezapadla a pár scén si divák rád připomene.Dávám zcela přesných 50% a je čas vytáhnout ty vodní lyže. ()

pytlik...

Člověk se sice moc nezasměje, ale zase se tu nevyskytují žádné nechutnosti... a co by jeden mohl od americké komedie víc chtít? ()

Kubaso odpad!

Posledním dílům se dalo vytknout leccos, ale ve srovnání s touhle srágorou par excellence se jeví bezmála jako mistrovská díla. Taková úroda blbosti se jen tak nevidí. ()

JohnSmith

Sice chybí Mahoney, ale i bez něj to jde. Není to žádný skvost, ale pořád lepší než dvojka a čtyřka. Prospěla i změna prostředí. ()

Master19

Plán byl jasný: přesunout partu těch, kterým ještě není blbé hrát v nastavované kaši Policejní akademie, do divácky atraktivního prostředí pláží Miami. Oproti prvnímu dílu je zde ale kupodivu mnohem méně obnaženého poprsí, což je jasný příznak rostoucí upjatosti americké mainstreamové kinematografie. Záporák je jeden velký déba a logická honička na vznášedlech (must have ve filmu z Floridy) je docela hezky natočená nuda. Celkově otrava... ()

lykan9

V této fázi  je Policejní akademie už kravina, ale Nasazení v Miami Beach mám z nostalgie stále rád a pořád se tam objevuje pár dobrých nápadů a vtipů. Hlavně mi tam chybí šibalský úsměv Mahoneyho. ()

fabecc1222

Po čtyřce si řekli tvůrci DOST! a konečně přišli se změnou konceptu a tvorbou nových fórů. Zredukoval se počet postav, odpadli vedlejší tváře z předchozích dilů a zůstala převážně jen stará parta, okořeněná o novou hlavní tvář, náhražku Mahoneyho, který je vesměs stejně jak Mahoney, takže to ani není moc pocítit. Hlavní úlohu tentokráte poprvé přebírá samotný Lassard. Musim říct, že ta linka se únosci se povedla, hlavně díky obsazení samotného hlavního únosce, určitě jeden z nejlepších záporáků v rámci série. Nemá to pochopitelně už tu údernost prvních dílů, vtipy jsou většinou tak průměrné, ale oproti čtyřce je to určitě krok nahoru. "Bacha dědek, ten dědek nosí smůlu" ()

Spock

Změna prostředí, ve kterém se film odehrává, je jistě dobrý pokus, jak film oživit, policejní akademii to bohužel podle mého názoru příliš nepomohlo. Kde je ten dřívější vtip a šmrnc? Nově obsazení herci jsou nic moc, bez Steva Guttenberga to prostě není ono. V kategorii nejvtipnější scéna se tentokrát místě na prvním místě umístil opalovací krém a manipulace s ním. :-) ()

Kosmik 1

Hodnocení odpovídá kvalitě. Sice mírné oživení oproti čtvrtému dílu, avšak mě tam chyběl Mahoney a bez něj už to prostě nikdy nemůže být ono. 45% ()

Autogram

Definitívne to upadlo a nechápem tunajšie nadšenie niektorých nad zakomponovaním jednoduchého príbehu s batožinou, ktorý by som slovom príbeh ani nedokázal nazvať. A je jedno, či tu Mahoney je alebo nie je, trefné vtipy, na ktorých má byť akadémia založená, tu úplne chýbajú. ()

Maynard.

Tak pětku sem sice viděl celkem dostkrát (hlavně teda za mlada, když sem byl nemocnej a pouštěl sem si na vídeu), ale teď s odstupem času musím říct, že je to pořádná bejkárna. Chápu, že není jednoduchý vymyslet kloudnej scénář k pátému pokračování, o to víc si myslím, že se na to už měli tvůrci dávno vykašlat a né dál a dál vylit do lidí policajtské filmy. Ale asi si to určitou sledovanostudrželo, jinak by to přece nedělali. Kolikrát se u filmu zasměju tomu, že je to tak trapácký, že se ani nechce věřit, že to mysleli vážně. Asi nejvíc při záverečný bitce na lodi kdesi v mokřadech... Nedivím se Mahonymu, že už do 5 nešel. Pro ostatní herce jsou to vlastně životní role, takže se není divit tomu, že hrajou v každým dílu, páč jiný angažmá by za odvedené výkony asi těžko dostali. No, ale co si budeme povídat, není to taková debilita jako 7čka. Teď koukám na to, že letos bude 8 díl... To si děláte prdel? :o) ()

iXtr3m3

Veľmi veľmi slabá časť. Málo vtipu, minimálne na strane policajtov, Mahoney neskutočne chýba. Čo potešilo tak blbá partia okolo Reneho Auberjonoisa z Deep Space Nine. ()

DocBrown

Guttenberg chybi, misto nej je tu jeho "klon". Lassardova senilita se zda az trapna, jediny kdo pobavi je Harris. Pak uz potesi asi jen Gretzkyho zena. Sefa bandy hraje Rene Auberjonois, budouci Odo v DS9, ale temer k nepoznani a to vcetne dost jineho hlasu. ()