Space Jam

• USA Space Jam (více)

Jeho Veličenstvo a Jeho Králičenstvo - to je ale tým! Michael Jordan střílí, Bugs Bunny přihrává a celá kavalkáda hvězd z kreslených filmů Looney Tunes zaplavuje Space Jam. Parta Tune Squad vyzve Nerdlucky na basketbalový zápas, ve kterém se má rozhodnout, zda Looney Tunes zůstanou tady... nebo se stanou pouhou atrakcí ve vzdálené galaxii. Nerdluckové jsou ve výhodě, protože mají strašlivou tajnou zbraň - ukradli totiž umění největším hvězdám Národní basketbalové ligy jako Charles Barkley a Patrick Ewing. Ale to ještě není všechno, lidičky. Tune Squad má taky tajnou zbraň. A tou je ten nejlepší hráč na světě a v celém vesmíru! (Warner Home Video CZ)

Shit

Taková správná blůstka od warner bros pro děti as trochou nadsázky i pro dospělé. Rozhodně se nedá očekávat, že by Michael Jordon tady sehrál nějakej hereckej koncert, ale pro potřeby filmu to stačilo a všecho ostatní zařídili animátoří. Partička z Looney Tunes tomu dodala vtipnou část a tak i když to nemá nějakej skvělej příběh tak to dokáže slušně zabavit, ale od Looney Tunes znám i daleko lepší kousky než je tenhle ()

Sarkastic

Tak tenhle film se mi moc nelíbil. Samotní kreslení hrdinové z Looney Tunes nebyli špatní, ale co tam dělá Michael Jordan? Nevím, jestli se potřeboval zviditelnit, ale mě to připadá pouze jako komereční záležitost. Podprůmerný film , kterému dávám 2*, víc ani ránu. ()

Dudek odpad!

Zajímavý námět tu troskotá na nepovedeném scénáři. Celý film je založen primárně na oblíbenosti trhlíků a s ničím jiným si nedělá starosti. Fanoušci Looney Tunes - mezi něž patřím - sice budou potěšeny pár zajímavými odkazy na starší seriálky, ale to je tak všechno co tenhle kupodivu velmi špatní snímek nabízí. Dvojnásobná škoda je to také kvůli hvězdnému obsazení, které krom známých hereckých tváří doplňují ještě slavní hráči, kteří věru nehrají nijak špatné. Jednou za rok se na to ale podívat dá. 40% ()

3DD!3

Pohodová, nenáročná zábava na nedělní odpoledne pro celou rodinu. Michael Jordan hraje Michaela Jordana obravdu dobře a je vidět, že role je mu napsaná na tělo. :-) ()

Le_Chuck

Aj keď basketbal vážne nemusím, je toto jeden tých filmov keď sa na to dokážem pozeať. Ale to hlavne kôli tým skvelým animákom. Jednoduchá nenáročná zábava (určená tým mladšímim), pri ktorej sa ani ostatní (my starší) veľmi nenudíme. Človek pri tom stihne veľa vecí keď to beží ako backgroud. ()

Spiker01

Naprosto skvělá Looney tunovská komedie s Michaelem Jrodanem. Díky němu jsem tehdy žral basket. Pro mě je to jeden z kultovních filmů, na kterých jsem vyrostl a jasně patří do mé top 10. Nedávno jsem se na něj po mnoha letech díval znova a furt to má své kouzlo. Ačkoli jsem postavičky ze seriálu neměl příležitost častěji sledovat, díky tomuhle filmu jsem si je zamiloval...100% ()

sud

Tu jednu hvězdičku dávám pouze za Bugse Bunnyho, i když se divím, že roli v tomto paskvilu přijal :-). ()

MM_Ramone

Jediným pozitívom tohto filmu je účasť kreslených postavičiek z Looney Tunes. Bugs Bunny a jeho spoločníci vždy dokázali dobre zabaviť diváka svojimi kúskami. Však v spojení s absolutným nehercom Michaelom Jordanom, sú ich snahy márne. Jordan je také herecké drevo, že tento fakt nemôže prehliadnúť ani malé decko. Navyše i scenár tohto snímku je skrze prízemnou záležitosťou. "Space Jam" zrejme pohltil dosť financií, ale na výsledku to teda nie je vôbec vidno. * ()

