Po příšerné dvojce jsem čekal skoro odpad a jsem v podstatě překvapen, že to nebylo tak hrozné. Všechny chyby předchozích dílů, jako jsou překombinovanost, pitvořící se a skoro už otravný Depp, zůstávají, ale pro závěrečný díl hovoří nepatetický, "halfhappyend" a závěrečná bitva, natočená o mnoho lépe, než předchozí dva a třičtvrtě dílu dohromady. Ale čtyřku ať netočej, proboha!!!(25.6.2007)

• monolog

Překombinované, přehnané, zbytečně extravagantní, přesto konstantnější a zábavnější, než dvojka. I tak je to ale nuda k uzoufání. Příliš mnoho trikových sekvencí a zdlouhavý příběh prakticky o ničem. Je to prostě guláš pejska a kočičky. Všechno naházený dohromady a výsledkem je jen bolení břicha. Příliš mnoho jednoduchých a nepropracovaných postav (a většinou i oproti neskonale dlouhé stopáži dokonale nevyužitých), hloupý příběh prakticky o ničem, zaměření na zdlouhavé akčnědigitální scény, závěrečný láskyplný happyend, nevtipný humor a trapné hlášky. Je mi jasné, že vložené peníze to určitě několikanásobně vydělá, ostatně je to dnešní móda chodit do kina na tyhle kraviny, ale upřímně řečeno, Verbinski by měl přestat masturbovat a radši si přečíst nějakou knížku. Jinak k těm různě tu zmiňovaným překombinovaným změnám stran postav. Vyznat se v nich dá snadno, jejich potíží je, že jsou prvoplánové, jen aby se něco dělo a tak bezsmyslné. Jo a k hudbě, taky vám přišlo, že občasné motivy zněly jako ze Xeny?(7.1.2008)

• Lynn

První díl - 4*, druhý díl - 3*, tento třetí - 2*. A to se ještě chystá díl čtvrtý! Katastrofa na obzoru.(9.6.2007)

Velkolepé?? Jistě. Zábavné?? Občas. Film roku?? Ale kdeže. Gore Verbinski upletl tu největší intrikánskou síť pod Sluncem a hodil ji na bedra nejméně šesti hlavním postavám, kteří se tak převážnou část monstrózní stopáže handrkují, zrazují a vedou sáhodlouhé, mnohdy nic neříkající dialogy. To, že se ve třetím pirátském dobrodružství dost přitvrdilo, dokazuje hned úvodní scéna a i do závěrečné kolosální bitvy jde počet cíleně sledovaných postav ochuzen o několik kousků. Akce je tu vlastně docela poskrovnu, s výjimkou posledních 40-ti minut, kde se řeže všechno, co má ruce, nohy a chapadla, kde vzduchem létají v impozantních zpomalovačkách lidská těla a zdemolované části lodních trupů často rozebrané do nejdrobnějších třísek. Johnny Depp je pořád stejně zábavný, v okamžiku, kdy se zjeví stojíce vysoko na stěžni své lodi, která pluje pouštní krajinou nadnášena tělíčky tísíců mořkých krabů, jsem na pár vteřin ztuhnul. První housle hraje rovněž Geoffrey Rush, jenž má zde moře prostoru a v tu chvíli se Deppovi zcela vyrovná. Chow Yun-Fat je správně ďábelský, Bill Nighy s charizmatickým hlasem nepřehlédnutelný, Keira Knightley sice hezká, ale nudná a trapná, Orlando Bloom ubohý. Výpravně ohromující, triky jsou zase vymakané a vybroušené a je to až k nevíře, jak je možné něco tak fascinujícího vytvořit. Kapitolou sama o sobě je hudba Hanse Zimmera, jehož chorály a krásný odkaz na Ennia Morriconeho pozdvihávají celý film o patro výš. Celkově se mi snímek jeví jako přemotivovaná a povětšinou nepřehledná změť řečí, činů a skutků mnoha postav, kterou drží před pádem do hlubiny průměrnosti charizmatické výkony několika (né všech!) hlavních postav, šťavnaté efekty a slastná hudba. 70%. Potitulková scéna je něco, co se opravdu nepovedlo. 300 miliónů dolarů(rozpočet)/951 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(25.5.2007)

