Oko

Eye, The

Oko

Horor / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2008, 96 min

// Production Companies: Lionsgate //(15.5.2011)

• flanker.27

"Utíkejte něco se stane. - Cojé, próč? - Teroristi sem dali bombu. - Aha, rychle všichni utíkejte." Nebejt týhle scény (a celýho pozitivního konce), dal bych možná i tři hvězdičky. Pravda je, že tam bylo na rozdíl od originálu moc zbytečnejch lekaček (který nelekaly), ale i tak se to jednou vidět dalo. Jinak nutno říct, že se mi to líbilo víc než originál, a to jsem odpůrcem remaků, především díky podle mě mnohem líp udělanýho vývoje hlavní hrdinky. Upřímě nechápu, proč se Jessica Alba stává takovym terčem posměchu kdekoli se objeví. Neříkám, že je kdovíjak charakterní herečka, ale žádnou katastrofou rozhodně není. A už vůbec ne prknem :)). Rozhodně by mě ani nenapadlo odsuzovat film právě kvůli ní.(30.4.2009)

• tron

Videl som väčšinu ázijských ducharin po roku 1998 (kedy úspešnú vlnu odpálil Nakata v RINGU). Máloktorému som dal pod 80%. OKO bratov Pangovcov ma ale nebavilo, nebolo na ňom nič originálne, zápletka o slepom dievčati, ktoré po operácii začne vidieť (duchov) fajn, ale na celovečerný film to nestačilo, všetko som už videl v TEMNEJ VODE, ZMEŠKANOM HOVORE, JU-ONE atď. Na americký remake som sa napriek tomu tešil, tak troška zvrhlo, ale tešil – mátožná Jessica Albaová v titulnej úlohe, matný dej... niekedy si potrebujete oddýchnuť pri mizernom horore. Musím povedať, že výsledok naplnil moje očakávania – nie je to zlé, len to skrátka nemá ani štipku niečoho originálne a od začiatku som mal pred hrdinkou náskok, keďže som vedel, čo vidí, prečo a ako to vidieť prestane. Napriek tomu dej (i vďaka dobrým hercom – Alessandro Nivola) prekvapivo svižne ubiehal, Albaová sa mi snáď prvý raz páčila a scéna vo výťahu nemôže nebyť dobrá, nech by ju režíroval akýkoľvek babrák. Bavilo ma to viac, ako podobný remake podobnej ázijskej duchariny, CLONA (20%).(28.5.2011)

• obitus

Není asi vždy úplně fér ohánět se při hodnocení remaku originálem a zaříkat se jeho kvalitami, ale cyp s tím. Život není fér. Hoši stojící za vynikajícím Ils se po vzoru kolegů jako Valette nebo Aja nechali sešrotovat americkou mašinerií, z pojmu originalita učinili tabu a vyblili předělávku, která se může pyšnit nejhůře zremakovanou postavou všech dob. Alba je možná hezká, ale jako herečka, která by měla předvést nějaké (jakékoli, proboha) emoce, naprosto selhává. Hodinu a půl dlouhá zrůdnost.(3.5.2008)

• teutates

Nebolo to až tak zlé..!Síce som nevidel originál,ale tieto oči ma dokázali"vystrašiť"!Všetko by bolo OK až na ten koniec!Scény majú dostatok napätia a atmosferický spad,ktorý dotvára výsledné zobrazenie.Vadil mi však konečný hrdinský patos a scénar Jessici Alby,ktorá sa natoľko snažila až to pokazila!Silné 2*(11.3.2008)