D.Moore

Při sledování Space Jamu člověku (který do té doby snad váhal) dojde, jak velký vizionář a vizuální machr je Robert Zemeckis, jehož o osm let mladší Králík Roger působí dodnes (!) bezchybně. Space Jam sice také pobaví, ovšem zdaleka ne tolik jako v dětských letech, kdy jsem na něj téměř nedal dopustit... Zastaral a nulového příběhu a (ne)herectví Michaela Jordana si už zkrátka nejde nevšimnout. Vlastně když to vezmu kolem a kolem, kresleným hercům se v tomhle praštěném snímku vyrovná jedině Bill Murray. Ale i on má co dělat. Díky alespoň za krátkou stopáž a za to, že to odsýpá. ()

Xmilden

"Liga je teď fakt v krizi. Musí se teď poohlížet po dobrých hráčích úplně jinde. Co je to za foťák? Na mě s tím nemiř a dej na to kryt. Larry započítám si tu jamku na dva. Na zakončení jsme byli moc rozrušení." Jedno z mých největších životních přání by bylo, strávit den s Billem Murraym na golfu. Ten člověk je prostě neuvěřitelný. Filmu přisoudil hvězdičku navíc a to zde má jen dvě scény. Jordan by se jako herec rozhodně neuživil. 50% ()

Hrabka

Space Jam. To jsou Trhlíci a Michael Jordan. V dětství jsem ten film hltal. Teď už jsem ho ani nezhlédnul celý, ale některé hlášky si pamatuji dodnes. Nemám nic proti smíchávání hraného a kresleného světa. Film má své mouchy, ale ty desetiletému klukovi těžko budou vadit. 65% ()

filmfanouch

Looney Tunes patří mezi nejpopulárnější animované postavy. Bugs Banny, Kačer Daffy, Sylvester, Tweety, Prasátko Porky nebo Coyote u nás možná nejsou tak slavní jako Mickey Mouse a jeho přátelé, přesto o nich dost pravděpodobně slyšel každý. A na jejich proslavení má velkou roli i celovečerák Space Jam, kdy museli postavičky z Looney Tunes společně s Michaelem Jordanem porazit nepřátelé ze vesmíru v basketu. Je to už 25 let od premiéry a Space Jam se nadále dočkává smíšených reakcí. I po letech se ovšem dá na Space Jam objevit něco dobrého.   Space Jam se dá i po letech užít, když se na něj divák nadále dívá dětskýma očima. Space Jam se nemůže rovnat například fantastické Falešné hře s králíkem Rogerem, Michael Jordan rozhodně nemá podobné herecké schopnosti jako na basketbalovém hřišti (ale umí si ze sebe aspoň dělat srandu) a je pořád především animovaná blbina. Jenže pořád zábavná v mnoha detailech a to především, že v závěru, kdy je vše ztracené dorazí ještě jedna důležitá zbraň - Bill Murray!   Právě čestná rolička Billa Murrayho v roli jakéhosi Billa Murrayho patří mezi takové ty momenty ve Space Jamu, které jsou tak praštěné, že jsou vlastně ve svém přepálení skutečně zábavné. Space Jam je jednoduše prostě dětský blbý film, to ovšem neshazuje jeho zábavnost. Jde o ten film, který člověk nakouká v dětství a zanechá si na něj tak pozitivní vzpomínky, že ho vlastně nemůže úplně odsoudit ani v momentě, kdy si uvědomuje jeho nedostatky.   Space Jam si navíc po celou dobu udržuje ducha klasických Looney Tunes. Každá postava dostává svůj čestný prostor, zachovává si své trademarky a rozhodně je celý Space Jam velmi dobrý v rámci svých vlastních možností. Joe Pytka (jeho druhý a poslední režijní film) proslul především jako tvůrce hudebních klipů a reklam a tak se v podstatě Space Jamu nechopil kdovíjak kreativní tvůrce. Přesto v rámci možnosti Pytka odvedl slušnou rutinní práci, která přeci jen má dost nápadů a i ta animace se po letech slušně drží. V jistých momentech jsou sice digitální efekty očividně až příliš zastaralé, kombinace animace a živého prostředí ovšem jinak funguje po celou dobu kvalitně.   Díky krátké délce má Space Jam funkční tempo, gagy skutečně fungují a i ten banální scénář ve finále funguje. Je to prostě blbina, ovšem zábavná. Po 25 letech pochopitelně působí zastarale, na tehdejší poměry ovšem relativně slušně. Na pravidla Space Jamu musí divák přestoupit, aby si ho přeci jen dokázal užít a dojít mu, že s vypnutým mozkem skutečně Space Jam funguje jako zábavný výplach. Velmi snadno se dá rýpat do scénáře a tak trochu sterilního uchopení, Space Jam ovšem mohl dopadnout rozhodně mnohem hůř. A nemusel být i po 25 letech zábavnou jednohubkou, která tolik funguje.   Space Jam dopadl v rámci zadání ´´ Michael Jordan hraje basket s Looney Tunes ´´ nejlépe jak mohl. Nejen ideální dětský film, ale také film, který na spousty diváků funguje díky nostalgii. Takový Space Jam 2: Nový začátek s LeBronem Jamesem to nejspíš tak snadné mít nebude, přesto ovšem nadále existuje původní Space Jam, který nadále skvěle funguje ve své vlastní kategorii..... () (méně) (více)

