Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

lamps

Úvod je skvělý - časté skákání mezi různorodými lokacemi vyplněno uspokojivým množstvím fórů, výprava je oku lahodící a Geoffrey Rush si svůj prachbídně vysvětlený comeback náramně užívá. Ale přesto už je něco špatně - k prvnímu (zachránit Jacka) a druhému (dostat se z místa, odkud se dostat nedá) cíli směruje příběh strašidelně dlouho a předznamenává tak už nefalšovaně strašidelnou prostřední část, která drolí těžkopádně rozpohybovaný děj mezi spoustu samostatně a mnohdy nepochopitelně jednajících postav, jejichž intriky a úskoky možná vypadají chytře na papíře, ale v drahém blockbusteru působí podobně neefektivně, jako kdyby chlap na první rande dorazil s účesem alá Adolf Hitler. A samozřejmě se to celé táhne jako zástupy důchodců při slevách do Kauflandu. Závěr naštěstí za sebedelší čekání stojí a řežba na moři vypadá tak úchvatně, jak jen to technické inovace dovolují, ale o to více mrzí tolik zbytečné výplně, která film nikam neposouvala a pouze se tupě zasadila o to, aby přívlastku VELKÝ dosáhl film mimo jiné i vlastní přemrštěnou stopáží... ()

filmfanouch

Říkejte si co chcete, podle mně neuvěřitelná šňůra vizuálních nápadů a něco co se prostě jen tak nevidí. Ať už celá závěrečná bitva v Maelstromu nebo setkání různých národů pirátů s tečkou v podobě Keitha Richarde v roli Jackova otce Teagua. Prostě řemeslná pecka. ()

Jacinda

Když si představím PK Na konci světa, napadnou mě dvě scény. Jedna blbá a jedna skvělá. Ta blbá je myslím hned na začátku, když je Jack uvězněn v nějakém svém snu. Ta skvělá je snaha pirátů převrátit loď, aby se dostali na druhou stranu. To bylo opravdu hodně dobrý. Hodnocení filmu by se tím mohlo zdát vyrovnané, jenže to by se na scéně nesměla objevit Elizabeth, jejíž čtvrté pokračování by byla rovnou postava Domino. A potom tu máme ty nesmyslné hádky, podvody a rozvody a já doted nevím proč. a nelíbil se mi ten tragický konec ()

Jhershaw

Přílišná překombinovanost a zmatenost ubírá na tom, co by měla být hlavní deviza pirátů - na zábavnosti. Takhle zbyl jen solidně nadprůměrný film, který sice zas tolik nenudí, ale ani výrazně nezabaví. 70 % ()

Boogeyman

První díl mě slušně zabavil, druhý díl byla nuda až na půdu, takže vzhledem k tomu jaké negativní ohlasy jsem slyšel na trojku, ani mě to nelákalo! Nakonec jsem ale neodolal a rozhodně nelituji! Nejlepší díl trilogie! Postavy se vyvíjejí a jsou konečně takové, jaké mám rád, tedy nepředvídatelné! Johny Depp jako Sparrow je postava tak výrazná, že by jí tvůrci měli šetřit! V prvním díle to o něm ještě nevěděli, takže vše bylo ok, ale v druhém ho bylo všude plno a už mi začínal lézt na nervy! Tady je vše opět v pořádku, Sparrow se staví po bok mnoha dalších postav, z nichž nelze vybrat tu hlavní! A výrazných postav je v tomto spektáklu skutečně požehnaně a všechny mají něco do sebe! Dokonce i dušínovskej Will už není neviňátko a Elizabeth pouze ozdoba!....Scénář je nadupanej takovým způsobem, že ač se tempo nezastaví, stejně dvě a půl hodiny nestačí na pořádné vylíčení děje a mnoho linek tak končí bez vyústění! Ale závěrečná gradace je úžasná! Všechno skutečně výborně natočeno, masky, triky, výprava - prostě rozpčet se nezapře! Vrátka otevřená pro čtvrtý díl, což mi už nepřijde jako špatný nápad! ()

