Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

baaaja

Na mě tohle dílko působilo celkem dobře. Neřikám, že by to bylo nějak originální, ale bylo to takový nevtíravý, děj nebyl nic extra, ale prostě mám Shreka ráda a bylo mi to sympatický. Dalo se čekat, že se tam dřív nebo pozdějc nějaký ty Shrekovy dětičky objeví a tyhle byly fakt kouzelný! :D Sice jsem postrádala tu pravou dávku shrekovskýho humoru, ale to bylo asi taky částečně tim, že jsem neměla moc kvalitní titulky, kde občas i některé úryvky chyběly a tak už jenom čekám, až se mi dostane do ruky skvělý český dabing, který právě u Shreka ještě nezklamal a pak třeba budu moct tenhle komentář a celý hodnocení ještě předělat :) ()

ifa

Velmi, velmi slabé. A já to koupila bráchovi k Vánocům, asi se budu opakovat ale-velmi,velmi velká chyba. ()

C0r0ner

Totální sračka! Jeden jediný vtip, děj absolutně o ničem. Většina dění je spíš trapná, než zajímavá a tak si člověk spíš přeje, aby už to skončilo. Ta jedna * je za samozřejmě dokonalou animaci, ale to je tak všechno, co dokáže film nabídnout. Je neuvěřitelné, co se dá během dvou pokračování udělat z perfektní jedničky... Hrůza! 20% ()

tomtomtoma

Shrek je zavedenou značkou a trh dokáže pružně reagovat na potřeby spotřebitelů. Shrek slaví úspěch a diváci dostávají to, co chtějí a zaslouží si. Nářky komentátorů na tom nic nezmění ani do budoucna, obchodní bilance je nekompromisně rozkročena majestátně na vítězné straně. Shrek je spotřební hračkou a promyšleně jde vstříc svému naplněnému osudu. Animace je kvalitní, příběh tápe v marné snaze po originalitě a křečovitě se přidržuje všech svých symbolů. Shrek je s upovídaným Oslíkem a s povzneseným Kocourem opět na cestách. Dospívající váhavost a slabost přináší odstrkovaný otloukánek Arthur - Artuš, bohorovnou rozverností má oplývat žvatlající blázen Merlin, princ Krasoň se staví na hlavu a Shrekovu milou Fionu nemíjí účast v Charlieho andílcích. Shrek vydělal škarohlídům navzdory. Shrek je byznys, pro mě je chladnokrevně vypočítavý a elegantní nápaditost je nedostatkem. I přesto je vždy vítězem Shrek! ()

Dannysek4U

Pravda, ani mne uz to neprijde tak zabavny jako prvni dil, nicmene v ty zaplave lichejch tretich dilu (a vazne tezko se mi rozhoduje, co me zklamalo vic, jestli Pirati 3, nebo Spidey 3) na me Shrek treti porad pusobi jako nadstandard. MOzna si Shrek nezaslouzil, aby byl kombinovanej s highschool zanrama, ktery ho jeste vic priblizujou k mladsimu divakovi, kam ale podle me apriory nepatri. A stejne tak mu ublizuje ten tatinkovskej leitmotiv, protoze ani v roli tvora vyrovnavajiciho se s otcovstvim mi moc nesedi. I vic vtipu a popkulturinch narazek by prospelo a min klisovitosti. Ale i tak musim zopakovat, je to docela pohoda, pri ktery se i zasmejete. Jednicka to neni, trhak roku uz vubec ne, ale jsem rad, ze jsem to videl. Pro me tak 70% Uz jen za ty pohrebni Wingy :o) ()

Wormboy

Velmi slabe pokracovanie fantastickych prvych dvoch dielov. Kym o prvych dvoch dieloch si myslim, ze su rovnako zaujimave tak pre deti ako pre dospelych, o tretom pokracovani sa to povedat neda. Animacia je vyborna, pribeh je zaujimavy, avsak vtipy az na par skutocne vydarenych (ktore by som spocital na prstoch jednej ruky), nie su vtipne. Napriek velmi priaznivej dlzke som sa prichytil pri tom, ze sa nudim a to je pri Shrekovi neodpustitelne. ()

