Pulse je natočený ako remake úspešného japonského hororu „Kairo“. Film hovorí o skupine mladých študentov, ktorá sa musí vyrovnať so záhadnou smrťou svojho kamaráta. Už čoskoro však zistia, že to nebola samovražda. Cez monitory, displeje telefónov a rádiové vlny im nedajú spávať duchovia. Čo keď bezdrôtová mobilná technológia môže sprostredkovať kontakt s iným svetom? A čo keď tento svet využije túto technológiu, aby sa dostal k nám? Ak zapnete mobil alebo mail, ste infikovaný a začnete zabíjať. Práve toto sa stane na školských internátoch... (oficiální text distributora)

eraserhead666

No, tak po videokazetě a mobilním telefonu přišly na řadu počítače. Myslím, že to na dobrej horor nestačí. Možná až dojde na robertky a vibrační vajíčka do.... (však vy víte kam, pokud ne, koukněte na Shortbus), tak to bude za něco stát. Celý film jsem měl dojem, že jsem to všechno už jednou někde viděl, ne že bych viděl Kairo (neviděl), ale tohle je přesně typ filmu, který se poslední dobou točí jak přes kopíráky. Jedno obrovské deja-vu. Přemírou digitálních efektů, vypravěčským stylem a naprostou absencí nějaké tísnivější a hustější atmosféry mi to připadalo mnohem víc jako sci-fi, než jako duchařský horor. První půlhodinu jsem dokonce přemýšlel, že to vypnu, pak se to ale naštěstí trochu rozjelo. O něčem svědčí i to, že to není ani 10 hodin, co jsem to viděl a ani za nic si už nevybavím, jak to skončilo.... No, asi slabší průměr, nebo silnější podprůměr. Ale možná se poohlídnu po asijské předloze ()

becki_tu

Zajímavá vize ve slušně zpracovaném hororu - remaku, po kterém možná začnete o něco bedlivěji sledovat signál na vašem mobilním telefonu. A pro jistotu si ještě zajděte koupit červenou lepící pásku. ()

JASON_X

Naprosto zbytečný film, ve všech směrech podstatně horší než japonský originál Kairo (2001). Asi nejvíc mě iritovali představitelé omladiny, přehlídka nesympatických kreatur v čele s tak protivnou a nanervylezoucí blondskou, že kdybych s ní ztroskotal na pustém ostrově, hned první den ji zabiju, naporcuju a nasolím do foroty, aby z ní byl aspoň nějaký užitek. Jak se mi najednou stýskalo po tichých nesmělých introvertních Japoncích včetně hlupáka Kawašimy... I děj, ačkoliv rámcově shodný s originálem, působí banálněji, nudněji, nezáživněji a má pitomější finále. Je ovšem dost možné, že tak zklamaně soudím srovnávaje s předlohou, kterou jsem viděl včera. Ale i ona skvostná scéna skoku ze sila, která mě u Japonců tolik uchvátila, je tu jaksi nepůsobivá, odfláknutá, prostě hůř natočená. Ztráta času, do koše s tím, asijský specifický styl u mě vede nad hollywoodskou bezduchou komercí na celé čáře. Malé bezvýznamné plus - štěk pro Brada Dourifa. ()

Morholt

Byl to nápis "necenzurovaná verze" co mě u novinového stánku zaujalo a i přes špatné zkušenosti, které s necenzurovanými verzemi mám, jsem potom sáhnul. Docela by mě zajímalo, co na tomhle kdo cenzuroval. Nějakých brutálních krvavých scén či lekaček jsem se tu nedočkal, depresivní atmosféra, tolik vychvalovaná u původní japonské verze, se tu také neobjevila a tak jediné, co bylo k cenzurování, byly velmi špatné herecké výkony všech zúčastněných. Pravda - dvě nebo tři scény s duchy byly poměrně povedené, ale to samo o sobě stačí sotva na 20%. ()

Lucasion

Co říct k pulsu? No upřímně se mi to nelíbilo. Ani tak dobře nechápu, jak se to může někomu tak moc líbit. Pár hereckých jmen nezachrání hloupý scénář a ještě hloupější příběh. U filmu se nikdo snad ani nelekne. Správné lekací scény zde chybí. A chybí toho i mnohem víc. Film je natočen na takovém šedivém obrazu, který má dodat hutnou atmosféru a to je tak jediné, co se mi líbilo. Bohužel dostává nálepku špatný film. ( 18 procent ) ()

ProjectAlice

Jeden z tých lepších hororov. Vizuálne efekty na jednotku, obsadenie kvalitné. Stupeň strachu za hranicou priemeru. Najradšej mám na hororoch nie keď vás niečo na prvý moment vydesí, alebo keď čakáte, že vás ide niečo vystrašiť, ale keď niečo vidíte so strachom a pohľad na tú vec stále trvá, rovnako ako váš strach. To sa v tomto filme stáva často, napríklad keď cez stenu prejde duch a blíži sa pomaly ku kamere. Takže tento film splnil po hororovej stránke moje očakávania. 80% ()

JohnCZ

Ukázková přehlídka filmařských postupů z poloviny nultých let. Klipovitý střih, modrý filtr, alternativní rock a fajne roštěnky. Docela mě překvapuje, že tenhle dementní námět v roce 2006 ještě prošel a pokud pominu, že je to vlastně strašná krávovina bez jasných pravidel, tak je to dost atmosférické a ve světle současných stále stejných duchařin i dost neokoukané. Natočené to bylo kdesi v Rumunsku a to ponuré industriální prostředí je velké plus. Strach to ve mně sice nevyvolalo, ale zvědavost, napětí a nepříjemné pocity ano. ()

Nick Tow

Keby som nevidel originál /Kairo/, možno by som jednu hviezdičku prihodil, ale takto... Sonzerov Puls je učebnicovou ukážkou toho, ako môže napriek povinným žánrovým rekvizitám, ľakačkám či paranoidnej atmosfére nefungovať vo filme so žánrovým označením "horror-thriller-mysteriózní" to podstatné: akákoľvek emócia. Za celý film sa mi nepodarilo stotožniť s jedinou postavou, uveriť jedinej replike, zdieľať akýkoľvek pocit. Desivý feeling z prebiehajúcej katastrofy nám chce režisér vsugerovať pohľadom na vyľudnený školský dvor a koniec-koncov, aj tú spomínanú paranoidnú atmosféru vytvára skôr monochrónny (uf, aké vynaliezavé!) obraz, než znepokojujúca naliehavosť príbehu. Ak sa v Pulse predsa len párkrát vynorí čosi, čo po človeku chňapne smrteľne ľadovou rukou, sú to takmer vždy doslovné citácie z Kaira. Pulse je skrátka sterilný ako striptíz za mliečnym sklom a ešte k tomu po tme. Keď som v požičovni vracal tento disk, inštruoval som týpka za pultom, že keď si budem chcieť v budúcnosti znovu požičať nejaký amícky remake šikmookej duchariny, aby mi to preventívne vyhodil z hlavy. Trebárs aj dynamitom... ()

corpsy

Už by som sa opakoval, keby som tento priemerný remake kultového ázijského hitu označil za málo vydarený a nedostačujúci. Ale je to tak. KRUH a NENÁVISŤ ostanú asi na večnosť výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. ()

Astaroth12

Film by bol kvalitný,keby sa držal len duchárskej tematiky.Ale prechádzať cez televíziu,mobily a televízne média je prehnané.Koncepcia by aj tak nemusela byť zlá,keby sa sústreďoval na pár jedincov ako napr.zmeškaný hovor ale na toľko ľudí to bolo veľmi chaotické a veľakrát aj zmetené.Mal pár veľmi dobrých nápadov ale ako celok to bol chaos v priamom prenose.Ako film postupoval už mi bolo jedno čo sa stane z postavami,čím menej postáv tým lepšia orientácia v príbehu.Ale hovno robím si srandu. ()

ladko

Kristen Bell fandím od Veronicy Mars dosť, ale toto asi nie je cesta, ktorou by sa mala vybrať(uvidíme, ako sa jej bude dariť vo Forgetting Sarah Marshall-podľa všetkého lepšie...). Tento horor je naozaj dosť čudný, nezľakol som sa ani raz a záver je o ničom-skratkovitý a skôr úsmevný a autori určite nechceli, aby vyznel ako vyznel. Ale tak vďaka predstaviteľke hlavnej hrdinky sa to dalo pretrpieť bez ujmy na zdraví. ()

fcreading

Kairo som nevidel takže neviem ktorý je lepší ale ani tento není zlý. Je to priemerná ducharina s dobrým dejom a skvelou Kristen Bell ktorá tomuto filmu určite prospieva. Cez monitory sa vkrádajú rôzny duchovia a vraždia študentov a oni sa potom menia na samotných duchov a záver mi prišiel dosť dobrý. ()

Krissty

Čekala jsem menší trapárničku a ze začátku se to tak i zdálo být. Pak jsem se do toho ale naprosto ponořila a plně se s postavami ztotožnila. I když moc nechápu, že ještě před úplným rozšířením viru bydleli všichni studenti v temných a ponurých bytečcích... Například Ian Somerhalder a jeho zatemněná okna, z toho musel mít depky permanentně. No jinak Kristen Bell byla dobrá, Ian byl klasicky dokonalý, úžasný, statečný... No prostě Ian! Nakonec to vůbec nedopadlo špatně, ba naopak. Závěr byl dóóóst dobrý!!! ()

Pan Filuta

2/10 Název filmu: Pulse. Říkám si, co to sakra je? Musím to ověřit na své milované ČSFD. 54%. Nu to asi nebude nic pro mě. Mrknu na herce a hele Kristen Bell, Veronica Mars. Tak snad to dám..........Výsledek: tragický film, chcete-li remake japonského hororu. Ichabod tady píše.: Hodnocení z větší části je za Kristen Bell." Já dávám hodnocení jen za ni! ()

ivishka

Spíše než působivou ukázku toho jak se vyšvihli počítačoví animátoři jsem byla svědkem naprosté nudy. Banda lidí očividně asi psychicky labilních se celý film bojí něčeho co nabírá nějakou frekvenci ze spotřebičů nebo co a zalepují před tím červenou páskou skleněné předměty. Místo toho, aby hlavní postava Kristen Bell zahodila mobilní telefon, který evidentně takové věci přitahuje si ho nechá celou dobu u sebe a stále se diví, že se ty postavy a podobné výjevy objevují. Role Iana Somerhaldera mi byla také trochu cizí - nechápala jsem k čemu tam vlastně byl? K tomu, aby nebyla hlavní postava tak sama? Škoda jen, že jediné lekačky, které se mi dostalo bylo hned v úvodních minutách v knihovně v suterénu(no uznejte, že už není podivuhodné, že postavy častěji v amerických hororech vlezou úplně všude). A další díly? Tak na to okamžitě zapomeňte(podle mě je to prodlužování trápení podobně jako u Paranormal Activity). ()

Ridick

tak tomuto ja hovorim "ambiciozny" film. napad to ma vynikajuci, dokonca aj vizual, ale vsetko ostatne je doslova nahovno. nepripomina vam to nahodou 28 dni potom?! ()

UncleG

Kašlu vám na duchy! Nejděsivější z celého filmu mi přišla ta strašlivá vize světa, v němž jsou všechny koupelny špinavé, všude jen hnusná olezlá umyvadla, oblemcané kohoutky a upatlaná zrcadla. Tomu já říkám vopravdickej horor! ()