• Sabrewulf

(4) "K svačině dostává brigáda od lakomého podniku pribináček s dvěma rohlíky. Kombajnéry to pobouří, rváč Straka se dokonce oboří na Zuzanu, která svačinu rozděluje. Je z toho aféra na žňovém dispečinku..." /// Tak to je fakt hardcore!(7.9.2011)

Co díl, to scenáristická perla. Okolo svačin vystavět tak funkční a napínavé drama dokázal jen Dietl, klobouk dolů. Dokonce některé postavy nejsou vyloženě jednoznačné. Samozřejmě, klucí z vejboru jsou uvážliví a spravedliví, ale to mi na tomhle seriálu vážně vadí ze všeho nejmíň.(17.8.2014)

• hippyman

tohle chce opravdu pevný nervy, aby člověk vydržel třeba i jedinej díl! ... nebo kapku šňapsu... bohužel jsem neměl nic ze zmiňovaných pomůcek... 20%(15.9.2007)

• kagemush

Pan Dietl prý psal tak,že každý den prostě a dobře napsal jednu stránku scénáře.-Řekl bych,že dost často měl naprosto u řitě co a o čem píše.(19.5.2009)

• rodo

Strašný seriál, který je o absolutním h...ě, ba co dím o socialistickém h...ě. Řešit celý jeden díl, že pribináček s dvěma rohlíky je pro soudruhy kombajnisty podřadnou svačinou, to už je na mě moc. Fakt ztráta času a je mi líto, že pod něčím tak nudným a trapným je podepsán scénárista Dietl. Fuj...(2.8.2011)

• - V díle Hektary je pozvánka na žně 1977, i když je rok 1978. (pávek)

• - Každý díl začíná několika vteřinami dílu předešlého. (M.B)

• - V prvním díle vyhlásí ředitel (Jaroslav Moučka) žně, přestože v kalendáři vysícím za ním na stěně je duben. (M.B)