Rok 1992, začátek Sarajevské blokády. Nepokořitelný duch obleženého města nenechá nikoho nedotčeného, novináře nevyjímaje. Jeden z nich, Michael Henderson (Stephen Dillane), který si vydobyl ostruhy podáváním zpráv z ohnisek napětí po celém světě, ztrácí objektivitu a stává se součástí dění. Zjišťuje, že nic z jeho předchozích zkušeností se nedá porovnat se Sarajevem. Film založený na skutečných příbězích obsahuje unikátní autentické záběry občanské války v Jugoslávii. (Warner Home Video CZ)

dzberry

Horrorové. Dokumentární. Hutné. Realistické. Neskutečné. Ultrasilný nápor na nervovou soustavu. Místy i na trávicí... ()

heavy66

Tragický a smutný film, který vezme za srdce, i když podobně jako Válečníci ukazuje pouze srbské zločiny. Ovšem ten četnik, který vybíral děti z autobusu byl hodně působivý. Vtipný citát " Anglie dala světu jen dvě dobré věci - Ameriku a Beatles! Hmm, Beatles nejsou z Anglie, jsou z Liverpoolu!" ()

mijano

Vojny boli, sú aj budú. Nikdy v nich nebudú bojovať tí, ktorí za ne môžu, ale iba obyčajní ľudia, ktorí si to aj vždy najhoršie odnesú. "Dokumentárne" podané svedectvo zločinov zo Sarajeva očami novinárov. ()

Zette10

Téměř hraný dokument. Trojice kvalitních herců - Stephen Dillane, Woody Harrelson a James Nesbitt. Fimově ploché. Co však chybí režii, to doplní opravdu velice, velice silný příběh. Obsahově hutné. ()

Jan Preissler

Viděli jste český dokument Mladí muži poznávají svět? Pokud ne, tak Vám ho vřele doporučuji. Mám dojem, že tento film snad navázal na náš dokument. Jinak si nemyslím, že je film pouze o tom, jak vidí západní část Země ''nějakou'' válku v Sarajevu. Pokud někdo tvrdí, že to tak je, tak mu asi unikla pointa. ()

fojťan

Těžko se na tento film dívat ze stejného úhlu jako na obvyklou hollywoodskou produkci. Dokonce ani nevím, zda se vůbec dají na papíře vyjádřit pocity a myšlenky, které tento film probouzí. Momentálně slova nenacházím. Každý si to musí v hlavě přebrat sám … Jedině snad co se týká hereckého obsazení, musím podotknout, že všech herců, kteří se tohoto snímku účastnili, si velice vážím. Vědí, co dělají, na rozdíl od mnoha a mnoha dalších více či méně průměrných výplodů amerického filmového velkoprůmyslu… Ač má tento snímek jistě svá objektivní negativa, téma, které zpracovává, je natolik choulostivé, že k tomu nelze říci nic dalšího, aniž bych se vyhnul zbytečným kecům, které sem nepatří. 80% ()

alesandro2

Oceňuji téma, které dosud není tak často zfilmováno. Oceňuji příběh, který na vás určitě zanechá nějaké stopy. Oceňuji skvělé dokumentární pojetí, kdy jsem nerozpoznával skutečné záběry od hraných. Oceňuji lokace, protože jsou autentické a nemůžou být věrnější. Přesto si ale myslím, že se z toho mohlo dostat ještě více. A tak nadále je pro mne nejvýraznějším zpracováním tohoto válečného konfliktu film "Válečníci". ()