Oko

Oko

Horor / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2008, 96 min

• flanker.27

"Utíkejte něco se stane. - Cojé, próč? - Teroristi sem dali bombu. - Aha, rychle všichni utíkejte." Nebejt týhle scény (a celýho pozitivního konce), dal bych možná i tři hvězdičky. Pravda je, že tam bylo na rozdíl od originálu moc zbytečnejch lekaček (který nelekaly), ale i tak se to jednou vidět dalo. Jinak nutno říct, že se mi to líbilo víc než originál, a to jsem odpůrcem remaků, především díky podle mě mnohem líp udělanýho vývoje hlavní hrdinky. Upřímě nechápu, proč se Jessica Alba stává takovym terčem posměchu kdekoli se objeví. Neříkám, že je kdovíjak charakterní herečka, ale žádnou katastrofou rozhodně není. A už vůbec ne prknem :)). Rozhodně by mě ani nenapadlo odsuzovat film právě kvůli ní.(30.4.2009)

• 2-Xtreme

Typický horor pre tupú americkú mládež. Remakovat Oko bol strašný krok pre doteraz skvelých režisérov(ich Ils je 100%-tná záležitost). Film len každou scénou kopíruje skvelý originál a nemá čo nové ponúknut. Totálne bez atmosféry s pár lakačkami, ktoré sú nehorázne predvídatelné. Jessica Alba je strašná koza a dostal som od nej to čo som čakal, nič. Ako som predvídal, zbytočný film. 30%(16.3.2008)

Scénář : Danny Pang, Oxide Pang Chun, Jo Jo Yuet-chun Hui, Hillary Seitz a Ryne Douglas Pearson. Po druhém OKOuknutí jsem přehodnotil na 79,5 % a hodně tomu dala Jessica Alba ikdyž si za to málem odnesla Malinu. Jessica Alba se kvůli filmu naučila základy braillova písma. CITÁT - .........svět je opravdu nádherný.........(8.5.2011)

Bavilo mě to a bylo to lépe zrežírované než originál. Jessica Alba se své role zhostila poměrně dobře a tajemné napětí filmu nechybí. Nějaké rozdíly oproti původnímu zpracování tu určitě jsou, ale mně tenhle americký remake sedl víc, než jeho japonský předchůdce. 70%(15.1.2009)

• tombac

Nedomrlý remake, jenž dělá výbornému originálu jen ostudu. Nečekal jsem žádnou extra kvalitu, ale že mě to bude tolik iritovat, to také ne... Přístup tvůrců nemohl jinak než skončit u horrorového fanouška fiaskem: narvat do snímku bez ladu a skladu téměř všechny lekačky zkopčené od originálu nebo jejich variace, doprovázené hlasitým práskáním, s mizivým shock efektem, hrozivé záhrobní stíny předělat na řvoucí bubáky, konec změkčit a roli zkoušené dívky svěřit "umělé květince" Albě (marná snaha, Jessico, něco jako přirozený herecký výkon je ti nadále upřeno). Vedle napětí tu chybí jakákoliv tvůrčí invence, takže se člověk nemůže divit, že tenhle polotovar odmítl zhltnout i nenáročný americký divák a dopředu odsoudil tuhle zbytečnost k brzkému zapomnění. Dobře jí tak. 3/10(13.2.2008)