Co třetím Pirátům asi nikdo nemůže upřít je, že každičký dolar je na nich vidět i slyšet. Hodně vidět i hodně slyšet. Což v poslední době u popcornů nebývá zvykem. Výprava, efekty, Zimmerova hudba, kamera... Po technické stránce se vytknout nedá takřka nic. Stopáž rozhodně přepísknutá je, scénář moc není a když tak se utápí v kolonce "všichni kujme pikle na všechny". Jenže tam kde se druhý díl nimral v bezpohlavní rodinné nudě o ničem, tak zde nám Piráti přitemnili a postavy se odklonili z černobílého vybarvení do šedé charakterové zóny, ve které nikdo není svatouškem. A to je dobře, jelikož se "zvážněním" jde ruku v ruce i úbytek humoru a to především toho dětinského. Ne že by zmizel zcela, ale není zde za každou cenu jako v minulé části. Navíc je upozaděna i postava Jacka což je také výrazný klad, který nejvíce napomáhá právě samotné postavě Sparrowa. Prostor na uvolněném místě navíc více než-li zdatně zaplňuje výborný Rush. Přesto zde humor je, kupříkladu "Larry" je gag Monty Pythonovských rozměrů. U třetích Pirátů bude asi především záležet co od nich očekáváte - pokud nezávadné ukrácení času pro celou rodinu jako u prvních dvou dílů, tak zde moc nepochodíte. Pokud technicky precizní podívanou, která má své chybky (respektive někdy až masařky - zbytečné dějové linky, eskapády zviřátek, multiJack apod.) plnou toho správného pirátského nádechu, tak byste této epizodě mohli dát šanci... Navíc tvůrci potěší zdařilou poctou Leonemu s Morriconem. ♫ Hodnocení OST: 5/5(24.5.2007)

Mno, vzato kolem a kolem jsou třetí Piráti docela zklamáním. Děj je roztříštěný, akce nepřehledná a vtípky převážně trapné. Přesto jsou tu i nějaká ta pozivita. Příběh jako takový je vymyšlen vcelku chytře, obzvlášť potěšil vývoj postavy Elizabeth (jo, mám pro Keiru slabost...), pár scének je vydařených fakt extrémně (malý spoiler!!!! - svatba - konec spoileru!!!), počítačové triky jsou na skvělé úrovni (až na výjimky), stejně jako přesný hudební doprovod, no a ta opička je fakt zatraceně cute. Takže, ač výsledek je rozpačitý, na 4. Piráty se těším.(6.4.2008)

• KarelR

Úvodní akce trošičku rozptýlila mé obavy, že to bude hrůza. Ta přišla hned v zápětí, když se asi tak hodinu a půl nic nedělo. Pak nastoupil Richards a jeho geniální cameo, pak se chvíli zas nic moc nedělo a potom přišlo nehorázný akční inferno, postrádající špetku rozumu, kde všichni pořád skákali z lodi na loď, vzduchem létali opice, lidé se líbali v bayovských obletech a všechno se zvrhlo tak, že jsem měl chuť uškrtit scenáristy. Koukalo se na to skvěle to uznávám, ale hlavní zásluhu bych přičetl trikům a hudbě. Jinak kde nic tu nic, dvojka je proti tomu skvěle vyvážená a rozumně ukočírovaná. Navíc Verbinsky cituje nespočet momentů z jedničky (dokonce ukradl jeden záběr z dvojky, nezbeda) a nebojí se brát ani jinde... pocit deja vu jsem měl několikrát (Leone scene sucks). Sečteno a podtrženo, je to velké, vypadá to draze, má to víc konců než Návrat krále a Keira JE sexy ;)(25.5.2007)

• Boss321

Hodně nevydařené pokračování dvou výborných předchozích filmů. Johnny Depp sice podal jako vždy skvělý výkon, ale tohle bohužel zachránit nemohl. 170 minutová stopáž je hodně přestřelená, příběh nezajímavý, chybí více forků a akce. Gore Verbisnki tentokrát přestřelil, slyšel jsem, že má být ještě další pokračování, tak doufejme v rapidní zlepšení.....(27.12.2007)

• Dudek

Piráti z Karibiku - Na konci světa jsou v opravdovým velkofilmem se vším všudy. Monumentální příběh, citace klasických filmů, veliké množství lokací, odkazy na předchozí díly a samozřejmě i mnoho hrátek s divákem, na druhou stranu se dočkáme také překombinovaného děje, samoúčelných scén a přehnané velkoleposti v některých scénách. Tvůrcům by se rozhodně vyplatilo držet se více při zemi, neboť scénář - samozřejmě trochu upravený - mohl opravdu dobře dopadnou. Jenže to by se muselo vystříhat několik zbytečných scén a kratší stopáž se dneska nenosí. Nejzajímavější na tomto pokračování je, že se naplno odvrací od svých starších bratříčků a už od začátku si razí vlastní cestu. Uvodní scéna s příšerným zpěvem ("Píseň již zazněla." OMG) a i ta následující z potemnělého Singapuru překvapuje svou nezáživností. Chow Yun-Fat není vůbec zajímavý a nedokáže strhnout diváka podobným způsobem jako Keith Richards (opravdu výborný!), který si v mnohem větší konkurenci dokázal získat celou scénu jen pro sebe. Celou situaci pak paradoxně zachraňují staré postavy, které pro větší zábavnost neustále mění své postavení v příběhu (to se opravdu povedlo). Konec světa, který figuruje v názvu, je trochu překvapivě jedno z míst, které ve filmu vůbec nemuselo být, jenže autoři nejspíš až moc uvědomují potenciál několika scén, které by jinde nevyužili (Dole je nahoře, krabi). V této fázi působí neskutečně rušivým dojmem přílišné množství Jacků, sám jsem vůbec nepochopil, co je tím sledováno (až na scénu s mozkem trapas). Příběh začíná prakticky samostatně fungovat až ve fázi, kdy se uzavře první rovina, tedy pátrání po Jackovi a vysvětlení účelu toho všeho. Bill Nighy je skvostný jako vždy a už při prvním nastoupení na jeho palubu začíná mít film grády. Je moc dobře, že jeho roli tvůrci rozšířili do většího kontextu, jen škoda, že to vůbec nedotáhli a opět se nechali zklamat svým šestým smyslem (lepší efektivnost jedné scény než potěšení diváka z celé roviny příběhu). Další povedenou částí je děj odehrávající se v pevnosti z vraků, za prvé tu vystupuje bezvadný Keith Richards, za druhé je tahle lokace opravdu povedená a za třetí i samotný příběh zde má jasné obrysy a nikdo tak nemusí tápat. No a vše co následuje - samozřejmě krom extrémní užvaněnosti některých scén - též stojí za to. Jak už jsem poznamenal, ufiknout závěr, přepsat střed a trochu předělat konec a mohli bychom se opravdu bavit. Víceméně otevřené ukončení děje mi moc nevadilo. Díky unylému (a bohužel dost dlouhému) začátku a několika opravdu nepovedeným scénám dávám silnější dvě hvědzdičky, tenhle díl neni tak dobrý jako původní film a s tím předchozím je na podobné úrovni (i když u toho jsem se tak často nenudil).(6.6.2007)

• - Mnoho scén z filmu bylo natočeno již během filmování Pirátů z Karibiku - Truhly mrtvého muže. (Rodriguez)

• - Film vznikl na mnoha různých místech, mezi která patří ostrov St. Vincent, kde 6. dubna 2005 natáčení začalo, paradoxně jednou ze závěrečných scén, ostrov Grand Bahama, kde filmaři natáčeli na otevřeném moři a v obrovské nádrži, kterou vybudovali, studio Stage 12 komplexu Universal Studios, kde vznikla obrovská napodobenina jedné čtvrti Singapuru z počátku 18. století skládající se z 40 domů, město Bonneville Salt Flats v Utahu, kde byly natočeny scény, v nichž kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) pomalu propadá šílenství ve svém osobním pekle, Disneyho studio Stage 2, kde vznikla Zátoka vraků, a obrovský hangár ve městě Palmdale v Kalifornii, jenž byl původně postaven v roce 1983 ke zkonstruování stovky bombardérů B-1 a filmaři v něm natočili závěrečnou apokalyptickou bitvu, která se odehrává v monumentální bouři. (warhammer)

• - V kúpeľoch Sao Fenga (Yun-Fat Chow) bola kvôli filmu vytvorená skutočná extrémna vlhkosť kombináciou vody a prudkého osvetlenia. (Greenpeacak)