Policie v Marseille dostane tip na narkotika ukrytá v zásilce ryb a prohlíží celý náklad. Do toho přijíždí z New Yorku policista Doyle, aby zde chytil drogového obchodníka Charniera,který mu v Americe uprchl. Spolupracovat má s komisařem Henrym Bárthélémyim, jenže od počátku si zrovna nepadnou do oka. Brzy je zabit i Doylův člověk a ukáže se, že Doyle tu má být vlastně jakousi návnadou na Charniera. Ten také Doyla při jedné akci zahlédne a večer je Doyle přepaden a unesen skupinou mužů. Únosci - Charnierovi muži - ho drží ve starém hotelu tři týdny a neustále mu píchají drogy, zatímco policie ho intenzivně hledá. Nakonec ho Charnier nechá úplně zdrogovaného vyhodit před policejní stanicí. Lékaři se sice podaří zachránit mu život, ale Doyle se musí léčit z drogové závislosti. Barthélémy se o něj stará. Když se Doyle po čase ze všeho dostane, uvědomí si, že byl pouhou návnadou... (oficiální text distributora)

Ezekiel1

Až neuvěřitelně špatné pokračování. Zatímco v prvním senzačním díle byl Pepek nehorázný frajer tady je spíše troska. Frankenheimer se koncentruje na samotnou hlavní postavu a opomíjí dějovou linii. Dlouhé utahané scény léčení Doyla z drogové závislosti, vyprávění o baseballu. Parťáka Roye Scheidera tu střídá nevýrazný Fresson. Charisma a potenciál Fernanda Reyeho(Charnier)absolutně nevyužit. Hodně slabý odvar a jedno z nejhorších pokračování filmové histore. Průměr...5/10 ()

Paldiny

O nič horšie ako prvý diel. Gene Hackman sa vracia v roli detektíva Doyla, ktorý stále honí Charniera, ale pre tentokrát na jeho domácej pôde. Doyle nie je nič dlžný povesti, stále preferuje tvrdé metódy, ľúbi chlast a balí chrumkavé dvadsiatky. Škoda, že si film odbije vrchol s odvykačkou predčasne, ale aspoň na rozpočte cítiť nulu navyše, čím je stále na čo pozerať. Záverečná hra na mačku a myš je navyše oživená zaujímavým kamerovým experimentom a nepríjemnou hypnotizujúcou hudbou. Solídny priemer, pri ktorom odporcovia "Kohútov" dostanú minimálne o dôvod viac, prečo ich nenávidieť. ()

willis

Pokračování nijak moc nezaostává za jedničkou a Hackman podává možná ještě lepší výkon. Přeci jenom "háčkový" absťák je vděčná příležitost k tomu aby herec ukázal co umí. ()

Mikino00

Přišlo mi to jako slepenec náhodně poskládaných akčních scén, ve kterém ten slepenec děje mezi tím nedává moc smysl. Trochu zbytečné pokračovaní. ()

Movie Gourmet

Životní role Gene(a) Gackman(a) 2! Výborný herecký výkon a scénář a taky výborná kamera. Jedna z nejlepších kriminálek vůbec, která vynesla Gene(a) Hackmana na výsluní mezi největší hollywoodské celebrity. Děj se přesouvá z ulic Velkého jablka do ulic francouzského přístavního města Marseille. Boj hlavního představitele s drogovou závislosti a to jak zahrál "absťák" jsou legendární, stejně jako jeho ohařovská vytrvalost při pronásledování hlavního podezřelého. Verdikt: 5* a 85 %. ()

no2

9/10 - Další pokračování, které možná i překonalo první díl. Hlavně díky části, kdy je hlavní hrdina závislý na drogách, je tento film nezapomenutelný. Vynikající Hackman. ()

bolan

Přestože druhý díl je krapet slabší, spolu s jedničkou jedna z nejlepších klasických amerických krimošek vůbec. ()

Brejlil

Je to jiné než jednička. Většinu filmu sledujeme Doylea, který se v Marseille nemůže dostat k pořádné akci (neumí francouzsky, k ničemu ho nepouští a když, tak se chová jak utržený ze řetězu). Nelogičnost některých scén je až zarážející, ale i ty mají úžasnou atmosféru. Odvykačka je hustý kafe (zapomeňte na Trainspotting) a závěrečná pěší naháněčka s překvapivými, ale působivými POV posílá film do vyšší ligy. ()

papyrosaurus

Citelně slabší než první díl. Přes změnu režiséra si však snímek zachoval základní atributy a motivy. Pořád je to ten samý Pepek, tentokráte však zakusí sám sílu drog. Opět využití ruční kamery (později dokonce bizarně působící pohledy z první osoby) a opět netradiční závěr. Velice slušné 3 a půl hvězdy. ()

pend

Přes všechnu snahu nedosahuje kvalit prvního dílu. Hackman je zde daleko více vytížen - scény drogové závislosti zahrál skvěle. Trochu mě mrzí laciný závěr filmu. ()

Saur.us

U pokračování slavné jedničky jsem se nedokázal chytit zvláštní povahy hlavního hrdiny, bezcílné toulání po městě už nemělo tu atmosféru jako nekonečné sledovačky v jedničce, vztah Pepého G. Hackmana s jeho francouzským protějškem jsem už nepochopil vůbec. Co mě naopak opravdu dostalo, byla heroinová epizoda, kde G. Hackman hraje opravdový strop a na svou dobu ale i součastnost velice pokroková scéná z vlastního pohledu. Nečekal bych, že z té doby něco takového uvidím. Díky alespoň za tyto dvě nadprůměrné scény. ()

Mike.mk1

Nevidím důvod, proč nedat opět za pět, velice podobné jedničce, snad jen méně akce a trochu více lehce zdlouhavých pasáží, na druhou stranu odvykací kúra nemá chybu. ()

keebl

Rozhodně slabší než jednička, bohužel zbytečně natahovaná sekvence "Doyle a heroin", ale zas zajímavé a na svou dobu asi nepříliš vídané nahlédnutí do útrob nejen drogového zločinu, ale zvl. naturalistické vykreslení intoxokovaných stavů, "dojezdů", celé chemie okolo a Doylovo oživování, při kterém jsem odvracel zraky... Pěkně představená zaťatost hlavního hrdiny vrcholící finální dlouho očekávanou satisfakcí v posledním okamžiku a na pokraji sil. Odvrácená strana Francie 70. let. ()

agassi68

Každý si aj tak pamätá len odvykaciu kúru a zvyšok je tiež väčšinou postavený na Hackmanovi. Ten síce hrá ako o život no nejaká podpora by sa mu zišla. Celkovo lepší priemer. ()

Wolvie

Ať si říká kdo chce co chce,pro mě je druhý díl Francouzské spojky minimálně na úrovni toho prvního.Sice trochu ničí ten drásavý nedořečený závěr,kterým se chlubila jednička,ale zase se chlubí skvostnou scénou odvykačky a ještě zažranějším výkonem Genea Hackmana.Jedno z nejlepších pokračování,jaké jsem viděl. ()