Plechová kavalerie

Epizody(7)

Je léto a začínají žně. Vydáme se za volanty kombajnů s legendami českého hereckého nebe napříč bývalým Československem. Prožijeme společně pracovní i osobní příběhy party kombajnérů z Nepomuku, která svádí boj o zrno na Slovensku, na Hané i v jižních Čechách. (oficiální text distributora)

godycz

tohle uz bylo na hranici snesitelnosti. ukazka jak je dulezitej reziser. a jak dokaze spolecnost ovlivnit vysledek. ()

#47

Je mi líto, že v rámci propagace zemědělství vznikly takové kraviny jako Plechová kavalerie nebo Druhý dech...Dietl holt zase jednou musel vymyslet něco, co po něm soudruzi žádali a z vody se vaří opravdu těžko...škoda výborných herců, kteří v tomhle opět ztráceli čas, i když někteří dokázali z minima vytěžit maximum...viz Menšík. ()

Pavelpi

Tenhle seriál se Jaroslavu Dietlovi moc nepovedl.Žádný strhující děj a celkem i nepravdivost postav ( Hanzlík,Moučka).Ovšem ve srovnání s dnešními paskvily typu Ulice,Ordinace atd.je i tenhle seriál jednička. ()

ivamka

Nechápu jak jsme to kdysi žrali já celkem záviděla a ted´nevím jestli Hartlovi kozatou Kořínkovou, nebo Kořínkové ty kozy. Hartl mně celkem vytáčel, jak si nechával nasrat na hlavu. Jo dnes by s něma kapitalisti zametli, že by z nich cucky lítaly. Už se na to raději nedívám neb je mi blujno z toho zpětně. ()

Kakho-oto

Jestli je tohle nejhorší český seriál všech dob... Myslím si, že jsou horší seriály natočené před rokem 1989. Určitě jsou české seriály, které jsou neporovnatelně horší než PK - na mysli mám zejména produkci nekonečných TV seriálů za posledních pět let. Některé zápletky byly dobré, jiné hodně špatné. Herecké výkony zrovna tak. Hartl se nemusí stydět, že v tom hrál. Nevím, co je špatného na postavě zemědělce. O žádné super propagandistické dílo se taky nejedná. Neškodný seriál, který stačí jednou vidět a který podle mě nikoho a nic neuráží. 45 % ()

maar odpad!

Jako já některý seriály neodsuzuju, ale do prdele...Mě serou tyhle komunistický propagandy...jen si to zkuste jak to bejvávalo tenkrát...sme měli plnou hubu prachu z těch kombajnů. Škoda, že díky právě těmhle zmrdům sme se zasekli na 40 let a teď doháníme západ, co západ, pomalu celej svět :D ()

Ozzy2

Jako komedie super:)Herecké výkony vynikající.Teď to dávaj na JOJ a válím se u toho smíchy.Honza Hartl hraje toho troubu dokonale,ale on jim ještě všem ukáže:) ()

MeaCulpa

Seriál se dá s naprostým klidem přežít i když zápletky jsou opravdu primitivní. Jelikož jsem strávil mládí v JZD na brigádách je to pro mě guilty pleasure jako vyšitý. Myslíte, že pribiňák a 2 rohlíky jsou svačina pro kombajnistu? ()

Claude Speed odpad!

Nuda! Absolutně nezajímavá pointa, umělá snaha o to, udělat z toho vážnou věc. Stupidní komunistická propaganda. Smutné, na co ti herci nekývnou... ()

Mira90

Na svoji dobu neuvěřitelně kritický počin! Protože dovolit si v televizi kritizovat svačinové příděly pribináčků a rohlíků poctivě pracujících kombajnérů, to chtělo koule... ()

MELODY

žádný klub náročného diváka to není, to zas né. Přesto příjemně překvapila minimální poplatnost režimu a slušné herecké výkony - všechny ty figury defilující na obrazovce důvěrně znám (hercům budiž přiznána solidně odvedená práce). ()

crackonosh

Další z řady hovadských normalizačních seriálů z pera nejpřeceňovanějšího scénáristy světa J. Dietla, který píše takřka hodinové žvásty, v nichž se bojuje proti pribiňákům nebo řeší, kdo si od koho omylem půjčil pyžamo. Ale on se ten Dietl opravdu snaží, takže nám představuje hluboká lidská dramata s převráceným kombajnem, soudružské hádky dirigované samotným arcisoudruhem Moučkou a banální romance vycucané z prstu. Vypněte mozek a užijte si partu kombajnérů, je to levnější než lobotomie. ()

Dantte..

Klasický český seriál a je jedno jestli je komunistický nebo kapitalistický - vždy stejná formulka. Herci - hrůza, scénář - ono to nějaký mělo ?, ale nejvic ze všecho mi lezla na nervy ta děsná hudba. 30 % ()