• golfista
  **

  V době vysílání (premiérového) jsem tenhle seriál považoval za nejhorší český seriál všech dob. S odstupem času zůstává sice stále z pohledu kvality u dna, ale některé "polistopadové" seriály se stačily hravě dostat mezi to pomyslné dno a tohle dílo..... Nechám si proto i v hodnocení určitou "rezervu" pro další nové české seriály :)(15.10.2006)

 • Faye
  *

  Heslo doby : "Ani zrno nazmar!"(20.10.2005)

 • Fanucci
  ***

  Možná jsem trochu úchyl, ale mě to baví:-)) Nekolegiálnost družstev, špatné svačiny, nedostatek řemenů do kombajnů, věčně nadržený Hanzlík, postrach všech brigadýrů Bohouš Straka...zápletky a postavy jako hrom! A pak tu samozřejmě máme hi-tech Moučku, který telefonuje ze svého automobilu a operativně řeší naložení kombajnů na vagony...to si nikdo nesmí nechat ujít:-) P.S V posledních dvou dílech (např. scéna s převrácením kombajnu) je využito i akčního soundtracku! To jsem si dřív nevšiml:-))(6.11.2011)

 • - V 6. díle "Svah" se převrátí kombajn. Před pádem však jede Pepa Tichý (Jaroslav Kaňkovský) v kombajnu s modernější podélně nedělenou kabinou, avšak na svahu je převrácený úplně jiný kombajn. Podobně se v průběhu natáčení hercům pod rukama často měnily stroje, přestože v 1. epizodě bylo jasně řečeno, že si každý vybere "svoji mašinu". (Luckyno)

 • - Nakládání kombajnů na vlak v prvním díle se natáčelo na nádraží v Dobřichovicích u Prahy, kde široko daleko žádná STS nebyla. (Stejšn)

 • - Ve třetím díle s názvem "Hektary" se mění průměr řemenů pro kombajn, které Vít Kubánek (Jan Hartl) přebírá ve skladu. Ty, které později přivezl na pole ke kombajnům, byly o poznání větší. (M.B)

 • Jan Hartl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace