Casino Royale

• Velká Británie Casino Royale (více)
Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min (Alternativní 139 min)

Casino Royale pojednává o začátcích Bondovy špionážní kariéry. V rámci své první mise s pověřením "007" se má dostat na kobylku Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), který se stal bankéřem světového terorismu. Aby jej mohl zastavit a rozložit tak teroristickou síť, musí Bond Le Chiffrea porazit v pokerovém turnaji s astronomickými sázkami, který Le Chiffre pořádá v Casino Royale. Zprávu, že se s ním na misi vydává okouzlující účetní ministerstva financí Vesper Lynd (Eva Green), která má zajistit finanční prostředky na pokerové partie a poté na vládní peníze dohlížet, přijímá s krajní nevolí - avšak poté, co společně přežijí řadu smrtících útoků ze strany Le Chiffrea a jeho nohsledů, se mezi nimi vyvine vzájemná přitažlivost. Ta je nakonec zavede do ještě nebezpečnějších situací, které navždy změní Bondův život. (oficiální text distributora)

kapsomut

Nedá se říci, že to byl nejlepší Bond ze všech. Ale dá se řící, že to byl skvělý Bond, který neudělal ostudu svým předchozím dílům. ()

Efik_CZme

Čím mě CR tak znechutilo? Proboha! Kde je tam bond? Chlap co se zamiluje a chce skončit se špionováním? To není Džim Fazole, to ne... Oželel bych snad typické 007 hi-tech hračky, ale nedokážu se smířit se ztrátou Bondovy Bondovosti. A poslední výtka, nemůžu se zbravit pocitu, že američani v Evropě točit neumí, poprvé jsem ten pocit dostal u Bournovy ságy a teď nyní. Scény prostě nezapadali do scenérií. 3* si CR zaslouží, pokud ho beru jako slabý prequel ke skvělému "pokračování" Qvantum of Solace. ()

Sheldra

Většina bondovek je na jedno brdo (nic proti, kouká se na ně dobře). Casino Royale si jde svou vlastní cestou. Vlastně by se dalo říct, že porušuje dost zavedených pravidel: Bond je blond, je mu fuk, co pije, ani pořád nechodí v obleku. Když se porve, krvácí a bolí ho to, a dokonce vykazuje i jisté city. Tahle radikální změna mohla skončit buď totálním fiaskem, nebo vlnou nadšení. Dopadlo to obojace - někdo Craigovi a celému štábu nemůže přijít na jméno, někdo je nadšený, že ze světa 007 končeně přišlo něco nového. Mě to sedlo - Cambell zachoval to, co jsem měla ráda, a zbavil se všeho zatuchlého. A navíc senzační soundtrack a titulní písnička! Nejlepší bondovka, nejlepší Bond!. Jen příště prosím víc hračiček od Q... ()

Chrysopras

Tahle bondovka je příběhové velmi dobrá, ne-li nejlepší! O to víc mě mrzí, že Craig mě nepřesvědčil. Jeho styl mi prostě na Bonda nepasuje tolik jako SC nebo PB... Ani překrásná Eva tam tu 5. hvězdičku v mých očích nepřišaltuje :-) ()

GILLWANDER

Jednoznačne najlepšia bondovka zo všetkých! Daniel Craig je bez debat najlepší herec, ktorý stvárnil agenta 007. Akčná nádielka v podaní úvodnej žeriavovej scény ma doslova nadchla. A to nehovoriac o víťazstve v pokri, pri ktorej som krvopotne dumácal o víťazovi. Dych som zatajoval, až kým som nevidel tú farebnú postupku na stole. Však čo by to bolo za Bonda, keby že to nevyhraje. No i tak som bol z tých akcií a prevratov tak trošku na vetvách. Čo ma po tom. Hlavne, že som si to nezáväzne užil. 90% ()

dee-key

Jak prohlásil jeden můj kamarád, nechápu, proč by se mi mělo líbit, že z Bonda udělali pokleslou střílečku. A něco na tom bude. Vždyť to jsem na 007 měl nejradši, ty vychytávky. Laser v hodinkách, lítací auto, padák v mobilu apod. Tady to akorát musí nahonit ultranamakanej Craig, krásná Eva a supercharismatický Mads. Ovšem jako kriminálka nebo akční film to rozhodně není špatné. ()

zipexx

Jsem rád, že máme nového Bonda...Craig, Daniel Craig. A Casino Royale? Stává se mojí srdeční záležitostí! PS: dodatek po letech - také nejlepší Bondovkou! ()

maverick10

Bohuzel. Terminator v saku me moc nenadchl. Kde je ta mazanost a lstivost P. Brosnana? Asi zalezla do svalu D.Craiga. Jinak to byla jedna z nejpovedenejsich bondovek ()

Kosmik

Docela zklamaní a vystřízlivění. Craig hraje začínajícího agenta dobře, ale Cambellova režie je rozvláčná jako jízda řidiče začátečníka stylem brzda-plyn. Od 50. minuty jsem se furt díval, kolik je hodin a jak dlouho to ještě budu muset snášet. ()

Had6

Nejlepší Bondovka poslední doby. O tom není pochyb. Konečně se všechno trochu více rozhýbalo a Bond mi připadal poněkud více jako normální člověk. Nervózní, zbrklý a ne vše se mu podařilo na první pokus. Myslím, že to je přesně to, co mi začínalo poslední dobou chybět. A ta proklamovaná "přemíra" akce mi vůbec nepřipadala neúnosná. Daniela Craiga bych rozhodně nesrovnával s žádným s předchozích představitelů. Zahrál to prostě zcela jinak. A nebylo to vůbec špatné. Každý se chce rovnat Connerymu, ale to není vůbec třeba. U mě sklidil Craig plný počet. Těším se na další kousek. ()

Violeta

Dávám plný počet už jen proto, že tahle bondovka mi bondovky, ke kterým mám vyloženě averzi, nepřipomínala ani v nejmenším. Daniel Craig byl úúžasný a přiznávám, že těžko ohodnotím jeho herecký výkon, protože ten jsem vnímala až v druhé řadě..! :) Skvělá akční podívaná, jednoznačně. ()

ilemas

Z nového Bonda jsem měl vždycky strach. Sotva jsem si zvykl na Brosnana, kterého jsem si velmi oblíbil, už tu byl nějaký Craig. Ohlasy velmi špatné, taky jsem měl z toho hrůzu, říkal jsem si ten herec se na Bonda vůbec nehodí, nakonec je to jeden z nejlepších Bondů, myslím , že předčil i Conneryho. Už se nemůžu dočkat na další díl. Brosnana jsem měl hodně rád, ale po Craigovi hodně klesl. Ikdyž v tomhle díle není moc akčních scén, spíše se díváte na partičky pokru, tak ani trochu nenudí. ()

SonG

Dlouho jsem v napětí čekal, jak asi bude nová bondovka vypadat, a k mému údivu to velmi dobře dopadlo....Bond je zde zobrazován jako člověk ktrý chybuje ,a to se mi velmi líbí. navíc ksicht Craiga je pro Bonda jak dělaný....už teď se teším, až uvidím Quantum of solace... ()

mahler

Omlouvám se, ta poslední karta mě málem zabila. Komentář může obsahovat pár spoilerů: Tento film je vynikajícím restartem Bondovské serie ze které by se (po dalším dílu který by chtěl co do bláznivých akcí a scén trumfnout Dnes neumírej) pomalu ale jistě stala dvounulová blbost. Klasické vlastnosti které čerstvě jmenovanému agentu 007 zatím chybí, se určitě v dalších dílech zformují do podoby jakou známe. Absence Q a Monneypenny mi nijak nevadí (předpokládám že se v dalších dílech znovuobjeví) - dobře že producenty napadlo povolat režiséra který před lety sérii vzkřísil Zlatým okem. Povedlo se mu to znovu. Díky ti Martine za jednu z nejlepších bondovek. James Bond: Daniel Craig je jako Bond v jeho začátcích v podstatě v pohodě (blond háro mu odpustím, on světlejší vlasy měl už i Roger Moore). Že je jen takovou trochu chytřejší mlátičkou mu nemůžu mít za zlé neboť každý zabiják nějak začínal. Akce: Celá předtitulková sekvence má solidní náboj, nahánění teroristy na letišti a bitka v potápějícím se baráku je super - ale paradoxně nejnapínavější jsou zde scény, kdy se za stolem hraje poker. Bondgirl: Eva Green je rozhodně jedna z nejlepších a nejkrásnějších Bond Girl. Caterina Murino je na scéně krátce a je ,,nevyužitá". Padouch: Mads Mikkelsen jako bez problému uvěřitelný bankéř Le Chiffre s krvácejícím okem je netypický bondovský padouch - v podstatě již od začátku filmu bojující o své vlastní přežití. Okamžik kdy pan Le Chiffre obohatí protřepané/nemíchané martiny o digitalis nebo jeho etuda s kotevním lanem patří k nezapomenutelným. Hudba: "You Know My Name" performed by Chris Cornell je dobrá skladba, hudba Davida Arnolda znepokojivá i úderná. Kniha: Odmyslete si akční scény, místo teroristů přidejte organizaci SMERSH a místo pokeru přimíchejte baccarat. James Bond will return: Quantum of Solace ()

Kate...

Byl to jiný Bond. A nebylo to je díky Craigovi. Byl to prokreslenější Bond. Jeho charizma zaplavilo obrazovku po celou dobu filmu. I přes jisté nelogičnosti, které prostě k Bondovi patří, a se kterýmiuž musíme počítat, pokud si chceme film náležitě užít, i já se vždycky po nějaké té úsměvné scéně jen pousmála a se zaujetím sledovala dál, jakým směrem film míří, a že nejenom karty se zde míchají. Určitě za to i může tak trochu jiná role Bond girl, která určitě nebyla jen další z řady, ale stopu zanechala přece jenom větší. Větší stopu ve mně Casino Royale určitě zanechal díky své odlišnosti od jiných bondovek, kterou mají na svědomí nejen vskutku zajímavé scény a leckdy i psychologického rázu, ale celková struktura filmu. Neoblafli mě, byť jsem se ještě přes shlédnutím na Casino Royale dívala trošku skrz prsty, neprávem. ()

Jigy

Skvělý film s příšeným Bondem. Celkově je Casino velmi povedené, rychlé se svižnou akcí. Jediné co, kazí celkový dojem, je Craig v roli Bonda. V jeho podání se z něj pouze bezmyšlenkovitý, chladný stroj na zabíjení, který ztratil veškerou gracii, šarm a vtip, který byl bondům vlastní. Ideální rolí by pro něj byl zabiják KGB, který se snaží Bonda zlikvidovat, ne však Bond sám. 4 hvězdy dám jen kuli dobré režii. ()

Fíla

Je to jednoduché. Společně se Skyfallem tvoří dvě nejlepší Bondovky, co kdy byly natočeny. Craig exceluje jak v kasínu, tak mimo něj. Společně se Skyfallem moje oblíbená Bondovka, která se v mých oblíbených filmech nesmí ztratit. Kdo tuhle věc neviděl, neví " vo co gou ". Skvělé herecké obsazení, další plus natáčení v Karlových Varech a velký rozpočet 150 milionů dolarů. Celosvětový výdělek bych ovšem čekal vyšší než necelých 600 milionů dolarů. Skvělý film ! ()

BoredSeal

Pokus vzkřísit legendu se nezdařil. Navzdory svižnému střihu a pár dobrým nápadům a akčním sekvencím se nám tady servíruje zrůdně ucouraný film plný žvanění, zejména část po casinu je ztělesněním agónie. Jestli nechci něco v Bondovi (tedy těžce nadsazené fantazii o super agentovi kurevníkovi bojujícímu se zlem), tak je filozofování o smrti, nucená romance, žvásty a trauma. Není to Craigova chyba, nevadí mi, že vypadá jak verze Rusa s přidanou inteligencí, šok z přihřátého mučení jsem taky přežil. Ale na konci filmu má divák sledovat s napětím, co bude dál, ne prosit Boha, aby to už skončilo. A co ta Praha? Minuta záběrů na prosklenou kancelářskou budovu a týpek v beranici? Tak to vám teda děkuju. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze