Oblíbená pohádka režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně je přímo stvořená pro vánoční čas. Hned v úvodu nás zavede na samotná nebesa: je časně ráno, v předvečer Štědrého dne, a všichni se chystají na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Maria (K. Issová) se svatou Veronikou (V. Žilková) pečou vánoční cukroví, andělské sbory nacvičují Gloria a Ježíšek zlobí úplně stejně jako ostatní malí kluci. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy - Petronel (I. Trojan), paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté. Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh (J. Bartoška). Ten mu dá důležitý úkol - zastat zaneprázdněného svatého Petra u nebeské brány. Jenže Petronel začne příchozí soudit přísněji než samotný Pán Bůh. A když si později troufne dokonce kárat samotného Pána Boha - trest na sebe nenechá dlouho čekat! Je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den propadne peklu. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš (J. Dvořák), který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Společně putují zasněženým krajem a pokouší se najít svého hříšníka, kterému by Petronel napravil hlavu. Cesta je zavede na nejbližší hrad. Tam je pánem mladý hrabě (D. Švehlík), který veškerý čas tráví zábavou a pitím. Jeho správce (O. Navrátil) ho za vydatné pomoci ostatních bezostyšně okrádá. Je tu i půvabná a skromná služtička Dorotka (Z. Kajnarová)... Jenže – Petronel je pěkný popleta – nejenže nikoho nenapraví, ale vlastní hloupostí uvrhne nevinné lidi do neštěstí. Naštěstí ale nakonec přijde k rozumu a pochopí, že nic není tak jednoduché, jak se zdá. A pak musí napravit všechno, co způsobil... (Česká televize)

borboleta

Po dlouhé době konečně povedená, vtipná a inteligentní pohádka, která rozhodně nenudí a která se vyvarovala jakýchkoliv trapných pitvoření. Příští Vánoce ji chci vidět znovu! ()

CrazyWolf

Každý si tuhle pohádku chválí, tak jsem se na ni taky podíval. A zas tak velká díra do světa to není. Na dnešní dobu je to nadprůměrná pohádka, ale řekněme si to na rovinu, ten průměr není moc vysoko. Asi tak někde u kotníků Pyšné princezny. ()

Peregrina

už jen za uličnický úsměv Jirky Dvořáka v roli Uriáše by to bylo za pět hvězd, ale celkově - kdo viděl, pochopí, jaké má tahle pohádka kouzlo. Znám od své věřící babičky všechny ty zúčasntěné v nebi, Veroniku s rouškou, Annu, co jí je zima k ránu atd atd...Petronel Ivana Trojana je taky skvostný. Ale na Uriáška Jirky Dvořáka nikdo nemá :-D Chcete-li, podělím se s vámi o můj žebříček nej pohádek - první místo má bezesporu Dařbuján a Pandrhola, druhý S Čerty nejsou žerty a třetí je bez diskuse Anděl Páně. Ty výše jmenované skvosty překonat nedokáže, ale zase je nejlepší pohádkou za posledních dvacet let. Smekám!! (a Jirko Dvořáku, kdybys chtěl, jsem ti plně k dispozici ve všem!! :DDD) ()

Ospalek

Opravdu jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek. Tímto dílem se u mě Jiří Strach zapsal tučným písmem k dobrým českým režisérům. Ivan Trojan, který společně s Jiřím Dvořákem tvoří skvělou dvojku (podobně jako v Ďáblově lsti), podal skvělý herecký výkon a rozhodně stál v pozici správného pohádkového hrdiny. Jen tak dál... Takovéto pohádky jsou opravdu pěkné a mě se nejvíc líbí. Anděl Páně je zařazen k nejlepším (S čerty nejsou žerty, apod...). Ivan Trojan rozhodně dostojil svého a exceloval v hlavní roli. ()

bron

Tohle je bezesporu nejlepší česká pohádka poslední doby, vyvážená po všech stránkách. Originální (např. scény z nebe jsem si vyloženě oblíbil), excelentní herci (především duo Trojan a Dvořák) a především režie Jiřího Stracha, z kterého roste podle mého velký filmař. 80 % ()

Honey007

V poslední době až nečekaně milé překvapení na české pohádkové scéně. Vcelku jednoduchý příběh, který nepotřebuje žádné velké efekty, ale jeho dynamiku udržují poctivé herecké výkony bez zbytečného patosu. Navíc se po dlouhé tvůrcům podařilo vytvořit vtipnou pohádku (zejména zásluhou Ivana Trojana) s pěkným příběhem. Nemůžu si ale odpustit trošku ošizenou výpravu a hlavně odfláknutý konec, ale i tak 80% (ne nadarmo moje drahá polovička tvrdí, že dobré pohádky se točí na sněhu ;)). ()

eba

Dokonale povedená pohádka. Nikdy bych neřekla, že Jiří Dvořák by mohl hrát čerta, ale zhostil se toho skvostně. O Ivanu Trojanovi ani nemluvím, jako andílek v blond paruce je k sežrání ;). Myslím, že Jiří Strach obohatil naši kinematografii o další krásnou pohádku na kterou se dá koukat znova a znova. ()

Adhemar

Nestává se, abych novým českým pohádkám dával takové hodnocení ale tento film si ho opravdu zaslouží do poslední hvězdičky. ()

trollfjord

Jiri Bartoska jako Buh je dokonaly. A Ivan Trojan? Priznam se ze je to prvni film ve kterem jsem ho videl a naprosto mne nadchnul. Trosku to drhlo pri vypjate scene v kostele, kdy hrdinka hrala hloupou husu ale to byla malickost. ()

vena199204

Jsem rád, že kromě hrozných a toporných herců jako jsou Geislerová, Budař atd., máme i dobré herce jako je Trojan, Liška... Anděl Páně je příjemné překvapení a táhne ho právě hlavně Trojan. ()

Leira

Za normálních okolností bych dala hvězdičky jen tři. Když ale vezmu v úvahu současný stav české kinematografie, musím jednu přidat. Film jako celek funguje, ráda se na něj podívám příště zas. ()

PZ_Ben

Na doporučení rodiny jsem pohádku Anděl Páně konečně shlédla a mé nadšení je nepopsatelné. Pohádka je vtipná, napínavá i poučná. Herecké obsazení a tedy i herecké výkony na výbornou. Pro mě 5* hlavně za kouzelného Trojana, který byl vtipný a neuvěřitelně roztomilý. Jediné mínus vidím v očividně malém rozpočtu filmu (nic moc kostýmy, málo herců - třeba hrad byl poloprázdný), což ale vyvážily výbroné herecké výkony. ()

ketie

Naprosto perfektní a úsměvná pohádka. Skvělé obsazení a (na pohádku) dost originální hlášky (já prostě miluju ironii a sarkasmus!) ()

Mr.Hahaha

Na to, jak nemám rád pohádky mě tahle úplně dostala. Samozřejmě splňuje veškerá kritéria na pohádku jako kouzla, anděla, zlo a dobrou duši, a navíc přidává výborný vtip v podobě biblických narážek a čertova humoru. Na film se kdykoliv rád podívám a zatím mě neomrzel. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka