Oko

Oko

The Eye

Horor / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2008, 96 min

Viete čo, nezaradila by som to medzi horory. Bolo to niečo jemné medzi final destination, purpurovými riekami a akousi drámou o slepej dievčine, ktorú hrá Jessica Alba. Ale napriek tomu, že tu všetci ospevujú originál, ktorý som nevidela , tak nemám film s ničím porovnať, mne sa to páčilo. Malo to takú tmavú auru, Alessandra Nivolu, pár naozaj vydarených scén a dobrý scenár, ktorý zas niektorí z neznámeho dôvodu odsúdia. Podla môjho osobného názoru si táto vecička zaslúži tak 70%.(16.10.2009)

• Sobis87

Naprosto nepovedený remake působivého hororu, který spoléhá pouze na laciné lekačky, vykulenou Jessicu Alba a pár hezkých záběrů. Ani ty sprostě okopírované scény nejsou z poloviny tak působivé jako u originálu. 30%(12.1.2010)

• teutates

Nebolo to až tak zlé..!Síce som nevidel originál,ale tieto oči ma dokázali"vystrašiť"!Všetko by bolo OK až na ten koniec!Scény majú dostatok napätia a atmosferický spad,ktorý dotvára výsledné zobrazenie.Vadil mi však konečný hrdinský patos a scénar Jessici Alby,ktorá sa natoľko snažila až to pokazila!Silné 2*(11.3.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $31,418,697Tržby Celosvetovo $56,964,642Tržby za predaj DVD v USA $11,953,794 //počet predaných kusov 663,325(5.4.2009)

• Campbell

No nic moc, originál je o něco lepší a hlavně o dost atmosféričtější, tam kde se pokaždé několikrát leknu(scéna kde hrdinka sedí na nesprávném místě) mě tady nevyděsí ani trochu, a scéna ve výtahu je dost chabá, takže jediná lepší scéna je s hned prvním kontaktem, ale prostě se ví co se bude dít. Celkem mě překvapilo že Posey je v tomhle filmu příjemná zato Alba je šílená a její hraní je příšernost nadevše. Prostě slabý odvar další podprůměrný remake. A ukázka toho že Ils bylo nejspíše jenom náhoda.(18.4.2011)

• - Jessica Alba po dobu šesti měsíců brala lekce hry na housle a naučila se základy Braillova písma. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Do hlavní role byla původně obsazena Renée Zellweger. (Elisebah)

• - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herečka v hlavní roli (J. Alba). (Petr23)