Mno, vzato kolem a kolem jsou třetí Piráti docela zklamáním. Děj je roztříštěný, akce nepřehledná a vtípky převážně trapné. Přesto jsou tu i nějaká ta pozivita. Příběh jako takový je vymyšlen vcelku chytře, obzvlášť potěšil vývoj postavy Elizabeth (jo, mám pro Keiru slabost...), pár scének je vydařených fakt extrémně (malý spoiler!!!! - svatba - konec spoileru!!!), počítačové triky jsou na skvělé úrovni (až na výjimky), stejně jako přesný hudební doprovod, no a ta opička je fakt zatraceně cute. Takže, ač výsledek je rozpačitý, na 4. Piráty se těším.(6.4.2008)

Zklamání, ale očekávané. Příliš dlouhé, příliš šedivé, příliš komplikované. Přehlídka digitálních efektů utržených ze řetězu, nezvládnutého střihu a šíleně nudné úvodní třicetiminutovky. I přesto se jedná o jeden z nejzábavnějších dobrodružných filmů poslední doby. Určitě jde o nejvtipnější díl (hlavně když se do konfrontace dostanou Jack Sparrow a Davy Jones), nejakčnější a s nejlepším finále. Depp hraje na jistotu, Keira je krásnější než kdy předtím a všechno kazí jedině Orlando Bloom překvapivě spolu s Chow Yun-Fatem. O Geoffrym a Billym jsem se nezmínil záměrně, neboť ty musím vyzdvihnout zvlášť. Oba dva, jak Rush tak Nighy, si každičký záběr dokáží ukradnout jen a jen pro sebe, Nighyho Davy Jonese řadím dokonce mezi TOP5 hereckých výkonů, co jsem zatím v roce 2007 viděl. Čtverka přijde docela za dlouho, tak snad dopadne lépe než průměrná trojka.(14.1.2009)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Masky, Vizuální efekty(22.1.2008)

Co třetím Pirátům asi nikdo nemůže upřít je, že každičký dolar je na nich vidět i slyšet. Hodně vidět i hodně slyšet. Což v poslední době u popcornů nebývá zvykem. Výprava, efekty, Zimmerova hudba, kamera... Po technické stránce se vytknout nedá takřka nic. Stopáž rozhodně přepísknutá je, scénář moc není a když tak se utápí v kolonce "všichni kujme pikle na všechny". Jenže tam kde se druhý díl nimral v bezpohlavní rodinné nudě o ničem, tak zde nám Piráti přitemnili a postavy se odklonili z černobílého vybarvení do šedé charakterové zóny, ve které nikdo není svatouškem. A to je dobře, jelikož se "zvážněním" jde ruku v ruce i úbytek humoru a to především toho dětinského. Ne že by zmizel zcela, ale není zde za každou cenu jako v minulé části. Navíc je upozaděna i postava Jacka což je také výrazný klad, který nejvíce napomáhá právě samotné postavě Sparrowa. Prostor na uvolněném místě navíc více než-li zdatně zaplňuje výborný Rush. Přesto zde humor je, kupříkladu "Larry" je gag Monty Pythonovských rozměrů. U třetích Pirátů bude asi především záležet co od nich očekáváte - pokud nezávadné ukrácení času pro celou rodinu jako u prvních dvou dílů, tak zde moc nepochodíte. Pokud technicky precizní podívanou, která má své chybky (respektive někdy až masařky - zbytečné dějové linky, eskapády zviřátek, multiJack apod.) plnou toho správného pirátského nádechu, tak byste této epizodě mohli dát šanci... Navíc tvůrci potěší zdařilou poctou Leonemu s Morriconem. ♫ Hodnocení OST: 5/5(24.5.2007)

Velký odklon od předchozích dvou dílů je nepochybný. Především absence zábavy a zejména nadhledu z předchozích dílů velmi zamrzí. Nepotěší ani přítomnost nudy ve zdlouhavém začátku filmu. Složitost děje taky není důvod pro aplaus. Na orientaci nepřidá ani počet pirátů ve filmu, který by předčil zřejmě i počet vietnamských prodejců ve všech českých tržnicích najednou. Jack Sparrow může jenom snít o tak velkém prostoru jaký měl v předchozích dílech. Zato dvojice Orlando Bloom a Keira Knightley má prostoru až přiliš mnoho. No na Keiru se dá alespoň koukat. Film je však tak dlouhý že stačí nasbírat i nějaké ty kladné body. Společné scény Jacka Sparrowa s Barbossou připomínají staré dobré zabavné časy a v závěrečný akční nářez jsem v průběhu filmu ani nedoufal, takže o to víc mě sestřelil. Vezmu- li v potaz ještě odhalené krásné stehno Keiry, odcházel jsem z filmu přeci jen spíše spokojen než nespokojen. Z předchozích dílů jsem ovšem odcházel nadšenej !(27.5.2007)