lakikaki

Zo všetkých "trojkových" sklamaní roku 2007 je Shrek Tretí tým najväčším. Celý film je tvorený infantilnými fórmi, vtipmi za každú cenu, recyklovanými nápadmi z predošlých dielov a predvídateľnými "vtipnými" situáciami. Scenár je navyše strašne hlúpy a tony nelogickostí z plátna len tak vyskakujú. Čo je však najhoršie, miestami som mal pocit, že po tom, čo som videl trailer bolo úplne zbytočné film pozerať (z traileru si domyslíte celý príbeh a humor v traileri je totožný s humorom vo filme, t.j. takmer žiadny). Tvorcovia síce majú ešte zopár dobrých nápadov (stredovekí teenageri, flashback Perníkového mužíčka), ale tie vzápätí stupňujú až do takej miery (pravdepodobne za účelom pobaviť aj tých najmenších), že vám prestanú pripadať vtipné. Počas celého filmu som sa zasmial raz a usmial možno päťkrát. Keby som mal hodnotiť všeobecne, možno by som Shrekovi Tretiemu dal slabšie 3 hviezdičky, ale keďže má človek po vynikajúcej jednotke a vydarenej dvojke isté očakávania, ktoré trojka rozhodne nenaplnila, počet hviezdičiek sa tak rovná maximálnemu počtu Shrekov, ktorí mali vzniknúť. ()

lilina133

Čakať niečo také, po vynikajúcej dvojke, ktorá nemala konkurenciu, je asi niečo podobné ako čakať, že zajtra začne snežiť (pre info keď toto píšem leto je v plnom prúde & 30-tky teploty sú na dennom poriadku:-))Takže nastáva obrovské sklamanie...Všetko to čo bolo v dvojke vynikajúce sa akokeby stratilo do nenávratna...Mala som pocit akokeby som vôbec nepozerala Shreka, ale ďalšiu primitívnu rozprávku pre malé deti (do reality ma vrátili len staré známe postavičky, ktoré akokeby si odskočili do iného filmu)Všetok humor pominul a premenil sa na neskutočne trápne poznámky, údery, pády atď., schuti som sa nezasmiala ani raz a mravno-poučné vsuvky či už Artieho alebo Shreka - to bolo naozaj treba?? Normálne sa bojím, že s čím prídu tvorcovia v štvorke (ak dáka bude), lebo tu bol pokles úrovne o 1000%, a neviem si predstaviť ak ešte úroveň v ďalšej časti klesne ešte nižšie - to už nebude vôbec, ale vôbec pozerateľné...Je to škoda, takto potopiť sériu o zelenáčovi, ktorého si obľúbilo toľko ľudí (nielen detí) ()

MarekT

První díl byl překvapivě dobrý, druhý jsem neviděl, ale trojka mi přišla hlavně co se týče vtipů (ani jednou jsem se nezasmál) jako takový odvar, při které nefungovalo nic z toho, co jedničku dělalo i v mých očích kvalitní (např. parodie či vtípky). Ani voice-casting některých Pythonovců nepomohl. ()

pakobylka

Pár povedených i méně povedených vtípků, ale to je asi tak všechno. Stala jsem se svědkem něčeho jen ztěží uvěřitelného: Jakoby si milý Shrek a jeho přátelé tajně vyměnili role s novým, zpočátku značně problematickým hrdinou Artušem. Tenhle zdánlivě nemožný fakt se naplno projevil v nepovedené, nadměrně ukecané finální scéně, v níž se všichni společně - včetně Oslíkovy Dračice (!) - předvedli jako parta naprosto neschopných ňoumů. Ve srovnání s jejich předchozími kousky je taková proměna přece jenom mírně trapná a dost obtížně stravitelná. Kromě toho: Otravný už není jenom Oslík, ale prakticky všichni zúčastnění. ()

bouchy

Jsem rád, že natočili i třetí díl. Sice už to dávno není ta stará dobrá jednička, ale ani v životě nezůstává nic na svém místě a vše se vyvíjí. Zase jsem se bavil a tak vůbec... Shreka zkrátka není nikdy dost. ()

Sammya

Na bezkonkurenční dvojku to nemá, ale i tak se člověk zasměje víc než dost. Stačí přehlédnout jednu či dvě moralitky. ()

pufina

Shrek Třetí trochu zaostává za předchozími díly, není tam tolik vtipů a postupně to upadá do stereotypu. Pár nových tváří, zápletka nebyla špatná, ale nemělo to takovou šťávu jako dřív. ()

asinus

Počet fórů, u kterých jsem se zasmál, nebo ocenil jejich absurditní potenciál se pohybuje nakonec celkem vysoko, ale to bohužel nestačí, abych měl z filmu dobrý pocit. Většina gagů, jimiž je film naditý k prasknutí, je totiž prostě k blití. Včetně toho blití. A celková koncepce, směřování příběhu, jednotlivá dějství ani režie, jestli se tomu tak dá říci, prostě nefungují do ošklivě vysoké míry. Mimochodem, kouknul jsem na to, protože jsem slyšel, že čtyřka je fajn a nechtělo se mi jeden díl vynechávat, ale úplně jsem tomu, že čtyřka může být fajn, přestal věřit. To asi nějaká vizitka taky je. ()

Seag

No určite slabšie ako predošlé dve diely. Pár dobrých vtipov (a to naozaj dobrých) ale inač nič. čakal som niečo viac. Ja dávam poctivých 3* ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)