Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

borsalino

Myslím, že Shrek č. 3 pouze dokazuje, že seriálové protahování úspěšných filmů vede spíše k jejich záhubě, nicméně i tak to zřejmě vydělává, jinak by to asi ani nenatočili. Oproti moři srandy v díle č. 2, se v díle č. 3 setkáte pouze s nudou a šroubovanými druhořadými vtipy, pokud pominu scénu s čarodějem Merlinem, ta byla dost dobrá. Nicméně v porovnání s dílem č. 2 jde nepochybně o kvalitativně sestupný krok. Jinými slovy - ztráta času. ()

claudel

Velký propad směrem dolů. V druhé sérii jsem ještě parodické prvky toleroval, ale v tomto případě mě vysloveně urážely vtipy na úkor artušovské legendy, Artuš, Camelot, Merlin, to je moje srdcovka, na kterou si nenechám sahat a nemíním se dívat na senilního Merlina anebo trapného Lancelota. Vždy se má vědět, kdy přestat a tvůrci to tentokrát nenaplnili. Čtvrtý díl si pustím asi někdy později. ()

Ištván87

Hodně slabej odvar. Jestli to tak půjde dál, tak Shrek dopadne stejně jako svého času Batman. Nějakou hovadinou ve stylu Batman a Robin. ()

mm13

Vďaka zdrvujúcim kritikám z každej strany je to menší prúser než som čakal, ale inak slabota. Za najvydarenejší moment považujem jednu z dlhého radu scénok vo finále, v ktorej je divák svedkom veľmi zaujímavého spôsobu ako si zapáliť krb. (Akurát že k tomu potrebujeme jedného oslodraka a jedného bejbyshreka) ... Inak ale práve humor sa tvorcom vydaril najmenej, akoby ktosi (scenárista, režisér, strihač?) stratil cit pre "kedy", "na ako dlho" a "či vôbec". Naviac tá mravoučná reč mladého Artuša... to ani Disney tak nikdy neprepískli. ()

duklak2

Tenhle film mě připadal, jako nastavovaná kaše. Akorát to poškodilo Shrekovu popularitu, kterou si vydobyl. Děj je nezáživný. V paměti mě zůstanou akorát tři scénky, a to ty, jak Král Harold umírá a potom, že Shrek má noční můry, protože Fiona je těhotná a on se bojí, že se mu narodí hodně dětí, nakonec však „jenom“ tři. Poslední scénka, jak mluví s Fionou, co budou dělat a pak je záběr, jak usnuli, tak to přesně zachytilo moji atmosféru, že tenhle film stačilo prospat. I tak ale dávám příjemné tři hvězdičky, protože je to přece „náš“ zlobr Shrek. ()

becki_tu

Shrekovi dochází dech, scénáristům nápady, ale dětem to pořád může být jedno. Já však varovně zdvihám prst, protože pokud nepřijdou příště scénáristé s něčím novým a neokoukaným, mohla by dost možně skončit Shrekovská série velkým průšvihem. Nakonec dávám třetímu Shrekovi hodně upocené tři hvězdy, převážně ze sympatií k hlavním postavám. 50% ()

MáŠa

v porovnání např. s Kozím příběhem furt luxus, ale jako kvalitativní pokles oproti prvnímu dílu tu určitě je. ()

luka4615

Oproti předchozím výborným dílům je snímek Shrek the Third jako rána pod pás. Téměř nic zde vyjma výborné animace nefunguje, pročež se před Vámi na ploše čítající 93 minut rozestře velmi zmatená podívaná, která bohužel ztratila svou vlastní tvář, jež si v předchozích dílech tak pečlivě budovala. Škoda. „Aahh! You know, you really need to get yourself a pair of jammies!“ ()

prome

Trailer jsem hltal a pln ocekavani jsem sel do tohohle snimku,ale proc vsechny vtipne sceny z traileru jsou hned na zacatku ?To nedava smysl. Bohuzel tenhle snimek naprosto postrada vse co mel nabizet. U predeslych dilu jsem se smal a tady jsem se ztezi 2x zasmal. Postavy ztratily sve kouzlo a puvab a uz to nezachranuje ani kocour, ktery mi byl dokonce v nekterych scenach neprijemny. Hudebni doprovod nevim jak ziskali ale vubec se mi k tomuto snimku nehodil a myslim ze by se za nej studio melo stydet. Jediny klad vidim jenom ve vizualnim zpracovani za ktery nakonec davam dve *. A budu jeste uvazovat jestli ma cenu po takovem to trapnem zaveru tesit a nasledne zkouknout dalsi dil. ()

Sawy

Oba předchozí díly Shreka byly skvělé.Trojka je bída.Jsou v ní tak tři až čtyři vtipné momenty,o některé z nich se dokonce museli postarat čeští překladatelé.Shrek a oslík se už okoukali a Kocour v botách už taky není tak zábavný jako ve dvojce.Teď jenom doufám,že čtverka dojem s tohoto dílu nějak napraví.Byla by škoda,kdyby se s námi Shrek musel rozloučit takhle. 40 % ()

Handle

Někdy jsem kroutit hlavou nad mnohdy absolutně nevkusnými vtipy a někdy jsem se nudil... Někdy ale zase naopak. Ke konci se film docela rozjel a měl plno pěkných momentů a morální ponaučení se mi také docela líbilo. Takže dávám 3*, zas takovej průšvih to nebyl, i když stejně si myslím, že tomu ještě hodně nadržuju. Takže určitě trochu zklamání, ale až takový propadák bych řekl, že to nebyl... ()

ScarPoul

Shrek dopadol najhoršie ako môže úspešná séria dopadnúť. Stal sa z neho len akýsi čudný zlepenec dialógov a neskonalých pokusov o vtip, pričom aj jedno aj druhé je skôr nudné a nezáživné ako originálne a vtipné. Abscencia poriadného záporáka a morálne neznesiteľného Artuša robí z tohto filmu len detský film, ktorý nemá z otvorenosťou a dynamickosťou predchádzajúcich dvoch častí nič spoločné. Máme tu bláznivého dedka merlina, zaspávajúcu princeznú a partu záporákov, ktorý sú vlastne celkom fasa ľudia, len to nikto o nich nevie. Jediné čo môžem pochváliť je animácia a Banderas, pretože jeho kocúr v botách je jednoducho rovnako kultovou postavičkou ako je napríklad pre dobu ľadovú scrat a pre madagascar tučniaci. Animácia spravila krok dopredu, len tomu chýba nejaká tá bombastickosť, ktorá by mi vyrazila dych, niečo také ako Up, alebo Surfs up. Shrek tri je zbytočný diel, ktorý je určený skôr pre detské publikum ako pre dospelých. A tento odklon sa mu stal osudným. ()

rawen

Ano třetí díl je nekonzistentní a působí slabě a vyčpěle. Pořád čekáte, že se to rozjede, a ono se to prostě nerozjede. Pár pěkných volovinek celkový dojem nezachrání - mírně nadprůměrná zábava 6/10 ()

Tommassi3

"Ty máš co mluvit !! Prej Zlatovláska !! A přitom je to jen příčesek od Děda Vševěda.." ;) Třetí Shrek doplácí především na to, že si pohrává na rozdíl od prvních dvou skvostných bijáků téměř výhradně se svým vlastním fikčním světem, bohužel velmi nesoudržným, a ironizuje jej.. ()

BigDeal

Keď vyšli prvé recenzie na Shreka Tretieho, bol som tak znechutený, že som si ho ani neplánoval pozrieť. Až teraz, 2 roky po premiére som naň narazil v TV s očakávaním toho najhoršieho a musím povedať, že nič hrozné sa nekonalo. Je to jasné, že kvalita išla dolu, nespočetné množstvo nápadov zostalo nevyužitých a pred finále človeku prebleskne otázka "to je všetko?", ale stále tu zostalo dosť vtipných momentov a nie jeden, či dva, ako tu niektorí píšu. Takže u mňa relatívna spokojnosť, pobavil som sa, záverečná akcia klasicky dobrá a ...Snehulienka rules ;) 70% ()

MoiJe

Ok, Shrekovi 1 sa to nevyrovna. Ten ale nastavil latku poriadne vysoko a Shrek, i ked uz treti, je stale lepsi nez veeelka kopa animakov i 'normalnych filmov'. Inak par hluchych miest kde vtipky vyzneju do prazdna, oslik uz jaksi nie je ani velmi vtipny ani velmi otravny, je tam par ponauceni a drak obcas vyzera ako dodatocne prilepeny, ale stale je to velmi prijemna hodinka a pol a niektore vtipky su vskutku originalne. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)