Mistr ve střelbě seržant Thomas Beckett je nejlepším americkým sniperem. Dokáže odstranit zkušené válečné veterány, drogové překupníky a mezinárodní nájemné vrahy. Teď se ale musí postavit daleko prohnanějšímu protivníkovi a zároveň svému nejlepšímu příteli Paulu Finneganovi, o kterém si myslel, že zemřel při akci a nyní se stal nebezpečným pro Ameriku a celý svět. Zločinec Finnegan pracuje jako tajný agent ve Vietnamu. Existuje jediná šance, jak ho dostat a Beckett bude mít poslední slovo. (oficiální text distributora)

johnsnow

Páči sa mi ako každému ´dalšiemu dielu klesajú percentá ale mne sa páči viac a viac. Tento už má skoro všetko čo má mať správne B-čko. Klasický príbeh B-čkového typu, hrdinu a jeho sidekicka, skvelé prestrelky(Mann s dvomi pištoľami je boží) a aj záverečný súboj je cool. Tak snáď ďalšie dieli pôjdu v týchto šľapajach ()

Ondrew

Co k filmu tohto typu dodat... ANO, mrkol som si ho len tot pred par dnami na jednej z "veleuzasnych" SK komercnych televizii... ANO, nikdy som nevidel ziadny predosly diel (a rovno vravim: vdaka Luciferovi za to!). ANO, ide o absolutny podpriemer, avsak v tom... hmmmmm... nazvyme to, "lepsom zmysle slova", t.j. da sa na to aspon pozerat. Ano, ako som pochopil, tak hlavny hrdina, ktory ma konkretne v tomto, tretom pokracovani (smankote, ono ich je az 5?!?!) na xichte nasadenu totalne... ale vskutku TOTALNE tzv. "kozenu tvar" (cize cosi, comu chyba akykolvek vyraz, mimika, proste cokolvek... ja fakt neviem, mozno mu v Hollywoode do tvare nabodali prilis vela botoxu, netusim, ale fakt to prehnali kreteni tupi), hral predtym v druhom a naposledy v piatom dieli tejto -- nepochybne -- "epickej sagy" (OMFG, strelte ma niekto do hlavy sniperkou!). Skratka a dobre... Ok, osobne som si to dal nahrat tak, aby som to nemusel v ziadnom pripade pozerat v tzv. "prime time" jednotlivych komercnych TV, ktore su schopne podobne filmy uvadzat staby kasove trhaky (bueeehehehhe, ehm). Mrkol som sa na to az neskor, pekne v kliiidku a tym skor mi proste neuslo, ze na film ako taky sa v podstate aj da pozerat, no predovsetkym ide vyslovene iba o snimku na jedno jedine mrknutie a este i to popri tom stihnete vykonat zopar dalsich ukonov, v mojom pripade to bolo napr. pohodlne odoslanie par sprav na Twitteri a odpisanie na par mailov cez tablet, priamo pred obrazovkou. Napriek tomu som vobec o nic neprisiel (ved zvuk som mal, samozrejme, zapnuty) a okrem toho... scenar je od isteho konkretneho momentu tak predvidatelny, ako vysledok volieb teraz tento vikend v roku 2016 na Slovensku! A nie, nechcite po mne, aby som sem napisal, KTO vyhra... i tak to v podstate kazdy jedinec, ktoreho IQ dosahuje ASPON cislo okolo 75 (nie je to nahodou uz podriemer???) davno vie. Toz, co sa mna tyka, ak by zas nejaka TV vysielala napr. dalsie pokracovanie tohto "velediela", iste nim uz len pre tu srandu nepohrdnem (i ked... no nic), ale pevne verim, ze sa to nestane. Aspon nie v mojom zivote. A neskor je mi to uz skutocne jedno... Nehovoriac o tom, ze dovtedy uz budu musiet hlavneho predstavitela, Toma Berengera, tak ci onak dat do hybernacie, "mrazak" sa azda poskodi, a tak napokon akekolvek dalsie pokracovanie odvolaju, pretoze hlavny hrdina sa im skratka... tak trochu... "rozpusti"... Skoda, ze sa im "nerozpustil" i tento film (smola, asi uz tocili na digital). 35%. ()

Phobia

Průměrný akční film, kterému by neškodilo více skutečné akce a méně zbytečných keců. Tom Berenger už většinu svého charismatu prožral a mohl by klidně vzít roli v "Juniorovi II", jeví se totiž být nejméně v osmém měsíci těhotenství a maskéři by měli nemnoho práce. Elitního ostřelovače jsem mu věřila v jedničce, kdy byl relativně mladý a relativně ve formě. Tenhle oplácaný prďola hrát sice umí a jeho pohled stále ještě má ostří, ale měl by se zaměřit na právníky, politiky a podobný ksindl. Vše ostatní ve "Sniperovi" je standardní béčko, nic nepřekvapí, nic neuchvátí, usíná se u toho dobře. 41% ()

SOLOM.

Ten Beckett musí tu americkou vládu asi pěkně srát, že v každém díle na něj ušije nějakou tu boudu. Pomalu ale jistě je však vidět úpadek kvality scénáře, i když zas na druhou stranu přemístění do Vietnamu jsem si nechal líbit. Akčních scén tu bylo dost a hlavně jsem se ani moc nenudil. Tom Berenger už však bohužel stárne a jde to vidět i na jeho hereckém projevu. Přesto si myslím, že trojka této sérii určitě ostudu neudělala. ()

TonyStark

Snažím se tyhle levný béčka zbytečně nehanit, poněvadž to v dnešním přežraným světě nemají lehký,ale tenhle třetí díl už je fakt slabej. Nejde o Berengera - ten to se svým ocelovým výrazem nějak ustojí, ale všechno ostatní kolem něj prostě nefunguje anebo to tam vůbec není. Oproti předchozímu dílu je to slabota. ()

• Dva poslanci, kteří se objeví na začátku filmu, jsou pojmenováni Mangold (Andrew Lawrence) a Pennycate (Domingo Elias De la Garza). Jde o poctu Tomu Mangoldovi a Johnu Pennycateovi, autorům knihy "Tunely Cu Chi". (BloodMax)