Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

B!shop

Prvni dil byl pecka, pac to nikdo necekal. Druhej dil zvlad udrzet nasazenou latku. No a treti dil uz to holt nezvlad. Nevim cim to je, mozna, ze uz tu neni Adamson jako reziser a mozna tim, ze originalni napady dochazej. Treti Shrek je takovej krapet preplacanej, krapet moc ukecanej, ubylo vtipku a tech skutecne originalnich a hodne vtipnejch tu je dost malo, naopak pribyly dojemny a vazny sceny, ktery ale nudi a jsou zbytecny. Jinak ale dabing je opet skvelej, coz neni prekvapko, kdyz tu je stejna sestava, ted myslim original, ne ceskej dabing. Animace je opet spickova a hudba je taky perfektni. Takze na prvni pohled to vypada, ze je vse v poradku, pribeh spatnej neni a zacatek je docela vtipnej, ale ve vysledku je to takovy nijaky a navic uz tvurci casto vymenujou inteligentni humor za prdeni, krkani, zvraceni a podobne. Navic jsem se trosku nudil. Lepsi 3*. ()

Lateef

Třetí Spidey a třetí Piráti toho měli požehnaně a třetímu Shrekovi to naopak chybí... Co je to?? Minuty! Resp. stopáž. Je toho docela dost, co se musí v zemi Far Far Away během těch necelých devadesáti minut odehrát a jednotlivé scény tímto faktem hrozně moc trpí. Nejsou odfláknuté, ale jsou příliš hrrr. Tohle však považuji za jediný nedostatek filmu. Animace je opět perfektní, zlobří miminka jsou snad ještě roztomilejší než "smutné oči" Kocoura v botách, písničkový soundtrack je výrazný, mnohé sekvence mají díky rychlému střihu doslova akční ráz. Hlasitý řehot by z Vás měl vyjít při sledování skopičin malých zlobříků, úsměv na tváři Vám (snad) vyloudí spousta drobných maličkostí, jimiž jsou odlehčeny sekvence s poměrně drsnějším či filozofičtějším charakterem. Jedna scéna zbytečně a navíc příšerně natahovaná. Výborný český dabing. 70% "Černý kůň" letošních třetích pokračování, co se výdělků týče (hodně potrápí Spideyho i kapitána Sparrowa). 160 miliónů dolarů(rozpočet)/799 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

xxmartinxx

Ať trvalo vyrobit scénu kolik týdnů chtělo, ať je každá obličej dokonale odlišný, ale mě to nestačí! Já chci kvalitní a vtipný příběh, jako tomu bylo v jedničce. Potom se tvůrci zaměřili na mladší publikum, chytré vtipy zaměnili za humor desetiletých dětí, a vytvořili průměrnou, ale ještě docela stravitelnou dvojku. A pak se asi zbláznili a vytvořili tenhle nesmysl, který mě bude strašit ještě dlouho. Nevtipné a trapné divadlo, které není důvod vidět. 40% ()

Skejpr

Tak jako jo, je to nejslabší díl z celé série, nemohu ale říci, že bych se u něj nějak nudil. Shrek třetí je řekl bych VELMI zábavný, je jen škoda několika málo detailů, které to celkově dost sráží. Za všechny jmenuju především některá úmrtí (která působí prostě naprosto nepatřičně, byť jsou obalena velmi vtipnou vatou, v rozverném rámci jsou ale jako pěst na oko, notabene nevkusná) a především to hrozné Disneyovské moralizovaní. To tu nemá co dělat, Dreamworks si todle přece dycky odpustili, naopak Za plotem je třeba krásně nemorální :) ()

Shit

Nemůžu říct, že bych to nečekal. Už podle traileru to vypadalo strašně nuceně vtipný a jinej neni ani film, teda až na to, že to co bylo v traileru shrnutý do 2 minut, tak ve filmu je to rozmělněný do hodiny a půl a musim říct, že to už chvilkama nudí a vtipný to je fakt minimálně. Je to fakt velkej propad oproti předochozím dílům a na postavě Shreka je bohužel naprosto nesmyslně pro maý dětí ukázaný, co je dobrý a co ne, co by se jak mělo dělat a takový ty podobný kázaání, pak stupidní řeči o tom jak si musí vážit sám sebe a další podobný kraviny, dělaj z tohohle filmu ještě větší sračku, než by to z toho udělal jenom samotnej trošku slabej příběh a nevtipný vtipy...No, to teda chci vidět, jak na tom bude Shrek4. Podle mě, buď to bude naprosteá zkáza Shreka a nebo návrat na vrchol, nic mezi tim. ()

Dragoni

Shrek byl vždycky hrozná držka, ale dokázal jsem ho v prvním a druhém díle akceptovat, jelikož tam byly opravdu dobré fórky, ale tento díl je pouhou kopií se snahou vydělat chechtáky. 40% ()

flanker.27

Do třetice všeho zlého, chtělo by se říct. Třikrát jsem se zasmál, třikrát znechuceně přimhouřil oči. Zbytek je vata, omílání již vyzkoušeného, jen provedeného neskonale hůř. Kde je ta svěžest prvního a trefnost druhého dílu. Spousta tlachání jak v Troškárnách, ubohé pokusy o humor spočívající především v prdění, zvracení , padání a vlně opravdu ne příliš roztomilých Shrekátek. Odhodlával jsem se tři týdny se podívat, tak dlouho trvala předoperační příprava, díky tomu pacient zákrok přežil, ale znova se pod kudlu nevydá. ()

