Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

kingik

Kdo by to byl býval řekl, že o golfu se dá natočit pěkný, působivý a dojemný film. Bill Paxton se chopil neobvyklé látky s chutí a s dobrým režijním výsledkem. Natočil příběh založený na skutečných událostech o mladém hráči golfu Francisi Oiumentovi, který vyhrál v roce 1913 U.S.Open a pro všechny to byl, vzhledem k jeho zkušenostem a neznámému jménu, naprostý šok. Film má všechno, co má správné sportovní drama mít. Sympatického a současně talentovaného outsidera, kterému jeho táta zazlívá vztah k jeho milovanému sportu, lze ocenit skvělou práci kamery a hudebního skladatele, a jak to dopadlo, je přece jasné předem. Tohle byl golfový sen, který se stal skutečností. 100% ()

predators

V podstatě jenom o golfu :-) Žádné propocené dresy nebo horké palubovky vysokoškolských univerzit. Nic takového. Jenom tráva a občas nějaký ten písek nebo les. Jo a Shia LaBeouf, kterému to s holí náramně šlo. A ikdyž je golf (překvapivě) :-) ústředním tématem, je zde zachycen s lehkostí Tygera Woodse :-) Zajímavosti: Je vidět, že k tomu, aby Shia dobře zahrál, nepotřebuje "hromady ojetého šrotu" :-) 80% ()

nascendi

Nepredpokladal som, že nejakému športovému filmu a ešte z golfového prostredia, budem ochotný dať štyri hviezdičky. Navyše, keď som v titulkoch nezahliadol jediné známe meno. A stalo sa. Film ma úplne nenásilne vtiahol do seba, ja som sa nebránil a mal som veľmi príjemný zážitok z jeho sledovania. Mám voči iba veľmi nepodstatné výhrady, ktoré nestoja za spomenutie. Ani ma neprekvapuje, že v prvej dvadsiatke zobrazených hodnotení sa iba tri líšia od štyroch hviezdičiek. Tie si tento príjemný a pritom ničím nie prelomový film plne zaslúži. ()

Tomco

tak toto je presne moja chutova struna. vyborna a zaujimava rezia billa paxtona s fantastickym pribehom a dobrymi hercami. pred par rokmi ma presne narovnako uchvatila redfordova legenda o slavnom navrate, totozne pocity, totozne uspokojenie. skutocna filmova lahodka. ()

Chrustyn

Vydařeně zrežírovaný a na pohled velice příjemný rodinný snímek z prostředí golfu v jeho začátcích. Příběh na motivy skutečné události přináší standardně vyprávěnou historku o outsiderovi z nižší společenské třídy, který se svou pílí dostane na vrchol a změní historii sportu. Ničím výjimečné, ale po všech stránkách prakticky bezchybné. ()

rikitiki

Nápaditá, místy až trochu legračně artistní kamera ozvláštňuje příběh, který jsme už viděli stokrát. V tomhle případě vychází ze skutečnosti, to ale nic nemění na tom, že je prostě provařený - i když je mi to líto, protože F. Quiment si obdiv určitě zaslouží, narozdíl od všech schématických a fiktivních ousiderů z nesčetných filmů o amerických snech. Hodnotím ale film, nikoliv osobnost a historické události. /4. 2. 12./ ()

ARI50

Tak tohle bylo výborně udělaný film, od herců po drsné scény golfového míčku cely film vás držel v neuvěřitelném napětí tohle se nad míru podařilo a to jsem věřil i v to že nevyhraje nakonec. ()

Morholt

Prakticky všechny sportovní filmy jedou podle určité šablony. Hlavní postava je většinou outsiderem případně vysmívaným nadšencem, kterému se v daném odvětví nedávají žádné šance. Pak, zpravidla, přijde příležitost, kterou sportovec nezvládne a následuje rezignace. ovšem jen dočasná. Přesně v duchu pořekadla "co tě nezabije, to tě posílí", se hrdina vrací do záře reflektorů a v napínavém souboji všechny porazí. Golfový sen je reklamou na šablonovitost. Ničím nepřekvapí, ničím neupoutá. Pak už záleží jen na tom, jaký má divák vztah k danému sportu. A můj vztah ke golfu je nulový, takže i když přivřu obě oči, na víc než 50% to nevytlačím. ()

aniiicka

Film, který jsem jen tak začala sledovat během sobotního dopoledne v televizi a za nedlouho jsem byla velmi ráda, že jsem na něj narazila. Příběh o mladém Francisi Ouimentovi, jehož ztvárnil vždy sympatický a skvěle hrající Shia LeBeouf, mě hned chytil a s potěšením jsem sledovala jeho pěkně natočený golfový sen. Moc se mi líbily vedlejší postavy anglických golfistů, zejména Harry Vardon (Stephen Dillane) byl prostě okouzlující. Oceňuji hudbu, emocionální závěr, který mě dojal...a to jak výhra tak i přátelství Francise a jeho malého nosiče golfových holí. Filmy o splněných snech s dobrým koncem mě vždycky potěší. :) ()

ambron

Po zhliadnutí tohto filmu som bol šťastný. Šťastný, že z tak nenápadnej snímky sa vykľul film o veľkej odvahe siahnuť na vrchol, aj napriek tomu, že proti stojí váš veľký idol. Golf je hra gentlemanov , pričom v snímke vyzdvihujem aj gentlemenský výkon Shiu pred kamerou a Billa za ňou. ()

zipper111

Stoupajicí hvězda Shia LaBeouf zahrál svoji roli na jedničku, Paxtonova režie byla překvapivě dobrá...trošičku dojemný ale jednou za čas proč ne, že? :) ()

Tony.cs

Ne tak silné jako Redfordova Legenda o slavném návratu, ale rozhodně dostatečně silné, abych si to užil. Navíc, od Billa Paxtona jsem určitě nečekal tak působivou režii. ()

Nos

Pohodový sportovní film s od začátku předvídatelným koncem Billa Paxtona s dobrými hereckými výkony, skvěle evokující tehdejší atmosféru. Klasický film pro celou rodinu. Také speciální efekty byly na výbornou. Dobré čtyři hvězdy. ()

rt12

Ačkoliv kdykoliv a kdokoliv plká o golfu, začnu se ošívat a drbat po celém těle páč mě tento sport nic neříká. Ovšem tenhle snímek mě oslovil úžasnou kamerou, skvělým příběhem, hereckým uměním a hlavně samotným golfem. Sakriš zejtra asi začnu hledat nejbližší golfový hřiště. ()

stration

Krásný film o krásném golfu. ALE: Já prostě musím srovnávat. A musím srovnávat s Legendou o slavném návratu Roberta Redforda. A tady u mě naprosto vítězí Redford s Legendou. Proč? 1) Legenda je učesanější, poetičtější, vymazlenější a tak nějak hezčí. 2) V Legendě je daleko lepší hudba Rachel Portmanové. 3) V Legendě jsou daleko lepší herci (jedině LaBeouf může konkurovat). Proto musím dát "jenom" čtyři hvězdičky. Legenda je LEGENDA. ()