Moh to bejt naprostej mega masakr a nejlepsi dil serie, ale bohuzel neni. Tenhle film totiz zustal na puli cesty. Prvni problem jsou bitvy. Respektive jejich pocet. Jsou tu v podstate dve mensi a jedna zaverecna ohromna. S cimz by si spousta filmu vystacila, ale v Piratech a pri stopazi 170 minut bych toho cekal krapet vic. Navic skutecne kulervouci (nerikam, ze nemohla bejt jeste lepsi) je jen zaverecna ultra bitva, ale treba takova Kalypso je tu zoufale nevyuzita a ostatni hlavni pirati jsou videt prakticky jen pred a po bitve. A Kraken se tu nepredvede vubec. Co se tyce hercu, k tradicni sestave se pridal Geoffrey Rush, kterej je stejnej jako v prvnim dile, tudiz skvelej. Johnny Depp je tradicne skvelej, akorat obcas to uz bylo krapet prehnany, ty jeho rozhovory s dalsima Deppama. Ale je fajn, ze uz se nechova tak infantilne. Ono celkove je tu videt urcity zdrsneni, takze sem tam uvidime i nakou tu lehce krvavou mrtvolu a podobne, ale mohlo to bejt klidne drsnejsi. Hudba se taky snazi bejt hruzostrasnejsi a nerikam, ze neni dobra, ale ja mam stejne nejradsi tu hlavni pisnicku, ktera tu zazni bohuzel jen tusim dvakrat. Co se tyce ostatnich hercu, tak Keira je v pohode, i kdyz se zatvari krapet drsnejc, ale jakmile zacne rvat a rozdavat rozkazy, tak uz ji to clovek moc neveri. Co se tyce Blooma, ten se moc neprojevuje, takze v klidu, ale na konci taky nevypada dvakrat drsne. Z ostatnich uz stoji za zminku jen Nighy, kterej je jako "chobotnice" super, ale jakmile mu zmizi tenhle "oblek", tak vypada k smichu. Keith Richards se tu sice ohreje jen neco malo minut, ale je fakt krutej, hlavne ma hustej hlas. A ten, na koho jsme se tesil nejvic, nakonec. Chow. Jiste, vypada krute, je charismatickej a hraje skvele, problem je ale v tom, ze jen keca a neudela ani jednu akci. Co se tyce triku, tak ty jsou tradicne dokonaly, tady je narozdil od tretiho Spideyho fakt videt, kam sli prachy. K tomu opet skvela kamera. Co se tyce pribehu, nenavazuje sice presne tam, kde druhej dil skoncil, ale clovek se za moment zorientuje a to uz je to nakej tejden, co sem videl druhej dil. A pribeh trojky se mi zdal vcelku v pohode, par dobrejch napadu, jen skoda toho mala souboju a misty lehky predvidatelnosti a misty uz je to krapet prehnany, zpomalenej zaber na schody a vybuchujici lod, padak z plachty atd. V prostredni casti filmu dojde k prebihani postav z jedne strany na druhou, zrazovani a podobne, jenze je toho tu za chvilku tolik, ze uz clovek nevi, kdo je zrovna s kym, coz by nevadilo, problem je v tom, ze to je k nicemu, pribeh to nijak neovlivnuje a za chvily jsou postavy zase s nekym jinym. Nemuzu rict, ze bych se nudil, coz me az prekvapilo u takle dlouhy stopaze a pri minimu akce, vtipy me rozesmaly a zaverecna bitva dojem z filmu dost vylepsuje. Navic tu je i takovej malej naznak, ze by moh bejt dalsi dil. Sice jsem myslel, ze film zkritizuju vic, ale po ty zaverecny bitve uz si moc nevybavuju ty dohady v prostredni casti (to je videt, jak jsou zbytecny) a jelikoz je zaver fakt skvelej, tak dam nakonec slabsich 5*, ale mohlo to bejt daleko lepsi, na druhou stranu to ale neni takove zklamani jako trapnej Spidey 3. No a po druhym skouknuti je to na jasnejch 5*, protoze to byl zkratka masakr.(24.5.2007)