Nezapomenutelní pistolníci vyrážejí do boje proti banditům... Obyvatelé malé mexické vesnice umějí zacházet s motykami, ale ne s kolty a puškami. Skoro všechno, co se jim podaří lopotně vypěstovat, musejí proto odevzdávat zločinnému banditovi Calverovi a jeho mužům. Jednoho dne však dojde trpělivost i jim. Tři z nich se proto vydají k americké hranici. Tam by totiž mohli najít někoho, kdo je naučí bojovat a pomůže jim postavit se Calverovi na odpor. Jako první přijme jejich skromnou nabídku sympatický holohlavý pistolník Chris. Ten se také ujme úkolu získat další muže. Do boje proti Calverově čtyřicetihlavé bandě nakonec vyjíždí sedm zkušených pistolníků: chladnokrevný Chris, bývalý kovboj Vin, mladíček Chico, ranař Bernardo, mlčenlivý samotář Britt, psanec Lee a spiklenecký Harry… Legendární western Johna Sturgese není třeba českým divákům představovat. Snímek z roku 1960 vznikl jako remake slavného japonského dramatu režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů (1954). Jak japonský originál, tak i americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. (Česká televize)

badajajuak

Chris, Vin, Brit, Lee, Harry, O´Reilly a Chico. Kdo by je neznal. Ja jsem takto ve svém mládí pojmenoval svoje nejoblíbenější hračky - kovboje. Prostě největší klasika. ()

Bartson

Druhý nejlepší western všech dob po Tenkrát na západě. Zde mi k typickému westernu chybělo jen pár záběrů na syrové chlápky, vrzání čehosi v dálce, jinak ticho po pěšině a toť vše:))...tenhle syrový záběr tam být, tak váhám, ale takhle mám v pořadí jasno :)...Nic to ale nemění na tom že hodnocení těchto filmů vypadá 100% a 99.9% :D ()

stooper

Westerny jsem nikdy příliš nemusel a nezměnilo se to ani po shlédnutí sedmi statečných. Přesto je to vyčnívající článek z velkého ledovce, a tak si ode mne alespoň ty *** zaslouží. ()

Tomulka

Netřeba slov. Kdykoliv slyším v telce ústřední melodii hned běžím koukat. Kdykoliv na jakémkoliv kanále v jakémkoliv jazyce vysílá televize hned se koukám.5 hvězd bez diskuze. Kdo neviděl,má povinnost se kouknout. ()

MariusDee

No, když jsem byl mladší, tak jsem to žral...hlavně řízka Bernarda O´Reillyho (Bronson), který tak nešťastně zahynul, při ochraně vesnických dětí a rozporuplného elegána Leeho (Vaughn). Při nedávném shlédnutí, jsem se ale spíše smál...ještě si pamatuji na ledově klidnou chůzi Yula Brynnera nebo na pistolníka Leeho, který bědoval, že dřívě chytil všech sedm much, zatímco nyní jen čtyři...ale ono to ke správnému westernu asi patří:) ()

zurivymlok

Od dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Steve McQueen potvrzoval, že byl vážně vynikajicí herec. Ve své době snad nejlepší. Excelentní dílo, kterému se nedá vytknout snad nic. ()

james11

Já osobně moc velkej fanda westernů nejsem, a tak tenhle byl zase jeden po dlouhý době... Ale myslím, že tenhle film může nabídnout mnohé i po padesáti letech. ()

giacobbe

Naštěstí jsem viděl i v původním znění i se starším dabingem, v nejnovějším českém znění od České televize (asi ten samý který zde Pepe nazval Nováckou sprzněností) bych váhal mezi hvězdičkou a odpadem ! ()

P@\/EL

Výborný western plný divokých přestřelek a westernovských honiček. Film nabídne sedm hlavních hrdinů rozdílných povah. Každý z nich je svým způsobem osobitý a výjimečný, přesto však mají něco společného a to statečnost a odhodlání. Děj určitě nenudí, chlapi to s koltama opravdu umí, no prostě radost pohledět na jejich spolupráci. Dále se mi líbila zajímavá zápletka no a heroické vyvrcholení bylo taky perfektní. ()

J!b

Pro několik generací synonymum westernu. Kromě toho, že to je trapná přehypovaná kopie jednoho černobílého ultimátního nářezu... ()

naytsirk

Jeden z mála filmů, na který mě rodiče nechali koukat jako malého kluka. A myslím, že to byl i první film, který jsme nahráli na videokazetu. Kdykoliv jsem byl nemocný a ležel celé dny doma, společně s Vinnetouama to byl film, který jsem tam měl připravený... Když jsem to pak viděl předabované, nevydržel jsem to. Pro mě k tomuhle filmu dabing nejde. Je to prostě jeden z nejlepších westernů. PS: nevím, zda už to tady někdo psal, ale když kluci na začátku odjíždí ze hřbitova, tak v jednom záběru mají oba koně ty černý věci na hlavě a v druhém záběru už má tu věc jenom jeden. To jen tak... ()

mimuzik

Dodnes nepřekonaný western, kterému se může rovnat jen film Tenkrát na západě. Nestárnoucí klasika všech klasik. Japonskou předlohu jsem neviděl, musím to ale co nejdříve napravit. Sedm statečných tedy zatím vyhrávají na plné čáře. ()

platzman

Sedm samurajů jsem nedokoukal, tohle je tedy pro mě tou pravou geniální klasikou. Jen zaslechnu z televize pár tónů (třeba při náhodném přepínání), vím co budu dělat dalších pár hodin. Jé, já si to zítra asi pustím znovu:). ()

Seriálové rebooty na cestě

09.04.2022

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (více)