Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

viperblade

Plně souhlasím s TomemRidlem. Ano, původní Shrek je již dávno pryč, ale to není důvod, proč se nemrknout na třetí díl! ()

Rex Mundi

Dobre som videla scény parodujúce Pána prsteňov? :-) Nie som sama, čo si myslí, že tretí Shrek je o triedu slabší ako predchodcovia, ale stále ešte je to zábava za 3 hviezdy. No dúfam, že do štvrtého sa už tlačiť nebudú... ()

MM_Ramone

Ani Shrek sa nevyhol syndrómu hollywoodských pokračovaní. Kvalitný úvodný film je nasledovaný menej zábavným, avšak stále ešte priemerným pokračovaním a potom z pravidla prichádza zbytočne naťahovaná, nudná tretia časť. Tento animovaný film by mohol byť učebnicovým príkladom tohto tvrdenia. Dúfam, že už sa Shrek odoberie na zaslúžený odpočinok. Rád si ho sem tam pripomeniem jeho prvým snímkom. Tam bol v najlepšej forme. "Shrek Tretí" má nárok len na dve hviezdičky. ** ()

D.Moore

Tak ona je to pravda... Se Shrekem to ve třetí části opravdu začalo jít z kopce. A nejen s ním, ale s celou pohádkovou říší. Musím říct, že ze všech nápadů, s nimiž tvůrci tentokrát přišli, se mi opravdu líbily pouhopouhé dva: králův pohřeb a kocourův pohled v podání oslíka. Jinak ale veškerý humor zmizel stejně jako veškerá kouzelná atmosféra, zklamal mě i nablblý kouzelník Merlin, kterého daboval Eric Idle, o dětičkách a Artušovi ani nemluvě. Ach jo. ()

Spooner

Další trojka na odpis. Shrek se změnil z vynikající pohádky pro všechny generace na pohádku pro nejmenší plné infantilního humoru. Postava Shreka tam celou dobu jenom řve a stěžuje si a jeho sidekickové oslík s kocourem mají hodně málo prostoru. Jasně párkrát jsem se zasmál, ale s přívalem humoru s předchozích dílu se to nedá srovnávat ani v nejmenším. ()

Phobia

Ta třetí hvězdička je jen z nostalgie vůči předchozím dvěma dílům Shreka, jinak jde o těžký úpadek - nudné, patetické, málo vtipné, postavy nebaví nebo přímo iritují. Nevím, komu se tímhle chtěli tvůrci podbízet, pravděpodobně divákům na nočníku, ale dospělému obecenstvu byl obsah onoho nočníku chrstnut přímo do ksichtu. Rozesmály mě snad dvě scény... a není to málo, Antone Pavloviči? A žádná nostalgie nebude, osolíme to podle zásluh: 40% ()

Hrabka

Tak jo bando, od teďka jsme Dynamiti. - Já myslel že budeme tým Čuprstar. - Ne, ne jsme tým Sekáčů. - Já hlasoval pro Alfa Skvadru Vlkoušů. :-D 60% ()

nunka

Tie tohtoročné trilógie ma už začínajú riadne omínať. Dúfam, že tvorcovia majú natoľko zdravý úsudok, že neurobia zo Shreka seriál..totiž Shrek III. je dôkazom toho, že cestou kvantity to už u mnohých "nepôjde". ()

Jamal

Shrek třetí mě tak trošku zklamal, byli tam sice občas dobré vtipy, ale moc jich zas tak nebylo...ale kocour převtělený do těla oslíka, jak dělá smutný pohled mě dostal :)) bohužel víc podobných vtipů tam bylo málo, a nezachránil to dětinský Arthur ani pošahaný Merlin. ()

juta

Tohle už je špatná slátanina. Velmi nevtipná věc, která zostuduje sérii se Shrekem. Opravdu místy nevkusná taškřice, která byla vytvořena jen za účelem zisku a má velmi málo společného s předchozími díly. ()

Fiftis

Vysokú latku druhého pokračovania šlo veľmi ťažko prekonať, a tak tretí diel nijako ničím neprekvapí. Na veľkolepú výpravu sme si už zvykli, takže ju ani nevnímame. Vtipy a rôzne narážky sú ale stále na vysokej úrovni, animácia dokonalá. Opäť sa objavilo niekoľko nových postáv. Zábava stále výborná, Shrek ľudský, oslík ukecaný, kocúr v čižmách džentlmenský. Skrátka štandart, idúci po rovnakých koľajách. ()

Shakers

Odišiel Andrew Adamson (Narnia) s pozície režiséra a scenáristu a už to nie je ono. Shrek ma síce úplne nikdy moc nebavil narozdiel iných animakov( Ice Age, Kung Fu Panda), ale trojka je vyložene nudná. Jednotka bola aspoň fajn dobrodružstvo, dvojka to ťahala zas dobrými vtipmi, no trojka ma aj nudne napísane postavy, príbeh a vlastne až na pár Shrekovských prvkov, ktoré to vytiahnu aspoň na priemer. 50% - 2* ()

burina odpad!

Kuzlo Shreka je definitivne prec. Hlavne potavy cely cas lezu na nervy, bojovne princezne su vylozene trapne, dokonca ani Oslik nie je vtipny ako v predchadzajucich dieloch. Tragicke. Cely cas som dufala, ze to princovi Krasonovi vyjde a bude koniec.Za scenu s umierajucim kralom som chcela dat jednu hviezdicku, ale prebija ju tolko trapnosti, ze si to film nezasluzi.:((( ()

ajuska

No jo, už to prostě není ono. Shrek ztratil své jedinečné kouzlo. Příběh nic moc, chvílemi dokonce nudí, a dobrých vtipů nebo spíš okamžiků k pousmání pomálu, přičemž některé z nich jsou navíc neúnosně natahované. Není to vyloženě špatné, ale už mi to povětšinou připadalo spíše jako jednoduchá zábava pro děti s typicky dětinským humorem a hrozně okatou didaktičností, která si prostě dospělé nezíská. ()

lamps

Tak takhle brutální pošpinění pověsti si Shrek opravdu nezasloužil. Vše, co tak zdobilo první dva díly, je zde neskutečně strojené, upjaté a nevtipné, příběh hloupý a nečekaně nudný a princ Krasoň je jedna z nejméně sympatických postav, jaké se kdy v animovaných filmech objevily. Stáří známí sice zůstali a vehementně se snaží udržet příběh nad vodou, ale špatný film nedokáže vzkřísit ani skutečný prvotřídní herec, natož pak počítačem vytvořené, byť nesmírně sympatické postavy. Jednou jsem to přetrpěl, podruhé to už nikdy vidět nechci. 40% ()

filmfanouch

První film na kterém jsem byl v kině! Už proto k němu mám velmi vřelý vztah. Pohádka která mě v pěti letech zasáhla a definitivní kvalitní záškrt (dosavadní) trilogie. Aneb když vám něco vtloukají do hlavy od malička navážete k tomu vztah. ()

Boogeyman

Jedničku považuji za téměř bezchybnou, dvojka byla slabší, ale stejně tam byla velká spousta skvělých momentů, ale tohle už byla čistá nuda! Vtipných scén tam bylo opravdu málo a ani jednou jsem se nezasmál opravdu nahlas, jen jsem se občas uchychtl! Navíc všechno zábavné bylo vidět už v traileru! Kdyby alespoň místo vtipů byla pořádná akce, ale to ne, většinou to byly jen kecy, kecy, kecy! Velmi nepříjemné zklamání! 4/10 ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)