Indiana

Čekal jsem mnohem, ale opravdu mnohem víc. Sice se mi to díky monumentálnosti líbilo víc než jednička (která je pro mě taková nízkorozpočtově nemastná neslaná), ale nevim no, prostě sem čekal, že to bude nářez a místo toho sem se dočkal filmu, ve kterém se toho moc neděje, kde je za tři hodiny stopáže snad jediná pořádná bitva a kde mi Johnny Depp poprví přišel naprosto trapnej (chvílema si to dával, ale často jsem při jeho výstupech fakt trpěl, tohle neni o tom, že by se Depp okoukal, ale o tom, že tentokrát už to prostě opravdu vtipný neni a je to trapný). Tempo utíkalo proklatě pomalo, ty tři hodiny mi přišly jako věčnost a prostě zklamání no. Pár kladů vidim jen v tom, že na tom filmu jsou vidět prachy a že Geoffrey Rush a Bill Nighty zvládli své role na jedničku. Jinak ale prostě...no radši nic. ()

Beckett51

"Jste blázen, Sparrowe.- Díky bohu zato, protože jinak by tohle nemohlo vyjít!" Úžasné vyvrcholení jedné z nejlepších trilogií v dějinách kinematografie. Zároveň snad nejkratší - dlouhý film který jsem viděl. ()

Stegr

80% - Kéž by film nebyl plný tak zbytečných paktů a dohod, které stejně nikam nevedly a jen každého mátly! Bylo by to o tolik lepší. Škoda... Zlaté maliny za rok 2007 - 1 nominace - za nejhoršího herce ve vedlejší roli - Orlando Bloom... ()

salahadin

Dvojka končila otevřeně a navíc takovým způsobem, který asi nedal spát leckterému pubertálnímu stvoření s pokojíčkem vytapetovaným Johnnym Deppem v podobě Sparrowa. Trojka je natahovaná blamáž a Davy Jones si bohužel celý film jen dělá takovou osobní anketku na téma "bojíš se smrti"? Že by psal diplomku na Vysoké škole chapadlovité? Závěrečná bitva má taky jedno velké mínus: čekal jsem pořádnou bitku a nakonec se řezaly jen dvě loďky a ostatní nepochopitelně přizírali, takže film si užijete jen tehdy, nebudete-li moc poukazovat na logický mezery o obsahu plochy mléčné dráhy. Taky moc neřešte "kdo s kým a proč", debilita scénáristů rovná se objemu vesmírných černých děr. Další obrovskej problém: Tia Dalma. WTF???!!!!! Svým nechutně zabarveným hlasem s příšerným přízvukem kecá jak utržená ze řetězu. Když promluví, film zbytečně nabírá vodu a klesá ke dnu. Mám chut praštit ji pádlem a nacpat do té dutiny žárovku. Shrnu to: velkolepé zábavné scény kontrastují s nudnými, zdlouhavými, ukecanými scénami, což je u popcorňáku, který má pobavit, docela problém. tedy jasné 2*. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +herci, zajímavé postavy, každý sleduje to svoje, hudba, závěrečná bitevní vřava, potěší vtipné monety a vtipné detaily -rozhodně to však není tak vtipné jako předchozí díl, během filmu žádné nezapomenutelné scény, film vás spíše ukecá k smrti, a napomáhá tomu i dlouhá stopáž, občas je postav až příliž/// Velkého finále jsme se nedočkali. Tedy ne ve smyslu příběhově a dějově výtečné závěrečné podívané. Přečetl jsem si mnoho vašich komentářů a jen díky nim jsem čekal to nejhorší. A ve výsledku jste se vůbec s hodnocením nesekli. Co film drží nad vodou je hlavně technická stránka doplněná standartními hudebními motivy. Které když zazněli, tak filmu vryli hned lepší atmosféru. Když se však oprostím od těchto bodů, zbude jen plejáda vámi oblíbených herců a úchvatná závěrečná bitevní scéna. To dle mého názoru nestačí a film je vlastně jen mírně nadprměrným, proto výsledné hodnocení berte s ohledem na dílčí hodnocení./// Celkem 77%/// ()

Rosaviva

Jack Sparrow je zpátky a já ho miluju ještě víc než kdy předtím oproti tomu Elizabeth a Willa nesnáším ještě víc než kdy jindy. Ano, ze všech 3 filmů je tenhle značne nejslabší a možná až moc přehnaná délka, každopádně stejně se na to vždycky těším. Jsou tam některé scény, které jednoduše miluju (viz. Jackova maminka "vypadá skvěle"), a nejde si nezamilovat film, kde je přibližně 15 Johnny Deppů v jednom záběru! 4* Johoho pirátskej život mám ráda. ()

Brygmi

Někde jsem četla, že při natáčení ještě nebyl dodělán scénář. No, docela bych tomu i věřila, protože první polovina je nekoordinovaný zmatek. Ten zradí toho a ten zas tamtoho... Pochopil to vůbec někdo? A proč je to celé takové ukecané? A kromě toho jsem také chvilkami nepoznávala některé postavy. Kdy se z vyděšené Elizabeth stala taková "amazonka"? Proč je Barbossa takový dobrák? Výčet věcí, co mi nesedělo, nebere konce. Přišlo mi, jako kdyby to Gore Verbinski začal brát příliš vážně a přerostlo mu to přes hlavu. To zamrzí o to víc, že jakmile dojde k velké námořní bitvě, je to najednou obrovská zábava. Sice opět hodně "megalomanské" a chvilkami opravdu dost kýčovité, ale proč ne? Letní večer je jako stvořený pro to, aby člověk vypnul mozek a kochal se akčními scénami... Jinak v hlavě mně utkvěla především jedna scéna - pocta westernům od Leoneho. Ačkoliv otázka je, jestli to byla ještě pocta nebo spíše už "vykrádačka". Hmm... Padesát procent a ani o kousek víc. ()

666teen

Ani ta úděsná hromada peněz co kouká z každého políčka filmu nezachrání tuhle tříhodinovou nudu. Ani ten Jack už není to co bejval.....tady místo prvních houslí píská tak šestou flétnu, nebo cinká na triangl ve třetí větě. ()

Ruut

V čem je největší průser? Tenhle film, který chtěl být epický jako Tenkrát v Americe a zároveň zábavnější než Indiana Jones, je náročnější na sledování než maraton tvorby Davida Lynche. Orlando Blooma je hrozně nesympatický, chlapcoděvče Keira neduživá a nezajímavá rádoby kopie Umy Thurman. A celé to je tak neuvěřitelně blbě sestříhané - ikdyž stopáž činí 161 (!!!) minut, mám pocit že minimálně půlka toho chybí. A spoň že je vidět, že ty triky stály opravdu majlant a že Johhny Depp i tak sám utahl tento dada výtvor. ()

-OverLord-

Pořád se tam něco řešilo, ale i přesto jsem se nenudil a výborně se bavil. Stačí si zamilovat ty postavy, což se mi povedlo snad hned prvním dílem, a pak už hltáte každou minutu. Důstojný zakončení výborný trilogie. [v rámci série 80%] ()

Mi Nü-Chai

Neny Kraken, zato debilních proslovů i jiného balastu nám nějak nebezpečně přibylo. A snad za všechny scény Blůma & Keira by jejich autor zasloužil projít se po prkně rovnou ke žralokům. ()

Allien.9

Když vidím modrou barvu, přepadá mě smutek, protože pro mě je třetí díl bezkonkurenčně nejlepším dílem trilogie (edit: teď už i pentalogie). Oceňuji, kam se děj stočil, jak moc zvážněl a kolik postav se tvůrci nezdráhali oddělat. Překrásné, důstojné a hlavně neskutečně smutné / dojemné zakončení jedné z nejlepších filmových trilogií. ()

HAL

Mě piráti 3 bavili skoro stejně jako dvojka - není v nich tolik groteskních a vtipných scének jako ty v kole nebo na ostrově a Jack už je většinou vyloženě trapný, ale akční a trikové scény jsou vynikající (a na rozdíl od Spideyho tam ty prachy prostě JSOU vidět) a ty tři hodinky mi utekly celkem rychle. Příběh je sice pořád docela zmatený a neustálým zrazováním všech okolo přestaly být hlavní postavy sympatické, ale o ten tu stejně nikdy nešlo a co se tam vlastně dělo jsem zapomněl hned potom co skončily titulky. Slabších 7/10 ()

ChewieDC

Rozhodně nejhorší díl trilogie. Překombinovaná a ukecaná epizoda, kde postavy neustále mění strany, porušují sliby a přebíhají sem a tam, že chvílemi ani netušíte, co že se to na plátně děje, kdo je s kým, kdo je proti komu a proč ten který dělá to co dělá. Mnohdy ani nevíte, proč proti sobě zrovna tihle dva bojují. Pirátí mytologie bobtná do netušených rozměrů a pokud si po tom roce nepamatujete dvojku, budete nejspíš totálně ztracení (asi jako já). Humor ve trojce ustupuje a místo něj se hóóóódně povídá a akce... té je málo a žádná není zapamatovatelná. Fuč jsou zajímavé choreografické kreace typu kolo ve dvojce. Závěrečná bitva je sice epická, všude stříká voda a padají kusy dřeva, ale nezapamatujete si z ní nic výjimečného. Velké zklamání. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky