Na moři řádí zlo, kterého se bojí i ti nejhorší piráti….“. Vtípky, souboje, dobrodružství. A výborná hudba. Už to není taková pohádka pro děti, ale dobrodružná podívaná, ve které je stejně mrtvých jako pirátů. Také příběh už tolik nepotěší ty menší, některé pasáže je budou spíš nudit. Přesto budou za pár dní neustále sledovat obzor. Třeba se znovu objeví…(13.9.2008)

• Superpero

Sequelové prznění pokračuje ve velkém. Jedna dobrá bitka, téměř tři hodiny nudy nezachrání.(3.4.2008)

"My piráti máme vôbec príšerný talent na vymýšľanie prezývok. Raz sme mali na palube hnusného chlapa, ktorý mal jednu ruku, drevenú nohu a jedno oko." - "A ako ste ho volali?" - "...Larry." Veľkolepé uzavretie monumentálnej pirátskej trilógie nadchne len divákov, ktorým sa páčili predchádzajúce časti. Pokiaľ medzi nich nepatríte (alebo ste prvé dve časti ani nevideli) a NAPRIEK TOMU si myslíte, že to „nejako vychytáte“... nevychytáte. Scenáristi šikovne rozpletajú v minulých častiach RIADNE zapletené klbko, takže zrazu i zdanlivé blbosti dávajú zmysel (pes s kľúčmi). Potešilo ma, že finálna akcia má 50% bežnej minutáže priemerne dlhého celovečerného filmu a že sú doriešené všetky minule naznačené dejové línie (palec hore za odvahu pomerne temne zakončiť milostný motív). Plus skvelé hlášky („Nikam s vami nejdem. Štyria z vás sa ma pokúsili zabiť... jednému z vás sa to aj podarilo.“), detailná vizuálna stránka (výprava, lode, kostýmy, dekorácie), vtipné dialógy („Vy ste šialený!“ – „Zrejme, inak by mi nevyšlo to, čo sa práve chystám urobiť.“) a veľkolepý kasting. Depp získal dôstojného partnera v podobe Geoffreyho Rusha. Ten mu bol už v „jednotke“ vyrovnaným súperom, ale v trojke predvádza svojrázny ošarpaný Austrálčan TAKÝ koncert, až tlačí slávnejšieho kolegu do úzadia (za čo môže i fakt, že nebol v dvojke a trojku si kradne pre seba i vďaka tomu, že diváci boli Deppa predsa len už troška prejedení v jednotke a dvojke). Miestami som bol dokonca dojatý („odchod slobodnej pirátskej doby“ môže byť metaforou na všeličo z našich životov). Kino MAX Trenčín 2007(24.5.2007)

Velký odklon od předchozích dvou dílů je nepochybný. Především absence zábavy a zejména nadhledu z předchozích dílů velmi zamrzí. Nepotěší ani přítomnost nudy ve zdlouhavém začátku filmu. Složitost děje taky není důvod pro aplaus. Na orientaci nepřidá ani počet pirátů ve filmu, který by předčil zřejmě i počet vietnamských prodejců ve všech českých tržnicích najednou. Jack Sparrow může jenom snít o tak velkém prostoru jaký měl v předchozích dílech. Zato dvojice Orlando Bloom a Keira Knightley má prostoru až přiliš mnoho. No na Keiru se dá alespoň koukat. Film je však tak dlouhý že stačí nasbírat i nějaké ty kladné body. Společné scény Jacka Sparrowa s Barbossou připomínají staré dobré zabavné časy a v závěrečný akční nářez jsem v průběhu filmu ani nedoufal, takže o to víc mě sestřelil. Vezmu- li v potaz ještě odhalené krásné stehno Keiry, odcházel jsem z filmu přeci jen spíše spokojen než nespokojen. Z předchozích dílů jsem ovšem odcházel nadšenej !(27.5.2007)

• EdaS

At Shit´s End: Třetí díl definitivně zdegeneroval do námořnické telenovely - dvě a půl hodiny (podle otlačenin bych tipoval víc) zběsile překombinovaného děje připraví hlavní postavy (a že jich je!) o jakékoliv divácké sympatie, na konci mi byli ukradení prostě úplně všichni. Není tu žádná výjimečná scéna ve stylu kola ze dvojky, není tu skoro žádný humor, není tu vlastně zajímavého zhola nic. Ani to tolik profláklé cameo Keithe Ritchardse nestojí za zmínku. Zatraceně vyčerpávající nuda.(13.10.2007)