Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

sskrblik odpad!

Tak tenhle film se mě vůbec nelíbil a bylo pro mě za trest se na něj dívat. Fuj! Úpadek českého filmu je zde citelně znát. Ještě ke všemu ty příšerné herecký výkony, v tomhle filmu nehrál nikdo nic. ()

Krustyburg

Hehe, řežba, nečekal jsem že se takhle zasmějul. I přesto, že pro sprejery atp. nemám pochopení, tak tohle boduje, protože je to přesnej gympl! A ti učitelé - prostě klasika: tělocvikář pošuk, matikář je mimo realitu a češtinář socka. Za vše mluví dialog při matice: "A k čemu nám to bude?" "Ale no tak, nebuď naivní!"... Akorát ten konec filmu, no nevím... 4- ()

SkyHawk

Stupidní humor, umělé dialogy a neherectví dokáže zvednout jen pár protagonistů a občasné zajímavé scény. ()

uglug

Překvapivě zábavná česká komedie! Před začátkem filmu by mě vůbec nenapadlo, že se budu takhle bavit. Děj odehrávající se na středoškolské půdě působí nadočekávání věrohodně a bez větších křečovitých kreací. Postavy zobrazují prototipy figurek, které naleznete na každém správném českém gymplu. Jedinou větší slabinou filmu je pro mě herecký výkon Martiny Procházkové, která svou postavu hraje naprosto nevěrohodně. Doporučuju každému, kdo rád vzpomíná na svá středoškolská léta stejně jako já! ()

lucascus

Ale tak jó....docela se to dalo, scénář i režie je sice docela špatná, ale vyšší úroveň tomu dávají kvalitně zvolení herci (Holubová, Bydžovská, Chýlková, Kraus, Schmitzer a Šteindler), s těmi mladými studentíky je to však horší (o hercích se nedá v žádném případě mluvit, a to nyní ani o Mádlovi, který je zde velmi špatný). Ale jako večerní oddychovka je to dobrý. ()

Prekarkar

Takové to o životě... No... kameru chválím, zvuk/hudba?!?!... koresponduje s dějem, myslím, že si spousta lidí vůbec neuvědomila, jak to ladí. A děj? To si asi každej musí "ospravedlnit" sám. Jo, určitě stojí za to! ()

Narya89

Nevím no. Místama občas i vtipná hláška, ale všechny postavy působí hrozně typizovaně, jak když mají reprezentovat určitý archetyp, jako např. drsňák, kurva, frustrovaná starší ženská, alternativní insecure pošuk, ušláplá depresoidní chudinka, šprt, vypatlaný zhulenec, atd. Nepřišel mi tam prostě nikdo realistický a trochu uvěřitelný a ztotožnitelný, spíš to působilo jako jakási freak show zaobalená do prostřední jednoho gymplu. ()

Sany33

Moje záverečné hodnotenie je tak trochu ako pocity s filmu. To zaradenie do žánru komediálna dráma alebo dramatická komédia mi nedá stále pokoj a myslím si, že sa mal režisér rozhodnúť, na ktorú koľaj prejde. Tie dramatické scény nefungujú a čo je ešte horšie potom sa film už nedá nazvať ani komédiou, len sme odkázaní na niekedy vtipné a niekedy tupé hlášky našich gymnazistov. Dejovo je príbeh vlastne posplietaný len okolo toho nevyhnutného a sú to skôr akoby dejové epizódky, jediné čo trochu drží dej pokope sú práve tie nie veľmi podarené vykresľované vzťahy. Ak by bol film čisto komediálne prezentovaný, bavil by som sa aj na policajtovi, čo dá do držky teenagerovi, alebo na zvádzaní učiteľa svojou žiačkou. Možno je tá moja kritika veľká, ale film na mňa pôsobí neucelene, veľa sa snaží povedať a nepovie nič, jediná možnosť je nevnímať nič iné len tú tlupu výrastkov fajčiacich, pijúcich, sexujúcich, sprejujúcich a sem-tam hlášky trúsiacich a zasmiať sa na charaktere toho, či oneho profesora. Najväčším plusom filmu sa tak stáva asi to, že každý sa na chvíľu vráti do svojich školských čias a snaží sa nájsť akúsi paralelu s filmovými postavami na svojej strednej škole. Aj vďaka tomuto dávam 40%, ale mohlo a malo sa z filmu vyťažiť oveľa viac, potenciál tu na to bol. ()

fabecc1222

Na Gympl lze nahlížet hned z několik stran. Z jedné strany je to díky zkušeným matadorům hláškami napěchovaný klenot, ať už se jedná o učitelské postavy ("Tak ten most se posunul o 17 metrů?!; VÁLKU NA NĚ!...") nebo rodičů (Cokoliv s Krausem). Mladší generace sice neháže jednu hlášku za druhou, ale je to takový ten sociální náhled do jedné třídy. Jasně, nedá se asi očekávat shluk takovýchto individuí v jedné třídě, a zrovna na gymplu, ale co už... Za mě v obou rovinách film funguje naprosto výborně. ()

Guzo

Dneska jsem viděl Gympl po poměrně dlouhé době podruhý a trochu jsem na něj změnil názor. Nejedná se čistě jen o komedii (s leckdy hodně vtipnýma hláškama), ale má i jakési poselství, za kterym se schovává.. Místama mi ale nesedí scénář, kdy chvíli je to tak, chvíli tak, chybí mi tu do dramatu buď prokreslenějš napsaný postavy nebo do komediemíň dramatickejch částí.. ()

smolicek04

Je to dosť zdĺhavé a trochu málo žartovné nesmial som sa moc. A má to dosť zlý koniec pretože nechápem o čo tu šlo. Bolo síce niečo dobré a to herci niektoré príbehy študentov a učiteľov. Dobre je predsa na 3 :) ()

rumczeis

Diky filmu jsem si vzpomnel na sva leta na stredni skole film totiz vystihuje hodne mych spoluzaku i ucitelu. Na par mistech jde az do extremu, ale verim ze i tak to dnes muze byt. Ackoliv jsem ze stredni skoly uz nejaky ten patek pryc, verim ze film zobrazuje realitu soucasnych stredoskolaku resp. gymplaku. ()

Elisebah

No film mě teda nějak moc nanadchnul. Asi mi tam nejvíce vadila ta mluva omladiny. Ovšem postaval češtináře byla dokonalá. Ta se mi snad líbila z celé filmu nejvíce. Ovšem co si tyhle "dětičky" dovolili, z toho jde rozum kolem. my sice taky nebyli žádní svatouškové, ale tohle bylo na mě docela dost teda. ()

MI-380

Vorel a jeho dílo: emoce nádherně zdeformované a přetažené na 130% normálu. A navíc potměšilý groteskový humor, pravdivé prostředí, přesné hlášky. Velmi dobrá zábava. Budu si pamatovat: mladý kluci koukaj na holky hezky, starý chlapi čuměj jak úchylové. 75%. Jak jsem seřadil Vorla: 1. Kouř, 2. Skřítek, 3. Cesta z města, 4. Gympl, 5. Pražská pětka, 6. Kamenný most. ()

ganz

čekal jsem další snowboarďáky, jsem rád že se tak nestalo a vznikla koukatelná teenagerská komedie s naprosto stupidním zobrazením školy... ()

JKL

Docela zajímavý film, ale někdy to všechno to působí jako jedna velká křeč, jako kdyby Vorel někam tlačil a přitom o tom věděl houby. Martina Procházková hraje jako když nehraje. Naštěstí to celé zachraňuje dobré herecké obsazení - třeba Lenka Jurošková byla báječná. :-) Gympl je filmem do pohody, kdy se nám nechce moc přemýšlet - VEJDE, ALE NEUŠKODÍ... ()

drackula

Najväčším problémom tohto filmu je, že v reklamnej kampani bol prezentovaný ako ďalšia "mádlovská" komédia v duchu snowborďákov, ale realita je však iná. Gympl sa snaží kritizovať školský systém, rodičov a do istej miery aj mládež, ktorá si v tomto komplikovanom a prehnitom svete hľadá vlastnú cestu. Svojim spôsobom som spokojný, a aj keď mi zobrazená subkultúra nieje zrovna blízka, v globále boli načrtnuté reálne problémy dnešnej mládeže ako celku. 70% ()

Ichabod

Celkem sranda se s filmem vrátit do lavic, ono herecké podání mladých (ne)herců celkem věrně simuluje školní atmosféru s demencí žáků a ještě časteji školního sboru. Ono popravdě film se moc nesnaží být poučný a dospěláky za příklad moc nedává, ale na druhou stranu právě to jak dospělí se chovájí k mládí je tady podáno maximálně vtipně (policista hraný Marhoulem "nó a v lochu tě někdo vomrdá.... a budeš mít po prdeli...", Matonohův učitel "samozřejmé já nejsem svině...." a nebo cokoliv se Schmitzerem - jeho "transformátor" ) a ve vorlově stylu. Málo který herec tady s výjimkou mladého Vorla je vyloženě špatný (Mádl se Schmitzerem přímo vynikající), ale pořád se jedná o klasické "novácké" herectví, se kterým se holt ne každý dokáže smířit, ale když se u toho opravdu bezmála válím smíchy nemám důvod k negativnímu hodnocení. Hudba je průměr, holt český hopity hop mne zvlášť nebere a postsynchrony jsou prapodivné (je to v dnešní době opravdu normální?) a narušují už tak nulovou atmosféru první poloviny, ale hlavně, že se z filmu dá celkem hláškovat a graduje takovym normálním způsobem jakým se dá očekávat. ()