Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

djbarrel

Na jedno shlédnutí v pořádku. Ocenil jsem tak trochu originální konec a dobrou hudbu. Nicméně chování postav bylo dost předvídatelné a děj jako takový poměrně rozvleklý a nezáživný. 47 % ()

Martanecek007

Tajuplný děj zasazený převážně do hřbitova a opuštěného divadla, které nám nabízí strašidelný nádech. U tohoto filmu dlouho nečekáme na zápletku a už od samého začátku se něco děje. Film proto nenabízí hromadu nudných, zbytečných natažených scén. Nabízí nám i nějakou tu "lekačku", ale hlavně (dle mého) velice zajímavý duchařský motiv, který vás chytne. ()

zuzza11

ja pane.... když třikrát u něčeho usnu, to už je co říct. Totální vypatlaná kravina počínaje nesmyslným chováním skoro všech jedinců, vč. dřevěného "Kena"... ()

Turby

V první řadě je nutno říci, že všechny tyto loutkařinky řadím do spešl skupiny a nedávám to spolu s duchařinama do jednoho pytle. Z hororových žánrů mám nejradši právě loutkárny, protože mi přijdou nejděsivější. Je tu krásně vidět, že Wann dokáže s malým kašpárkem udělat velké divadlo. ()

kacir

Myslím, že toto hodnotenie nie je objektívne kvôli tomu, že to točil Wan a jedna polovica hodnotiacich sa ide z neho posrať a ta druhá sa zase opičí po tej prvej, pretože sú to obmedzení dementi bez vlastného názoru! Je to slabý film. Škoda. ()

Juuroo

Horor, ktorý je postavený na strachu z bábok nemôže byť nič extra. Väčšina filmu je len slabučký priemer a nebyť dobrého záveru tak dám o hviezdičku menej. ()

ZHODNOTITEL

JEDEN Z POSLEDNÍCH STARÝCH HORORŮ Horor, který ještě těží z minulých postupů, jak natočit horor. O tom všem se přesvědčíme hned v první scéně a jinak to není ani v těch dalších. Dneska se na ten film dívám víc jako na hororové retro, které potěší. KONEC POTOM TROCHU Z CELÉHO FILMU VYBOČUJE ()

Nikolas__

Prvních 9 minut průměrných, ale potom se to do konce první hodiny nese v úžasné atmosféře a skvělém zpracování. Čistých padesát minut je ten film boží, ale zbylých závěrečných třicet minut působí trochu překombinovaně, nudně. Otravný detektiv který se do kontextu filmu vůbec nehodí, více loutek atd.. Zvrat na konci dle mého dobrý, ale celé je to až trochu moc podobné Saw, které mělo mnohem větší tah na branku. Postavy teda nic moc. Hlavní hrdina celkem ušel a hudba byla dost dobrá. Každopádně dalším problémem je někdy až nerealistický scénář, který posouvá děj kupředu tím "pohádkovějším" způsobem. Celkově to mohlo dopadnout lépe, ale byl jsem spokojen. 7/10. ()

david666

Od tvůrců SAW jsem čekal něco lepšího, ne jen průměrný film. Přitom námět byl zvolen dobře a z loutky, ty jsou strašidelné (aspoň pro mě) samy o sobě. Tady se mi zdálo, že jejich potenciál (společně s prostředím, kde se film odehrával) nebyl plně využit. Začátek filmu dobrý ale pak už se horororvé scény teměř opakovaly. Tři *** zachránila poslední "vysvětlovací" scéna, kde jsem už "lidi od SAW" poznal a která byla originální. ()

Innos

Jamesa Wana prudko možem, film sa mi občas podobal na saw napr pri záverečnom rozuzleni, bolo to napínavé, skvelé zvuky (odporúčam pozerať na 5.1 a čo najhlasnejšie :-D ), pôvodne som chcel dať 3*, lebo predsa ten scenár nebol až taký skvelý a ani hlavný hrdina mi nejak nesedel, ale ten koniec ma dostal :-)) ()

Miyamoto

Ze začátku slušný horor, který už ale ke konci nudí a vše úplně pohřbívá tuctový špatný konec. Kdybych se u posledních 10ti minut tak nenudil, jdu o hvězdičku výš. ()

Scenixia

Lepší horor. Dlouho jsem se rozhodovala nad počtem hvězd. Nakonec místo tří dávám hvězdy 4, ale jde o celkem slušný hororový snímek. ()

kishi_SO

priznam sa, ze riadne strasidelne boli tie babky a teta bruchomlunkina bola riadne jazykata baba. To vsak nestacilo a klisovity a plytky dej to polozil na same dno. ()

vilusinska

Musím uznat že velice podařené,běhal mi i mráz po zádech,a ve filmech polínání do minulosti mám ráda a tady se jim to povedlo. ()

Venceslao90

Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Je to stylové, chytře vymyšlené, děsivé v té správné míře, natočené s mírnou nadsázkou a s bezvadným koncem. Objektivně by to bylo asi za čtyři *, ale v rámci hororového žánru je tohle pro mě vrchol. Opravdu doporučuji všem. Víc takových hororů! ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům