Silný životní příběh se odehrává na pozadí drsné scenérie hor se vším, co je pro střední Slovensko typické – patriarchát, pytláctví, rasová nesnášenlivost, krádeže dřeva, ale hlavně ukazuje velkou soudržnost rodiny, víru, přátelství a lásku. Pokoj v duši je příběhem Tóna (Attila Mokos), který se po pěti letech vrací z vězení, kde si odseděl trest za krádeže. Přijíždí do rodné vsi a zjišťuje, že mnohé věci se změnily: s manželkou (Helena Krajčiová) se odcizil, pětiletého syna vlastně nezná, nemůže najít novou práci… Jeho přátelé z dětství – kněz Marek (Jan Vondráček) a podnikatel Peter (Robert Więckiewicz) se mu snaží pomoci v návratu do normálního života, ale mají své vlastní problémy a trápení. Tóno zoufale hledá východisko ze své situace. Šanci mu nakonec jako jediný dá majitel místní železnice, strojvedoucí Smejkal (Jaromír Hanzlík), který jako jeden z mála netrpí předsudky... (oficiální text distributora)

dr.fish

Za sebe hodnotím hodně vysoko, protože takové filmy my Češi už točit pár let neumíme. Film o životním tápání, kde podstatná je cesta a ne cíl, plný symboliky a zpětných vazeb, tradičních osobních a rodinných pout, která člověku tak zamotávají život, až se stává nesnesitelným, prostě spousta věcí na přemýšlení. Je mi jasné, že tohle málokdo zkousne, protože takhle se filmy dělaly v době, kdy na ně byly peníze a nebylo důežité, jak dobře se prodají. Je to zcela nekomerční a těžko uchopitelný film, ale právě proto se mi libil. 80% ()

ecceHOMMO

Za veľké plus filmu považujem jeho samotný názov......nesmierne vystihuje celý snímok....a jeho záver je dokonalým a výstižným vyvrcholením...... ()

Yesqward

!SPOILER! Čakal som nehorázny odpad, ale bol to taký lepší odpad. Neviem, slovenský film už asi nikdy nebude dobrý. Zlé konce v slovenských filmoch, na to som už zvyknutý, to už je samozrejmosť, ale tento bol extra zlý v zmysle nezmyselný, čiže hviezda dole. Ďalej nemám rád otrepaného Luknára, čiže ďalšia hviezda dole. No a príbeh bez duše (to je ale irónia), a chýbajúca sľubovaná pieseň od Janky Kirschner, to je ďalšia hviezda dole. Pre nematematikov, 2*, 40%. ()

Johnny.ARN

Tu niekde začala útrapná éra slovenských drám, ktorá nie a nie skončiť. Film o zmenenom basistovi, ktorý je tak mäkký, že sa radšej zabije ako by sa pozbieral. To celé obalené do rádoby slovenskej zápletky s podvodmi a vzťahmi. Balko som ti vďačný, že už viac filmy netočíš. 2 z 5 ()

wer4

POKOJ V DUŠI: výborná kamera snímajúca krásne slovenské prostredie, nadštandardné herecké výkony, reálny, ľudský námet, dostatočné vykreslenie hlavných postáv, humor, reklama na cigarety, priestor na zamyslenie, dôraz na morálne otázky (okrem iného aj menšinové), reklama na rádio, smútok, pohladenie po duši, úsmev, gradácia s obľúbeným druhom záveru .. jedným výrazom - príjemné prekvapenie. .. "Čo si slepý? Ty k.k.t!" :))) ()

asirtes

"Drobné" nedostatky efektívne kompenzuje neúnavné chlastanie, chlapácke reči a klinická depresia. Všetko je jak má byť. Made in Slovakia. ()

skretik

Pre mňa veľmi silný film... Výborne zahraný, s výbornou myšlienkou... výrazne depresívny, ale realistický... niečo vo mne zanechal a ako to hodnotím s dlhším odstupom (asi 1 mesiac), tak stále naň spomínam so silnými pocitmi... preto 5* ()

