Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Petoss1

Zabila ma tá dĺžka, prečo to muselo byť také dlhé?! Vystrihnúť nejaké tie hluché, nudné scény a bolo by po probléme. Samozrejme, že vizuálna stránka (kto to nechápe tak je úplný dement, oscarová nominácia to asi potvrdzuje!) spolu s výkonom kapitána Sparrowa sú ako vždy úžasne, ale to, čo stačilo ešte na dvojku na tento film už nestačí. Na začiatku nuda na konci paráda a aj tých vtipov bolo po menej, možno kvôli tej vážnosti, že je to posledný diel série. No posledný asi nebude. 70% ()

WoWoW

Fajn dokončení příběhu, ale většinu vtipů už tak nějak vyšeptává a to včetně utíkajícího Deppa. Navíc byl tenhle díl v určitých pasážích dost vlekl. Co naplat možná by to měli být poslední piráti ať nám z nich nezůstane jen slaná voda. ()

Nautila

Já doufala, že když se na scénu vrátí Barbosa, bude to opět jízda. Bohužel, tady se už hraje až na moc vážnou notu, vtip kamsi odplul, bitvy jsou sice na oko krásné, ale vše už to nudí a já se ptám, kdy bude ten konec. ()

4daPeace

Verdikt: Nelibila se Vam dvojka? Risknete to a bezte na treti dil, je o dve tridy vys, i pokud si uz z dvojky nic nemapatujete (nastesti). Nebo neriskujte a pockejte si na nejakou jistotu (Zodiac?). ()

Crawler-D

Piráti z Karibiku: Na konci světa jsou asi tak o chlup lepší než jejich předchozí díl. Je to díky tomu, že Jack nestojí v přímé pozornosti, že postavy projevují emoce a že se konečně dostane na pořádnou námořní bitvu. Nebýt hloupě zamotaného scénáře, díky jehož zkrácení by se rapidně zkrátila i délka filmu, a stavění Jackova humoru na tom, že je desetkrát na plátně, mohli být Piráti lepší o chlupy dva. ()

ad

Kdo chce psa bít... pro mě osobně není trojka pirátů ani lepší ani horší, než předešlé dva díly... Několik dobrých vtípků ze sta, výborní všichni herci nad třicet (ano, Geoffrey Rush si opět užívá :)), napětí, vizualice, překombinovanost, opravdu špatní Bloom a Knightleyová... tohle všechno mají všechny díly společné a je to tak snad i dobře... snad jediné v čem se třetí Piráti liší je několik rádoby "emotivních" scén (které prostě do podobného filmu patří a nefungují v nich), citací Leoneho, Keithem Richardsem a především tím, že si již stihli vybudovat "mytologii" a žánrově se posunuli blíž k čistokravné fantasy... ale kvalitativně si drží stejnou laťku už od jedničky a potřetí sice také nudí, ale navíc už snad i otravují... ()

baaaja

Měla jsem co dělat, abych tenhle díl vůbec dokoukala, protože ikdyž se tvůrci hodně snažili, aby byl napěchovaný akcí, což se jim docela i povedlo, tak všechny ty bitvy a zvraty byly dost přitažený za vlasy, nudný a chvílema taky trošku trapný, když byly divákům přímo vyhrazený scény při kterých by se měli smát (např. svatba Willa a Elizabeth při řežbě na lodi)... bída a zklamání, od týhle trilogie jsem čekala mnohem víc než jen nadprůměrný první díl. ()

Silverluv

Oproti předešlým dílům je to nevtipné, nezábavné, ukecané, příšerně dlouhé, místy neuveřitelně nudné a je tam předeppováno. Přesto se na tu druhou polovinu filmu dá vcelku koukat. Ta první půlka je zbytečná. ()

DruidKarel

690. hodnocený film: Popravdě řečeno jsem se vrhnul na tenhle snímek jenom kvůli Johnymu Deppovi. Samotní Piráti z Karibiku mě moc nechytli a při prvním dílu jsem 2x usnul, natolik mě to bavilo. Tenhle díl mě ale hodně moc pobavil. Skvělé kostými, vynikající příběh a také skvělé herecké výkony. Navíc nádherná Keuira Knightley. Film, ač přes svou dlouhatánskou stopáž, utíká svěle a vůbec nenudí. Jak tu ale už napsal Crazer, byl jsem také hodně sklamán Calipso, vzhledem k tomu, jak o ní postavy s úctou velkou část filmu mluvili. 4* jsou fakt kvalitním ohodnocením pro všechny snímky a tenhle film si je s přehledem zaslouží. 4* ()

starbrejkr

Bez problémů nejslabší díl série. Ta délka je neskutečně neúnosná a jen snílek by si mohl myslet, že třetí dýl ryze zábavné série dokáže utáhnout takovou stopáž. Díky tomu se tu nachází celé táhlé pasáže nudných míst, které se bezpečně postarají o to, že vám vlastně začne být jedno, jak to všechno dopadne. Dvojka rozpletla nitky celkem zajímavě a na trojku navnadila, ale ta prohospodařila co se dalo a z Jacka Sparrowa navíc zejména v oněch "alter-ego chvílích" udělala vyloženě otravnou postavu. Poziriv je tu jen pomálu. K největším patří bezpochyby z mého pohledu dost překvapivý konec, jehož jediným záporem je, že vybízí k nějakému dalšímu pokračování.... ()

cubajz

zmatená, zdlouhavá a po příběhové stránce nedomyšlená podívaná oplývající krásnými scenériemi, bezva herci a pár opravdu povedenými vtípky - ze všech tří dílů ale jednoznačně neslabší. ()

Kwaichi

Nie sú to už tí piráti akých poznáme. Hlavne čo sa vytratilo a veľmi mi chýba je typický humor Jacka Sparrowa. ()

C0r0ner

Piráti dojeli na častý problém - nutnost stupňování drsnosti protivníků a ohromnosti akce a odhlédnutí od kvality scénáře na úkor kvantity efektů. Na konci světa je jenom mlácení prázdné slámy a snaha vytěžit frančízu do poslední kapky. Obrovský propad kvality oproti dvojce, pro mě dost nepochopitelný. 40% ()

Dannysek4U

Tak se to stalo. Trilogie konci, clovek nemohl kvuli poslednimu dilu skoro dospat, a ted je smutnej, ze na tu projekci sel. Bohuzel se do puntiku potvrdily obavy ze scenare, kterej vznikal spolecne s filmem. Dej je nehorazne chaotickej, umele natazenej za mez unosnosti, vsechno je hrozne na efekt, ale jinak strasne prazdny, se vsema postavama se zachazi jak s hadrem, samej zbytecnej zvrat. Zadnej presah jsem necekal, zadnyho jsem se nedockal. A bohuzel i ty Jackovy vtipky casem vyprchavaj. Jasne, mela to bejt zabava a je to jizda, ale neco ji chybi. Vazne nevim, proc bych se na to mel v nejblizsi dobe podivat znova, ani kdybyste me mucili, tak nevim :o((((( A nakonec musim souhlasit s nazorem na potitulkovou sekvenci - neco tak zbytecnyho a trapnyho jsem nevidel ani nepamatuju, to zavani az parodii:o((((((((((((((((( ()

carly

perfektný záver trilógie, aj keď záverečnou scénou si pripravili skvelý piesoček pre pokračovanie. bolo to zábavné, akčné, prekvapivé, romantické. malo to skvelú hudbu. všetkých našich starých známych v skevelej forme a aj pár nováčikov. niekoľko dobre načasovaných dychberúcich scén. tú správnu dávku humoru - stačí povedať niekoľko Jackov na plátne, či Pintel a Ragetti. obe romantické línie mali akurát toľko priestoru, aby sme si ich mohli užiť. malo to skrátka všetko, čo sľubovala PotC 2. a záverečná potitulková scéna bola už len čerešničkou na torte. no a Keith Richards žiaril :) ()

lakikaki

Jednoznačne najslabší diel série, ale moje najhoršie obavy sa našťastie nenaplnili. Na to, že to mal byť čistokrvný popcorn, Verbinski sa snaží silou-mocou robiť niečo, čo mu nejde a fušuje do remesla schopnejším filmárom. Prvá a posledná polhodina sú dobré, zvyšných 108 minút je väčšinou nuda. Navyše je scenár celkom zlý, zbytočne prekombinovaný (doteraz som niektoré súvislosti nepochopil) a divák sa v záplave informácií stráca. Našťastie film zachraňujú dobré vtipy (narozdiel od dvojky som sa na väčšine z nich aj zasmial), digitálne efekty (rozpočet tu je aspoň vidieť) a opäť raz Depp. A ako naznačil koniec, tak sa už teším na Pirates of the Caribbean: Jack Sparrow :) ()

Wormboy

Treti diel piratov je zbytocne pretiahnuty, miestami takmer nudny a dejove zvraty su priam vycucane z prsta. Johnny Depp je samozrejme skvely, ale ako uz bolo spomenute, je ho tu sialene malo (ale ked je na platne,hned to vidiet), Keira Knightley mi ako drsna hrdinka vobec nesedi a Orlando Bloom tak ako v predchadzajucich dieloch. Treti Pirati nie su vylozene zli, stale je to ciastocne zabavne, obcas vtipne, pekne natocene (az na niektore vylozene gycove zabery) a dobre odohrane. Zimmerova hudba vsak okrem jedneho pekneho motivu neprinasa nic nove a ide stale len o predchadzajuce variacie. Kazdopadne, Verbinski s Deppom by si mali dat na par rokov od seba pauzu a potom sa mozno vratit tak bombasticky ako sa Johnny vratil v Truhlici mrveho muza. 2,5/5* - uprava po druhom pozreti na DVD. Pred tretim dielom som si dal dva predchadzajuce, treti som rozdelil na dve polovice a hned to bolo lepsie :) takze 3/5* :) ()

Flynn

Propad!!! První díl jsem bral jako oddychovku a taky jsem z toho nebyl nijak nadšený, druhý mě celkem bavil.Třetí díl byl nuda. Dokonce jsem uvažoval, jestlii pauza ve filmu není na to, aby mohli diváci odejít z kina a vidět přitom na schody :o) fakt jsem o odchodu uvažoval. Miliarda zvratů alá Beverly Hills, kdy podvede každý každého už vysloveně otravovala. Scény se schizofrenním Deppem otravovaly a nudily vše bylo hrozně roztahané, jenom aby měl filim x hodin. Nakonec jsem o přestávce neodešel a dokoukal. Posledním hřebíčkem do rakve byla scéna s Bloomem a Keirou kdy ..(to nemohu řici) a všechno kolem se rozletuje. No tak to už byl maras :o) na dvě hvězdičky to snad zachrání jen docela hezké finále a hezké triky. A občas nějaký ten náznak humoru. Jinak děs, snad nebude 4.díl, ale ani bych se tomu nedivil. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky