Oko

Oko

The Eye

Horor / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2008, 96 min

Ne moc zajímavý remake čínského hororu. Ani půvabná Jessica Alba to moc nezachraňuje... Bacha na oči!(2.4.2015)

Úspešná husľová virtuózka Sydney Wells v mladosti stratila zrak, je úplne nevidiaca. Preto, keď dostane po rokoch slepoty možnosť, rozhodne sa pre transplantáciu. Lenže s očami mladej Mexičanky sa jej dostane viacej ako len dar zraku. Vidí aj veci, ktoré sú skutočne desivé. "Oko" je celkom solídny duchársky horror, v hlavnej úlohe so sympatickou Jessicou Alba. ***(24.11.2009)

Bavilo mě to a bylo to lépe zrežírované než originál. Jessica Alba se své role zhostila poměrně dobře a tajemné napětí filmu nechybí. Nějaké rozdíly oproti původnímu zpracování tu určitě jsou, ale mně tenhle americký remake sedl víc, než jeho japonský předchůdce. 70%(15.1.2009)

• J*A*S*M

Ne, remake Oka opravdu není dobrým filmem. Prkenná Jessica Alba se celým snímkem potácí s jedním zkroušeným výrazem, pronáší "chytré" monology a je strašně zábavný se na ní koukat. Těch pár strašidelných scén, které byly v původním filmu, je zde naprosto znehodnoceno a zadupáno do země. Zkrátka Oko podle mne není dobrá volba, a to jak americké, tak i původní hongkongské.(10.2.2008)

• Stegr

Zlaté malińy 2009 - 1 nominace - Nejhorší herečka HR (Jessica Alba)...(17.2.2009)

• - Do hlavní role byla původně obsazena Renée Zellweger. (Elisebah)

• - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herečka v hlavní roli (J. Alba). (Petr23)

• - Jessica Alba po dobu šesti měsíců brala lekce hry na housle a naučila se základy Braillova písma. (Zdroj: ČSFD.cz)