drackula

Hlavná myšlienka filmu je evidentná avšak nieje taká úderná aby v človeku zanechala nejaký hlbší dojem. Oceňujem najmä prostredie, v ktorom bol film natočený a to aj vďaka tomu, že kolegyňa v práci z tejto lokality pochádza a mal som tak zákulisné informácie prakticky o každom dome alebo komparzistovi. Príjemne ma potešila aj technická stránka filmu avšak na hlbší zážitok to nestačilo. Herci ma moc nepresvedčili, a napriek evidentnej snahe ústredné posolstvo vyšumí z hlavy prakticky okamžite. Nebyť Jany Kirschner a jej pesničky, film vyšumí prakticky úplne. 40 % ()

smolicek04

Pekný film kde je hlavne konečne niečo normálne až na tie dialógy to bolo dobre sem tam mi to robilo nervy. Páčila sa mi hlavne scéna kde ukazuje na srdce a povie: tu ma to boli...to bolo pekne a smutne. Konečne dal niekto aj nešťastný koniec kde nedopadne všetko dobre ale naopak. To sa cení. ()

D28

U mňa smútok v duši.Z toho,že hudba,kamera a herci nezachránili chatrnú formu nie najhoršieho príbehu.Z toho,že tento obraz Slovákov sa mi ani trošku nepáči a nechcem,aby sa problémy riešili alkoholom a podvodmi.A už vôbec nie tak,ako to urobil v závere hlavný hrdina.Bohužiaľ najsmutnejšie je to,že toto je realita a ja ju nezmením,ako nezmením nekonečnú priľnavosť slovenských filmových tvorcov k tragickým príbehom bez šťavy a originality.Takže čaute, odchádzam na Pandoru. ()

Autogram

Až neuveriteľne katastrofálny scenár, udalosti pozliepané bez ladu a skladu. V polovici trvania filmu sa iba pije a v druhej polovici sa nalieva a na konci sa to fatálne „vyrieši“. To je všetko, zábery prírody to nevytrhnú, na to existujú prírodopisné filmy. Jedna hviezda len za dobrú pesničku Jany Kirschner. ()

JančiBači

Nudný dej, priemerný scenár ale za to nadherná krajina a výborná piesen od Jany Kirschner.Práve ona môže za komerčný úspech filmu, pretože vela ludí išlo na film hlavne kvoli jej piesni..Je dobré, že pomaly za rok máme 2 ako také filmy a k ním 2 skvelé pesničky..Na mysli mám aj Katku Knechtovú a jej Muoj Bože k filmu Bathory..Len Jakubisko urobil chybu v tom, že ju do filmu nakoniec nedal.Vlado Balko bol chytrejší a má u mna velké plus..Do budúcna sa teším na všetky naše filmy, ktoré pôjdu ruka v ruke so skvelou hudbou k filmu 8)) ()

rubik1

Celkom príjemná oddychovka ktorá ale postrádala záverečnú gradáciu deja. Film však stojí za pozretie už len preto, že je slovenský a že priblíži divákovi stredoslovenské reálie, každodenný život a pomery. V podstate užívatelia T2 a Nunka to vo svojich komentároch zhrnuli presne tak, ako som to mal na mysli aj ja.. ()

Houda666

Na Slovenské pomery (neznášam toto slovné spojenie) herecky i režijne celkom podarený snímok. Koniec však zďaleka zaostáva za zvyškom filmu. Skoro mi to pripadalo, akoby sa ho režisér Balko zľakol. Bohužiaľ je záver najdôležitejšou časťou filmu. Každopádne som bol prekvapený vynikajúcou kamerou a veľmi slušnými hereckými výkonmi. Hodnotenie: 70% ()

skinnee

Nebolo to zle taky dobry priemer. Trosku vadili niektore herecke vykony. Koniec pre mna prirychly nemal som cas sa ani poriadne zamysliet. Vlastne film to vyriesil za mna. Tri hviezdy tak akurat. ()