Psema

Jedno z největších utrpení roku, při kterém jsem osobně zestárl tak o deset let a připadal si stejně trapně jako by mě někdo přistihl nahého uprostřed Václaváku. Zelená obluda spadla na totální dno, kde si může tak akorát podat ruku se stepujícími kolegy z Antarktidy, kteří jsou chvílemi dokonce Z-Á-B-A-V-N-Ě-J-Š-Í. To je na tom to největší peklo. Příběh je řídký jako nedovařená krupičná kaše, které chybí i taková drobnost jako sladký prášek v podobě vtipů. Žádné odkazy, pohrávání si s klišé, ani situační gagy. Jen hromada nudného vaření z vody a opakování zajetých principů, které nejenže nepotěší, ale spíše urazí. Na tuhle trojku se někdo pořádně vykašlal a místo očekávané zábavy naservíroval direct-to-video paskvil, který si nezaslouží pozornost. Už teď se děsím čtvrtého dílu. ()

Tuxedo

Třetí díl postrádá to, co bylo na předešlých dílech to nejlepší. To znamená sympatické postavy, dobré vtipy a akce a samozřejmě výborné finále. Ani hudební scény už nejsou co bývaly, potěší tak jen pár fórků (např. Perníčkovi se před očima mihne celý jeho život od vylezení z pece až po současnost). Je smutné, že shrekovský humor vpodstatě zdegeneroval do jakési trapné křeče. Připravovanému čtvrtému dílu se rozhodně vyhnu, jelikož vzhledem k tomu, jak končí trojka, půjde o ještě větší vaření z vody. ()

Brouk

Smutné...opravdu smutné...Nelze po obrazové stránce tomuto snímku nic vytknout, ale obsah filmu je víc než nastavovaná kaše... A můj barometr v podobě malých synku nezklamal, když v půlce chtěli pustit radši dvojku nebo Hrdiny z Říše Gaja...Kde se stala chyba? Že by ze Sheka co nejvíc vytřískat ať ztratí příznivce, jen když kasička bude pěkně boubelatá??? ()

TeeAge

Vôbec som nečakal, že o tomto animáku budem písať toto: Priemer. Okrem vydarenej scény umierania žaby sa nič výnimočné nestalo počas celého filmu. Vedel som, že s dvojkou bude ťažké držať úroveň, ale tu sa o žiadnom držení nerozpráva. Bol to pokles ako hrom. Shrek skončil. ()

genetique

Ak by som na tretie pokračovanie o zelenom obrovi šiel do kina, natešený na ďalšiu porciu extra animovanej zábavy, asi by som bol tiež sklamaný z úpadku všetkého, čo okolo týchto postavičiek za minulé diely vzniklo. Obrastený negatívami, pustil som sa teda do toho a musím povedať, že príjemné potešenie sa dostavilo. Ubehlo to ako nič, takže nenudilo. Síce nerozosmialo, občas spozornelo a tak si to nadpriemer zaslúžilo. 65%. ()

Hakha

Velké očekávání nad třetím Shrekem, ale zhlédl jsem slabý odvar předchozích úspěšných dílů. Většina vtipů je okoukaná a celý film je hluboce nezajímavý bez špetky drivu. Nejslabší díl a jsem zvědav, jak se povede čtvrtému pokračování... ()

3DD!3

Není to zábavné. A když rodinná komedie není zábavná, k čemu tedy je? Vtípky jsou buď trapné anebo převzaté z minulých dílů (kočičí očíčka). A kam zmizel opravdový Shrek? Zbyla jen napravená karikatura minulých dílů. Jsem pro vývoj postav ale ne tím špatným směrem. Opravdu radost jsem měl snad jen z Draslíků. Říkám na rovinu že 4tý díl nechci. ()

kitano

Z tretieho Sreka sa stal film, ktory sa mi nechcelo pozerat uz len preto, ze je treti. Na prilezitost cakal az do vtedy, kym sme si s priatelkou mali chut nieco pozriet a nic ine nas vtedy nenapadlo. O.K, tak si pozrieme toho shreka trojku...a tak sme si ho pozreli. Je to sice stale dostatocne shrekovite natolko, aby som sa neuzival k smrti, no o nejakej extra zabave sa veru neda hovorit. Najhorsie je na tom to, ze uz ani neviem, preco som vlastne jednotke a dvojke dal 5 hviezdiciek. Trojkou pre mna cela seria stratila svoje caro. Smutne. (5/10) ()

Lavran

Ze třetího Shrekova zjevení na stříbrném plátně si od kinoprojekce pamatuji jen to, že si jej vůbec nepamatuji. ()

Falko

Tentokrat som sa uz tolko nenasmial, ako pri predchadzajucich castiach, skor som sa pri niektorych scenach len usmial, ale stale sa to da pozriet. V kine som mal pocit, ze film trva 75 minut, ze by stvrthodinku boli len zaverecne titulky?... Mike Myers - (Shrek) +++ Eddie Murphy - (Oslík Donkey) +++ Cameron Diaz - (Fiona) +++ Julie Andrews - (Královna) +++ Antonio Banderas - (Kocour v botách) +++ John Cleese - (Král) +++ Rupert Everett - (Princ Charming) +++ Eric Idle - (Merlin) +++ Justin Timberlake - (Artie) +++ Larry King - (Doris) +++ Produkcia: Andrew Adamson +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++ ()

castor

Už druhý díl naznačil, jak sestupnou tendenci tahle série má. Jednička všem vyprášila kožich, ale na Shrek the Third oceňuju tak maximálně místy lepší animaci (zlobří miminka se skutečně povedla), modelace exteriérů i interiérů si zaslouží pochvalu. Vtipných momentů je pramálo, nesmyslných zase pohříchu, gagy obstarávají spíše vedlejší postavy, chybí nosnější příběh a minuty přibývají a stále nic zásadního nepřichází a divák se začíná nezvykle vrtět a sledovat hodinky a.. Totální K.O. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)