JohnnyD

Fakt skvelý námet a pomerne dobre prevedený do filmovej podoby. Akurát je to strašne krátke. Ak vezmeme do úvahy dlhočizné záverečné titulky a úvodnú titulkovú montáž s fotkami Michaela Jordana, nemá to ani 80 minút a ku koncu to aj vidieť (k zápasu tu dôjde z ničoho nič, akoby niekto pretočil film o 20 minút). ()

Indiana

Takovéhle filmy mám rád a stupidní scénáře nebo stupidní zápletky mi u nich nevadí, protože od toho nic hlubokomyslného nečekám. ()

petaspur

Jedná se o takřka dokumentární film z doby, kdy se Michael Jordan vrátil do NBA po neúspěšném pokusu prorazit jako baseballista. Ve zprávách mi tak nějak uteklo, jak se do toho zapletli ty nakreslené postavy, ale podíl Billa Murraye je neoddiskutovatelný. Jsem rád, že jsem mohl vidět vyhecovaný zápas, kterým se Jordan na návrat připravil. ()

misterz

Je to hrozná hlúposť, ale deti sa celkom bavili, samozrejme hlavne na kreslených postavičkách, ostatní, možno okrem toho tlsťocha, boli len do počtu :). Za tých pár humorných scénok slabučký priemer. 50/100 ()

O čem bude druhý Space Jam?

O čem bude druhý Space Jam?

22.10.2020

Na Twitter před pár dny unikla synopse pokračování Space Jamu, v němž legendárního Michaela Jordana nahradí basketbalista LeBron James. A zdá se, že filmové pokračování populární hrané i částečně… (více)

Druhý Space Jam má zelenou

Druhý Space Jam má zelenou

20.09.2018

Dvojka basketbalové komedie Space Jam se oficiálně hýbe kupředu. V hlavní roli vystřídá Michaela Jordana basketbalista LeBron James, asi nejzajímavější to ovšem je na producentské židli. Tam totiž… (více)

Space Jam 2 našlo režiséra

Space Jam 2 našlo režiséra

09.08.2018

Pokračování basketbalové komedie Space Jam, ve které se v roce 1996 objevil v hlavní roli legendární Michael Jordan, zdá se našlo režiséra. Studio Warner Bros. momentálně jedná s Terencem Nancem (An… (více)

Justin Lin natočí Space Jam 2?

Justin Lin natočí Space Jam 2?

03.05.2016

Basketbalová komedie, v níž se kreslení hrdinové od Looney Tunes spojili s Michaelem Jordanem, aby napráskali zlým mimozemšťanům, se dočká pokračování. Kdekdo si myslel, že je druhý Space Jam jen… (více)