Stejně jako druhej díl, tak i třetí byl pro mě nejočekávanější film roku, byl sem na něj fakt natěšenej. A musim říct, že mě verbinski opět nezklamal, sice opět jako ve druhým dílu má hodně, ale opravdu hodně pomalej rozjezd a za míň rozhovorů a daleko víc akce, bych se taky určitě nezlobil, ale tim finále mě prostě Verbinski rozsekal, co na tom, že předtim je děj takovej nemastnej neslanej a že je tam pár takovejch dost přehnanejch scén, když nám Verbinski naloží takovou pulhodinovou megacyberjízdu s úžasnou hudbou, ta ostatně provází celým filmem, i když bych jí uvítal ještě víc a myslim si, že ve dvojce byl ještě lepší a hlavne několika fakt geniálně natočenejma soubojema. Po tomhle má člověk na ten film hned jinej náhled a všechny pocity se hned obrátí o 180 stupňů. Nicméně stejně nelze nevidět, že to svý mouchy má, ale nic strašnýho, jediný co mě tak trošku zklamalo byl "konec světa" Davyho Jonese, to bylo fakt slušně chabý a blbej nápad a taky se mi moc nelíbilo rychlý vyřešení vztahu mezi trojicí Elizabeth, Turner a Sparrow, takový trošku o ničem, děsně uspěchaný a ty náznaky z dvojky jsou fak jen lehce podporovaný, což je fakt velká škoda, protože mezi Deppem a Keirou to minule slušně jiskřilo, ostatně Depp je tady zase výbornej, ale zamrzí, že je fakt málo využívanej oproti předchozím dílům, což se ale nedá říct o Keiře Knightley, čim novější díl, tim má víc prostoru, bohužel tady mi moc nesedla, lépe řečeno to co hrála, než jak hrála a je přespříliš akční, druhej díl byl z její strany daleko lepší, no ale na ní se prostě zlobit nedá.... A Chow Yun-Fat? No na to jak vykřikoval, jakej je borec a že je tam fakt hvězda, tak mi přišlo, že je tam spíš navíc a moc se nedivim, že se ho radši urychleně zbavili. Celkově to je určitě o něco slabší než dvojka a to hlavně kvůli tomu, že to je trošku míň vyvážený a přišlo mi, že se Verbinski snaží nacpat do každý scény co nejvíc vtipů, sice se mu to celkem daří, ale co je moc to je moc a neni to vždycky úplně vhodný a hlavně když to nebylo proložený nějakou tou akční scénou, tak to po nějaký době trochu omrzí. Ale co, bavil sem se skvěle a to že to neni úplně tak vybroušený jako dvojka neni zas tak hrozný vysvědčení, teda aspoň pro mě ne(24.5.2007)

• Cival

50%. Pekelně užvaněné, natahované a přitom chladné. Desítky zvratů a podrazů, ale nic co by z nich pro diváka vyplývalo. A i té akce a fórů je proklatě málo, na čemž nic nezmění ani monumentální finále. Óda na Hanse Zimmera a skvělou technickou stránku, nic víc. Výrazný propad po přechozích dvou dílech, který nezachrání ani citace Leoneho a spoooousta viditelných peněz.(22.5.2007)

• kiddo

Prvního dubna se na internetu objevila aprílová zpráva, že následkem katastrofálního přijetí třetího dílu „Pirátů“ na zkušební projekci se celý film bude pod taktovkou nového režiséra přetáčet. Tenkrát by mě nikdy nenapadlo, že si o dva měsíce později budu přát, aby to oznámení bylo pravdivé. Trojka nemá ani ždibec z grády prvních dvou dílů, jejich dětskost, hravost a fantazijní duch nahradila upocenost, vlezlé podbízení se a pokus o vážné (!) uchopení tématu s náběhem k tragédii (nigga, please!!!). Snahy stvořit vlastní mytologii a komplexní svět po vzoru dnes už klasických trilogií Matrix a Pán Prstenů jsou pak zcela mimo a jejich jediným výsledkem je to, že po patnácti minutách začnete zmatkovat kdy, kde, co, jak, proč a po půl hodině vám to bude úplně jedno. Samotní piráti už nemohou působit jako zvířata (především z rodu vepřů) utržená ze řetězu a překračující veškeré mantinely společenského řádu, když se ukáže, že oni sami mají vlastní hierarchii a ultrasložitý systém pravidel, jimiž se musí řídit; opojení ze svobody neohlížející se na nic a na nikoho můžeme tedy rovněž škrtnout. Z postav se nám definitivně staly pouhé obchodní značky, pod nimiž se neskrývá sebemenší náznak motivace, nedej bože psychologie, a tomu taky odpovídají herecké výkony (doby, kdy Depp v „Pirátech“ hrál a nebyl v nich jen na dovolené, jsou s konečnou platností v pejru). K ubíjejícímu dojmu jen přispívá obraz; ze spektra barev byla totiž zcela vypuštěna zelená (barva to přírody nesešněrované pravidly a korzety) a její místo zaujala jakási vyblitá kombinace šedi a modři, se světlem se pak nepracuje vůbec. Nerajcují ani triky a lodě, o uměle přilepených plamenných hecovačkách a proslovech o svobodě ani nemluvě, ale zcela překvapivě hudba, která si jako jediná drží nastolený standard. Nutno ovšem podotknout, že role hudby ve filmech obecně není taková, že doprovod by měl zaskakovat za natočený materiál a místo něj vytvářet potenciál snímku, jak je tomu právě tady. Smutné potom je, že po skončení titulků se jeden neubrání myšlence, že kdyby toho Leoneho místo okázalé pocty v jediné scéně vykradli rovnou celého, mohlo se jednat o nejlepší díl.(25.6.2007)

• Boss321

Hodně nevydařené pokračování dvou výborných předchozích filmů. Johnny Depp sice podal jako vždy skvělý výkon, ale tohle bohužel zachránit nemohl. 170 minutová stopáž je hodně přestřelená, příběh nezajímavý, chybí více forků a akce. Gore Verbisnki tentokrát přestřelil, slyšel jsem, že má být ještě další pokračování, tak doufejme v rapidní zlepšení.....(27.12.2007)

• Superpero

Sequelové prznění pokračuje ve velkém. Jedna dobrá bitka, téměř tři hodiny nudy nezachrání.(3.4.2008)

• - Do filmové distribuce v Číně se každý rok dostane přibližně dvacítka zahraničních filmů, a aby se tam Piráti mohli promítat, cenzoři zasáhli do scén kapitána Sao Fenga v podání Yun-Fat Chowa. Scény se jim zdály být příliš stereotypní v zobrazování Číňanů a Yun-Fat tak přišel o scény v délce 10 minut. Jeho pobyt na plátně se tak zkrátil na polovinu. (imro)

• - Jacku Sparrowovi (Johnny Depp) v čase 33:38 poté, co seskočí z lodi mluví o tom, že není žádný vítr a že by dal duši i za sebemenší zafoukání, vlají vlasy díky větru, foukajícímu z levé strany. (A7X92)

• - Ve scéně, kdy se Kalypsó vrací do své původní velikosti, měla by svou vahou potopit nebo převrhnout loď. (Sokka_)