• KarelR

Úvodní akce trošičku rozptýlila mé obavy, že to bude hrůza. Ta přišla hned v zápětí, když se asi tak hodinu a půl nic nedělo. Pak nastoupil Richards a jeho geniální cameo, pak se chvíli zas nic moc nedělo a potom přišlo nehorázný akční inferno, postrádající špetku rozumu, kde všichni pořád skákali z lodi na loď, vzduchem létali opice, lidé se líbali v bayovských obletech a všechno se zvrhlo tak, že jsem měl chuť uškrtit scenáristy. Koukalo se na to skvěle to uznávám, ale hlavní zásluhu bych přičetl trikům a hudbě. Jinak kde nic tu nic, dvojka je proti tomu skvěle vyvážená a rozumně ukočírovaná. Navíc Verbinsky cituje nespočet momentů z jedničky (dokonce ukradl jeden záběr z dvojky, nezbeda) a nebojí se brát ani jinde... pocit deja vu jsem měl několikrát (Leone scene sucks). Sečteno a podtrženo, je to velké, vypadá to draze, má to víc konců než Návrat krále a Keira JE sexy ;)(25.5.2007)

Na moři řádí zlo, kterého se bojí i ti nejhorší piráti….“. Vtípky, souboje, dobrodružství. A výborná hudba. Už to není taková pohádka pro děti, ale dobrodružná podívaná, ve které je stejně mrtvých jako pirátů. Také příběh už tolik nepotěší ty menší, některé pasáže je budou spíš nudit. Přesto budou za pár dní neustále sledovat obzor. Třeba se znovu objeví…(13.9.2008)

Jestliže byl první díl originální, vtipný a velmi zajímavě zpracovaný, a druhý díl z prvního těžil, ale stále měl šťávu, tak třetí díl je vyprahlý, suchý a ničím nezajímavý. Přestože je ze všech nejdelší a skoro tříhodinový, nenašel jsem jediný silnější moment, dá se říci, že to jsou tři hodiny nudy. Jen konec je trochu lepší, ale předchozí velké nic nezachrání. Snad se tvůrci nepustí do čtvrtého pokračování, skončilo by to nejspíše katastrofou.(6.1.2008)

Rozpočet $300miliónovTržby USA $309,420,425Tržby Celosvetovo $960,996,492Tržby za predaj Blu-ray od roku 2010 v USA $5,721,443 //počet predaných kusov 261,333Tržby za predaj DVD v USA $312,190,382 //počet predaných kusov 14,484,821║ Režisér Gore Verbinski sa neposunul od prvých Pirátov absolútne nikam, len presne šablónovo drží celý film na už zaužívanom plytkom deji a tento krát pre istou natiahnutom skoro až na 3 hodinky. Banalitky točiace sa okolo hlavných postav sú možno zaujímavé pre detičky tak do desať rokov, ktorým stačí len vidieť všemožnú pirátsku háveď frflajúcu si popod nos neustále bláboli ako sa presunúť z tohto miesta na to druhé a potom vyplakávať prečo tam vlastne išli, keď im teraz všetci robia len zle a popri tom sa tváriť ako že my sme taký pohodový herci, z ktorých srší po nekontrovateľných dávkach „prízemný“ humor. Jediné čo my trošku vyčarovalo úsmev či teda skôr mierne pousmiatie, sú postavičky zo zvieracieho sveta, presnejšie malá opička Jack a ten papagáj, tých pár odľahčených scén práve vytvoria len oni, ani starý Jack Sparrow už nie je to čo bol kedysi aj keď stále ostáva najzaujímavejšou postavou tohto doslova a do písmena prízemného projektu ako, že o pirátoch Karibiku - točiacim sa príbehom stále na mieste, bez len malého kroku v pred. Bruckheimer si môže spraviť vo svojom poznámkovom bloku ďalšiu čiarku veď opäť jeho produkcia splnila svoj účel je tam všetko čo je podľa neho podstata – tupý príbeh a veľa výbuchov... a ide sa ďalej. Nuž neteš sa potom už na karibickú tlápaninu s poradovým číslom štyri a päť.. __Herecké obsadenie okrem už stálice Deep , Bloom, Knightley - v tomto diely je aspoň o niečo sympatickejšia než v tom predošlom truhlicovom, je obohatené o Hong-Kongskú akčnú legendu Chow Yun-Fata ale aj ten hrá svoju úlohu piráta len tuctovo, k tomu tu máme aspoň návrat Geoffrey Rusha ako Kapitána Barbossu ten je ako tak ešte stráviteľný, v podstate aspoň dopĺňa skoro až nudné pasáže Jacka Sparrowa. A ešte tu máme ako pirátsky „rockový“ bonus Keitha Richardsa, ten si zamrmle pár slov popod nos a tým aj jeho účinkovanie vo „veľkolepej“ podívanej končí, nuž fakt srdcervúci part tam mal. __Samoúčelných scén je tu toľko, že to nieje pre dej ani zdravé, spomeniem len súboj lodí Čierna perla proti Lietajúcemu Holanďanovi Daviho Jonesa točiacich sa vo vodnom víre, urobenej bez nejakého citu pre lepší efekt z atmosféry delostreleckého súboja, kde vzduchom nelietajú len triesky ale aj celé vymrštené kanóny. K tomuto strhujúcemu súboju aby to nebolo len o akčnosti, nám pridajú dokonca aj sobáš Willa s Elizabeth, oddávajúci im je samotný Barbossa. Spomínaný sobáš v priebehu boja je to najtupšie čo nám môže Pirátska séria ponúknuť, v podstate ako vystrihnuté z toho najmenej nápadytého scenára. Z toho lepšieho čo sa nám pred zrakom upreným na plátno udeje je putovanie Čiernej perli po slnkom vypriahnutej púšti na popod ňou presýpajúcich sa krabýkoch, ktorý ju nakoniec dovedú do vytúženého mora. Krabýky sú tu stvárnené ako taká obdoba malých Transformérov maskovaných do ploského bieleho kameňa. /videl v kine 2x: 55%/(24.5.2007)

• Lynn

První díl - 4*, druhý díl - 3*, tento třetí - 2*. A to se ještě chystá díl čtvrtý! Katastrofa na obzoru.(9.6.2007)