Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

nikkittka

Burtonův styl jsem respektovala,ale nemilovala.Až do Mrtvé nevěsty,která mi dokázala,jak poetický a nádherný může být.Kouzelný romantický příběh s fascinující vizuální stránkou a hudebními čísly,začátek mého vřelého vztahu k Timovi a jeho první film,který jsem si skutečně zamilovala. ()

Seuata

Tim Burton je prostě borec... Opravdu mám ráda jeho postavičky (jeho styl animace), k tomu tu máme krásný příběh, nádherná hudba. A opravdu originální humorné scénky. Jediné, co mám vždy na mysli, když film dokoukám, je, že Emili (mrtvá nevěsta) je velmi hodné děvče a zasloužila by si opravdu žít, né-li víc. Smímek mě zkrátka chytl za srdce. ()

BenchPress

Asi změním názor na animáky, protože tenhle byl tak krásný a dojemný, že si zaslouží 5 hvězdiček. Nádherné animace a krásný příběh, to je recept na úspěšný animák. Do toho sem tam nějaká písnička mi také nevadila. 5/5. ()

SheldonShamy

Film by se možná mohl jevit jako pohádka pro děti a některé momenty tak opravdu vypadají - stupidně, naivně, nelogicky a nadpřirozeně, ale z tancujících mrtvol (od kterých by člověk očekával spíš zápornou roli) se stanou téměř hrdinové celého příběhu, hlavní hrdina je naprostý opak "pohádkového prince" - krásného, statného, statečného a nebojácného, pointa se nikde nevyskytuje, děj je trošku překombinovaný a nejvíce mě dojal konec, kde se hlavní postava vzdá toho, koho miluje a přenechá ho někomu, kdo ho viděl sotva pár minut (po těchto okamžicích se do sebe samozřejmě stihli naprosto zamilovat). Nehledě na celé zpracování, kde se nedá o kráse mluvit, protože všechny postavy jsou ošklivé, neforemné a proporce naprosto neodpovídají skutečnosti. Takže pokud chcete potrestat své děti nebo jim dopřát strašidelné sny, je tohle to pravé, co hledáte. ()

Nonna

Další z temných Burtonových vizí podaných s laskavým nadhledem. Sice dávám přednost jeho hraným filmům, ale i tak je Mrtvá nevěsta úžasná podívaná plná skvělých nápadů a vychytávek. Jen písničky ala muzikál by mohly být trochu kratší a nemuselo by jich být možná tolik. ()

pafka

Co napsat. Zajimave, dejem velmi proste a okoukane. Zpracovani v roce 2011 ne zase tak prekvapive. Slusne, ovsem na zadek jsem si nesednul. ()

Glukoza

Asi jsem si moc navykla na Miyazakiho. Ano, tím to bude, že mi animace Mrtvé nevěsty přijdou fádní, kýčovité, nezajímavé. Příběh sám o sobě je skvělý, ale dvakrát vidět nepotřebuji. ()

amazoomka

Jeden z nejvydařenějších animovaných kousků. Burtonovský styl mě asi nikdy neomrzí. Depresivní prostředí, švihlé postavičky s osobitou animací, Johny Depp, úžasná hudba D. Elfmana, skvělé narážky a romantická pointa, i když se "strašidláckým" pozadím. Já to prostě žeru. ()

Domas88

Po hodnocení jsem se těšil podívat se, ale...opak byl pravdou zklamání :( Uteče film rychle a pěkně plyne..Jen..Viděl jsem i o hodně lepší.. ()

Vojtas12

Jeden ženich, dvě nevěsty (jedna mrtvá), úžasná stopmotionová animace, typický burtonovsky černý humor, jako vždy dobrá hudba Dannyho Elfmana... opravdu to nemohlo být delší než těch skoro krátkometrážních 74 minut? ()

Eraya13

Vůbec nechápu vysoké hodnocení. Filmu jsem do půlky dávala velké naděje, že mě doopravdy chytne a ono nic. Taky to možná může být tím, že svatby nikdy neshledávám jako veselou událost a tady to byl pohřeb. Možná jsem se na tento film dívala se špatnou náladou. Humor mi nějak unikal, když čtu komentáře, divím se. On tam fakt nějaký byl? Po hodině, která uplynula, jsem se zarazila. To je celý? Konec mě neoslnil spíš jsem s radostí doumírala a byla ráda. Asi hold nechápu Burtonovu poetiku, no nic. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia